dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sahu

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    3

    Domyślnie Pytanie odnośnie odciecia ogrzewania jednego pietra

    Witam
    Z racji tego że dostałem w spadku duży dom ( 2 pietra stary typ budowy)
    mieszkam na 1 pietrze chciałem odciąć całkowicie grzejniki na 2 nie używanym.
    Czyli założyć nowe zawory na grzejnikach i po prostu na spuszczonej wodzie je zamknąć.

    I zastanawiam się też nad dokupieniem pieca wolno stojącego (kozy). Aby w czasie jesieni nie palić w CO.
    Czym taki zabieg odcięcia 2 pietra może mi grozić? Dodam jeszcze że teraz jestem w trakcie docieplania sufitu na 1 piętrze.

  2. #2

    Domyślnie

    I jak, używałeś domu z odciętym ogrzewaniem całego piętra? Napisz jak to wyglądało, bo chcę podobny myk zrobić. Podziel się uwagami.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sahu Zobacz post
    Czym taki zabieg odcięcia 2 pietra może mi grozić? Dodam jeszcze że teraz jestem w trakcie docieplania sufitu na 1 piętrze.
    Niezależnie od tego jak to zrobisz, to powinieneś monitorować wilgotność i temperaturę we wszystkich pomieszczeniach odciętych i co jakiś czas wymienić powietrze (przewietrzyć całkowicie). W przeciwnym wypadku wyhodujesz tam grzyby. To czy te piętra mogą być całkiem nieogrzewane czy jakoś słabo dogrzewane to zależy od tego jaka jest relacja izolacji pomiędzy częściami ogrzewanymi i nieogrzewanymi a izolacją zewnętrzną. W każdym razie wilgotność nie powinna być większa niż 60%, a temperatura nie powinna spaść poniżej +5 °C (ze względu na strukturę tynków i materiałów budowlanych). Nie możesz zamrozić pomieszczenia. Tak naprawdę temperatura powinna być dodatnia, ale to +5 °C to się powszechnie przyjmuje, bo zmierzysz temperaturę +5 °C na środku pokoju, a w narożniku pod dachem może być +1 °C. Jeśli tam jest woda w kranach, to powinna być ona przepuszczona przez instalację co 3 miesiące. Inaczej rury się zaśmierdzą i instalacja będzie wymagała odkażania.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony