dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 54
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1069
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Cool projekt PARTY pracownia MG PROJEKT

    Witam,

    Jako, że klamka zapadła że jednak budowa zamiast kupna gotowego domu, proszę Was bardzo o opinie na temat nowego projektu PARTY z pracowni MGprojekt. Czeka mnie jeszcze daleka droga do budowy, zakup działki itd. Niemniej już rozglądam się wstępnie za wymarzonym kątem

    http://www.mgprojekt.com.pl/party

    Zależy mi na prostej bryle domu (dach dwuspadowy, bez wykuszy, balkonów itd), aby zniwelować zbędne wydatki na budowę i późniejsze utrzymanie.

    Ogólnie jestem bardzo zauroczony tym projektem, może aż do tego stopnia że przysłania mi pewne wady, których prawie nie widzę (pomijając małe pomieszczenie gospodarcze i 2 łazienki u góry) Jednak są one one proste do zmiany na etapie adaptacji

    Liczę bardzo na Waszą pomoc w wytknięciu ewentualnych błędów projektowych, które mogą być uciążliwe do codziennego życia.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Podbijam Serio nikt nie ma uwag nad czym warto by było się zastanowić przed wyborem tego projektu?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Do przemyślenia:
    - zlikwidowanie mostka cieplnego przy wejściu (zadaszenie powiązane z bryłą budynku i słup betonowy)
    - zmniejszenie okna w kuchni, by dało się postawić słupki z wysoką zabudową
    -- bardzo duże otwarcie kuchni na salon będzie wymagało utrzymywania w niej idealnego porządku, pracująca zmywarka i wyciąg będą zagłuszać TV
    - kominek i TV - ciężko będzie to zaaranżować a nie ma innej wolnej ściany


    Moje pomysły:

    przeszklenie podcienia i tam zrobienie wiatrołapu jako śluzy powietrznej
    dodanie ścianki osłaniającej spiżarkę
    zmniejszenie okna w kuchni
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-03-2012 o 22:44

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Do przemyślenia:
    - zlikwidowanie mostka cieplnego przy wejściu (zadaszenie powiązane z bryłą budynku i słup betonowy)
    - zmniejszenie okna w kuchni, by dało się postawić słupki z wysoką zabudową
    -- bardzo duże otwarcie kuchni na salon będzie wymagało utrzymywania w niej idealnego porządku, pracująca zmywarka i wyciąg będą zagłuszać TV
    - kominek i TV - ciężko będzie to zaaranżować a nie ma innej wolnej ściany
    Elfir dzięki wielkie za odpowiedź i wizualizację! Jako, żeby nie było zbyt prosto kolejna seria pytań

    Czy oszklenie podcienia, przyniesie aż tak znaczące zyski ze strat energii? Czy oby koszta zabudowy nie przewyższą korzyści?

    Co do zmniejszenia okna w kuchni to bardzo trafna sugestia i zapewne wykorzystam jak tylko będzie sposobność

    Zastanawiam się również nad celem oddzielenia spiżarni. Sam zabieg na pewno zmniejszy przestrzenność parteru, a czy zwiększy sterylność salonu? Hmm nie jestem do końca przekonany. Fakt za dużego doświadczenia nie mam, a i z widzeniem przestrzennym u mnie ciężko

    A propos ostatniego punktu to myślę, że tu problemu nię będzie jako, że jestem coraz bliżej podjęcia decyzji o całkowitej rezygnacji z kominka, aby nie robić kotłowni z salonu

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    My też z mężem zastanawiamy się nad tym projektem, troszkę byśmy zmienili np
    - 1 okno w kotłowni,
    - zamiast drugiej małej łazienki na górze pralnia z wejściem od holu nad resztą jeszcze się nie zastanawialiśmy bo dopiero staramy sie o warunki przyłączy mediów do działki
    Zastanawialiśmy się jeszcze nad projektem archonu dom w pięciornikach ale chyba wybierzemy party (jest dwustanowiskowy garaż ) http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...5752c685c,2650

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Dla mnie bardzo kluczowy jest garaż dwustanowiskowy. Ze zmian, ktore bym na pewno zrobił to:

    - powiększenie kotłowni kosztem gabinetu, tak aby gabinet miał ok 9 m a kotłownia ok 7m
    - likwidacja jednego okna w kotłowni,
    - zmniejszenie okna w kuchni jak radziła Elfir,
    - być może skusiłbym się na oddzielenie spiżarni od salonu
    - likwidacja kominka (nie lubie kotłowni w salonie)
    - zmiana wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną, a więc rezygnacja z kominów wentylacyjnych
    - Na piętrze zmiana mniejszej łazienki na pralnię, bądź pomieszczenie gospodarcze (odkurzacz itd.)

    Poza tym na obecną chwilę dom wydaje mi się idealny Jednak jestem na etapie sprzedaży mieszkania, więc znacznie z tyłu niż Wy Przy dobrych wiatrach na jesień ruszę z budową.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Bardzo fajne pomysły o wentylacji mechanicznej też myśleliśmy, kotłownia też mogła by być troszkę większa co do kominka obecnie mieszkamy w mieszkaniu opalanym kominkiem więc wiem coś o kurzu ale chyba nie chciałabym z niego zrezygnować okno w kuchni do przedyskutowania - przy mniejszym więcej było by miejsca na powieszenie jakiejś szafki na ścianie Gumol jak chciałbyś oddzielić spiżarkę od salonu? wejście od str. kuchni?
    My budujemy dom własnymi siłami, wystarczy nam kredyt na działkę:/ więc budowa trochę potrwa Ale chyba w 99% jesteśmy na ten projekt zdecydowani W Następnym roku chcemy zacząć z budową, może fundamenty i parter, zobaczymy ile nam się uda kasy odłożyć Dobrze, że będzie ktoś, kto też będzie ten domek budował pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Ja przede wszystkim zastanowiłbym się nad ograniczeniem ilości okien połaciowych. Toż to 10 dziur w dachu. Poza tym:
    - likwidacja okna w kotłowni na tylnej elewacji
    - odizolowanie kuchni od salonu ścianką jak narysowała Elfir ale przesunął bym tą ściankę w prawo, tam gdzie ta wrysowana wyspa/barek. Z drugiej strony można wówczas postawić stół. Stawiając ścianę już od drzwi do spiżarni zbyt mocno zamykamy przestrzeń.
    - likwidacja podcienia na tarasie z tyłu i zmniejszenie przeszklenia pod tym podcieniem. Zależy jakie usytuowanie budynku na działce ale przy takim oknie nie ma szans na oglądanie tv za dnia.
    - do przemyślenia wysokość przesuwanych drzwi. Przy h=2,4m będzie chyba potrzebny profil pośredni. O ile dobrze widzę drzwi z tyłu zaznaczone są na rzutach jako rozwierne. Wątpie aby w takim gabarycie były wykonalne jako R. Przesuwane będą z kolei kosztowały majątek i to jeszcze x2

    Czemu chcecie oddzielać spiżarkę od salonu? Przecież ona jest oddzielona - drzwiami

    A tak poza tym to moim zdaniem bardzo udana modyfikacja Gali, której o mały włos nie budowałem

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Rzeczywiście te 10 dziur w dachu to stanowczo za dużo Dobra uwaga co do okien na dole, pewnie też je zmniejszymy Ja spiżarkę zostawiła bym taką jaka jest Party wydaje mi się bardziej funkcjonalny niż gala i zdecydowanie tańszy w budowie

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Podcień na tarasie oczywiście do usunięcia Jednak co do okien połaciowych to bym likwidował tylko 3 (1 z klatki schodowej, 1 z duzej lazienki, 1 z małej).

    Pokoje są zbyt duże aby jedno okno połaciowe doświetliło wystarczająco pomieszczenia. Wiadomo co kto lubi ja jednak preferuję światło dzienne

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Gumol, może i masz racje z tymi oknami w pokojach ja bym nie likwidowała tego z klatki ani z małej łazienki bo tam chce zrobić pralnie a klatka schodowa też lepiej żeby była doświetlona czy ktoś już kupił projekt? adaptowaliście już go do działki? Ile płaciliście za to?

  12. #12

    Domyślnie

    Zwróćcie jeszcze uwagę na wysokość stropu w garażu, w części wysuniętej poza bryłe budynku - tylko 240cm! Według danych technicznych z katalogu Hormana dla bramy z prowadzeniem N, wysokości 2250mm wymagana minimalna wysokość stropu to 2460mm. Albo źle zrozumiałem dane katalogowe albo brama jaką podano w projekcie jest nie do zamontowania. Wogóle myśle, że może być problem z montażem bramy przy dostępnych 15cm na prowadnice i całe ustrojstwo.
    Ostatnio edytowane przez iddt ; 26-03-2012 o 20:53

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hogata777

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Też myślę o kupnie tego projektu. Jeżeli ktoś zaczął budowę dajcie znać, gdyż bardzo chciałabym go obejrzeć. Jeżeli chodzi o sam projekt to myślę o wysunięciu garażu do przodu i lekko w bok, aby zwiększyć kotłownie bądź dodać pomieszczenie gospodarcze. Zastanawiam się też czy nad garażem nie zrobić tarasu... Napiszcie proszę co myślicie...

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał hogata777 Zobacz post
    Też myślę o kupnie tego projektu. Jeżeli ktoś zaczął budowę dajcie znać, gdyż bardzo chciałabym go obejrzeć. Jeżeli chodzi o sam projekt to myślę o wysunięciu garażu do przodu i lekko w bok, aby zwiększyć kotłownie bądź dodać pomieszczenie gospodarcze. Zastanawiam się też czy nad garażem nie zrobić tarasu... Napiszcie proszę co myślicie...

    Dla mnie osobiście przedłużanie garażu i poszerzanie budynku aby zwiększyć powierzchnię kotłowni nie w chodzi w grę, jako że chcemy skorzystać z dopłat rodziny na swoim. Taki zabieg zwiększyłby również pow. użytkową na piętrze.

    Do tarasu też mam obiekcje Raz to kwestia usytuowania budynku, w naszym przypadku front budynku skierowany będzie do ulicy co nie koniecznie stwarza go atrakcyjnym atutem. Dwa (podkreślam, że opinia laika) wyjście na taras podyktowałoby stworzenia lukarny, co w moim odczuciu nie zbyt pasuje do zaproponowanej stylistyki domu, dwa zmniejszyłoby ustawność sypialni.

    Ale jak wiadomo, każdy musi modyfikować projekt pod siebie.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hogata777

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    U mnie niestety rodzina na swoim nie wchodzi w grę, więc poszerzenie garażu stworzy mi pomieszczenie gospodarcze, którego mi brakuje. Garaż ( tak mi się wydaje) nie ma żadnego wpływu na powierzchnię piętra, a wyjście z okna balkonowego sypialni nie zmieniłoby zbytnio bryły budynku. Może rzeczywiście taras od strony wjazdu trochę mija się z celem ( tym bardziej że będzie on u mnie usytuowany od północy). Cały czas myślę, gdzie zrobić pralnię, gdyż likwidacja jednej łazienki na piętrze nie wchodzi w grę. Może jakieś pomysły???

  16. #16

    Domyślnie

    hej
    Moją propozycją jest zrobienie pralni kosztem spiżarni lecz nie wiem czy to jest dobry pomysł. Moze na tym forum dowiesz się więcej http://www.mgprojekt.com.pl/forum/ tam wypowiadają sie eksperci
    powodzenia

  17. #17

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem zainteresowany tym projektem - przestrzeń i idąca za nią funkcjonalność mnie zauroczyły! Czy ktoś z Was drodzy forumowicze dysponuje kosztorysem szczegółowym tego projektu? Będę bardzo wdzięczny za info [jezior85[at]poczta.fm]
    Pozdrawiam

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    No to projekt zakupiony Jak dobrze pójdzie we wrześniu ruszamy z budową Jak tam u Was? Ruszył już ktoś?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Gumol braliście jeszcze jakieś pakiety dodatkowe typu ogrzewanie podłogowe? My projekt kupujemy w lipcu, sierpniu ale zaczynamy budowę może dopiero w następnym roku. w tym załatwiamy przyłącza i pozwolenia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r1-1326839378-7b4eiv8j.jpg
Wyświetleń:	1381
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	121513Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r2-1326839378-smcyjv6x.jpg
Wyświetleń:	1130
Rozmiar:	68,5 KB
ID:	121514 My takie zmiany będziemy robić (ciekawe czy wejdą zdjęcia )

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    KasiaG77 nie, braliśmy tylko wersję podstawową. Co prawda na parterze będzie podłogówka, jednak po co przepłacać za coś co i tak bez problemu powinien położyć sprawny majster. Może rozumuje błędnie jednak podejrzewam, że i tak instalacja byłaby podyktowana pod jeden konkretny sponsorowany system.

    Zmiany podobne do naszych, zastanówcie się jednak nad posadowieniem lodówki w kuchni, a nie w spiżarni. Jako że likwidując zarezerwowaną wnękę, będziecie musieli ciągle latać do spiżarni. Dla mnie jest to mało ergonomiczne

Strona 1 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony