dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 39
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 774
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arczis

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    20

    Domyślnie

    Niezły numer! Sarzędz na linii Faktycznie jakieś podsłuchy czy co! Nawet w myślach, bo i ja rozważam zamienic ten metr na po 0,5 z każdej strony...Co do lokalizacji niestety nie mam tyle szczęścia i z uwagi na ceny działek w Swarzędzu muszę wynieść się do Paczkowa Chyba, że macie namiary ( i użyczycie ) na dobre ceny działek w Zalasewie...

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agata i maiej

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    13

    Domyślnie

    właśnie wysłałem nasz "pomysł na .... ciekawy domek" do architekta. trochę tę Noelkę zmodyfikowaliśmy. Niewątpliwą rolę odegrał tutaj z197, zresztą poddasze to totalna improwizacja i wariacja i kompilacja z197 i noelki..

    a co do działki, to Paczkowo ładnie się rozwija. Zresztą na południe i wschód od Swarzędza wszystko "rośnie" jak na drożdżach

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arczis

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    20

    Domyślnie

    Zapodajcie jakie zmiany jeszcze planujecie. Kiedy planujecie budowę? Niesamowite się złozyło, że spotykamy sie tutaj na forum z tej samej mieściny i z bardzo podobnymi planami modyfikacji projektu! Może wzajemnie skorzystamy na wymianie pomysłów , a potem doświadczeń z etapu realizacji. Może macie lub ktoś inny dysponuje zestawieniem materiałów do projektu Noelia?

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agata i maiej

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    13

    Domyślnie

    uczciwie przyznam, że ja tak daleko jeszcze nie sięgam (rozpoczęcie budowy), ale to złożony "problem". Natomiast moja szanowna małżonka urządziła już kuchnię, łazienki, pokoje i zasiała trawe....

    co do budowy, chciałem w tym roku fundamenty ale raczej nie zdążę. plan mam w przyszłym roku zrobić sso...

    w ogóle do tematu budowy podchodzę jak pies do jeża jak dostanę "akceptację" naszych zmian i architekt zacznie rysować projekt, wtedy poczuję smak budowy. o materiałach nie myślę. na razie....

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    A ja właśnie myślę o materiałach, aby jeszcze przed zlożeniem pnb wiedzieć z czego chcę budować i jakich ilościach. I dlatego czas adaptacji wydłuża mi się strasznie...

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mirek W.

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    39-432
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam ponownie. Jeden problem z głowy. Projekt wybrany i kupiony - NOELIA. Ze względu na plan zagospodarowania terenu musimy doprojektować drugi garaż- dłuższa kalenica ma być równoległa do drogi. W związku z tym mam pytanie do osób które planują Noelie z garażem dwustanowiskowym, jak planujecie rozwiązać wejście na strych nad dodatkowym garażem? czy możne przedłużacie pomieszczenie pralni i garderoby nad drugi garaż? czy inny układ pomieszczeń?. Dorotka czy te dwa pomieszczenia będą dobrze doświetlone z okien w szczycie a bez tych dachowych?- gdyby nie drugi garaż na pewno bym z nich zrezygnował Co do materiałów to planujemy budować z solbetu na klej, strop teriwa a na poddaszu strop z cegły. Fundamenty może jeszcze w tym roku jak będzie pozwolenie lub na wiosnę 2013. Będziemy budować w okolicach Sandomierza.
    Pozdrawiam NOELIOWICZÓW

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    U mnie wejście na strych będzie z pralni, bo na strychu będę wszelkie instalacje - pompa ciepła, wentylacja mechaniczna. A na dole w kotłowni składzik na narzędzia ogrodnicze.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mirek W.

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    39-432
    Posty
    13

    Domyślnie

    Wejście na strych z pralni będzie chyba najlepszym rozwiązaniem. Zlikwiduje się okno dachowe w pralni i da się jedno lub dwa w szczycie. Zobaczę jak to będzie widział projektant- jak tylko wróci z urlopu. Ahya, z czego planujesz budować? Świdnik- jeśli ten pod Lublinem leży niedaleko Sandomierza, więc można by się było wymienić doświadczeniem już na etapie budowy.
    POZDRAWIAM WSZYSTKICH NOELIOWICZÓW
    Mirek W.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arczis

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam.
    Projekt zakupiłem w Domplanie tydzień temu, teraz wróciłem z "wakacji" i ruszam dalej. Oczywiscie adaptacja, ale nie wiem do końca jak za to wszystko sie zabrac, z czego budować, komu zlecić adaptację, tzn. czy tylko adaptację , czy łącznie z załatawianiem formalności do uzyskania PNB, a do tego dochodzi wlele innych spraw , które trzeba na początku drogi do postawienia swego wymarzonego domku ruszyć. Wdzięczny będę za każdą podpowiedź, sam chętnie będę pisał co u mnie nowego, szczególnie jakie mam pomysły na domek w celu wymiany pomysłów
    Pozdrawiam!

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Tak, Świdnik pod Lublinem, raptem 125 km A wycieczke krajoznawczą też możną zawsze zrobic.
    Ja mam projektantkę, która mi robi papiery do PnB (wszystko), mam też projektanta od instalacji (wentylacja mechaniczna, dobór pompy ciepła i podłogowka) oraz adytora od OZC. Od tych wyników zależy z czego budujemy, jakie okna dobieramy, jakie ocieplenie etc. Już zwiększyłam grubość ocieplenia w paru miejscach (nad garażem w projekcie jest tylko 3 cm, co u mnie w garażu nieogrzewanym jest niedopuszczalne-będzie 10cm).
    Noelka będzie na płycie fundamentowej.
    Podnoszę po konsultacjach ściankę kolankową o pół pustaka, nie więcej aby nie zepsuć bryły i nie powiększać kubatury.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mirek W.

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    39-432
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ahya, co do wycieczki jestem na tak , kto pierwszy ruszy z budową to ten drugi przyjedzie na inspekcję. C o tym myślisz? Mój projektant właśnie wrócił z urlopu i ostro się bierze do pracy . My też mamy mieć ,,wszystko" z pozwoleniem na październik- ZOBACZYMY Jeśli chodzi o fundamenty, to będziemy robić zgodnie z projektem- zbrojone, lane ławy w górę szalunki i lany fundament zamiast bloczków- te same pieniądze a solidniej. Ściana kolankowa będzie podniesiona o jeden bloczek- powinno być ok. Arczis myślę, że najrozsądniej wszelkie formalności jest zlecić projektantowi który robi adaptację ( najwygodniej i prawdopodobnie najtaniej), chyba że robisz dodatkowe projekty jak Ahya które wykraczają poza jego kompetencje.W projekcie jest ytong lecz ja planuję budować z solbetu.
    POZDRAWIAM
    Mirek

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sqlak

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-407
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich wielbicieli Noelii. Mam gorącą proźbę o podanie dokładnych wymiarów domu, żebym mógł ustawić sobie go na działce i zobaczyć jak wygląda. Nie ma nigdzie na necie podanych dokładnych wartości, a widze że niektórzy już są szczęśliwymi posiadaczami tego projekciku Jeszcze jedno jakby ktoś już budował domek na mazowszu lub łódzkim to chętnie obejżę )

    Pozdrawiam

    Daniel

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    sqlak, Noelka ma 10,54 m szerokości, a długości 11,94 (my po dodaniu drugiego garażu mamy 14,64).

    Mirku, z chęcią się pisze na wycieczki, my zaczynamy w marcu więc jak nas wyprzedzisz, to jedziemy do Ciebie

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mirek W.

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    39-432
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ahya, sprawa załatwiona.
    sqlak, zobacz na stronie projekty.ing.com.pl myślę że znajdziesz tam to co potrzebujesz.
    POZDRAWIAM
    Mirek

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Jak tam papierki Noeliowe? U nas projektantka ma problem z pompą ciepła, bo nigdy czegoś takiego nie projektowała. ZUD uzgodniony, zostają pierdółki i będziemy składać do starostwa.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arczis

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam,

    u mnie sprawy nabierają tempa, przy czym jestem w tej chwili posiadaczem opinii z gazowni ( na resztę czekam ), która pisze, że gaz będę miał w 2014/2015r Jestem po rozmowie i będę pisał pismo, może przyśpieszą tak aby mi pasowało.
    Po kupnie projektu dałem go do adaptacji razem z załatwianiem innych formalności do pozwolenia na budowę. Liczę, że zacznę budowę na wiosnę.
    Projektant ma trochę pracy z ta adaptacją, bo zmian , które wprowadziłem jest sporo. Podam co zmieniłem, może przyda się kolejnym sympatykom Noelii
    Budynek od strony garażu ( projekt w lustrzanym odbiciu ) poszerzony o 0,5m, a od strony salonu o 0,7m.
    Na parterze:
    - umywalka w kotłowni na scianie gabinetu blisko wejścia,
    - tablica rozdzielcza w garażu, dzięki temu w wiatrołapie stanie duża szafa,
    - garaż po poszerzeniu budynku ma ok. 20m2. Bedzie swobodniejszy wjazd ( brama garażowa 2,7m, reszta uzysku z poszerzenia da więcej miejsca na szafki przy ścianie,
    - poszerzenie 0,1m łazienki, aby wszedł większy natrysk,
    - zamiana miejsc w łazience między sedesem a umywalką,
    - likwidacja pomieszczenia 1/4 spiżarnia, dzięki czemu uzyskana wnęka w kuchni na mały stół i krzesełka ( wzdłuż uzyskanej w wyniku zmian sciany o długości 160cm ),
    - likwidacja w zw. z powyższym okna w spiżarni,
    - przemieszczenie spiżarni za scianę schowka ( schowek będzie na szafę ), schowek ma głębokość 70 cm, a oddzielona od niego ścianą spiżarnia 80cm. Do spiżarni wchodzi sie zatem zaraz na prawo wejścia do kuchni, jednak za 0,3m murkiem,
    - okna tarasowe zamiast 3m, dałem 2,7m. dzięki temu wydłużyłem scianę na której będzie stała kanapa, oraz murek przy którym stoi kominek, aby nie był rowno z wejściem do salonu przez okno tarasowe, tylko schowany za 0,3m murkiem,
    - salon dzięki poszerzeniu ma prawie 32m2,
    - gabinet 1/8 poszedł o 0,9m w strone ogrodu, dzięki temu jest wiekszy o ok 4m2, ale przede wszystkim po aby móc zastosować od strony ogrodu rozwiązanie z projektu Z197,
    - w gabinecie zamiast okna tarasowego, duże ale zwykłe, likwidacja w związku z tym od tej strony fragmentu tarasu,

    Poddasze:
    - przede wszystkim balkon od ogrodu, głęboki na 1,5m z pełnym zadaszeniem, długi do wysuniętej jak w Z197 ściany od gabinetu i wyżej pokoju 2/4, dzięki zadaszeniu i balkonowi jak widać w Z197 "dach" nad tarasem,
    - wyjście na balkon przez okno balkonowe, czyli rezygnacja ze zwykłego,
    - równiez rezygnacja z okna zwykłego w pomieszczeniu 2/4 , zamiast niego, dwa okna połaciowe,
    - oczywiście większe pomieszczenia na poddaszu dzięki poszerzeniu domu,
    - przesunięcie scianki łazienka/pralnia o 0,1m, w celu usytuowania w narożniku tej sciany oprócz wanny dodatkowo natrysk.

    To tyle z zasadniczych zmian.

    W szczycie planuję jakis stryszek na graciarnię.
    Elewacja na pewno będzie inna niz w projekcie, ale jej wybór sprawia mi największe problemy

    Pozdrawiam wszystkich.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    arczis, jak wymyślisz jakąś elewację, wklej proszę projekt Z chęcią pooglądam, bo ja też nad elewacją się zastanawiam, choć ta mi się podoba (tylko kolorki trochę inne, na pewno będzie dachówka szara lub czarna, ale to ze względu na planowana czerpnię WM spod dachu i musi się dach nagrzewać).
    Faktycznie sporo zmian masz, ale grunt to zamieszkać w domku, który spełnia nasze oczekiwania w jak największym %
    My gazu nie mamy, więc nie mamy problemu

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    taylor13

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ahya Zobacz post
    Hej jaalicja Kominek tez bym z chęcią zmieniła, ale nie ma bardzo gdzie, bo jak go postawić na środku ściany w salonie, to wychodzi w drzwiach sypialni na górze. Jednak z projektantem będziemy kombinować coda się z tym zrobić.
    Hej, Ahya
    Czy wymyśliliście coś w sprawie innego usytułowania kominka????
    Bardzo mnie to interesuje, bo też się nad tym zastanawiałam bezskutecznie.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Hej, niestety ale nic z tego nie wyszło i kominek ( a raczej docelowo koza, czyli kominek wolnostojący) będzie tam gdzie miał być. Już kończymy papiery, mamy wszystkie pozwolenia i zezwolenia, więc składamy PnB.

  20. #40

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    My już zaczęliśmy. Na początku września wylaliśmy płytę fundamentową a jutro jadę sprawdzić wysokość ścian jakie nam budowlańcy wymurowali.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

Strona 2 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony