dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 54
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1069
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Gumol może i masz rację z tą podłogówką, co do kuchni zmniejszamy okno od str. spiżarni tak żeby zmieścił się słupek z lodówką i piecykiem, muszę przeliczyć jeszcze czy starczy bo jak nie to zostawię tak jak w podstawowej wersji (okno będzie i tak zmniejszane) chciała bym większą tą spiżarkę bo na ściance od wejścia za dużo się nie zmieści bo wydaje się wąska :/
    Myśleliście może nad wentylacją mechaniczną?
    Szkoda, że tak daleko mieszkacie od nas, mogli byśmy śledzić waszą budowę Mam nadzieję jednak, ze będziecie dodawać uwagi i zdjęcia z prac budowlanych

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Co do podłogówki to warto jedynie wspomnieć o takim zamiarze podczas adaptacji projektu, wtedy projektanci uwzględnią odpowiednie wartswy w fundamentach

    Wentylacja mechaniczna była przesądzona jeszcze przed wyborem projektu Szczególnie że "Party" jest dobrym kandydatem na dom energooszczędny.
    Sama izolacja w projekcie podstawowym ma (20,16 i 12 cm) a dach bodajże 22cm.

    My zwiększamy w całości ścian domu do 20cm i 30cm na dach. Bez dobrej wentylacji obawiałbym się zbyt dużej wilgotności w domu. No ale póki co etap załatwiania formalności do budowy i liczenia PLN co bedzie podstawowym problemem inwestycji

    Jak czas pozwoli to oczywiście będę się dzielił postępem albo brakiem prac na budowie

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi Najgorsze to liczenie PLN :/ My budujemy własnymi siłami (bez kredytu i firmy budowlanej) więc trochę nam zejdzie Na szczęście się nam nie spieszy Chociaż fajnie by było za rok czy dwa już się wprowadzić
    Z tą wentylacją projektant wam będzie jakoś zaznaczał jak ma przebiegać? Mój mąż chce kupić pakiet ale nie wiem czy nie będzie tak jak mówisz z podłogówką :/

  4. #24

    Domyślnie

    Jeśli ktoś dysponuje zdjęciami z budowy lub widział gdzzieś w necie to poprosze

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Gumol kupiliście projekt przez internet? czy przez któreś z biur podanych przez mg projekt?

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    KasiaG77 my kupiliśmy projekt przez biuro które jednocześnie zajmuje się jego adaptacją. Jednak nie ma to większego znaczenia, jako że biuro i tak dzwoni do pracowni jak zwyczajny klient

    U nas już pojawiają się pierwsze problemy na horyzoncie:/ ENEA dała termin realizacji przyłącza energetycznego za jakieś 3 lata, bo trzeba wybudować nową stację transformatorową. Trochę dziwne skoro sąsiad obok ma prąd, ale może jeszcze uda się coś ponegocjować

  7. #27

    Domyślnie

    to można tak zamówić projekt? gdzie są podane te biura przez ktore można zamówić projekt

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Birds w zakładce Przedstawiciele i Wykonawcy

    http://www.mgprojekt.com.pl/przedstawiciele?woj=7

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Odzio

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-040
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ja juz kupilem projekt party bezposrednio od mgprojekt. Wysylka szybka i wszystko kompletne. Ksztorys tez zakupilem aby miec jakis wstepny oglad kosztow podczas negocjacji z ekipami. Bede budowal systemem gospodaczym w polowie. SSZ firma a reszte samodzielnie badz wyspecjalizowanymi firmami. Zaluje ze nikt jeszcze nie zdazyl pochwalic sie zdjeciami z budowy. Ja swoja planuje rozpoczac w pazdzierniku i licze ze zamkne dom przed zima.
    Pewnie okna bede musial zamówic wmciemno wg.projektu.

    Dodam ze bede budowal bez zadnych zmian w projekcie. Nie jestem fanem specjalnej oszczednosci na ogrzewaniu kosztem konfortu. Nie zmniejszam liczby okien ani ich wielkosci. Prawdopodobnie nie bede montowal tez WM.

    Jedyne nad czym sie zastanawiam to gdzie wcisne lodowke, mikrowele i piekarnik w zabudowie.....

    Jak tylko zaczna sie prace bede wrzucal fotki.
    Ostatnio edytowane przez Odzio ; 31-07-2012 o 10:40

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    My też zamówiliśmy przedwczoraj projekt od przedstawiciela i czekamy na dokumenty od mg projektu też mam problem z tą kuchnią, jak pomieścić lodówkę, piekarnik i mikrofale bo bardzo bym chciała mieć to w zabudowie. Odzio, nie myślałeś, żeby zmniejszyć okno i tam zmieścić słupek np z lodówką? My tak robimy czekamy na zdjęcia z prac budowlanych i uwagi co do budowy bo my jak już pisałam zaczynamy może w następnym roku dopiero:/

  11. #31

    Domyślnie

    Witam,
    Najprawdopodobniej zamówimy projekt Party. Moje propozycje zmian wyglądają następująco:
    1. Parter:
    - modyfikacja ścian kuchni, okien, wiatrołapu i kotłowni.
    - rezygnacja z zabudowania tarasu od strony ogrodu.
    2. Piętro:
    - modyfikacja wejścia do małej łazienki (pomieszczenie gospodarcze/garderoba),
    - modyfikacja balkonu.
    - modyfikacja ścian dwóch bliźniaczych pokoi.
    3. Dach:
    - wydłużenie części dachu tak aby oparł się o część wystającą z budynku (garaż).
    - poszerzenie dachu nad balkon.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dół_propozycja_1_party -NAJLEPSZA.jpg
Wyświetleń:	940
Rozmiar:	61,2 KB
ID:	130079Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	góra_propozycja_1_party_poddasze-NAJLEPSZE.jpg
Wyświetleń:	808
Rozmiar:	61,6 KB
ID:	130080Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogrodzenie nowoczesne.jpg
Wyświetleń:	631
Rozmiar:	68,9 KB
ID:	130081Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	party-wizualizacja-frontu-1326839194.jpg
Wyświetleń:	698
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	130082Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	party-wizualizacja-tylna-1326839975.jpg
Wyświetleń:	579
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	130083

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Jezior85 parę komentarzy ode mnie do przemyślenia

    1. Widzę, że chcesz oszklić wejście do domu. Nie wiem jaki jest zamysł tej czynności. Jeśli estetyczny to ok nie mam uwag, jeśli chodzi o mostek termiczny to zastanów się czy straty ciepła będą faktycznie na tyle duże, aby pakować sporą ilość PLN w taki zabieg.

    2. Co do podcienia z tyłu, to bym zastanowił się czy faktycznie chcesz go wywalać. Jeżeli taras będziesz miał od strony południowej (ja tak mam), to jest on według mnie niezbędny. W słoneczne dni nie skorzystasz w ogóle z tarasu.

    3. Sam myślałem o przedłużeniu dachu nad garaż, ale ze względów estetycznych zrezygnowałem. Po pierwsze Wystający garaż poza bryłę budynku nadaje nowocześniejszego wyglądu, a dwa po zadaszeniu i tak część garażu z boku budynku nadal pozostanie odkryta co według mnie będzie wyglądało kiczowato.

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Livvy

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Poland
    Kod pocztowy
    44-444
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich, którym podoba się projekt. załączam propozycje zmian. Może kogoś zainspirują, pomogą co nieco poprawić. Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter zmiany.JPG
Wyświetleń:	878
Rozmiar:	39,5 KB
ID:	130315

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Livvy

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Poland
    Kod pocztowy
    44-444
    Posty
    2

    Domyślnie

    pomieszczenie za łazienką to pralnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pietro zmiany w sypialni.JPG
Wyświetleń:	700
Rozmiar:	38,0 KB
ID:	130319
    Ostatnio edytowane przez Livvy ; 10-08-2012 o 07:10

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumol Zobacz post
    Jezior85 parę komentarzy ode mnie do przemyślenia
    Ad1. Przede wszystkim estetyka (dobrze to wygląda w połączeniu z dachem). Wirtualne wysunięcie wiatrołapu z wnętrza budynku.
    Ad2. Świadomie rezygnuję z trwałych budowli tarasowych. Jak dla mnie dobrym sposobem na poradzenie sobie ze słońcem są np. markizy PRZYKŁADg
    Ad3. Dach został nie tylko wydłużony w dół do garażu ale również w bok - tak aby tworzył całkowite zadaszenie części wystającej i balkonu na piętrze. Wyrównano również ścianę kotłowni do ściany garażu - mocno wystający dach ma się o co oprzeć (zewnętrzna "murłata").

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Odzio

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-040
    Posty
    12

    Domyślnie

    Szczegółowo patrzyłem dzisiaj na poddasze i znalazłem jeden mankament tego domu.
    Może nie aż tak duży ale zaczalem się nad nim zasanawiać.
    Chodzi o wysokosc dolnej krawędzi okien dachowych. Wychodzi 170 cm.....!!!

    To strasznie wysoko. Zastanawiałem się nad kupnem wysokoosiowych okien polaciowych ale teraz chyba to nie ma sensu.
    Chyba że obniże ściank,e kolankową. Ale to znowu zmniejszy optycznie pokoje oraz realnie powierzchnie uzytkową....

    Jeszcze jedną opcją jest zastąpienie 4 par okien połaciowych 4 oknami połaciowymi w polączeniu z 4 oknami kolankowymi.
    Powierzchnia okien pozostalaby prawie niezmieniona a widok na swiat nieporównywalnie lepszy. Jedyny klopot to dodanie środkowej rynny w centralnej części dachu po obu stronach budynku.

    Co o tym myślicie, co radzicie?
    Ostatnio edytowane przez Odzio ; 11-09-2012 o 10:30

  17. #37

    Domyślnie

    Witam

    Zaciekawił mnie ten projekt. Zmiany jakie bym chciał wprowadzić to:
    - poszerzyć dom o 0,5m
    - głębokość domu o 1m
    - likwidacja tarasu z tyłu a zrobienie go z boku przy jadalni + balkon u góry, który robił by za zadaszenie tarasu.
    - dodanie od frontu na piętrze symetrycznie wykusz aby urozmaicić bryłę budynku aby nie wyglądała jak stodoła
    Naprawdę rozkład pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny. Połączenie kuchni, jadalni, holu i salonu daje wrażenie dużej przestrzeni. Góra też jest bardzo funkcjonalna. Ktoś może buduje w okolicy Szczecina?
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  18. #38

    Domyślnie

    Jakaś grobowa cisza nastała a niby miała być impreza 'Party". Mam nadzieje, że na wiosnę wszystko się ruszy. Lada chwila kupujemy z żonka ten projekt tylko geodeta dostarczy mapkę do celów projektowych i mamy wszystkie niezbędne dokumenty do adaptacji Można wiedzieć kto startuje na wiosnę a może ktoś już zaczął budowę?
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    aLien my już ruszyliśmy - hehe no może nie do końca Niestety czekamy na sfinalizowanie spraw kredytowych i bez tego nie możemy użyć wkładu własnego Bądź co bądź mamy "już" wyznaczone geodezyjnie granice budynku i mamy nadzieję ruszyć ze stanem zero najdalej pod koniec przyszłego tygodnia, jak pogoda pozwoli. Chcemy, aby w tym roku powstał przynajmniej fundament, żeby móc szybciej rozpocząć prace na wiosnę. Chyba, że pogoda będzie jak w zeszłym roku to ruszymy z murami

  20. #40

    Domyślnie

    Gumol trzymam kciuki i liczę na relacje. My planujemy ruszyć z budową po długim weekendzie w maju.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

Strona 2 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony