dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 39
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 774
  1. #41

    Domyślnie

    Tyle Wam mogę teraz pokazać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0962 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	478
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	141777
    Ostatnio edytowane przez Kasieńka i Piotr ; 12-10-2012 o 22:18
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  2. #42

    Domyślnie

    Gdzie się podziali NOELIOWICZE?
    Dzisiaj pokażę tyleKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_1154 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	497
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	142107
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  3. #43

    Domyślnie

    OK widzę, że nie ma dla kogo pisać. To ja się nie będę narzucał
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    joanna-wroc

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    OK widzę, że nie ma dla kogo pisać. To ja się nie będę narzucał
    Pięknie Wam idzie, wielkie gratulacje i nie przestawajcie pisać!!!Proszę o zdjęcia i wrażenia! Trzymam kciuki i czekam na dalsze wieści o Waszej Noelce!!!

    Witam wszystkich sympatyków Noelii. Jesteśmy na etapie szukania projektu (a raczej byliśmy, bo Noelka tak nam się spodobała, że raczej zostanie) i załatwiamy formalności dot. działki. Wasze pomysły na zmiany w projekcie bardzo mi pomogły, więc serdecznie dziękuję i super, że o wszystkim tu piszecie. Nam do budowy zostało trochę czasu (biurokracja, kredyt itp.) więc z rozmarzeniem będę oglądać Wasze postępy. Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez joanna-wroc ; 17-10-2012 o 15:06

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arczis

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witajcie, tak tak piszcie i pokazujcie, nareszcie jakies zdjecia super i gratulacje!

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Kasiu i Piotrze, podsyłajcie jak najwięcej zdjęć, szczególnie z wylewania płyty, bo też chcemy robić Noelkę na płycie. My niestety jesteśmy udupieni przez projektantkę i nadal nie mamy papierów. Jeśli macie teraz jakieś problemy to dawajcie znać, postaramy się je wspólnie rozwiązać.
    Zmienialiście układ kanalizacji i wody w jakiś sposób?

  7. #47

    Domyślnie

    Jestem
    Zrobiliśmy tak: kanaliza podobnie jak na obrazkuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanalizacja_parter2.jpg
Wyświetleń:	840
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	142974
    nie będzie spiżarni którą zostanie obdzielona kuchnia i łazienka z tym że pion na górę jest prawie w rogu przy drzwiach, do pomieszczenia technicznego doprowadziłem kanalizę do małej umywalki, bo tam będzie taka potrzebna, wstawiamy okno w garażu, w jadalni okno nie do posadzki ale do parapetu gdyż nie będzie tarasu z boku, w salonie i gabinecie zostawiam duże okna, bo mamy od południa i zimą będzie nas słonko grzało a latem będziemy się zasłaniać albo roletami albo markizą. Wyrzuciłem wszystkie okna dachowe, połączyłem pokoje 2/3 i 2/4 w jedną sypialnię oraz 2/6 i 2/7 w jedno pomieszczenie pralnio-suszarnio-prasowalnię i w tym pomieszczeniu 1 okno 150X150 w ścianie szczytowej.
    Problem mam z oknami tarasowymi. Marzy nam się kolor drewna a okna mamy od południa i nie każdy producent chce takie okna wykonać (3 szybowe) albo zrobią ale bez gwarancji. A to z ostatniej wizyty na budowie.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_1193 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	450
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	142976Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_1195 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	441
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	142977
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Kasiu i Piotrze, kanalizę dokładnie chcemy tak samo - czyli umywalka w kotłowni i to w tym samym miejscu Chcemy jeszcze oprócz tego wyprowadzić kanalizację poza dom (kranik na ścianie zewnętrznej za kotłownią, do podlewania ogrodu).
    Ale Wam mury pną się do góry. Bardzo czysto te mury wyglądają, super jak się patrzy że już u Was tyle zrobione, a u nas dalej w lesie :/ Powodzenia na dalszym etapie.

  9. #49

    Domyślnie

    Witaj Ahya No kranik do ogrodu to podstawa. Najciemniej pod latarnią- teraz piję do czystych murów. Jak robiłem casting na wykonawcę SSO to szukałem w inernecie, na forach budowlanych a pod nosem miałem budowlańca który budował obok kilka domów ale w/g plotek był drogi. Od dawna podobało mi się jego wykonanie ale skoro jest taki drogi to nie podchodziłem, aż kiedyś z ciekawości podszedłem porozmawiać i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu okazało się, że jest zupełnie odwrotnie, nie żeby był tani bo to też źle, ale wcale nie jest taki drogi. No i u nas buduje ale od poziomu płyty w górę i prawdopodobnie dach a jak będę zadowolony to zlecę też jemu pozostałe roboty.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomik66

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Witaj Ahya No kranik do ogrodu to podstawa. Najciemniej pod latarnią- teraz piję do czystych murów. Jak robiłem casting na wykonawcę SSO to szukałem w inernecie, na forach budowlanych a pod nosem miałem budowlańca który budował obok kilka domów ale w/g plotek był drogi. Od dawna podobało mi się jego wykonanie ale skoro jest taki drogi to nie podchodziłem, aż kiedyś z ciekawości podszedłem porozmawiać i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu okazało się, że jest zupełnie odwrotnie, nie żeby był tani bo to też źle, ale wcale nie jest taki drogi. No i u nas buduje ale od poziomu płyty w górę i prawdopodobnie dach a jak będę zadowolony to zlecę też jemu pozostałe roboty.
    Witam. Ściany rzeczywiście ładnie wymurowane. Jaką cene za sso ten fachowiec podał?? Ja mam wstępną wycenę 22000 od fundamentu do poddasza bez dachu. duzo?? mało??

    Można prosić zdjęcia ściany frontowej.
    Ostatnio edytowane przez tomik66 ; 19-10-2012 o 15:41 Powód: ..

  11. #51

    Domyślnie

    Proszę, oto front, Trochę słabo widać ale zdjęcie robione późnym popołudniem.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_1189kopia.jpg
Wyświetleń:	473
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	143161
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomik66 Zobacz post
    Witam. Ściany rzeczywiście ładnie wymurowane. Jaką cene za sso ten fachowiec podał?? Ja mam wstępną wycenę 22000 od fundamentu do poddasza bez dachu. duzo?? mało??

    Można prosić zdjęcia ściany frontowej.
    Bardzo tanio, aż nieprzyzwoicie tanio. Koniecznie zobacz jego efekty pracy. A jak z umową na prace budowlane i gwarancją? Ja mam za mury ze stropem 25 tyś i za dach z nabitką i obróbkami na gotowo 95/m2. Nie jest to tanio ale i nie b.drogo, ale firma jest loalna, zatrudnia pracowników na umowy o pracę, opłaca składki za ludzi co jest dla mnie też ważne-taki jestem
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Piotrze (bo chyba Ty piszesz, prawda?), mam pytanko - czy w łazience na górze zostawiacie tak jak jest, czy robicie zmiany? Bo my chcemy jeszcze prysznic tam wstawić i kombinujemy przeróbki.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ahya Zobacz post
    Piotrze (bo chyba Ty piszesz, prawda?), mam pytanko - czy w łazience na górze zostawiacie tak jak jest, czy robicie zmiany? Bo my chcemy jeszcze prysznic tam wstawić i kombinujemy przeróbki.
    Tak ja to Piotr. Prawdę mówiąc nie rozmawialiśmy o łazience na górze, ale oboje mamy dość wanny i prawdopodobnie będzie duża kabina bez brodzika z wyprofilowaną podłogą i bezramowymi ścianami ze szkła bezpiecznego, taką kabinę lecz mniejszą chemy zrobić na dole. Marzyła nam się listwa odpływowa w posadzce taka na szerokość kabiny, ale zrobię normalny syfon wpuszczone w posadzkę- zgadnij czemu?
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Tak ja to Piotr. Prawdę mówiąc nie rozmawialiśmy o łazience na górze, ale oboje mamy dość wanny i prawdopodobnie będzie duża kabina bez brodzika z wyprofilowaną podłogą i bezramowymi ścianami ze szkła bezpiecznego, taką kabinę lecz mniejszą chemy zrobić na dole. Marzyła nam się listwa odpływowa w posadzce taka na szerokość kabiny, ale zrobię normalny syfon wpuszczone w posadzkę- zgadnij czemu?
    Heh nie mam pojęcia No właśnie my chcemy wanne malutką, tylko dla dzieciaków, bo my z mężem (tyż Piotrem ) niewannowi.Ta z oryginału wylatuje na bank. Pomysł na prysznic mamy bardzo podobny, strasznie fajne są takie bezbrodzikowe prysznice. A na dole prawdopodobnie zmienimy trochę wymiar okna.

  16. #56

    Domyślnie

    Witam!
    To mój pierwszy wpis na tym forum, więc zaczynam z pewna taka nieśmiałością.
    My jesteśmy na etapie wyboru projektu i to właśnie noelia jest pierwszym projektem, co do którego jesteśmy z mężem zgodni. Jednak orientacyjne wyceny jakie znałam maja dość duże rozbieżności (137-199 tys stan surowy zamknięty) Czy ktoś mógłby mi okreslić realny koszt SSZ?

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ahya Zobacz post
    Heh nie mam pojęcia No właśnie my chcemy wanne malutką, tylko dla dzieciaków, bo my z mężem (tyż Piotrem ) niewannowi.Ta z oryginału wylatuje na bank. Pomysł na prysznic mamy bardzo podobny, strasznie fajne są takie bezbrodzikowe prysznice. A na dole prawdopodobnie zmienimy trochę wymiar okna.
    Rozmawialiśmy trochę z Kasieńką i niestety, w górnej łazience nie będzie prysznica przez skosy czyli robimy wannę ale normalną a nie taką jak w projekcie którą żeby umyć to trzeba do niej wejść chyba, że szorowanie wanny będzie w trakcie kąpieli. My na dole pomimo likwidacji spiżarni pozostawiamy dwa okna 60X60cm z prozaicznego powodu- taką Noelkę zobaczyliśmy pierwszy raz i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Zmieniamy też to już prawie pewne okno w pokoiku na dole z 200X240 na 180X150 czyli takie jak w kuchni (poszerzeniu ulegnie też ścianka przy tym oknie o 20cm, teraz ten pokój jest nie ustawny i po co nam dwa wyjścia na taras. Nie pamiętam czy już mówiłem, ale podnosimy śc. kolankową i jeden bloczek czyli 24cm. Przeglądałem oferty na Allegro i okazuje się, że odpływy liniowe można tam dostać w dość atrakcyjnych cenach no i wersja z takim odpływem wróciła jak bumerang.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa00 Zobacz post
    Witam!
    To mój pierwszy wpis na tym forum, więc zaczynam z pewna taka nieśmiałością.
    My jesteśmy na etapie wyboru projektu i to właśnie noelia jest pierwszym projektem, co do którego jesteśmy z mężem zgodni. Jednak orientacyjne wyceny jakie znałam maja dość duże rozbieżności (137-199 tys stan surowy zamknięty) Czy ktoś mógłby mi okreslić realny koszt SSZ?
    Takie rozbieżności to normalka. Ja przed budową ogłosiłem casting na wykonawców, dostałem chyba coś około ośmiu ofert gdzie robocizna oscylowała w granicach 50-100 tysięcy dodaj do tego koszt materiałów budowlanych których ceny też są różne w zależności od rodzaju, jakości czy producenta. Ściany to pikuś, tu różnice nie są duże, ale dach to jest dopiero pole do działania, gdzie wycena na angobę + wszystkie inne materiały typu gąsiory, membrana, uszczelniacze, obróbki, rynny i inne pierdoły opiewała na ok 17-18 tysi, to dla glazury było już ok 30 tysi a dla glazurowanej karpiówki ok 50-60 tysięcy pln. Trudno jest podać koszt w jakim można wybudować ten domek. Roześlij prośby o wyceny do budowlańców np na ''szukaj fachowca'' w hurtowniach budowlanych wycenią Ci podstawowe materiały, producenci okien też zrobią ci wyceny bo SSZ jest z oknami. Ja aktualnie jestem na etapie wyboru okien i z roletami mam oferty na 30-40 tysięcy, czekam na styczeń-luty, bo wtedy można wywalczyć dodatkowe rabaty. Dopiero jak to dodasz i powiększysz o 20% bo ponoć tyle to dodatkowe pozaplanowe wydatki wyjdzie Ci koszt domku. Ale powiem Ci jedno, bierzcie sie za budowę jak tylko macie trochę kaski, najwyżej budynek postoi niewykończony trochę dłużej. My mamy już dorosłą córkę i b.żałujemy, że nie zaczęliśmy budować się wcześniej, a budowa cieszy nas ogromnie i oboje czujemy się jakbyśmy mieli po 20 lat. Jeszcze raz namawiam was do budowy i życzę sukcesów budowlanych i witam w gronie INWESTORÓW.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  19. #59

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedź.
    Trochę to wszystko przerażające, ale wychodzę z założenia, że to wszystko ni może być takie skomplikowane jak się wydaje
    Z kasa pewnie podobnie jak u większości czyli kredycik ,ale czas powiększyć przestrzeń życiową (38m2).
    Tak w ogóle to domek jest marzeniem naszego 4-letniego syna.
    A tak w ogóle, czy ktoś myślał o zrobieniu dojścia do garderoby i pralni z korytarza?

  20. #60

    Domyślnie

    Gdzieś kiedyś czytałem ale teraz nie pamiętam gdzie, że ktoś coś kombinował z podwyższeniem poziomu zero i obniżeniem garażu i zrobienia wejścia do garderoby z poziomu spocznika schodów ale nie wiem jak to się skończyło. Nam takie rozwiązanie nie pasuje.
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

Strona 3 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony