dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 39
Pokaż wyniki od 761 do 774 z 774
  1. #761

    Domyślnie

    Radosnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzy Kasieńka i Piotr
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  2. #762
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anku66
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    opolskie
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Radosnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzy Kasieńka i Piotr
    Witam,ja wam życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku
    mam do was pytanie....nie wiem czemu ale został mi jeden oryginalny projekt i boję się go komukolwiek dać, odbiór domu będę miała za około 3 tygodnie a kierownik cos mi wspominał że on go będzie też potrzebował do odbioru.Czy faktycznie tak jest czy tylko ryginał dziennika budowy;
    oświadczenie kierownika budowy, że dom wybudowano zgodnie z projektem i przepisami Prawa budowlanego, a teren budowy został uporządkowany;
    protokoły z ewentualnych kontroli;
    powykonawczą inwentaryzację geodezyjną;
    jeżeli były zmiany w trakcie realizacji projektu, kopie rysunków projektu budowlanego wraz z naniesionymi zmianami.
    potwierdzenie, zgodnie z przepisami odrębnymi, odbioru wykonanych przyłączy;
    kopię świadectwa charakterystyki energetycznej budynku

  3. #763

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie kosztów budowy noelii: dostaliśmy dziś wycenę od murarzy - życzą sobie 48 000 PLN za wykonanie fundamentów, postawienie murów i wykonanie więźby dachowej.. Słyszałam, że są drodzy, ale b. dobrzy - a jak Wy oceniacie ten koszt?

    Ile Wy zapłaciliście za te roboty?

    Dodam tylko, że nieco powiekszamy Noelię względem oryginalnego projektu (poszerzyliśmy garaż o 1,5 m i podnieśliśmy bryłę o 1 bloczek).

  4. #764
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zupelnieNowy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    1

    Domyślnie

    48 000 PLN wydaje mi się atrakcyjna cena, ale to zależy w jakim rejonie Polski.
    U mnie pod Wrocławiem wyglądało to tak 2015 (robocizna):

    13000 fundamenty
    10600 parter
    12000 strop żelbetonowy
    15200 ściany wewn, zewn, działowe, kominy PODDASZE
    20000 dach - więźba, dachówki, obróbki na gotowo

    Do dachu była inna ekipa

    Dodam, że to nie była pierwsza lepsza ekipa, tylko wybierałem z spośród 4 polecanych przez znajomych i ceny były niemalże równe a różnice były w zakresie prac i organizacji. Ekipa organizowało sobie wszystko: koparki, transport, beton itp. więc padło na nich.

  5. #765

    Domyślnie

    Cytat Napisał zupelnieNowy Zobacz post
    48 000 PLN wydaje mi się atrakcyjna cena, ale to zależy w jakim rejonie Polski.
    U mnie pod Wrocławiem wyglądało to tak 2015 (robocizna):

    13000 fundamenty
    10600 parter
    12000 strop żelbetonowy
    15200 ściany wewn, zewn, działowe, kominy PODDASZE
    20000 dach - więźba, dachówki, obróbki na gotowo

    Do dachu była inna ekipa

    Dodam, że to nie była pierwsza lepsza ekipa, tylko wybierałem z spośród 4 polecanych przez znajomych i ceny były niemalże równe a różnice były w zakresie prac i organizacji. Ekipa organizowało sobie wszystko: koparki, transport, beton itp. więc padło na nich.
    No tak ale u nas te 48 tys. PLN nie obejmuje materiałów - sami mamy je zapewnić (kierownika budowy też, podobnie geodetę). Mogę wiedzieć, ile wyniosły Cię materiały budowlane w tym stanie?

  6. #766
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zupelnieNowy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    1

    Domyślnie

    No to włśnie tylko robociznę podałem z materiałami i sprzętem wyszło trochę więcej, odpowiednio:
    35200 fundamenty
    28800 parter
    37000 strop
    35000 poddasz
    53800 dach (z oknami wyłazem, rynnami itp tak na gotowo)

    Surowy otwarty cena brutto materiał+robocizna wyszło ok 190tys.
    Materiały wszystkie atestowane, ze średnio-wyższej półki i niestety z haraczem VAT
    Acha dom od strony garażu poszerzony był o 2m i kolankowa ściana o +1 bloczek.
    Spotkałem się z wpisami że Noelię ludzie za 150tys i mniej budowali do takiego stanu, wydaje mi się, że wszystko zależy od rejonu i czy akurat robotnicy mają full roboty czy się proszą o pracę. Budowa do surowego otwartego zajęła im ok 5 miesięcy, choć widziałem, że mogliby prędzej gdyby przychodzili każdego dnia do mnie na budowę;/
    W tym czasie i miejscu nie mogłem znaleźć lepiej więc brałem co jest, bo na wynajmie co miesiąc 2tys w plecy, więc lepiej szybciej na swoje się przeprowadzić

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SO.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	65,1 KB
ID:	389252
    Ostatnio edytowane przez zupelnieNowy ; 16-05-2017 o 01:28

  7. #767
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zajaks

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,

    Dziękuję wszystkim za dużo cennych infirmacji.

    Czy jest ktoś tutaj z okolic Rzeszowa +- 100 km, chętnie podjechalbym i zobaczył z przynajmniej zewnątrz.

    Dziękuję
    Mateusz

  8. #768

    Domyślnie

    Budowa ruszyła! A murarze idą jak burza, zaczęli 29.08.2017 a Noelia wygląda już tak: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	resize5-915-1.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	396448

  9. #769
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dzyn

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Pyskowice
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich "Noelowiczów" Czy ktoś jeszcze buduje Noelię Modern ? Ponad roczna cisza w tym temacie, bardzo dziwne, gdyż na pewno ktoś buduje/będzie budował ten świetny domek. Ja planuję budować na wiosnę przyszłego roku. Kilka pomysłów z tego forum podchwyciłem.
    Mam pytanie do osób, które już zbudowały: czy macie jasno w pokojach 2/2 i 2/3 ? Standardowo w tych pokojach są okna balkonowe, a ja zastanawiam się czy nie doświetlić tych pomieszczeń oknami połaciowymi. Druga sprawa: czy udało Wam się przenieść kominek w jakieś inne miejsc, niż róg salonu ?

  10. #770

    Domyślnie

    Jak najmniej okien dachowych, a w pokojach jest bardzo jasno o ile nie masz od północy / północnego-zachodu.

    U nas murarz 30 k, dekarz ok. 20 k na gotowo z deskowaniem (więźba + deskowanie + dachówka).
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  11. #771
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dzyn

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Pyskowice
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerad85 Zobacz post
    Jak najmniej okien dachowych, a w pokojach jest bardzo jasno o ile nie masz od północy / północnego-zachodu.

    U nas murarz 30 k, dekarz ok. 20 k na gotowo z deskowaniem (więźba + deskowanie + dachówka).
    Dzięki za odpowiedź. Powiedz mi dlaczego jak najmniej okien dachowych ?
    Położenie tych pokoi mam na wschód (2/2) oraz zachód (2/3) czyli w największe słońce (całe południe i popołudnie) będzie grzało w dach, który w oryginalnym projekcie nie ma żadnych okien z tej strony, i obawiam się, że może być za ciemno, przede wszystkim w pokoju od wschodu (pokój 2/2)

  12. #772

    Domyślnie

    Hej hej, jak tam budowy? pewnie już w większości szczęśliwie zakończone
    Mam pytanie, czy byłaby możliwość zobaczenia Noelii gdzieś w mazowieckim?

  13. #773

    Domyślnie noelia modern 2019/2020

    Witam, my zastanawiamy się nad budową domu Noelia modern z pewnymi zmianami oczywiście i czy ktoś z was może?
    1. przesuwał spiżarnie tak by zaczynała się w połowie kuchni ( w celu powiększenia kuchni o wnękę po przesuniętej spiżarni) chodzi czy w waszych domach okazało się to praktyczne czy nie ma sensu zawracać sobie głowy,
    2. czy robiliście mały korytarz kosztem łazienki na poddaszu prowadzący do pralni i garderoby,
    3. garaż też nam się wydaje za wąski i planujemy poszerzyć ok.1 m
    4. czy kotłownia jest dla Was wystarczająca i czy da się zmieścić tam ewentualnie rowery?
    5. podwyższyć również ściankę kolankowa żeby swobodnie komodę zmieścić a nie zamawiać wszystko na wymiar
    6. a jak koszty materiałów i robocizny do stanu surowego otwartego wyglądają u Was obecnie czy dużo się zmieniły w porównaniu jak piszecie w 2017 ??
    Czy może ktoś ewentualnie podesłać mógł na emaila zdjęcia szczególnie kuchni ze spiżarnią oraz pralni i garderoby z ewent. korytarzem na poddaszu?
    Chętnie również chcielibyśmy zobaczyć na żywo taki domek z okolic Żyrardowa (woj.mazowieckie)
    Pozdrawiamy

  14. #774

    Domyślnie

    1. przesuwał spiżarnie tak by zaczynała się w połowie kuchni ( w celu powiększenia kuchni o wnękę po przesuniętej spiżarni) chodzi czy w waszych domach okazało się to praktyczne czy nie ma sensu zawracać sobie głowy,
    2. czy robiliście mały korytarz kosztem łazienki na poddaszu prowadzący do pralni i garderoby,
    3. garaż też nam się wydaje za wąski i planujemy poszerzyć ok.1 m
    4. czy kotłownia jest dla Was wystarczająca i czy da się zmieścić tam ewentualnie rowery?
    5. podwyższyć również ściankę kolankowa żeby swobodnie komodę zmieścić a nie zamawiać wszystko na wymiar
    6. a jak koszty materiałów i robocizny do stanu surowego otwartego wyglądają u Was obecnie czy dużo się zmieniły w porównaniu jak piszecie w 2017 ??
    1. Spiżarnie usunęliśmy, tutaj nie pomogę.
    2. O takim korytarzu myśleliśmy, wtedy bezpośrednio byłoby wejście do pralni, a nie przez łazienkę. Ostatecznie zostało wg projektu i nie żałujemy.
    3. Garaż poszerzyliśmy o metr i jest to konieczne. 3m garaż jest po prostu zbyt wąski, nawet po to żeby wysiąść z obu stron samochodu.
    4. Jeśli powiększycie garaż o metr to i kotłownia się powiększy. Jeżeli ogrzewać chcecie gazem to na rowery jest dużo miejsca.
    5. Podwyższyliśmy o 1 pustak. Można pomyśleć jeszcze o drugim, ale to kwestia gustu wyglądu zewnętrznego, bo przy 2 chałupka rośnie o 0,5m i robi się troche klocowata. Kwestia gustu
    6. Nie wiem jak wygląda w 2017r. (nie wierzę w te wyliczenia co na stronach podają). Stan na 2019 jest mniej więcej taki. Sama budowa ok. 180 tys. (powiekszyliśmy garaż o 1m, zrezygnowaliśmy ze spiżarni i kominka wraz z 1 kominem). Sprawy z architektem, adaptacją projektu, poprawkami między 9 a 10 tys.
    Ostatnio edytowane przez Jaro112 ; 03-12-2019 o 18:44

Strona 39 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony