dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 194
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3873
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Acha i jeszcze coś na temat żaluzji , właśnie przeglądając zdjęcia ( patrz poniżej) przypomniało mi się , że kwestie wyboru zasłaniania okien rozwiązałam w podwójny sposób ...
    Tzn . mam zamontowane i żaluzje wewnętrzne na szerokości szyby , jak i też (ponieważ bardzo mi sie podobają rolety materiałowe impregnowane ) automatyczne roletki wewnętrzne . To daje mi dużą możliwość kreowania wystroju okna a delikatna roleta jest doskonałym tłem o wieczorowej porze dla kompozycji okiennej .
    Natomiast jeśli chodzi o kwestię zaciemnienia pomieszczenia w dzień to żaluzje zdecydowanie lepiej się sprawdzają dając większy półmrok

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marbo
    Nie jestem pewna, czy dobrze odczytałam fotografię, ale wydawało mi się, że żaluzja nie zachodzi na ramę okna a jest tylko na szybie. Oznaczałoby to, że mocowana jest "od dołu" do listwy przyszybowej. Poszukuję takiego właśnie rozwiązania, ale wszystkie (już z siedem) zamocowań są tak duże (albo moja listwa prezyszybowa tak płytka), że umocowanie ich jest niemożliwe.
    Chciałabym uniknąć wychodzenia żaluzją na ramę okna.
    Właśnie przed chwilą zmierzyłam z ciekawości listwę przyszybową ; ma niecałe 3 cm , a same montownie jest szerokie 2,5 cm -wchodzi więc całkowicie pod ramkę , pozdrowionka

  3. #43

    Domyślnie

    To ja mam "gorzej" - nie mogę teraz zmierzyć - ale listwy przyszybowej na pewno jest mniej niż 2,5 cm i do tego jest lekko zaokrąglona (profil softlinie). Otwory na śrubki, we wszystkich uchwytach jakie przeszły mi przez ręce, wypadały już na łuku listwy albo wręcz poza listwą
    Natknęło mnie jednak by obejrzeć żaluzje wewnętrzszybowe ( u siebie w mieszkaniu ). Nie mogę wyjść ze zdumienia dlaczego nikt ze sprzedających nie zaproponował mi takiego rozwiązania - konstrukcja wydaje się być mniejsza niż w wersji naszybowej i mocowana od dołu (bo jak inaczej).
    Dzięki za odzew. Zakasuję rękawy na lekko opadniętych skrzydłach i drąże temat dalej.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Osowa...


    a jak uszyta jest ta z kaczuszkami????


    naprawde fajne pomysły....ja własnie przymierzam sie do firan....

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Hejka Teska
    A to jest kawałek "gnieciucha" zawieszony na karniszu po lewej, po prawej z tego samego uszyłam roletę RZYMSKĄ - dół ma ozdobnie podpięty w wachlarz .Wszystko razem spięte malusieńką żabką od tyłu za narożniki materii , jeśli masz ochotę to mogę wrzucić fotki rolet rzymskich -zasłonek jakie uszyłam do pokoju dzieci .
    Buziaczki

  6. #46

    Domyślnie

    Osowa, wrzucaj wszystkie zdjęcia
    Tylko nie podpisuj, że powielanie zabronione

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    A to obiecane roletki made in moja produkcja, szyte na miarę na okno pokoju dziecęgo , prezentuje je na innym oknie , nie chciało mi się szybko biegać na górę - mam nadzieję , że przez to nie straciły na urodzie ( fotki robię na bieżąco )


    A tak wygląda lekko podciągnięta ( można ją całkowicie zwinąć do góry by odsłonić okno ) . Poza tym okno u dzieci mam trzyskrzydłowe - tak , że i roletek jest sztuk trzy powieszonych obok siebie , wygląda to bardzo interesująco - gdy każda jest podciągnięta na inną długość. I można tworzyć dzięki temu fajne kompozycje ....



    Natomiast to jest na szyfoniku -aplikacje wycięłam z innych materiałów i naszyłam taki "obrazek"


  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Osowa.....


    mozna popasc w kompleksy hmm...a na okna wys 2 szer 1 to co byc poradziła?

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Tesiu A dlaczego w kompleksy? ...nie chciałam , przepraszam...
    Hym.... A czy to pojedyncze okna? Powiedz mi , czy są to w całości tafle , czy jakieś dzielone np. szprosami? Musiałabym widzieć też mniej więcej jakie masz wnętrze tzn.mebelki , styl całości - bo to wszystko razem ma wielkie znaczenie by dobrze wyglądało i spójnie ...
    Może wrzucisz mi fotki na priva?
    Całuski niedzielne

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Osowa


    okna całe tafle....

    podaj mi meila to wysle..

  11. #51

    Domyślnie

    To nie jest dekoracja okna

    To są dzieła sztuki

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    Osowa.....


    mozna popasc w kompleksy hmm...a na okna wys 2 szer 1 to co byc poradziła?
    Uf...Tesiu Ale się naczytałam....zanim dotarłam do zdjęć
    Chętnie bym poradziła , tylko nadal nie wiem jakie meble , kolorystyka , na fotkach nie widziałam podłogi tego pokoju ani mebelków
    Jedno co na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć to , że napewno dałabym je dłuższe po bokach od narożników pomieszczenia a krótsze przy kominku .Oba oczywiście symetrycznie względem kominka , I gdybym mogła zasugerować coś co by rozszerzyło to pomieszcznie ( jakiś lambrekin , coś bardziej w szerokości karnisza niż długości ), bo kominek i kształt okien wyciągnęły salon optycznie w górę ...
    Może spróbuję Ci to jakoś narysować


    albo z jakiejś lekkiej materi fantazyjnie przewiązane w taki mnie wiecej sposób z supłami na karniszu i lużno puszczone dłuższe po zewnętrznej a krótsze bliżej kominka



    Lub wspomniane wcześniej w innym poście rolety rzymskie też z czegoś muślinowego , półprzeżroczystego , zakończone na półokrągło .W poszczególnych poziomych tunelki na listewki -dadzą efekt rozciągniecia w szerokość pomieszczenia .Proponuje by były na szelkach - to da uczucie zniżenia się ich , no i masz jeszcze ten komfort regulacji długości - codziennie inaczej




    Nie wiem też czy bedziesz coś jeszcze robić na kominku ..? czy to juz jest jego ostateczny wygląd?
    Mam nadzieję , że choć troszkę pomogłam Ci ....
    Buziaki

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Jeśli zaś chodzi o kuchnię to najważniejsze jest byś kolory szafek znalazła na materiale ; przy czym podstawowym niech będzie :waniliowy" czyli ten z frontów. A dopełnieniem np. wzorki w zależnosci od gustu -jakieś geometryczne ( lub jeśli wolisz moga być np..owoce- koloru boków mebli , jeśli nie uda Ci się znależć takiego zestawu ( lub nie lubisz wzorków , to zastąp je lamówką dookoła po brzegu w tej ciemniejszej tonacji , przy czym ciagnęłabym temat w poziomie , materiał wycięty np jak wzór na ścianie okiennej z kafelków

  14. #54
    Guest

    Domyślnie

    Osowa- ależ Ty masz talent- GRATULACJE. Pięknie to wszystko urządzasz. Zainspirowałaś mnie bardzo. Obecnie jestem na etapie wyboru kolorów farb i malowania. Tak więc dużymi krpokami zbliża się dekoracja okien. Twoje pomysły są nietuzinkowe. Śliczne. Mam nadzieję, że będę mogła sie do Ciebie zwrócić o radę Pozdrawiam

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    OSOWA


    jestem pod wrazeniem...dzięki bardzo....a fotki salonu w całosci sa na oststniej stronie mojego dziennika...z meblami

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgu77
    Osowa- ależ Ty masz talent- GRATULACJE. Pięknie to wszystko urządzasz. Zainspirowałaś mnie bardzo. Obecnie jestem na etapie wyboru kolorów farb i malowania. Tak więc dużymi krpokami zbliża się dekoracja okien. Twoje pomysły są nietuzinkowe. Śliczne. Mam nadzieję, że będę mogła sie do Ciebie zwrócić o radę Pozdrawiam
    Oczywiście , jesli tylko będę w stanie pomóc , nie ma sprawy .... ,Jak już zakończysz malowanie i meblowanie (albo bedziesz mieć już konkretną wizję na to ) daj znać i podrzuć fotki dla lepszego rozeznania się w temacie , pozdrawiam

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    OSOWA


    jestem pod wrazeniem...dzięki bardzo....a fotki salonu w całosci sa na oststniej stronie mojego dziennika...z meblami
    Ano teraz widzę
    To sprawa zacieśnia się w temacie kolorystyki , na mój gust jesteś zdecydowaną "jesienią" lubiącą barwy natury -ziemi , musimy zatem się poruszać w tej palecie kolorów od kremów , poprzez beżyki , kolory piaskowca do ciepłych brązów włącznie ...
    Jeśli się nie mylę , to sofki są delikatnie kremowe? Bo fotki nie oddają tego wyrażnie ...
    W tym układzie szukaj materiału o podstawowym kolorze-zbliżonym do barwy najbardziej dominującego mebla w pomieszczeniu ; czyli sof .
    Jednocześnie może zawieś półokrągły lambrekin w barwie zbliżonej do koloru podłogi tego bardziej ciemniejszego odcienia ( ciemne barwy od góry ściągną nam troszkę okna do poziomu )
    Hym... w sumie mogłabyś się pokusić o powtórzenie jedego materiału w całym pomieszczniu łącznie z kuchnią , gdyż jak zauważyłam to w zasadzie jedno wielkie pomieszcznie , tylko by uniknąć monotoni zrób może w ten sposób;
    Załóżmy znalazłaś jakiś fajny materiał do kuchni taki leciutko waniliowy z wzorkami w kolorze brązu (zbliżony do boków mebli ) - wykorzystaj go jako spójnik i zrób w salonie z niego lambrekiny , przy czym tak jak mówiłam główna "firana" - sugeruje jakiś muślin , żorżete , organzyne lub coś zbliżonego do szyfonu W KOLORZE SOF .
    Lub tylko boki obszyj tym materiałem z kuchni jak lamówką np. gdyby to były rolety rzymskie - też będzie ciekawie wyglądać .....
    O jednym jednak pamiętaj , by kolory wnętrza te główne czyli określmy je jako "dominujące plamy koloru "występowały również na oknie , to Ci pomoże w określeniu dekoracji okna .

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    OSOWA


    buziaczki

  19. #59
    Guest

    Domyślnie

    Osowa- dziękuję. Jeśli chodzi o zdjęcia to spróbuję je wkleić, ale innym razem. Teraz z grubsza naświetlę Ci moje pokoje. Salon jest "zamknięty" (nie ma jadalni ani kuchni) z dużym otworem drzwiowym (takim na podwójne drzwi) naprzeciwko jest duże okno (270cm szeroka, 150cm wysoka)- nie otwiera się go. Prawie naprzeciw okna jest kominek- w stylu bardziej nowoczesnym niż tradycyjnym, z marmuru -jasny brąz. Naikoło chcę go pomalować na bordowo, a reszta ścian będzie jaśniutka (taki leciutki krem) Komplet wypoczynkowy mam koloru bordowego, dywan jest jaśniutki (krem, pistacja, róż) Podłogi będą dębowe-parkiet. W sumie to pokój jest taki prostokątny (4,5 na 6) Okno jest na długiej ścianie.
    Osowa- nie wiem czy połapiesz się w moich chaosowych tłumaczeniach- jeśli nie to czym predzej narobię zdjęć. Może jeszcze znajdziesz chwilkę na sypialnię i jadalnię
    Osowa- jak ci się widzi sypialnia -dwie przeciwległe ściany -fiolet dość intensywny, dwie następne ściany-większe i jedna z oknem- miodowe lub zielona cytryna? Czy wg Ciebie taki zestaw jest nie do przyjecia?
    Z góry Ci dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie

    To co Osowa robi z oknami, to dzieła sztuki.

Strona 3 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony