dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 39
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 774
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie projekt NOELIA pracownia DOMPLAN

    Witajcie,
    bardzo spodobał mi się projekt Noelia, z Domplanu. Tu jest link do niego.
    http://www.domplan.pl/Noelia/Noelia.html

    Czy możecie mi napisać swoje spostrzeżenia odnośnie tego projektu? Jakieś uwagi, co warto zmienić, co przerobić. Chcemy na pewno zrobić garaż 2-st, reszta to kosmetyczne zmiany. Jak ktoś buduje ten domek to zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sambusiao

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    nam też się ten projekt podoba,bo pomieszczenia są na swoim miejscu.Rozważaliśmy jeszcze projekt Bella,ale w nim schody znajdują się w salonie,co mi przeszkadza.jestem trakcie wyboru Bella albo Noelia...
    pozdrawiam
    sambusiao

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Nam w Belli nie odpowiadał brak gabinetu na dole, brak prysznica w łazience na dole i zbyt mały wiatrołap.

    Projekt zakupiliśmy, zabieramy się za papiery. Ze zmian planujemy:
    - 2 garaż
    - stryszek nad garażem
    - zmniejszyć okno w gabinecie na dole na zwykłe, a nie tarasowe
    - umywalka w kotłowni
    - likwidacja tego schowka przy spiżarce
    - zmiana schodów na żelbetonowe
    - zrównanie ścianki pralni z łazienką
    Ze zmian to tyle. Projekt nam się super podoba, bo ma w końcu duży wiatrołap, a nie klitkę, równe pokoje dzieciaków, dużą garderobę, prosta bryłę. Nie powinien kosztować kupy pieniędzy, co też jest plusem.

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę, że warto podnieść o pustak ścianę kolankową, bo 80cm to trochę mało.
    Chyba lepiej będzie przestawić komin do lewej ściany kotłowni, przy garażu na 2 auta.
    Ściany na poddaszu są kartonowe. Można wzmocnić strop Terriva, albo dać lany i postawić ścianki 12cm z YTONGA.
    Trochę szerokie są okna na parterze. 300 cm warto zamienić na 270cm. Bardziej typowe są wtedy okna.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Okno faktycznie warto zmienić na 270cm, bo wtedy jest więcej możliwości produkcji - okno z 2,3,4 taflami. A przy okazji łatwiej dopasować do możliwości portfela (wyceny jakie dostałam na okno 270 były od 2.000 do 7.000 zł

    Jeszcze jedna rzecz- umiejscowienie kominka. Teraz jest w takim sobie miejscu, ale szczerze to alternatyw na inne miejsce brak. I w projekcie nie ma zestawienia materiałów budowlanych, trzeba samemu liczyć lub dać do policzenia kierbudowi.

  6. #6

    Domyślnie

    A to ci niespodzianka, na forum są inni domplan-owicze

    My planujemy budować według innego projektu tej pracowni - Kendra, nawet jest wątek osobny ale bez odzewu (narazie!)

    Co do projektu Noelia - to jest całkiem podobny do Kendry - ma zwartą bryłę, prosty dach bez udziwnień.

    Myślę, że warto byłoby zastanowić się nad zmianą kominka w salonie - chyba lepiej jakby był pośrodku salonu a nie przy ścianie zewnętrznej - zawsze to lepszy ciąg (tak budowano wszystkie kominy w starym budownictwie) no i jeszcze względy estetyczne (kwestia indywidualna oczywiście).

    Nie chcecie obniżyć wjazdu do garażu i zrównać go z poziomem zero ? Ja jeszcze myślę o poszerzeniu garażu - tak aby był ciut bardziej wygodny - w Kendrze ma 3m szerokości. Może być ciasno z przejściem do kotłowni lub ew. postawieniem małej półki / powieszeniu rowerów itp...

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Hej jaalicja Kominek tez bym z chęcią zmieniła, ale nie ma bardzo gdzie, bo jak go postawić na środku ściany w salonie, to wychodzi w drzwiach sypialni na górze. Jednak z projektantem będziemy kombinować coda się z tym zrobić.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zrezygnowałabym z okna w spiżarce (po co one?) i najprawdopodobniej także w łazience na parterze (wygodniej będzie ustawić dużą kabinę).

    Przejście do kuchni zrobiłabym w miejscu szafy wnękowej (nr 1/7).

    Garaż może być trochę za wąski.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dorotka:)

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Malawa
    Kod pocztowy
    36-007
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    mnie również bardzo spodobał się projekt Noelia i jesteśmy na etapie papierologii ale myślę, że na przełomie września i pażdziernika będą już fundamenty wylane.
    Zmiany w Noelii planuję takie:
    1. garaż 2-stanowiskowy
    2. dwa małe okna w garażu (60x60)
    3. okno pomieszczenia gospodarczego za garażem jako trzecie na ścianie z oknami garażowymi(zamiast okna na ścianie z drzwiami wyjściowymi na zewnątrz)
    4. zamiast schowka 1/7 to będzie spiżarnia ale tylko do połowy ściany kuchennej (kuchnia będzie miała wgłębienie i tam kuchenka gazowa) a drzwi do spiżarni zaraz po wejsciu do kuchni, oczywiście likwidacja okna przewidzianego na spiżarkę
    5. zastanawiam się czy okno w łazience na dole zrobić 60x150
    6.okno w kuchni 150x150
    7. zakładając,że wejście do domu znajduje się od południa to na ścianie północnej okna 150x150 zamiast wyjść ogrodowych
    8. a na ścianie zachodniej znajduje się wyjście ogrodowe to nad tym dach na całej długości "załamać" i zrobić taką fajną zadaszoną werandę (3 lub 4 m szerokości)
    9. W łazience na poddaszu zmienię okno na mniejsze (60x150 albo 90x150)
    10. przesunięcie ściany dzielącej 2/6 i 2/7 na środek, drzwi przejściowe z garderoby do pralni i zamiast okien dachowych będą okna w ścianie pionowej (60x150 albo 90x150 jeszcze się zastanawiam)
    Na razie tyle zmian wymyśliłam i wydaje mi się, że domek powinien być funkcjonalny
    Piszcie Wasze propozycje, bo co kilka głów to nie jedna
    Pozdrawiam serdecznie
    Ostatnio edytowane przez Dorotka:) ; 16-05-2012 o 22:07

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Hej Dorotka, fajnie że coraz więcej Noeliowiczów Domek ten jest mega funkcjonalny, a co ważne bardzo dobry pod energooszczędność. Szkoda, że masz wejście od południa, bo wyjdą Ci okna na północy.

    My też działamy papiery, ale to się schodzi...

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dorotka:)

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Malawa
    Kod pocztowy
    36-007
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ahya Zobacz post
    Hej Dorotka, fajnie że coraz więcej Noeliowiczów Domek ten jest mega funkcjonalny, a co ważne bardzo dobry pod energooszczędność. Szkoda, że masz wejście od południa, bo wyjdą Ci okna na północy.

    My też działamy papiery, ale to się schodzi...
    Nooo... z tymi papierami to masakra :/ Domek rzeczywiście jest mega funkcjonalny (spodobało mi się to określenia ) a wejście to dokładnie wyjdzie mi od południowego zachodu bardziej, myślę, że nie ma tego złego... przynajmniej będzie chłodniej upalnym latem Szukałam projektu, który by mi odpowiadał dokładnie pół roku i znalazłam NOELIE i pólnocy ale podoba mi się niesamowicie. Świetny jest oczywiście z moimi zmianami będzie lux Właśnie wczoraj zamówiłam projekt Warunki zabudowy już mamy (złożyliśmy wniosek w gminie w sierpniu 2011 a warunki dostalismy w styczniu 2012!), geodeta zrobił nam już mapkę do celów projektowych i teraz czekamy na dokument z Zakładu Energetycznego, jak to będzie to wtedy zaniosę projekt do adaptacji ze zmianami i do starostwa wniosek o pozwolenie na budowę, mam nadzieję, że do końca sierpnia uda się to wszystko załatwić, bo chcielibyśmy zrobić fundamenty w jesieni. Tak mnie cieszy ten domek i tak mnie pozytywnie nakręciło że uwierzyć nie mogę A Wy Ahya tez na jesień planujecie fundamenty?
    Pozdrawiam serdecznie

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Dorotka, my fundamenty dopiero na wiosnę 2013. Nie damy rady teraz się z tym wyrobić. Bardzo bym chciała, ale kasy brak (będzie kredyt) i ekipy i czasu. Więc ten rok przeznaczamy na papiery, a następny budowa. Z chęcią będe pomagać Wam i mam nadzieję, że razem wybudujemy śliczne i mega funkcjonalne Noeliki.
    Pozdrówki

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dorotka:)

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Malawa
    Kod pocztowy
    36-007
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jednak okno w łazience na górze i na dole będzie 90x150
    w garażu okna 90x90
    okna w pralni na górze i w garderobie będą 150x120
    a w kuchni tego wgłębienia nie będzie tylko w łazience na dole i w takim układzie to okno lewe zostaje ale będzie 90x150 natomiast bedzie zlikwidowane to małe okno prawe, które jest w projekcie żeby komin ciągnąć od dołu a nie jak jest w projekcie od pierwszej kondygnacji dopiero. Mam nadzieje, że do końca sierpnia bedzie pozwolenie już na budowe
    Pozdrawiam wszystkich

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arczis

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam sympatyków Noelii

    Prawie zdecydowałem się na ten projekt. Jednak moje zdecydowanie uzależnione jest od mozliowści poszerzenia domu o 1metr od strony salonu. Czy sądzicie , że to możliwe? Chciałbym w ten sposób powiekszyć salon i kuchnię oraz jednocześnie 2 pkoje na górze. Drugi z zasadniczych elementow do zmiany to strona od ogrodu. Chciałbym tam balkon jak w projekcie Z197, sądzicie że to będzie mozliwe?

    Pozdrawiam wszystkich

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    elsner

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bydgoszc
    Kod pocztowy
    85-006
    Posty
    16

    Domyślnie

    o takie rzeczy zdecydowanie najlepiej pytać u źródła czyli u autora.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arczis

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    20

    Domyślnie

    tak zgadza się, ale pytam tak zupełnie wstępnie, a może ktoś będzie fachowcem i udzieli informacji, która już teraz ucieszy mnie zanim uda sie zapytac autora

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agata i maiej

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    13

    Domyślnie

    witam serdecznie!!!

    mamy z żoną dylemat... noelia czy z197... gdyby tak dało radę te projekty "zmiksować" - dla nas ideał

    Pozdrawiam użytkowników forum !!

    Maciej

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mirek W.

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    39-432
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata i maiej Zobacz post
    witam serdecznie!!!

    mamy z żoną dylemat... noelia czy z197... gdyby tak dało radę te projekty "zmiksować" - dla nas ideał

    Pozdrawiam użytkowników forum !!

    Maciej
    Witam.
    To macie taki sam problem jak my. Dopóki nie natknęliśmy się na projekt NOELIA już prawie byliśmy zdecydowani kupić projekt Z197, ale teraz na 95% jesteśmy zdecydowani na NOELIĘ ,oczywiście ze zmianami- już przedyskutowane z projektantem który będzie robił adaptację. Planujemy poszerzyć dom o 1 metr lecz od strony garażu- nie ma z tym najmniejszego problemu, oczywiście adoptujemy balkon z Z197 w tym samym miejscu, dokładamy dwa okna w garażu, rezygnujemy z okien dachowych na rzecz zwykłego w suszarni i garderobie. Co o tym myślicie?

    POZDRAWIAM

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arczis

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    20

    Domyślnie

    Heh, widzę, że zwolenników zmiksowania Noelii i Z197 przybywa! Ja jestem po rozmowie z autorem projektu, który nie widzi problemu w poszerzeniu domu o 1 metr od strony salonu ( zalezy mi na większym salonie ok. 35m2 ) i zaadoptowaniu balkonu typu tego z Z197 Zacieram recę Oczywiscie będzie trzeba dograć inne szczegóły jak choćby usytuowanie/wielkość okna/okien od frontu...

    Pozdrawiam

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agata i maiej

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    13

    Domyślnie

    witam witam,

    mam wrażenie, że podsłuchujecie

    też planujemy poszerzenie o metr ale po 0,5m z każdej strony a żona upiera się przy balkonie co do okien, to po lewej stronie nie chcę/nie mogę ich mieć (zapomniałem dodać że projekt będzie odbiciem lustrzanym) ze względu na wąską (jak dla mnie ) działeczkę i każdy centymetr jest na wagę złota.

    arczis, zdradzisz gdzie się zamierzasz budować? bo my zalasewo....

Strona 1 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony