dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 38
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 746
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał GUMISIOWA Zobacz post
    mariola-bedzie bardzo przytulnie!!!!Czy takie zdjecia w neglizu na forum mozna zamieszczac?
    na szczęscie jest na tyle niewyraźne, że nic nie widać hihi.
    Wyraźniejszego nie odważyłabym się zamieścić. A podczas malowania było naprawdę gorąco. Jesień zeszłego roku, na południu, była zdecydowanie bardziej udana niż lato.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Przybywam na kawkę Piękna działka! (gdzie to?) Domek bardzo zgrabny i pojemny.
    Jakaś laska ściany u Ciebie maluje! Znasz ją?

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    obecnie domek jest już urządzony, jak tylko pogoda pozwoli i troszkę wolnego czasu uzbieram to obiorę kierunek: działka, a wtedy zrobię nowe fotki.

    Niestety mój szalony sąsiad zza strumyczka doszczętnie zwariował i wyciął cały zagajnik za moją działką.
    Zostawił tylko duże drzewa więc muszę się z tamtej strony obsadzić. A
    było już tak pięknie

  4. #44

    Domyślnie

    Jak nic zwariował Szkoda, ale wymyślisz pewnie coś fajnego Daleko macie na działkę??

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał AniaS79 Zobacz post
    Przybywam na kawkę Piękna działka!
    zapraszam do regularnych wizyt
    kawusia już czeka


    Cytat Napisał AniaS79 Zobacz post
    Jakaś laska ściany u Ciebie maluje! Znasz ją?
    Proszę Cię kochana, zdjęcie jest niewyraźne, dlatego masz takie złudzenie.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmajeczkaa Zobacz post
    Jak nic zwariował Szkoda, ale wymyślisz pewnie coś fajnego Daleko macie na działkę??
    myślę o bujnych krzakach, może mi coś podpowiesz?
    A spod domu do działki mamy 11km

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariola3108 Zobacz post
    myślę o bujnych krzakach, może mi coś podpowiesz?
    Tylko czy ja się na tym znam??? OK poszukam później co ja mam tam w tych swoich zapiskach ogrodowych

    Cytat Napisał mariola3108 Zobacz post
    A spod domu do działki mamy 11km
    To blisko macie

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmajeczkaa Zobacz post
    Tylko czy ja się na tym znam??? OK poszukam później co ja mam tam w tych swoich zapiskach ogrodowych
    spoko, nie zawracaj sobie głowy, zapytam ogrodowych pionierów, Gosiek33 albo bogumil na pewno coś doradzą, a Ciebie będę pytać o wnętrza, a sofy masz u siebie cudne , tylko drogie jak cholerka, ale dobre.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariola3108 Zobacz post
    spoko, nie zawracaj sobie głowy, zapytam ogrodowych pionierów, Gosiek33 albo bogumil na pewno coś doradzą, a Ciebie będę pytać o wnętrza, a sofy masz u siebie cudne , tylko drogie jak cholerka, ale dobre.
    Mariolu ale te sofy to tylko inspiracje, na razie stoi stary wypoczynek

    A krzewów trochę mam zapisanych ( takich, które mi się podobają ) ale napisze później o nich Ok??

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Spieszę podziękować za przemiłe odwiedziny w moim wątku To raz...
    Dwa....mój mężulek ma taką samą datę urodzin jak twoja
    I trzy....LASKA z ciebie

    Buziaki posyłam i jeszcze raz dzięki
    LAZUR

    Beata

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogumil Zobacz post
    Dwa....mój mężulek ma taką samą datę urodzin jak twoja
    No proszę...jest nas coraz więcej

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Normalnie bliźniaki
    LAZUR

    Beata

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmajeczkaa Zobacz post
    Mariolu ale te sofy to tylko inspiracje, na razie stoi stary wypoczynek

    A krzewów trochę mam zapisanych ( takich, które mi się podobają ) ale napisze później o nich Ok??
    Tak, tak Majeczko wiem, że to inspiracje, ale cudne i chciałoby się je mieć i do salonu wkomponować.
    Co do krzewów - spokojnie, poczekam, mam na działce dość zajęć porządkowych zanim zajmę się sadzeniem. Chodzi mi o to by się schować więc coś co w miarę szybko rośnie i czego mi szalony sąsiad nie wykosi
    Ostatnio widziałam zagajnik z krzewów pęcherzycy pomieszane sadzonki czerwone i żółte, bardzo ładnie to wyglądało, ponoć rośnie też szybko i można formować, krzewy wyglądają tak:
    żółto-zielone


    czerwone




    dwukolorowe



  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogumil Zobacz post
    Spieszę podziękować za przemiłe odwiedziny w moim wątku To raz...

    Cytat Napisał bogumil Zobacz post
    Dwa....mój mężulek ma taką samą datę urodzin jak twoja
    toż to nieprawdopodobne żeby w dwa dni dwóch bliźniaków urodzinowych spotkać

    Cytat Napisał bogumil Zobacz post
    I trzy....
    i jestem zawstydzona, a mój nastoletni syn dopiero mi powiedział, że w naszym wieku to już nie ma ratunku

  15. #55

    Domyślnie

    Jak pęcherzyca...to proszę ( powiedz słowo a wykasuję )

    Obecnie częściej od podstawowej formy pęcherznicy kalinolistnej sadzone są jej barwne odmiany:

    odm. Center Glow - Krzew rosnący do 3 metrów wysokości, atrakcyjny z koloru liści, które w młodości (na wierzchołku gałęzi) są koloru jaskrawo-żółtego, natomiast później (liście u dołu łodygi) stają się szkarłatne.

    odm. Dart's Gold - krzew o jaskrawożółtych młodych liściach osiągający 2 metry wysokości i 2,5 metra szerokości.

    odm. Diabolo (Monlo) - krzew o 3-5 klapowych owalnych liściach koloru purpurowo czerwonego. Dorasta do 3 metrów wysokości, mało wymagający o różowych kwiatach pojawiających się w czerwcu. Ozdobna z liści nadaje się do nasadzeń pojedynczych jak i w grupach czy na żywopłoty.

    odm. Luteus - szybko rosnący, niewymagający krzew ozdobny z liści koloru intensywnie żółtego w pełnym słońcu, bądź zielonkawożółtego w półcieniu. Dorasta do 3 metrów wysokości i szerokości. Szczególnie polecany do zieleni miejskiej.

    odm. Mindia (Coppertina) - kolor liści rdzawo-czerwony.
    odm. Nugget - odmiana bardziej wytrzymała na susze o intensywnie żółtych liściach na wiosnę i różnobarwnych przebarwieniach jesienią. Dorasta do około 2 metrów wysokości i szerokości.

    odm. Nana - dorasta do około 2 metrów.
    odm. Red Baron - dorasta do 2 metrów wysokości i ma ciemnoczerwono zabarwione liście, nieco węższe jak u odmiany Diabolo.

    odm. Summer Wine - niska i zwarta, niezwykle wytrzymała odmiana o ciemno szkarłatnej barwie liści. Różowych kwiatach. Wymaga przycinania i nadaje się do pojemników. Dorasta do wysokości około 1,5 metra. Pokrój kulisty.

  16. #56

    Domyślnie

    Tawuły...

    Tawuła japońska 'Snowmound'

    pokrój: rozłożysty
    wysokość: do 1,5 m
    dekoracyjność: kwiaty
    kwiaty: drobne
    kolor kwiatów: białe
    okres kwitnienia: VI, V
    trwałość liści: zimozielone
    gleba: żyzna
    stanowisko: półcień, słońce
    zastosowanie: parki, duże ogrody, małe ogrody, w grupie, pojedynczo, rabaty



    Tawuła szara Grefsheim - majowa królowa
    Spiraea x cinerea Gęsty krzew dorastający do około 2 m wysokości i 1,5 m szerokości, o łukowato przewieszających się pędach. Liście małe, wąskie, szarozielone, jesienią zmieniają barwę na żółtą. Kwiaty białe, drobne rozwijają się w maju.



    Tawuła van Houtte'a - obsypana bielą
    Spiraea vanhouttei Rozłożysty, gęsty krzew o przewisających pędach, dorastający do 2 m. Liście jajowate, ciemnozielone. Jesienią przebarwiają się na żółto-pomarańczowo.Kwiaty białe, zebrane w półkuliste baldachogrona kwitną na przełomie maja i czerwca.

  17. #57

    Domyślnie

    Berberysy...


    Berberys Coronita
    Rozłożysty, ciernisty krzew dorastający do ok. 1,5m wysokości. Liście ciemno-czerwone z zielonkawożółtą obwódką, oryginalne. Kwiaty żółte w maju. Nie ma specjalnych wymagań glebowych.


    Berberys Maria
    Krzew średnio silnie rosnący, dorastający do 1,5 m wysokości, o wyprostowanych, czerwonawych końcach młodych pędów. iście duże, złoto-żółte, z karminowym obrzeżeniem, jesienią przebarwiające się na pomarańczowo-czerwone, bardzo dekoracyjne.


    Berberys Thungergii Golden Ring
    Dorasta do 2-3 m wys. Ma oryginalne, purpurowoczerwone liście z wąskim, żółtym marginesem. Kwiaty żółte. Owoce koralowe, długo pozostające na krzewie. Stanowisko słoneczne lub lekko cieniste.


    Berberys Thunberga Red Chief
    Berberis thunbergii Ciernisty krzew o przewisających pędach, dorastający do 3 m wysokości i 1,5 m szerokości. Liście wąskie, ciemno purpurowo-czerwone. Kwiaty żółte w gronach, owoce różowe, pozostają na zimę na krzewie.

  18. #58

    Domyślnie

    Derenie...


    Dereń biały Aurea
    Cornus alba Średniej wielkości krzew, początkowo wyprostowany, później szeroko krzewiasty. Dorasta do 2 m wys. Kwiaty białe pojawiające się w czerwcu. Liście żółte. Pędy czerwone.Stanowisko słoneczne, lekko cieniste.


    Dereń biały Kesselringii
    Cornus alba Odmiana derenia o bardzo ciemnych, prawie czarnych pędach. Dorasta do 1,5m. Liście mają śliwkowo-fioletowy odcień i wyraźnie zaznaczone unerwienie. Kwiaty są nieduże, białe. Ciekawa i oryginalna odmiana.


    Dereń biały Siberian Pearls
    Cornus alba Krzew o pionowo wzniesionych pędach, dorastający do ok. 2 m wysokości. Przyrasta rocznie ok. 20 cm. Liście ciemnozielone, tworzą piękny kontrast ze srebrnobiałymi, licznymi owocami. Liście jesienią przebarwiają się na jaskrawo czerwony kolor.


    Dereń biały Spaethii
    Cornus alba Średniej wielkości, szeroko rozłożysty krzew. Osiąga 3 m wys. i szer. Pędy ciemno czerwone. Liście sezonowe, młode brązowo-pomarańczowe, potem zielone z żółtym, nieregularnym marginesem. Piękny akcent kolorystyczny w ogrodzie.


    Dereń jadalny
    Krzew, dorasta do ok. 8 m wys. Kwiaty bardzo liczne, żółte, miododajne, ukazują się w marcu-kwietniu. Owoce czerwone, walcowate, jadalne, dojrzewają w sierpniu-październiku, bardzo dobre na przetwory i nalewki (dereniówka).

  19. #59

    Domyślnie

    Mariola nie wiem czy mam dalej wstawiać, czy już Ci nie zaśmiecać galerii??

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    czapkaa

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariola3108 Zobacz post
    Jestem tu już od jakiegoś czasu, choć nie za bardzo się uaktywniałam. Najpierw poszukiwałam idealnego projektu domu, a po tym, gdy już go znalazłam rzeczywistość zweryfikowała moje marzenia. Powiedzmy, że jak na razie "zostałam na starych śmieciach" - choć na tych starych (dziesięcioletnich) śmieciach mieszka mi się bardzo dobrze, więc nie ma co narzekać. Rekompensując sobie odłożoną w czasie realizację marzeń zdecydowałam, aby najpierw skupić się na otoczeniu przyszłego domu i stworzyć mu sprzyjający klimacik. W tym celu postanowiłam stworzyć ogród - choć zupełnie się na tym nie znam, a żebym wraz z najbliższymi miała gdzie się kawy napić w przerwie prac porządkowo - ogrodowych, postanowiłam zbudować domek letni, mały, drewniany, mój
    witaj mam, nadzieję, że rzeczywistość pozwoli Ci wkrótce wybudować SzK bo mam nadzieję, że to w dalszym ciągu "idealny projekt domu"

    pozdrawiam i życzę powodzenia

    p.s. piękna działka w sam raz na hehe

Strona 3 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony