dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 87
  1. #41

    Domyślnie

    A ja dostałam ostatnio 30 sadzonek świerka srebrnego o wysokości ok 25 cm i teraz moje pytanie, jak się zaopiekować takimi maleństwami? wsadzić je teraz do ziemi i nic nie robić? Czy jakoś specjalnie się nimi zająć?

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mariuszdro
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    kiedyś byłam przekonana, ze żywopłot ze swierka to totalna pomyłka, dopuki nie zobaczyłam takowego na Mazurach - wygląda naprawdę świetnie i wcale się nie gołoci w środku
    można go przycinać prawie na dowolną wysokość
    naprawdę fajna sprawa
    ewa

  3. #43

    Domyślnie

    To może ja powinnam go zobaczyc, bo jak na razie widziałam kilka i wszystkie wygladały fatalnie. po 15 latach do karczowania moim zdaniem
    renjul

  4. #44

    Domyślnie

    volder1 te świerki, które sadziłeś to normalne iglaki czy miniaturki... Bo przecież świerk w lesie rośnie do wysokości 40-50m...
    Chcemy obsadzić całą działkę dookoła świerkami w odległości 1,5m od siebie... nie za daleko?? Ile powinno być od ogrodzenia... 1m??

  5. #45

    Domyślnie

    Świerki które są na zdjęciu to świerk pospolity jaki rośnie w lasach . Aby wyglądał jak żywopłot trzeba go corocznie przycinać - jest to pracochłonne.
    Posadzony w odległości 1,5 m to na żywopłot za daleko. Nie będzie zwartej ściany. Trzeba posadzić w odl. do 1 m. lub trochę gęściej. W I roku lać dużo wody i coroku przycinać początkowo końce sekatorem, potem nożycami formować w trapez.
    W odległości 1.5 m. kiedyś posadziłem kilkanaście świerków. Początkowo wyrosły na piękne choinki nie przycinane, później jednak w miarę wzrostu gałęzie ich zachodziły na siebie i ogałacały się . Myślę że gdybym je corocznie przycinał mogły by dłużej ładnie wyglądać . Jednak byłoby to bardzo pracochłonne.

  6. #46

    Domyślnie

    Witam!
    Orientuje się ktoś może, czy "da" się przesadzić 2,5 metrowe świerki? Mam okazje przesadzić ze 30 sztuk takich świerków przeznaczonych do wycięcia, ale mam obawy że (zwłaszcza teraz) się tylko narobię a one i tak się nie przyjmą i stracę swój czas.
    Dzięki i pozdrawiam!

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Da się. Z bryłą tak około metra średnicy. I to tak, coby się nie rozpadła.

  8. #48

    Domyślnie żywopłot ze świerku pospolitego

    witam mieszkam przy zjeździe z autostrady i dotego przy wiadukcie kolejowym.chce posadzić żywopłot ze świerku żeby osiągnął co najmniej 4 metry wysokości.w jakiej odległości od siebie sadzimy drzewka w jednym rzędzie? pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    Witam.
    Wysokość 4 m. to trzeba posadzić w odległości od metra do 1,5. Tylko jak będziesz to później ciął.

    Zobacz temat:
    Żywopłot ze świerków

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    I radził bym jednak posadzić serbski,żeby później nie walczyć z ochojnikiem.

  11. #51

    Domyślnie

    Mirek_Lewandowski napisał

    I radził bym jednak posadzić serbski,żeby później nie walczyć z ochojnikiem.
    Święta racja!!!! U mojej mamy rośnie żywopłot ze świerka pospolitego. Rósł ładnie, bez problemu kilka lat. A teraz: KOSZMAR!!! Przyjechałam w odwiedziny: patrzę a tu ochojnik jak skurczybyk na wszystkich drzewkach. Nadaje się to tylko do usunięcia i spalenia

    Nie warto się bawić w tą odmianę świerka. Mam serbskiego u siebie, jestem zadowolona
    Gosia

  12. #52

    Domyślnie

    hm ale ja będę musiał posadzić ze 200 sztuk a pospolity jest tani hm a czy syberyjski jest rownie gesty jak pospolity?znalazłem na ochojnika takie cos w internecie Confidor 200 SL ciekawe czy się to sprawdza

  13. #53

    Domyślnie

    No, nie wiem, jakbym miała to paskudztwo pryskać: świerki 2-3 m wysokości (tak ze 50 sztuk). Ile bym musiała zapłacić za środek na oprysk?
    Gosia

  14. #54

    Domyślnie

    właśnie podobno się tym nie pryska tylko leje pod korzeń

  15. #55

    Domyślnie

    czyli proponujecie odległość 1-1,5m?

  16. #56

    Domyślnie

    Można na ochojnika stosować ponoć i Promanal . Pryska się czy się leje w korzeń, wszystko jedno bo to walka z wiatrakami. Nie lubię chemii
    Ja posadziłam świerka 1,5 m od siatki i tui (w rogu działki). Mam nadzieję, że się zmieści, choć osiąga szerokość: 2-4. Po sąsiedzku posadzony żywopłot z Serba gęsto (tak jakoś) i przybrał wąską, strzelistą kolumnę (podoba mi się)
    Pozdrawiam!

    P.S. Wysłałam cosik na P.W.
    Gosia

  17. #57

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o żywopłot ze świerka pospolitego:

    http://forum.muratordom.pl/zywoplot-...%20pospolitego

    Przy pospolitym gęstość sadzenia 50 cm do 1 m. Dalej rady jak ciąć itp.
    Pozdrawiam!
    Gosia

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał bibik
    hm ale ja będę musiał posadzić ze 200 sztuk a pospolity jest tani hm a czy syberyjski jest rownie gesty jak pospolity?znalazłem na ochojnika takie cos w internecie Confidor 200 SL ciekawe czy się to sprawdza
    Pisałem : serbski. Koszt ochrony przed ochojnikiem szybciutko przekroczy koszty zakupu sadzonek. A we Florpaku serb 2/2 (czterolatek) był ub. jesieni po 2,70. Plus kurier za dostawę pod dom.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    A gdzie tak tanio

  20. #60

    Domyślnie

    Mirku napisz mi prosze czym się różni świerk pospolity od kłującego srebrnego i serbskiego? Z jakiego świerku najładniej wygląda żywopłot?

    Acha i sadzić w 1 rzedzie czy 2?
    No to jeszcze jedno pytanie
    Czy obsypywać kora i dawać folie?

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony