dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dorota

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Robię blat kuchenny z wylewki betonowej pod kafelki, chcę jednak by ranty tego blatu pozostały nieobkafelkowane. Co zrobić aby beton uzyskał idealnie gładką szklistą powierzchnię jak kamień? Czy istnieją jakieś środki uszlachetniające? Czym to potem zaimpregnować? Ciałabym również uzyskać inny kolor niż szary, czy mogę do wykończenia użyć cementu białego z dodatkiem pigmentu? Błagam poradźcie!

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ułan

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Może fugą, tą samą co do kafli?

  3. #3

    Domyślnie

    Kiedyś szalowaliśmy taras na deski była położona folia.Po rozebraniu szalunku beton pod spodem bylidealnie gladki tylko gdzie niegdzie były pęcherzyki powietrza.Ale czy na boku da się uzyskać taki efekt-nie wiem.Mario

  4. #4

    Domyślnie

    też myslałem o foli ,mam taki strop gdzie na deskach byla folia.Ale to było w poziomie ale ten brzeg blatu jest w pionie i myslę że ten sposób trzeba odrzucić

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pabllo

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Może po wykonaniu blatu np. z dodatkiem pigmentu albo gresu szlifować (przepraszam za niefortunne stwierdzenie techniką cmentarną).

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    Do szalunku na krawędzi wstaw pasek blachy o szerokości = grubości blatu
    Używając białego cementu i pigmentów możesz układać tak beton by imitował marmur. Po stwardnieniu betonu pasek usuwasz. Powstałe ewentualne dziurki wypełniasz białym cementem.
    Milej zabawy Jacek


  7. #7

    Domyślnie

    Ciekawy pomysł z tą blachą sam to wymyśliłeś czy masz to sprawdzone na "własnej skórze"

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Juz "starozytni Rzymianie" to robili

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    Stiuki to rzeczywiście nie mój wynalazek, z tym że kiedyś wykonywano je z wapna lub gipsu. Przy wykorzystaniu cementu jest to łatwiejsze, pamiętać należy tylko by zaprawy cementowe nie były za mocne bo powstaną rysy skurczowe. Na pytanie czy sam to sprawdziłem na własnej skórze to kilka razy w to się bawiłem. Dla zainteresowanych polecam poradnik pt. TYNKI SZLACHETNE STIUKI SZTUKATERIE autor Julian Hermel Wydawnictwo Arkady 1962 rok.
    Pozdrawiam Jacek




  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Abakus! Błagam o więcej informacji na ten temat. Boję się, że nie znajdę tej książki o której napisałeś. Został mi jeszcze tydzień do zrobienia wylewki!!! czas mnie goni!!!Bardzo bym chciała żeby ten blat wyszedła super!

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dorota

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziwne, ten anoniomowy to ja Dorota

  12. #12

    Domyślnie

    Ze skanowałem dla Ciebie Dorotko dwie strony ale jak mam je przeslać
    Pozdrawiam Jacek


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony