dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 65
  1. #41

    Domyślnie

    Stoję przed podobnym dylematem i czy kupować Isover SuperMata 0,33 czy Knauf Unifit 0,33. Kupiłem rolke tej i tej i zachowują się niemal identycznie - może lekko lepiej wydaje mi się że wypada Knauf. Do tego Knauf wychodzi w lepszej cenie ale nie ceną sie sugeruje. Odnoszę wrażenie czy wezmę tą czy tą czy chocby Ursa Amber efekt będzie ten sam.
    Wiec chyba kierować się tańszym kosztem zakupu?

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Mam tą pierwszą wełnę i powiem szczerze, że się mocno jej jakością rozczarowałem. Spróbuj jeszcze Urse, jest gęstsza, bardziej zbita od SuperMaty. Mój fachowiec od poddaszy mówił, że Ursa jest jedną z lepszych na rynku.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #43

    Domyślnie

    Zatem jeszcze ją przetestuje, ale widzę że jednak nie zdawało mi się ze isover wypada ciut gorzej przynajmniej z Knaufem.

    Znajomy jeszcze namawia mnie na pianę otwartokomórkową i już nie wiem co robić. Koszt ten sam co przy dobrej wełnie, ponoć do piany nie wchodzą kuny i to mnie trochę przekonuje. Jednak piany podobno maja przenikalność ok 0,37 wiec gorzej od wełny która zamierzałem kupić wiec jak 20-22 cm piany będzie lepiej izolować niż 30 cm wełny 0,33? Chyba że czegoś nie rozumiem.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Niezaprzeczalną przewagą piany nad wełną jest jej szczelność izolacji w przegrodzie. Jeśli myślisz dobrze zaizolować dach to 22 cm piany nie wystarczy. U mnie właśnie tyle jest i cieszę się, że oprócz piany dołożyłem wełnę.
    P..S.
    Wracając do wełny to na Twoim miejscy wybrałbym inna niż I......a.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 23-12-2018 o 15:19 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chciałbym się doinformowac na temat izolacji poddasza użytkowego wełną.
    Dach dwuspadowy, kąt 50 stopni, więc stromo, bez deskowania tylko łaty i folia gruba niż standardowa
    Jaką wełnę zastosować, aby uzyskać przenikalność min 015 oczywiście w dwóch warstwach ???
    Wcześniej była chwalona ursa, jakiś konkretny model z jakimi parametrami???
    Ostatnio edytowane przez Greg_81 ; 07-01-2019 o 08:30
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greg_81 Zobacz post
    Chciałbym się doinformowac na temat izolacji poddasza użytkowego wełną.
    Dach dwuspadowy, kąt 50 stopni, więc stromo, bez deskowania tylko łaty i folia gruba niż standardowa
    Jaką wełnę zastosować, aby uzyskać przenikalność min 015 oczywiście w dwóch warstwach ???
    Wcześniej była chwalona ursa, jakiś konkretny model z jakimi parametrami???
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  7. #47

    Domyślnie

    Ja ocieplałem strop poddasza ursa 032 a teraz dach isover 040. Powiem tylko tyle że ursa przy isoverze to jak Bentley przy Fiacie. Fakt, że ursa była bardzo droga a isover bardzo tania więc można powiedzieć jaka jakość taka cena. Niemniej jak kogoś stać to polecam ursę o ile można tak powiedzieć o wełnie "aż miło dotknąć"
    Dom 290 m2 netto kubatura 695m3, obecnie węgiel 21kw w niedalekiej przyszłości Amerykański gaz OZC 15,9 kw . Grzejniki ok 80%+20% podłogówka III strefa klimatyczna. PV o uzysku ok 7500kWh/rok

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał hook01 Zobacz post
    Ja ocieplałem strop poddasza ursa 032 a teraz dach isover 040. Powiem tylko tyle że ursa przy isoverze to jak Bentley przy Fiacie. Fakt, że ursa była bardzo droga a isover bardzo tania więc można powiedzieć jaka jakość taka cena. Niemniej jak kogoś stać to polecam ursę o ile można tak powiedzieć o wełnie "aż miło dotknąć"
    W jakiej cenie kupowałeś 0,32 ?
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał hook01 Zobacz post
    Ja ocieplałem strop poddasza ursa 032 a teraz dach isover 040. Powiem tylko tyle że ursa przy isoverze to jak Bentley przy Fiacie.
    Czy Ursa też robi "w zestawie" folię paroizolacyjną i taśmy do jej mocowania na zakładach i do przegród?

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greg_81 Zobacz post
    W jakiej cenie kupowałeś 0,32 ?
    Ja za 10cm Ursę df32 płaciłem 15zł/m2 w tamtym roku. Teraz to pewnie cena z 10-20% większa.

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał hook01 Zobacz post
    Ja ocieplałem strop poddasza ursa 032 a teraz dach isover 040. Powiem tylko tyle że ursa przy isoverze to jak Bentley przy Fiacie. Fakt, że ursa była bardzo droga a isover bardzo tania więc można powiedzieć jaka jakość taka cena. Niemniej jak kogoś stać to polecam ursę o ile można tak powiedzieć o wełnie "aż miło dotknąć"
    Hmmm..15cm szklanej
    Ursa Platinum 032 -27zł/m2
    Isover Super Mata 032 - 28zł/m2

    Czyli idąc tokiem myślenia cenowego to w tym wypadku Isover jest Bentleyem ? To "dotykanie" to też niezbyt miarodajne porównanie w temacie izolacji...chyba że ktoś będzie na owej wełnie spał
    Gdzieś w necie widziałem filmik i tam ktoś położył kilka rodzajów waty na grzejniku i miernikiem temperatury mierzył ją na wacie. To bardziej miarodajne niż porównania cenowe i dotykowe
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 26-01-2019 o 12:11

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Mam pytanko, 15 lat temu w starym domu na poddaszu dałem 10 cm Isover, teraz chcę docieplić poddasze i mam zamiar dać dwie warstwy tej wełny, fajna cena ale czy to dobry wybór pomimo λD= 0,035 W/mK ?

    https://www.olx.pl/oferta/welna-knau...8-IDvSMos.html

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greg_81 Zobacz post
    Wcześniej była chwalona ursa, jakiś konkretny model z jakimi parametrami???
    Chwaliłem: Ursa Platinum 0,032 (nazwa wyrobu: DF32) grubośc 15cm, szer. 1,250 , długość 2,700. To jest opis cech zastosowanego wyrobu a nie reklama. Kupiona na składzie budowlanym. Nie w markecie !
    Wyrobiłem paletę jesienia 2017 w najtańszych rękawiczkach z C......y, okulary jak zaparowały to poszły precz i żyję. Problemów z oczami nie miałem.
    Ocieplałem strop nad parterem ( obok poddasza mieszkalnego ), ułożyłem dwie warstwy czyli 30cm.
    Efekt zgodny z oczekiwanami.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 28-01-2019 o 21:43

  14. #54

    Domyślnie

    Odświeżam temat, stoję przed podobnym wyborem.
    Czy ktoś ma doświadczenie z wełną :
    Cena jest atrakcyjna, parametry na papierze nawet ok.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 01-12-2020 o 07:39 Powód: lokowanie produktu

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    Rozważyłbym jednak zastosowanie piany, jeżeli masz skomplikowane kształty na na poddaszu. Przycinanie wstawianie to jest kupa roboty, a tak wchodzi gość z agregatem i tworzy ciągła warstwę termoizolacji, bez niedoróbek. Jeżeli kształt dachu jest w miarę prosty to lepiej wełną. Jeżeli chodzi o parametry wełny to nie przejmowałbym się lambdą.To jest parametr badany w bardzo sprecyzowanych warunkach laboratoryjnych i wcale taki nie musi być na dachu. Ważniejsza jest ciągłość izolacji i ochrona jej przed wilgocią ( np: wentylacja). Co do stabilności wymiarowej to pewnie ważne ale za mało wiem aby się wypowiadać.

  16. #56

    Domyślnie

    Do wykonania izolacji z pianki pur potrzebny jest specjalny agregat i doświadczona w tym ekipa, natomiast z wełną będzie prościej. Ja bym się zdecydował na wełnę szklaną w postaci maty na rolce. Swój dom ocieplałem wełną - jest bardzo lekka i ma dość wysoką izolacyjność cieplną. Dobrze się z nią pracuje zwłaszcza na poddaszu, dzięki temu że jest bardzo elastyczna i można z nią wejść w praktycznie każdy kąt.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 02-12-2020 o 16:54 Powód: Lokowanie produktu

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Kolego wełnę, która starałeś się zareklamować mam założoną na poddaszu. Muszę Ci powiedzieć, że nie poleciłbym jej nikomu.
    Ma tragiczna gęstość, pyli strasznie. Jej dwie warstwy nie potrafią powstrzymać małych przedmuchów z dołu. Całe szczęście, że oprócz wełny zainwestowałem w pianę OK.
    Nigdy więcej produktu na I....
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    JA bym proponował wełnę Toprock Super . Większa gestość , dobra sprężystość. dodatkowo wełna ta jest hydrofobizowana dzięki czemu nie chłonie wilgoci z powietrza
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  19. #59

    Domyślnie

    Czyli wełna TOPROCK SUPER jest idealna nad poddasze użytkowe? Mam mieć 18cm między krokwiami i 12cm pod krokwiami (lub jętkami).

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Czyli wełna TOPROCK SUPER jest idealna nad poddasze użytkowe? Mam mieć 18cm między krokwiami i 12cm pod krokwiami (lub jętkami).
    no to 30cm izolacji Toprock Super zapewni Ci parametr U przegrody na poziomie ok 0,13 W/m^2*K. Uzyskasz więc parametry lepsze niż będą wymagały tego Warunki Techniczne na rok 2021.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony