dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 67 z 89
Pokaż wyniki od 1.321 do 1.340 z 1766
  1. #1321
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Taaaak, Pan Świstak przyjeżdża osobiście i sprawdza szczelność

  2. #1322
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gazowicz

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    57

    Domyślnie

    Można prosić o aktualne ceny. Z góry dziękuję

  3. #1323
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    I jeszcze taniej


    1,26 zł/litr brutto - dostawa - 1 000+ litrów.

    1,23 zł/litr brutto - dostawa - 1 500+ litrów.

    Dostawy na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego


    centrumgaz.eu
    tel. 603 940 156
    mail: [email protected]

  4. #1324

    Domyślnie

    Zaciekawiła mnie jedna rzecz na fakturze. Bo tankujemy litry a później przychodzi faktura z kilogramami.
    W zeszłym roku na 1kg propanu przypadało 1,960784314 litra propanu, temp. 21,04 C
    W tym roku było to 2,040738383 litra, temp. 27,2 C

    O ile rozumiem, to by oznaczało, że im wyższa temp. tym większa objętość propanu w postaci płynnej- chyba zgodne z prawami fizyki.
    Wniosek, najlepiej opłaca się tankować gaz w jak najniższej temperaturze, bo płacimy za litr, a nie za kg. Jest problem, bo w najgorsze mrozy gaz też jest chyba najdroższy
    Poza tym różnica między 2 tankowaniami to około 0,08 l czyli przy 2tys. wyjdzie ok. 160 litrów. Czyli gdybym zatankował w dniu chłodniejszym (21 C) i zakładając tę samą cenę za litr, to bym zatankował 160 litrów mniej, warte 1,23zł * 160 = 196,8 zł
    2 stówki w kieszeni a w zbiorniku tyle samo kg gazu.
    I co Wy na to? Może warto zamawiać gaz w okolicach kwietnia maja ale zerknąć na prognozę pogody dodatkowo?

  5. #1325
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Zmiana objętości propanu w zakresie temperatur 15 ->20 st.C wynosi ok. 1,4%.
    Przy tankowaniu 2 000 litrów różnica wyniesie ok. 30 litrów. /litry vs kg/
    Temperatura powietrza w chwili tankowania nie jest równoznaczna z temperaturą w cysternie.
    Różnica 80 litrów na 1 000 oznacza zmianę objętości o 8% przy zmianie temp o 5 st. C. Niemożliwe.

  6. #1326

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie z poprzedniej strony:

    Czy jest ktoś w stanie podesłać zaufanych dostawców gazu na terenie województwa Śląskiego? Wkrótce czeka mnie pierwsze tankowanie. Z góry dzięki.

  7. #1327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Zmiana objętości propanu w zakresie temperatur 15 ->20 st.C wynosi ok. 1,4%.
    Przy tankowaniu 2 000 litrów różnica wyniesie ok. 30 litrów. /litry vs kg/
    Temperatura powietrza w chwili tankowania nie jest równoznaczna z temperaturą w cysternie.
    Różnica 80 litrów na 1 000 oznacza zmianę objętości o 8% przy zmianie temp o 5 st. C. Niemożliwe.
    Nie wiem jaka była temperatura w cysternie. Ja podałem tylko dane z tankowań.
    W zeszłym roku tankowałem 2000 litrów temp. 21,04 C, a na fakturze napisane jest 1020 kg
    W tym roku analogicznie 1603 litry, temp. 27,2 C, a na fakturze napisane jest 785,5 kg
    Mogę zeskanować dokumenty i wstawić na forum o ile to możliwe. A może jakiś błąd nastąpił i trzeba się skontaktować z księgowością?

  8. #1328
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Nie poddaję w wątpliwość podawanych przez Ciebie danych z faktur.
    Podałem jak się zachowuje propan w zależności od temperatury. Liczniki w cysternach są legalizowane
    Pisz do dostawcy.

  9. #1329
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wielebny82

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    pitulewo
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cześć, Jak często robi się kontrole osłony katodowej?
    Bo miałem wizytę z UDT i gośc stwierdził że od nowości nie było sprawdzane a powinno być co 2 lata więc powiedział ze za rok mija 5 lat i będzie trzeba zrobić kontrole wewnętrzną

  10. #1330
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wielebny82

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    pitulewo
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    19

    Domyślnie

    Czy robi sie takie kontrole i kto ma to zrobić ?

  11. #1331

    Domyślnie

    Ja mam osłonę w zbiorniku podziemnym ponad 5 lat. Żadnych kontroli nie było trzeba robić przez 5 lat czyli od momentu zainstalowania zbiornika. Po 5-ciu latach jest termin na kontrolę wewnętrzną zbiornika. Od tej kontroli udt może odstąpić, gdy przedstawisz im protokół z badania ochrony katodowej, miesiąc przed terminem kontroli wewnętrznej. Wydaje mi się, że takie coś można zrobić raz, czyli kontrola wewnętrzna musi być zrobiona raz na 10 lat.
    Ja załatwiłem to tak, że wymieniłem od razu zawór bezpieczeństwa. Jeden gość przyjechał i skasował mniej dzięki temu, że przyjechał raz - liczą sobie za przyjazd sporo, więc warto podzwonić. Np. jedni 500 za zawór, a drudzy tylko 250zł... Nie zauważyłem żadnych problemów z zaworem czy instalacją od ponad roku po wymianie, więc chyba miałem szczęście - tanio i porządnie
    P.S.
    To wszystko powinien ci powiedzieć inspektor z UDT podczas rutynowej kontroli zewnętrznej. To on ustala zasady w zasadzie.

  12. #1332
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wielebny82

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    pitulewo
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    19

    Domyślnie

    No tak tylko ja nie wiem kto ma mi zrobić kontrole ochrony katodowej nie wiem kogo szukać
    UDT mi powiedział dokładnie to co Ty napisałeś że jeśli nie zrobie kontroli ochrony katodowej to na przyszły rok będzie konieczna kontrola wewnętrzna

  13. #1333
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Najprościej - ten co instalował zbiornik

  14. #1334

    Domyślnie

    A ja mam pytanie z zupełnie innej pary kaloszy. Czy ktoś z forumowiczów próbował przerabiać temat baterii butli 33 kg i programu czyste powietrze. Jak oni na to reagują. Obawiam się, że mogą wybuchnąć śmiechem.
    Sam już nie wiem. Jestem pełen obaw. Przeczytałem i ten wątek, i wiele innych w sieci, i artykuły itp... Wiem, że mam dość średnio docieplony dom. Kocioł olejowy spala mi w nim od 1800 - 2100 l oleju rocznie na CO i CWU. Narozmawiałem się z użytkownikami instalacji propanowych. I otrzymuję tak różne informacje, że ciągle nie wiem, co robić. Najgorsze jest, że w przypływie jakiejś nadziei, że to jednak da się udźwignąć finansowo, wpisałem we wniosku Cz. P. ogrzewanie propanem. Przyjęli wniosek, przyznali dotację a ja teraz po miesiącach, gdy mam już zaczynać inwestycję wymiany kotłowni, wpadłem znowu w niepewność.
    Jedni mówią, że 3-5 kzł. Inni że ponad 11 kzł wyjdzie za propan. Już postanowiłem, żeby wykorzystać kasę z programu, postawić ten kocioł na propan i zmieszczę jeszcze z niedużą dopłatą kociołek na pellet. Jeżeli klasa kociołka będzie się zgadzać, to urzędnicy nie powinni mieć wątpliwości. Tylko przeraża mnie kwestia tego nieszczęsnego zbiornika. Kupić go, to ogromna kasa na dzień dobry. Wydzierżawić, to znowu ogromna kasa za paliwo i limity minimalnego zużycia tego drogiego paliwa. Tu w tym wątku wpadłem na pomysł z baterią butli, tylko, właśnie pytanie z początku wpisu, jak zareagują na to urzędnicy. Może właśnie lepiej w moim przypadku kupić używany zbiornik, jak najtaniej, żeby tylko przeszedł badania. pewnie będzie konieczne jedno tankowanie. A potem to spróbować sprzedać, oddać na złom itp. Sam nie wiem. Nie wiem, jak skrupulatnie sprawdzane są inwestycje z tego Cz. P.
    Nakombinowałem i teraz trzeba wypić to co nawarzyłem, choć niedobre to jak jasna.... ciasna.....
    Pozdrawiam czytelników i autora wątku. Idę dalej zamęczać się myślami. W końcu jakąś decyzję będę musiał podjąć.
    Celuj w niemożliwe a osiągniesz nieprawdopodobne

  15. #1335

    Domyślnie

    Witam.

    Do Greengaz - czy jest możliwość polecenia firmy z okolic powiatu pajęczańskiego, która w rzetelny sposób postawi zbiornik zewnętrzny z całą dokumentacją i doprowadzeniem instalacji do domu? Zbiornik byłby zakupiony na własność.

  16. #1336
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    @durszlak

    Nie bardzo wiem jak poskładać Twoje wątpliwości /rozterki?/
    Porównanie kosztów olej vs propan

    Olej opałowy - ok. 10,2 kWh/litr
    Propan - ok. 6,7 kWh
    Łatwo przeliczyć koszty ogrzewania.. Mniej więcej te dane wystarczą, dokładniej można się pobawić w sprawności kotłów. ceny na olej znasz, na propan masz wyżej w tym wątku.
    ----
    Nie rozumiem po co Ci kocioł na pellet, jak już będziesz miał kocioł gazowy. Koszty eksploatacji zbliżone + miejsce na dodatkowy kocioł, inna automatyka, magazyn paliwa pod dachem no i cena kotła na pellet ok. 10 000 zł.
    ----
    Bateria butli? Bawić się z bateria butli mając dotację na kotłownie na propan, czy całą instalację. No własnie, na co jest dotacja?
    Nie możesz ot tak sobie postawić zbiornika na propan. Potrzebny projekt, instalacja gazowa, instalator i kierownik budowy z uprawnieniami gazowymi, UDT.. Postawić zbiornik, odpalić kocioł, a następnie wszystko sprzedać??? Nie rozumiem.
    ----

  17. #1337
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gazowicz

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    57

    Domyślnie

    Witam.Greengaz możesz podać aktualne ceny gazu. Z góry dziękuję

  18. #1338
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Aktualnie


    1,30 zł/litr brutto - dostawa - 1 000+ litrów.

    1,28 zł/litr brutto - dostawa - 1 500+ litrów.

    i cena

    1,23 zł/litr brutto dla grup zakupowych przy dostawie pow. 5 000 litrów


    Dostawy na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego


    centrumgaz.eu
    tel. 603 940 156
    mail: [email protected]

  19. #1339

    Domyślnie

    Witam,
    czy mógłby ktoś polecić sprawdzonych dostawców propanu działających na obszarze województwa zachodniopomorskiego? Chodzi o dzierżawę zbiornika naziemnego z przeznaczeniem do ogrzewania i CWU domu 120 m^2. Interesuje mnie możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony.
    Planuję budowę domu na wiosnę, właśnie będę podpisywał umowę z PSG na gaz ziemny ale w umowie mam określony czas instalacji przyłącza do maja 2023 Do tego czasu chciałbym korzystać z propanu w formie dzierżawy.
    Dziękuję za zainteresowanie.

  20. #1340
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Nie sądzę abyś znalazł firmę która wybuduje Ci instalację wartą kilka tys zł z perspektywą dostaw propanu przez 1 - 1,5 roku. Ile wówczas musiałby kosztować propan?

    Pozostaje bateria butli 33/35 kg do czasu podłączenia gazu ziemnego lub własna instalacja zbiornikowa - będzie taniej w eksploatacji niż gaz ziemny.

Strona 67 z 89

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony