dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Temat: fachowcy

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dude

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Posty
    1

    Domyślnie

    NIE MA W POLSCE DOBRYCH FACHOWCÓW!!!! SAMI PARTACZE I NIEDOUKI, NIEPOTRAFIACE CZYTAC PODSTAWOWYCH RYSUNKÓW BUDOWLANYCH!
    BYLE FACET Z MLOTKIEM UWAZA SIE ZA FACHOWCA! A jest poprostu facetem z mlotkiem!!!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Skąd tyle złości. W forum dyskutują przeważnie inwestorzy a nie wykonawcy. Sami szukamy speców, których zwalniamy jak się niesprawdzają. A niestety wina jest po naszej stronie, jeżeli nie pilnujemy własnych spraw - budowa to nie przedszkole. pozdr.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    111

    Domyślnie

    Fachowiec z młotkiem? Przeważnie jest to młotek z przyrządem wprawiającym go w ruch, a nie z fachowcem!
    Owszem udało mi się na budowę ściągnąć kilku dobrych wykonawców, ale albo oszukiwali z terminami, albo byli drodzy.
    Jeśli nawet byłem z jakiegoś zadowolony, bo zrobił to co chciałem, dobrze i tanio, to później u kolgi to samo zrobił źle.
    Nie wiem od czego to zależy? Może po prostu szukamy tanich wykonawców, a wówczas oni są kiepscy. Dobrzy są bardzo drodzy, więc mało ludzi ich zamawia i w rezultaci dochodzą do wniosku, że bardziej opłaca się być gorszym i tańszym, niż lepszym i droższym.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Muszę stanąc w obronie "moich" wykonawców. Bardzo solidni, terminowi i super staranni. Oczywiście to firma - więc płacę więcej, ale zrobili robotę 5 dni przed terminem, posprzątali po sobie, co do jakości: ani inspektor nadzoru, ani ja, ani znajomi budowlańcy nie mieli się do czego doczepić.
    Specjalizują się w Ytongu, stosują z powodzeniem różne nowinki i czytają regularnie Muratora.
    P.S. Z wykształcenia są inżynierami budowlanymi. Po prostu fachowcy.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: andrzejp dnia 2001-11-26 16:14 ]</font>

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejp
    ... Specjalizują się w Ytongu, stosują z powodzeniem różne nowinki i czytają regularnie Muratora ...
    czytaja Muratora ? ...
    chwalebne ... zuchy !
    (a moi nie czytają ...
    mówili ze te nowinki w Muratorze ich wq ... wiają ...
    a innowacje - na forum - o kant d .. y mozna rozbic ... )


    a co z oczami Twoich fachowców ?
    czy ostatnio nie narzekali na oczy ?
    na te maciupeńkie literki i na rozdzielczość ?
    nie dostają oczopląsu ?
    o - takiego - ""

    pzdr

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dude
    NIE MA W POLSCE DOBRYCH FACHOWCÓW!!!!
    Faktycznie pelno idiotow przewija sie przez budowy , ale zapewniam cie , ze sa jeszcze w Polsce dobrzy fachowcy .

  7. #7

    Domyślnie fachowcy

    Większość fachowców wyjechała na roboty za granicę.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...taki kawał:

    ...przychodzi inwestor do szpeca a.....szpec w Irlandii

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Pewnie nie jest łatwo z fachowcami, ale jeszcze są
    Moi co prawda nie czytają Muratora, ale chłoną różne nowinki i przyznają, że standardy się zmieniają. Np. prosiłam ich żeby dali ocieplenie od góry na ścianach szczytowych (byli zaskoczeni, ale skoro ta kobita tak sobie wymyśliła, to niech ma ) , a potem ktoś im dał projekt do wyceny i tam już w projekcie było to zaprojektowane - stwierdzili, ze widocznie niedługo wszyscy tak bedą robić, bo wszystko idzie do przodu. Kiedyś się nie dawało ocieplenia fundamentów, nie wibrowało się betonu, itd.
    Niestety są jeszcze fachowcy, których metody zatrzymały się w miejscu jakieś 50 lat temu (niestety ekipa mojego sąsiada) - nie dość, ze kiepskie zbrojenie dawali (dobrze, ze kierbud pilnował), to jeszcze nakładli mojemu sąsiadowi, ze niepotrzebnie jest ocieplenie fundamentów (bo oni jeszcze nigdy nie dawali i było dobrze ).

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Niestety są jeszcze fachowcy, których metody zatrzymały się w miejscu jakieś 50 lat temu (niestety ekipa mojego sąsiada) - nie dość, ze kiepskie zbrojenie dawali (dobrze, ze kierbud pilnował), to jeszcze nakładli mojemu sąsiadowi, ze niepotrzebnie jest ocieplenie fundamentów (bo oni jeszcze nigdy nie dawali i było dobrze ).[/quote]

    ...na wsiach się tak buduje - tam nie interesują się MURATOREM nie ma dystrybucji prasy fachowej.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #11

    Domyślnie

    Potwierdzam. Są jeszcze dobra iestety więcej. I nzy fachowcy. Ale papraków jest na dzień dobry nie poznasz go czy on dobry czy zły.
    Ja rok czekałem na dobrą firmę. Przyszy pijaki nieuki to ich wywaliłem. Po nich z łapanki przypadkowej znalazłem świetną ekipę. Są uczciwi, nie piją, terminowi.
    Pozdrawiam Petronek, już z nowego domku.

  12. #12

    Domyślnie

    Problem tzw fachowcow nalezy rozwiazywac warstwowo:
    Warstwa wapna, warstwa problemow, warstwa wapna, ....
    Jak bede budowal nastepny dom zaczne od duuuzego dolu na wapno
    Henryk

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał henryk_baszkowka
    Problem tzw fachowcow nalezy rozwiazywac warstwowo:
    Warstwa wapna, warstwa problemow, warstwa wapna, ....
    Jak bede budowal nastepny dom zaczne od duuuzego dolu na wapno
    Chcesz sobie wapno takim dodatkiem spaprac

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał dude
    NIE MA W POLSCE DOBRYCH FACHOWCÓW!!!! SAMI PARTACZE I NIEDOUKI, NIEPOTRAFIACE CZYTAC PODSTAWOWYCH RYSUNKÓW BUDOWLANYCH!
    BYLE FACET Z MLOTKIEM UWAZA SIE ZA FACHOWCA! A jest poprostu facetem z mlotkiem!!!
    Wreszcie ktoś mi to uświadomił
    Damy se radę!!!*

    *okrzyk bojowy Pana Romka

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Acent
    Cytat Napisał dude
    NIE MA W POLSCE DOBRYCH FACHOWCÓW!!!! SAMI PARTACZE I NIEDOUKI, NIEPOTRAFIACE CZYTAC PODSTAWOWYCH RYSUNKÓW BUDOWLANYCH!
    BYLE FACET Z MLOTKIEM UWAZA SIE ZA FACHOWCA! A jest poprostu facetem z mlotkiem!!!
    Wreszcie ktoś mi to uświadomił
    Moze ty nie jestes byle facet z mlotkiem tylko facet z byle mlotkiem

  16. #16

    Domyślnie

    oby tylko same młotki nie zostały

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    A ciekawe, czy wszyscy I N W E S T O R Z Y są kimś w swoim fachu, czy też zastępują tych co wyjechali ... do Irlandii.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  18. #18

    Domyślnie

    Kazdy powinien robić co do niego nalezy najlepiej jak umie i... będziemy w raju Znam budowlańców (robią mi wykończeniówke),którzy nawet nie myśla o wyjeżdzie do Irlandii,ale czekalem na nich rok.Ja tez się niewybieram Cudowny wolny rynek ma to do siebie,że uświadamia ludziom rzeczy o których wczesniej nie myśleli....
    Damy se radę!!!*

    *okrzyk bojowy Pana Romka

  19. #19

    Domyślnie

    a ja powiem inaczej:

    NIE MA W TYM KRAJU DOBRYCH SPRZEDAWCÓW!

    szlag mnie trafia.. już drugi kpl. dachówki na budowe przyjechał... pierwszy Koramic (pęknięty zamek) zwróciłem tylko dlatego że nie chciałem zapłacić...

    drugi transport Ruup... mówiłem, prosiłem, ostrzegałem... q..wa..
    GĄSIORY POOBIJANE, NA DACHÓWCE ODZNACZONA SĄSIEDNIA!!

    SPRZEDAWCA (POŚREDNIK) UMYWA RĘCE.. można reklamować .. ile potrwa nie wie
    dał od razu farbe do dachówki to musiał qtas wiedzieć że jest nie tak..


    nie mam czasu już tego załatwiać..dziś już kładą więźbe..


    JAK CHCECIE MIEĆ ŁADNA DACHÓWKE TO JA SOBIE SAMI ZAŁADUJCIE NA SAMOCHÓD!!

  20. #20

    Domyślnie

    Miałem okazję śledzić narodziny firmy budowlanej założonej przez młodych ludzi.Na początku nie umieli gwoździa prosto wbić.Jak dostali robotę przy płytach GK to siedzieli w necie i czytali jak to się robi.Teraz robią prawie wszystko i w miarę dobrze.
    No cóż ,praktyka czyni mistrzem.
    Tylko biedni ci niezorientowani pierwsi klienci.
    Ja chyba też takim klientem byłem w przypadku elektryków.Zaraza!
    O innych "fachowcach" już pisałem.
    Jak ktoś ma przynajmniej jedną prawą rękę, powiniem kontakty z fachowcami ograniczyć do niezbędnego minimum.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony