dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Chodzi mi o to żeby zamiast bezmyślnie słuchać jakiś specjalistów i wierzyć w to co mówią zacząć samemu kojarzyć i analizować pewne fakty.
    Np:teraz różni uczeni i specjaliści uważają że olej w wielu samochodach powinno się wymieniać co 20-30 tyś a każdy mechanik który ma do czynienia z samochodami wie że olej po takim przebiegu jest strasznie gęsty,syfiasty i niszczy silnik i turbinę bo potrafi nawet zatkać niektóre kanały.
    Kiedyś specjaliści i uczeni twierdzili że mleko jest zdrowe,że trzeba go dużo pić i w ogóle a teraz gadają że ono tylko szkodzi i jest zupełnie inaczej niż uważano dawniej a jakoś ci co go dużo pili żyją wiele lat.
    Kiedyś wszyscy na wsi wędzili mięso prawdziwym dymem i ludziom nic się nie działo a teraz wmawiają nam że to jest szkodliwe i trzeba to robić jakimiś sztucznymi koncentratami.
    Takich przykładów jest wiele.
    A co do śmierdzącej wody w kranie to często przyczyną okazuje się anoda magnezowa w bojlerze,wystarczy jej się pozbyć albo wymienić na nową.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrian1224 Zobacz post
    Np:teraz różni uczeni i specjaliści uważają że olej w wielu samochodach powinno się wymieniać co 20-30 tyś a każdy mechanik który ma do czynienia z samochodami wie że olej po takim przebiegu jest strasznie gęsty,syfiasty i niszczy silnik i turbinę bo potrafi nawet zatkać niektóre kanały.
    Kiedyś specjaliści i uczeni twierdzili że mleko jest zdrowe,że trzeba go dużo pić i w ogóle a teraz gadają że ono tylko szkodzi i jest zupełnie inaczej niż uważano dawniej a jakoś ci co go dużo pili żyją wiele lat.
    Kiedyś wszyscy na wsi wędzili mięso prawdziwym dymem i ludziom nic się nie działo a teraz wmawiają nam że to jest szkodliwe i trzeba to robić jakimiś sztucznymi koncentratami.
    Takich przykładów jest wiele.
    A co do śmierdzącej wody w kranie to często przyczyną okazuje się anoda magnezowa w bojlerze,wystarczy jej się pozbyć albo wymienić na nową.
    Podajesz przykłady bez związku i z głupich reklam samochodów wyciągasz wniosek, że można robić kupę pod siebie.

    Cytat Napisał Adrian1224 Zobacz post
    Chodzi mi o to żeby zamiast bezmyślnie słuchać jakiś specjalistów i wierzyć w to co mówią zacząć samemu kojarzyć i analizować pewne fakty.
    Czyli wszyscy kłamią, a jak zachorujesz, to się leczysz ziołami i zamawianiem, bo nie słuchasz bezmyślnie specjalisty.

    Cytat Napisał Adrian1224 Zobacz post
    A co do śmierdzącej wody w kranie to często przyczyną okazuje się anoda magnezowa w bojlerze,wystarczy jej się pozbyć albo wymienić na nową.
    Pisałem o śmierdzącej wodzie w studni. Starej, kopanej, ocembrowanej studni, z której kiedyś piło się wodę bez przegotowania. A stało się tak, bo cała wieś "specjalistów" przez 100 lat robiła do wychodków i dziurawych szamb. W końcu przesiąkło do studni.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    odnośnie paskudzenia...
    to albo źle mnie zrozumiałeś albo nie chciałeś zrozumieć

    Pointa mojej wypowiedzi jest to ze nie wierzę że POŚ są ekologiczne.
    Uważam, ze większośc z nich nie spełnia norm po jakimś czasie użytkowania i jest to tylko ściema. Więc pomiędzy paskudzeniem Kowalskiego który ma w dupie ekologię i celowo wybudował dziurawe szambo a Nowakiem, który żyje w nieświadomosci (lub świadomości) i używa kiepskiej jakości POŚ albo zaniedbanego POŚia, stawiam znak równości, obaj paskudzą

    a co do skażenia gleby i wody...jeżeli ktoś ma jakies ciekawe linki, które opisują takie skażenia to prosze podsunąć...jakies analizy, konkretne zbadane przypadki



    a co do podatków...nie mam zamiaru płacić podatków państwu które istnieje tylko teoretycznie i jest to ch.uj d.upa i kamieni k.upa

  4. #24

    Domyślnie

    Chyba faktycznie inaczej odbierałem to, co piszesz.

    Kto montuje oczyszczalnię przydomową?
    1. Ci, którzy budują nowy dom.
    2. Ci, którzy już mieszkają i decydują się zamienić szambo na bardziej wygodną oczyszczalnię.
    3. Ci, którzy dostają ją od gminy w ramach masowego zakupu w ramach przetargu.

    Grupy 1. i 2. w znacznej większości to osoby, które przez całe swoje życie widziały, jak ścieki znikają w odpływie zlewu czy umywalki i koniec! I tak chcą mieć dalej - i to jest normalne.
    I oczywiście równie normalne jest, że chcą za to jak najmniej zapłacić. Dlatego takie wytwory ludzkiej pomysłowości jak oczyszczalnie VH, AT, NV, FEL i wiele innych cieszą się największym powodzeniem. Papiery mają w porządku, a co się z tym wszystkim dzieje po tygodniu, miesiącu, roku - kogo to obchodzi? Ścieki znikają w odpływie i załatwione.
    Podkreślam, że nie mam pretensji do nabywców, bo to sprzedawcy świadomie i perfidnie oferują produkty, korzystając z przepisów, które na to pozwalają. Nabywcy nie muszą się na tym znać, a sprzedawcy - tak!

    Co do grupy 3., to ci ludzie są najmniej zainteresowani tym, co im gmina daje "w prezencie", byle tylko jak najmniej zaburzyło to ich dotychczasowy sposób życia i stan portfela. Dlatego bardzo często nie wiedzą nawet, na czym polega działanie tego nowego "szamba" i czym prędzej wyciągają z kontaktu wtyczkę kompresora, bo przecież nie będą do tego dokładać z własnej kieszeni.
    Tu wina za taki stan rzeczy spada przede wszystkim na władze gminne.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    I oczywiście równie normalne jest, że chcą za to jak najmniej zapłacić. Dlatego takie wytwory ludzkiej pomysłowości jak oczyszczalnie VH, AT, NV, FEL i wiele innych cieszą się największym powodzeniem. Papiery mają w porządku, a co się z tym wszystkim dzieje po tygodniu, miesiącu, roku - kogo to obchodzi? Ścieki znikają w odpływie i załatwione.
    Podkreślam, że nie mam pretensji do nabywców, bo to sprzedawcy świadomie i perfidnie oferują produkty, korzystając z przepisów, które na to pozwalają. Nabywcy nie muszą się na tym znać, a sprzedawcy - tak!

    dziękuję za merytoryczny głos



    i teraz wracam do mojej pierwszej wypowiedzi

    nie stać mnie na super eko oczyszczalnię
    zastanawiałem się tutaj głośno nad rozprowadzeniem drenażu z szamba...i liczyłem się że spadnie na mnie fala krytyki, ale też gdzieś po cichu liczyłem, na jakiś pozytywny głos
    opór we mnie wobec takiego rozwiązania maleje wobec:
    1. cała okolica ma wodę z sieci, nikt juz nie korzysta ze studni, zresztą woda jest tak zażelaziona, ze Sanepid zakazał jej spożycia
    2. chyba tylko ja mam szczelne szambo...reszta wali albo do rowu !!! albo mają dziurawe zbiorniki, to poniemiecka wieś
    3. nie ma szans na skanalizowanie

    to jest tak jak Unia Europejska "walczy" ze smogiem a USA i Chiny mają to w dupie



    Beja, twój głos o sprzedawcach jest również celny, niestety

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    nie stać mnie na super eko oczyszczalnię
    zastanawiałem się tutaj głośno nad rozprowadzeniem drenażu z szamba...
    Czyli nad zwiększeniem przepustowości dziurawego szamba.
    Osobiście nie dam ci na to błogosławieństwa.

    Rzecz nie polega na wyłożeniu worka pieniędzy na ladę i kupieniu za to spokoju do końca życia. Nie ma takich oczyszczalni.
    Rzecz polega na świadomym kupieniu takiej oczyszczalni, na jaką cię stać i jaką jesteś gotów porządnie obsłużyć. Masz szambo? zrób z niego osadnik i dołóż za nim te wyżej wymienione AT czy VH. Z osadnikiem z przodu powinny działać całkiem dobrze, zwłaszcza jak włożysz w to trochę pracy (polecam posty Rybniczanina).
    Szambo jest za duże? Pomyśl, czy nie można go podzielić na 2-3 komory i zrobić z niego SBR.


    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    Beja, twój głos o sprzedawcach jest również celny, niestety
    Nie o wszystkich! Nie wylewajmy dziecka z szambem
    Mam szacunek na przykład dla tych, którzy na tym forum udzielają merytorycznych informacji o swoich i nie tylko oczyszczalniach, bez nachalnej reklamy.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    odnośnie paskudzenia...
    to albo źle mnie zrozumiałeś albo nie chciałeś zrozumieć

    Pointa mojej wypowiedzi jest to ze nie wierzę że POŚ są ekologiczne.
    Uważam, ze większośc z nich nie spełnia norm po jakimś czasie użytkowania i jest to tylko ściema. Więc pomiędzy paskudzeniem Kowalskiego który ma w dupie ekologię i celowo wybudował dziurawe szambo a Nowakiem, który żyje w nieświadomosci (lub świadomości) i używa kiepskiej jakości POŚ albo zaniedbanego POŚia, stawiam znak równości, obaj paskudzą

    a co do skażenia gleby i wody...jeżeli ktoś ma jakies ciekawe linki, które opisują takie skażenia to prosze podsunąć...jakies analizy, konkretne zbadane przypadki



    a co do podatków...nie mam zamiaru płacić podatków państwu które istnieje tylko teoretycznie i jest to ch.uj d.upa i kamieni k.upa
    Popieram w 100%

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    minęły 3 lata a merytorycznej odpowiedzi brak.
    setki użytkowników ma podobną sytuację do autora wątku, chcieliby coś sensownego z tym zrobić, może dwa dodatkowe przelewy, może coś innego ?
    a tu tylko reklama, znam to z innego forum i w sumie się nie dziwię, jakkolwiek skala braku jakiejkolwiek próby pomocy jest powalająca
    Lechosław Kierzkowski.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    jakkolwiek skala braku jakiejkolwiek próby pomocy jest powalająca
    Oj, a może po prostu nikt nie dał odpowiedzi, która byłaby zadowalająca dla ciebie?? Większość użytkowników chyba rozumie, że rozwiązania typu dwie komory i rurą do rzeki (mniej więcej ktoś coś takiego tu opisał) prowadzą do oszczędności ale na pewno nie są fair w stosunku do całego otoczenia.

    3 lata temu topicstarterowi napisałem, że jak się przypomni na priv, to mu prześlę namiar na jeszcze inne urządzenie, bo miałem folder napowietrzacza z takim małym złożem. Nie napisał to o kwestii zapomniałem.

    Sensowne rozwiązanie co do takiej przeróbki: Biomicrobics Retrofast - poszukaj na necie i youtube. Mieli przedstawicielstwo w Polsce.

    Jak ktoś mnie koniecznie potrzebuje wkurzyć, to niech napisze że to też reklama.
    Ostatnio edytowane przez erniej ; 25-07-2015 o 11:56
    zobaczymy ile zbędnych kabli i niepotrzebnych kombinacji można zrobić w domu....
    http://dom.vi.pl/ budowa. Komentarze: http://forum.muratordom.pl/post4128956.htm#4128956

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Czy ten system Biomicrobics Retrofast to jest coś podobnego do:


    https://haba.pl/produkty/oczyszczaln...nikow-retrofit

    Nie mogę znaleźć opinii użytkowników tego produktu Haba , ktoś coś napisze? oceni?



    Pomimo upływu lat, nadal nie ruszyłem tematu, wciąż ponoszę koszty wywozu ścieków, możliwe, że nowa inwestycja już by się zwróciła. Ponownie wracam do tematu.

    Najchętniej bym wywalił szambo i w to miejsce wstawił POŚ, ale niestety rura z domu wchodzi do szamba pod podjazdem, więc doszedł by dodatkowy koszt na brukarza :/, a tego nie chcę.

    Moje osiedle nie ma miejscowego planu zagospodarowania i oceniam że przez kolejne 20 lat nic nie się nie zmieni w tej kwestii, jak gmina, akurat u mnie Wrocław, reaguje na zmianę/przeróbkę (Haba) szamba w POŚ ? Procedura taka sama jak gdy plan jest i zezwala na montaż POŚ ?
    Kanalizy tu nie będzie w żadnej przyszłości, zadupie Wrocławia
    Ostatnio edytowane przez Arek74 ; 16-05-2021 o 11:46

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    Moje osiedle nie ma miejscowego planu zagospodarowania i oceniam że przez kolejne 20 lat nic nie się nie zmieni w tej kwestii, jak gmina, akurat u mnie Wrocław, reaguje na zmianę/przeróbkę (Haba) szamba w POŚ ? Procedura taka sama jak gdy plan jest i zezwala na montaż POŚ ?
    Kanalizy tu nie będzie w żadnej przyszłości, zadupie Wrocławia
    Sprawdź czy działka leży na terenie aglomeracji. Jeśli tak to nie ma szans aby przerobić zbiornik bezodpływowy by ścieki spełniały wymagania dla aglomeracji > 100 000 RLM.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Sprawdź czy działka leży na terenie aglomeracji. Jeśli tak to nie ma szans aby przerobić zbiornik bezodpływowy by ścieki spełniały wymagania dla aglomeracji > 100 000 RLM.
    jak to się sprawdza? mieszkam w granicach Wrocławia

    a czy gmina może się zgodzić na zmianę sposobu zagospodarowania ścieków? zawsze mogą stwierdzić, że już mam szambo, które zresztą widnieje w pozwoleniu na budowę sprzed 21 lat, więc niezasadne może być budowanie POŚ - wiem, wiem, ktoś zaraz napisze, żebym poszedł do magistratu i zapytał, ale wierzcie mi, we Wrocławiu to jak zderzenie ze ścianą

    rozważam też samowolkę, niestety, tym bardziej, ze POŚ to nie jest lanie ścieków do rowu czy palenie śmieci, jest to legalny produkt
    Ostatnio edytowane przez Arek74 ; 16-05-2021 o 14:43

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony