dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 39
Pokaż wyniki od 761 do 775 z 775
  1. #761
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    greg1237

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Toruń okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jakość wykonania i serwis normalny . Jeżeli masz coś dobrze zrobione to nie potrzeba serwisantów co roku po 300 zł żeby przyjechał otworzył drzwiczki i przedłużył na następny rok . Też umiem otworzyć drzwiczki i nawet go czyszczę

  2. #762
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    To ma sie rozumiec ze przedluzales gwarancje??
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  3. #763
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lolek_1ww

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Domyślnie Spieki i niedopałki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1143.JPG
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	379064Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1148.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	27,0 KB
ID:	379065Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1150.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	44,2 KB
ID:	379066

    Moi drodzy to mój pierwszy pełny sezon grzewczy, zauważyłem, że robi się mi dużo spieków oraz czasami groszek się nie spala całkowicie...
    Czy nie ma możliwości osiągnięcia czystego drobnego popiołu?
    Załączyłem swoje zdjęcia, proszę Was o opinie...
    Moje ustawienia pieca to:
    - 38 - 100max moc pieca
    - +1% korekcja powietrza
    - praca w automacie
    - podtrzymywanie: podawanie - 4min/ przerwa 11 min.
    - nadmuch podtrzymywania - przez 9 sek. / moc 40%
    - przesłona przy dmuchawie prawie cała przysłonięta,
    - komin lekko przymknięty
    - sterownik expert pid dynamic 4d
    - temp. zadana 65 st. c.
    - model pieca22 KW niebieski ( z dodatkowym rusztem) (ogrzewa obecnie do 24 st. około 110m2 oraz 50m2 około 20st. c., garaż oraz piwnica są skręcone na minimum


    Ogólnie piec dogrzewa i wchodzi w podtrzymanie, jedyne co zauważyłem i mnie martwi to, że robią się te spieki wraz z niedopalaniem groszku,
    oraz coś jest z CWU, zmniejszyłem zadaną temp. do 35 St. C. a i tak w kranie woda wrzątek, przejmuje temp. pieca... (tak jakby piec nie miał gdzie oddać ciepła i nagrzewa wodę...)
    Wg Was da się coś zrobić z ustawieniami aby polepszyć prace kotła?
    pozdrawiam
    Piotr

  4. #764
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    greg1237

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Toruń okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nie nie przedłużałem gwarancji jak się dowiedziałem jakie są zasady

  5. #765
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    greg1237

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Toruń okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    lolek_1ww
    Twoje spieki jeżeli na zdjęciu widać że są dopalone to nie masz czym się przejmować, dopalony spiek czyli wykorzystana jest jego wartość opałowa zaczyna się problem jak spieki tzw koks robi się czarny, nie ma co całej winy zwalać na piec jeszcze jakość eko różne partie się trafiają z jednego zakupu.
    Moje ustawienia to takie fabryczne jakie były tylko ja mam 25 kw piec korekcja 0 i tylko jadę na dwunastawie rozmawiałem z serwisantem kiedyś to powiedział że automat bierze więcej eko . klapka od wentylatora uchylona całkiem, nie rozumiem zasłaniania klapki od wentylatora przecież ty decydujesz ile ma dmuchać i z jaką siłą . Zasłanianie na zdrowy rozum to musisz podkręcać na obrotach żeby dał tyle powietrza co potrzeba jak można uchylić przysłonę całkiem .

  6. #766

    Domyślnie

    Witam!
    Może i ja o coś spytam.
    Mam kocioł EKO GT-12kW ze sterownikiem EXPORT R PID Dynamic ZZ. kocioł ciągle wyrzucał niespalony węgiel.Po wielu próbach ustaliłem, że jeśli do kosza wsypię kiepski węgiel 20-23mJ. a nastawę na 28 mJ, to jest dobrze.W tej chwili ma pokazuje 5/45 sekund, dmuchawa chodzi na 36%
    Kocioł grzeje budynek 70 metrów.W zasadzie wystarczyła by połowa mocy, ale to był najmniejszy model
    W czym rzecz: Boję się że że jeśli zabraknie tego kiepskiego węgla, będę musiał mieszać groszek z popiołem .
    Druga rzecz: Mimo,że już dodałem na sterowniku to, co mogłem, czyli 15%, to czopuch pieca jest tylko lekko ciepły.
    Jaka jest możliwość sterowania w tym sterowniku?
    jak można zwiększyć dopływ powietrza?
    Dodam, że na tym samym paliwie chodzi u mnie inny piec, gdzie wszystkie nastawy ustawiam ręcznie.Nie mam z nim żadnych problemów.

  7. #767

    Domyślnie

    sterownik jest półautomatyczny. podstawiasz dane i on robi resztę. zmniejsz moc max kotła np. do 50% albo 60%. problem polega że zanim rozbujasz kocioł on staje . niech pracuje ale na małej mocy.
    dmuchawę zmieniasz w ustawieniach chwilowych i w ustawieniach instalatora. masz tam krzywą grzania i musisz ją zaprogramować np: 100% (praca kotła) -28% (moc dmuchawy), 90 %- 27% i tak dalej ale pierw zmniejsz moc max kotła i zobacz co się dzieje jak trochę popracuje.

  8. #768

    Domyślnie

    [
    Dzięki za próbę pomocy
    Kocioł nie staje.Fakt,że zmniejszałem mu moc tylko do 50%. Zmniejszała się tylko temperatura - do 38°.
    Według twojego tekstu- 100)% pracy kotła. 28% moc dmuchawy...No właśnie , problem w tym, że przy 100% mocy kotła powinno być przynajmniej
    około 60 % dmuchawy. Wtedy zdejmę korekcje powietrza- będzie 45%
    I wtedy będę mógł przestać oszukiwać tę biedną maszynę: zmniejszę kaloryczność do faktycznej wartości.I będę mógł sobie kontrolować
    temperaturę spalin.Pisałem , że jest za niska.
    A właściwie- ponieważ kaloryczność jest do 30 MJ, to powietrze powinno wtedy wynieść 90%.Akurat zostałaby korekcja.
    Bo na razie, to nie zalecałbym kotła z tym sterownikiem...Ale może tylko nie potrafię go ustawić?

  9. #769

    Domyślnie

    1.uszczelniles retorte
    2.pokaz fotke palnika podczas pracy
    3.fotke popiolu
    4.czy namieszales cos jeszcze w sterowniku

  10. #770

    Domyślnie

    Nie uszczelniałem.W żadnym piecu nie uszczelniałem.nawet nie wiedziałem że takie coś jest potrzebne.
    Zresztą- w instrukcji by powiedzieli.
    Przy tych nastawach, jakie są teraz- pali się dobrze, popiół też w porządku- nie ma spieków, ale odrobiny niespalonego węgla sie zdarzają.
    Nadmiaru sadzy też nie widzę.
    Problemem są: konieczność zawyżanie kaloryczności węgla i zbyt niska ( około 40-45°) temperatura czopucha.
    Właśnie problem w tym, że w tym sterowniku nie da się namieszać...
    Od razu napiszę: węgiel o wyższej kaloryczności (23-24 MJ) nie spala się całkowicie , nawet gdy go "podbiję" do 30 MJ.
    Przy ustawieniu "rzeczywistym" w popiół leci powyżej 30% węgla.

  11. #771

  12. #772

    Domyślnie

    Trochę z innej beczki:
    Przejrzałem jeszcze raz cały wątek.(na początku było).
    Dostałem sie do menu serwisu tam namieszałem W tej chwili 80% mocy to 80% dmuchawy 60% mocy to 60 % dmuchawy.
    Problem w tym, że kocioł chwilowo wyłączyłem.Budynek nie jest zamieszkałe i palę wtedy, kiedy jest bardzo zimno.
    Dodatkowo: między kotłem a komputerem jest 10 kilometrów,.To trochę spowalnia informacje...
    Cieszę się, że dostałem do tego menu.Jeśli ktoś chciałby, to kod 000000.Ale na własną odpowiedzialność.
    A ja teraz czekam na mróz, żeby "doprecyzować"!
    Pozdro.abomito.

  13. #773
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    djlasior

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-268
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam koledzy tez mam piec galmet eko gt kwpm 17kw z sterownikiem expert ale zostal mi stary ster st480 z pid i tego mam podlaczony bo mam do niego mieszacz a do experta bym musial dokupic.
    Problem tego typu że kociol osiaga temperature jest załozony tależ z 25 kw bo na tym groszku co mam jankowice jest tragedia ze spalaniem tego dziadostwa.
    Dom z lat 80 jakieś 200mkw ocieplony bez ocieplenia na poddaszu ale tam nie jest ogrzewane i bedzie remont piwnica nie ogrzewana strop parteru ocieplony okna plastyki 10 letnie a instalacja miedziana bojler 120l na osobnej pompie zawór 4 drogowy.
    Teraz potrzebuje pomocy w ustawieniu pieca bo albo jak za malo podam to nie dochodzi do zadanej albo jak dam wystarczajaco to po pol godz. Czasem dluzej dochodzi ale sie robia takie kalafiory spieka sie opal i nie dopala z moca dmuchawy tez juz kombinowalem ale jak dam za malo to spieki i nie dochodzi do zadanej jak dam wiecej to dochodzi ale tez spieki i niedopaly.
    Na razie mam ustawione 12/50 dmuchawa 15 i wetyl prxysloniety szpara na 1cm .
    Ogulnie to cos mam z usyawieniamo dmuchawy w menu serwis bo na 1 biegu ma niezle obroty a na 20 tak jak by max wybur dmuchawy w menu mam wpa6 a ja mam w piecu wpa7 i tu jest problem dzwonilem do techa ale oni tylko powiedzieli ze musze w menu serwis nadmuch zmienic na nizsze biegi ale to tez nic nie dalo obroty na 0 a ona dalej hula. Moze ktoś z forum posiada st480 i poda mi swoje ustawienia w menu serwisowym w nadmuch z wpa07 bede wdzieczny.
    Co do spalanie tego eko to jest tragedia ni za hiny da sie to ustawic nie wiem co z tym zrobic moze cos podpowiecie za wszelkie sugestie bede wdzieczny. Moge zrobic fotki jak coś.
    A zapomnialem dodać mam pogodówke temp zadana 70 na mieszaczu przy 0 na dwoze 50 na kaloryferach termostaty.

  14. #774
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    greg1237

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Toruń okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Już pisałem wcześniej ja mam klapkę otwartą na maxa , czemu tak robisz Ty decydujesz mocą wentylatora jak masz na zero to powinno być takie ustawienie korekcja nadmuchu i wtedy zmniejszasz jeszcze. Pogodówka nie zakładałem od samego początku, mam spokój , zobacz jak będzie chodził bez niej z 2 dni . Może jeszcze jak Sam widzisz problem to kup parę worków węgla z innego źródła, ale jak wypalisz lub wyciągniesz ten co masz w zasobniku TYLKO NIE MIESZAJ to najgorsze co możne być. Jak palisz jednym gu...em to ustawiaj pod niego a jak innym to zmieniasz ustawienia. Pozdrawiam Życzę powodzenia

  15. #775

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie, posiadam kocioł galmet Eco gt 25kw że sterownikiem expert pid dynamik, czy jest ktoś w stanie pomóc mi w ustawieniach tego kotła

Strona 39 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony