dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 39
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 775
  1. #41

    Domyślnie Tryb ZIMOWY LETNIM co i jak ..... Galmet EKO-GT 25 kW

    mam pytanie odnoścnie w/w pieca i zmiany trybu z Zimowego na Letni .

    gdy zmieniam tryb z zimowego na letni to wówczas pojawia się mi pole gdzie moż naustawić temperature oraz obok chyba korekta bo jest np tak : 65st.C-6

    i nie wiem jaka pownienem ustawić temepraturee oraz po co jest ten "minus" i za nic jeszcze cyferka a nie chce popsuć pieca

    co mi pomożecie w tym temacie

  2. #42

    Domyślnie Re: Tryb ZIMOWY LETNIM co i jak ..... Galmet EKO-GT 25 kW

    Cytat Napisał Endriuszka
    mam pytanie odnoścnie w/w pieca i zmiany trybu z Zimowego na Letni .

    i nie wiem jaka pownienem ustawić temepraturee oraz po co jest ten "minus" i za nic jeszcze cyferka a nie chce popsuć pieca
    c - jest to załączenie trybu ekonomicznego( np. załancza sie go na noc ) czyli jak masz ustawioną temperature (zadaną) np. na 66 st . to piec będzie osiagał temperature o ten minus c-6 czyli o minus 6 st. na 60 st bynajmniej tak jest u mnie.Spokojnie nic nie popsujesz ustaw piec na 55 st. i wyłacz tryb ekonomiczny .

  3. #43

    Domyślnie Re: Tryb ZIMOWY LETNIM co i jak ..... Galmet EKO-GT 25 kW

    Cytat Napisał Endriuszka
    65st.C-6
    to C <<< to jest skrót od sowa Celsjusza


    ale mówisz że ustawic najlepiej 55st. i na minusie 6-stke ?????????? będzie wtedy najlepiej ????

    bo z tego co się oreintuje to ta temperatura to jest temp. ciepłej wody w boilerze ????

    a w mocy kotła tez zmienic z 45% (wtrybie zimowym tak miałem) na około 20% ?????????? czy moze zostawić tak jak było 45% ???????

  4. #44

    Domyślnie Re: Tryb ZIMOWY LETNIM co i jak ..... Galmet EKO-GT 25 kW

    Jeśli załączysz tryb ekonomiczny i będziesz miał na wyświetlaczu -6st to w tym trybie nie działa pompa do cyrkulacji ciepłej wody użytkowej.
    Co do mocy kotła to jeśli jest dobrze to jej nie zmieniaj.
    Ustaw tylko temp. c.w.u. i temperaturę na kotle. Możesz ustawić temp. na kotle taką samą jak temp. c.w.u. Kocioł będzie pracował w trybie automatycznym. (pod warunkiem, że masz oddzielną pompę do ładowania wymiennika oraz do c.o.

    Cytat Napisał Endriuszka
    Cytat Napisał Endriuszka
    65st.C-6
    to C <<< to jest skrót od sowa Celsjusza


    ale mówisz że ustawic najlepiej 55st. i na minusie 6-stke ?????????? będzie wtedy najlepiej ????

    bo z tego co się oreintuje to ta temperatura to jest temp. ciepłej wody w boilerze ????

    a w mocy kotła tez zmienic z 45% (wtrybie zimowym tak miałem) na około 20% ?????????? czy moze zostawić tak jak było 45% ???????

  5. #45

    Domyślnie

    Witam Endriuszka
    mam zamiar kupić również piec Galmetu , jednak z opisu wynika , że miałeś z nim kłopoty czy były przejściowe ? poradziłeś sobie z nimi? ile średnio spalił ci piec i przy jakiej pow. domu oraz czy grzejsz nim ciepła wodę w lecie? wdzięczny będę za odpowiedź
    pozdrawiam
    Wszystko do Poligrafi... od gilotyn po grzbiety

  6. #46

    Domyślnie

    kulistkiewicz- jezeli chcesz kupic piec na ECO to tylko z odzielna komora do spalania drewna. Sam mam kociol Galmet 17 z mozliwoscia spalania mialu oraz rusztem awaryjnym. Moj kuzyn kupil jakis piec z ogloszenia z odzielna komora do spalania drewna. Zeszla zime opalal dom tylko drewnem, a bylo cieplej niz u mnie teraz.Zastanawialem sie nad kotlem DZIUBARCZYK, i teraz zaluje
    ze dalem sie namowic na galmeta.Bo ceny ECO sa wysrubowane, a maja byc jeszce wieksze.I dobrze jest miec jakas alternatywe.
    Nasza Wierzba.
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177


    Obudziło się we mnie zwierzę....obawiam się jednak że to leniwiec.

  7. #47

    Domyślnie

    ceny wyśrubowane eko groszku
    skąd wy ten groszek bierzecie
    u nas tu groszek już parę lat waha sie w okolicach 600zł ,
    3 dni temu kupiłem z Juliusza po 630zł tona z transportem
    rok temu była ta sama cena ,wiec o co chodzi?

  8. #48

    Domyślnie

    No ja w Bydgoszczy place juz 745 zł. za tone bez dowozu.Podwyzki zapowiedziala Jastrzebska Spolka Weglowa,przeczytalem o tym w GW. Mam nadzieje ze moze spadna ceny tak jak paliwa i gazu.
    Nasza Wierzba.
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177


    Obudziło się we mnie zwierzę....obawiam się jednak że to leniwiec.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Jak se nie radzicie w tak prostych sprawach to zapytajcie eksperta!

    Fakt! Pod takim tekstem to go szukajka za Chiny nie znajdzie, to daję:
    http://forum.muratordom.pl/a-jednak-...co,t147798.htm

    Zaczyna się o kaloryferach, ale do nich przypięty jest też ten Wasz problem...
    Czyta się dobrze...
    Adam M.

  10. #50

    Domyślnie

    Witam, jak zakończyły się wasze przygody z kotłem? Mam ten sam probelm - nowy kocioł i niestety jedej strony (tył) kotła węgiel sie nie dopala a z drogiej strony jest piekny popół. Zastanawiam się czy niewielkie szczeliny w silikonie (niewygładziłem jego powierzchni pzy uszczelaniu talerza) moga powodować takie probelmy z równomiernym spalaniam (kanaliki ma wyszczyszczone). pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie GALMET. Piec -- GALMET

    WSZYSTKO O PIECACH GALMET. PYTANIA I ODPOWIEDZI.JEZELI MASZ JAKIES PYTANIA LUB CHCESZ PODZIELIC SIE SWOIM DOSWIADCZENIEM Z TYM PIECEM NAPISZ. Pozdrawiam.
    Nasza Wierzba.
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177


    Obudziło się we mnie zwierzę....obawiam się jednak że to leniwiec.

  12. #52

    Domyślnie

    Ja nie mam doświadczenia ale zastanawiam się nad kociołkiem Galmetu z obrotową retortą. Zastanawia mnie tylko ten sterownik jaki jest tam zastosowany-Perfekt. Pojęcia nie mam co to za wynalazek ale ponoć ze sterowaniem pogodowym.

    A Ty może masz Galmet?
    Pozdrawiam, Lenka

  13. #53

    Domyślnie

    Mam wlasnie takiego z mozliwoscia spalania mialu i sterownikiem podlaczonym do pogodowki( ktora sama dobiera ilosc wegla w zaleznosci od temp. na zewnatrz. Spalalem okolo 100 kg na 6 dni do polowy grudnia, gdy przyszly mrozy zasobnik wcina w 3 lub 4 dni. Moze jest to wynikiem tego ze dom ogrzewam 1 sezon, strop dopiero teraz ocieplam i siedze sam w domu. Wiec mam cicha nadzieje ze w nastepnym sezonie bedzie lepiej.groszek mam kupowany na biezoco, mokry wic to tez moze miec wplyw na spalanie. Wczoraj zasypalem samym mialem, i naprawde jakos sobie radzi( tylko musze do niego zagladac czy nie robia sie spieki)
    Kupujac teraz zastanowilbym sie nad takim piecem z dodatkowa komora spalania drewna. Bo w moim jest ruszt, ale trzeba go wkladac i wyjmowac gdy chcesz przepalac drewnem.Znajomi maja wlasnie taki z dodatkowym rusztem i 1 sezon opalali dom jakimis scietymi paletami, a bylo cieplo ze az miło.

    Ps Zobaczymy jak bedzie w natepna zime.
    Nasza Wierzba.
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177


    Obudziło się we mnie zwierzę....obawiam się jednak że to leniwiec.

  14. #54

    Domyślnie

    Mamil a jakiej mocy masz ten piec i jaka powierzchnie ogrzewasz?

  15. #55

    Domyślnie

    ECO GT - KWP 17M. Na razie ogrzewam okolo 100 m2.
    Nasza Wierzba.
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177


    Obudziło się we mnie zwierzę....obawiam się jednak że to leniwiec.

  16. #56

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Podciągam. Ktoś ma piec tej firmy. Może podzielić się opiniami i spostrzeżeniami na tema użytkowania itp. ?

  18. #58

    Domyślnie

    Witam,
    Ja też chętnie poczytam opinie na temat kotłów tego producenta. Mój hydraulik je poleca ale info z innego źródła raczej wskazane.
    Pozdro

  19. #59

    Domyślnie

    Moj tez polecal. Bo maja rabaty na nie w hurtowniach. Polecam piec z odzielna komora spalania na drewno, a nie ruszt ktory trzeba wkladac i wyjmowac i przy tym zwracajac uwage na temperature, aby nie byla za wysoka.To najlepsze rozwiazanie przy cenie eco okolo 800zlt(POWARIOWALI Z CENA)Polecam piec DZIUBARCZYK, sam mialem go kupic, ale niestety dalem sie namowic mojemu hydraulikowi na ten nieszczesny rabat, ktory jak mysle jest wliczony w cene kotla. I w sezonie wydawalem 700 zl na miesiac za ogrzewanie domu.Pozdrawiam.
    Nasza Wierzba.
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177


    Obudziło się we mnie zwierzę....obawiam się jednak że to leniwiec.

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie Kociał na EKOGROSZEK GALMET 25KW sterownik EXPERT

    Witam!!!
    Posiadam kocił Galmet 25 KW ze sterownikiem EXPERT.
    Czytałem wiele o ustawieniach podajnika, dmuchawy itd..ale nie spotkałem nigdy użytkowników z tym sterownikiem.
    Ciężko jest mi ustawić piec bo to za dużo podaje albo za często pracuje.
    Czy z obecnych forumowiczów może ktoś podać jakie ma nastawy na sterowniku EXPERT i jak długo pracuje i jak długo pozostaje w nadzorze do ponownego przejścia w tryb pracy.
    Dziękuję za pomoc [/b]

Strona 3 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony