dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie

    Z czego robicie ścianki działowe ?
    - płyty gipsowe na wpust i pióro
    - k-g
    - dziurawka
    - ...

  2. #2

    Domyślnie

    Beton komórkowy.
    Szybko, czysto, sucho, lekkie.

  3. #3

    Domyślnie

    Wystarczy 8 cm. Może jednak 12.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    przy sypialni dałbym 12, no wiesz lepiej tłumi różne dźwięki

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie i ja zapytuję (wracam z pytaniem),
    czy budując bez podpiwniczenia (lub nie rozważając obciążenia stropu) jaką cegłę polecilibyście na ścianki działowe?
    Jeśli cena dziurawki i pełnej jest taka sama, to czy ze względu na akumulację ciepła (i co za tym idzie również- klimat), akustyczność, trwałość i stabilność przy dłuższych ściankach, funkcjonalność (osadzenie drzwi lub np. głupie wiercenie) – lepsza będzie cegła pełna?
    Czy jeśli chodzi o ścianki działowe to cegła PEŁNA ma wady?

    pozdrawiam
    Tomasz

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Jest ciężka i wydaje mi się że aby zbytnio nie obciążać stropu trzeba byłoby budować ścianę o grubości 6,5 cm. Przynajmniej tak miałem w projekcie na stropie teriva I. U Ciebie może być inaczej, najlepiej spytaj kierownika budowy. Mając przed oczami projekt i wiedzę powinien to obliczyć.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam strop drewniany. Czy również polecacie beton komórkowy?

  8. #8

    Domyślnie

    Tak, Mario i Abram, ale dom jest parterowy praktycznie bez podpiwniczenia – na razie nie rozważamy obciążenia stropu – więc, czy wówczas cegła pelna ma wady?

    (Zresztą, czy to obciążenie jest takim problemem, przecież jest bardzo dużo domów wysokich z ściankami działowymi z cegły pełnej i dziurawki?)

    3) dlaczego większość z ludzi upiera się by "nie mieszać" materiałów np. obojętnie z czego ściany zewnętrzne (np. gaz, silikat, poroterm), natomiast wewnętrzne np. z pełnej?

    3) z czego budować kominy, w projekcie założono mi cegłę pełną (?) (klasa 15?) –cześć zewnętrzną (mało materiału) wykonam z klinkieru lub licówki i czy w takim momencie opłaca mi się kombinować z jakimiś kształtkami (tzn. jak to się będzie łączyło: do dachu kształtki – powyżej dachu klinkier)?

    Pozdrawiam
    Tomek

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    W cegle pelnej instalatorzy to cie poblogoslawia.
    Murowanie z cegly jest pracochlonne i latwiej odejsc od pionu
    Komin w czesci widocznej obmurowany klinkierem a ponizej ksztaltki lub cegla pelna.

  10. #10

    Domyślnie

    Pitbull, rozumiem ze wykonawcy dlatego odradzaja cegle pelna (i dziurawke?) bo maja więcej pracy (i cięższą robotę), ale jak się to ma do przyszłego komfortu mieszkania? (cena materiałów –np. taniej cegły, też nie jest bez znaczenia)
    pozdrawiam
    Tomek

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Dawniej wszystko bylo z ceglu i bylo OK. Wydaje mi sie ze scianke z elementow drobnowymiarowych latwiej sknocic. Co do ceny: pewnie robocizna jest drozsza ale material tanszy.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Tomasz_ - wypowiem się jako były instalator i nie tylko. Jeżeli murujesz na pół cegły to Twoja sprawa - jakoś dam sobie radę. Jak chcesz na ćwierć cegły - to mogę Ci przewrócić ściankę (jeszcze mi się nie udało, ale czasem było niedaleko) zwłaszcza jak cegła będzie nieźle podpieczona, więc lepiej już zrób z b.k. Tak w ogóle dla mnie 6cm jest dla tych co nie trzaskają drzwiami i nie mają przeciągów. Lepiej zrobić "atomowe" 12 cm.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Frankai - "misiu kolorowy" udzielilo Ci sie "atom to atom"

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Nie udzieliło mi się, ale wiedziałem, że jak rzucę hasło "atom", to wywołam Pitbula z lasu . Ja też lubię rzeczy trwałe, a plastikowe meble ogrodowe, ścianki działowe G-K, dziurawka "na sztorc", itp. Nie budzą mej sympatii. Zresztą tak jak pisałem - nie jest to tylko odczucie, a szereg związanych z tym problemów: instalacje, wieszanie półek, trzaskanie drzwiami, odgłosy. Niektórzy wykonawcy pod klucz nie polecają ścian z G-K, twierdząc że wełna się "opóści" i u góry dźwięki będą wędrować. Sami polecają 12cm b.k.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Mam ściany 12,5 cm z B/K. Po otynkowaniu stoją jak ... mur. Trzaśnięcie drzwiami nie powoduje drgań ściany. CO do akustyki - jeszcze brak doświadczeń . Widziałem takie same ściany u znajomego z g-k. Nie ma porównania. Nie żałuję, że dałem trochę więcej z b/k.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Jaro - trzęsą się ćwiartki - czyli 6 cm - zwłaszcza z drobnych elementów takich jak cegły. Oczywiście ścianka tak nie przewróci się od traśnięcia. Chyba że by się faktycznie p... . Przy kuciu może się faktycznie rozpaść.

  17. #17

    Domyślnie

    Frankai ma rację .Ja mam 12 cm z suporeksu i teraz dałbym albo grubsze albo może z pełnej cegły?
    1

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Mam ten sam problem.Na stropie Teriva,na poddaszu bedzie ścianka działowa między korytarzem i łazienką. Wogóle nie wiem jaką ściankę zrobić. W projekcie mam "kartony"-tego nie zrobię!.Jak patrzę na sposób (polecany)robienia ścianek to nie bardzo wierzę, że to cokolwiek wytrzyma.Moja scianka ma mieć długość 4.5 m, na niej będą umywalki, w niej 2 kanały wentylacyjne, prowadzone przewody elektryczne (osłabienie grubości) no i drzwi.Ścianka oczywiście górą nie trzyma się niczego, bo nie może przenosić żadnych obciążeń (tylko pianka)!!.Jaka szansę ma się taka długa ścianka utrzymać??Jak ja zrobię z BK to co się na niej zawiesi?Boję się ,że po zawiezeniu lustra, kinkietów, umywalki i ręcznika to sie to przewróci.Po środku trzeba chyba dać krótką ściankę poprzeczną, pełniącą rolę jakiejś ozdoby, obudowy .Na dodatek mam pęknięcie stropu w miejscu usytuowania tej ścianki, chociaż w tym miejscu są dwie belki Teriva.Na ścianki działowe stosuje się BK klasy 600,700,a taki jest dość ciężki.Podobnie jest na parterze, bo pod nią bedzie scianka kuchni, ale wzmocniona poprzeczną ścianką wiatrołapu(przedsionka)- tu troche lepiej. Pozdrowienia

  19. #19

    Domyślnie

    Hej
    Tyle napisaliście o ściankach (wady i zalety) ale nic o cenie.
    Więc zapytam: ile Was kosztowało postawienie ścianki na gotowo ?
    1/2 cegły, 12cm b/k, g-k (7,5cm?).
    Pytam, bo rodzinka chce na poddaszu zrobić pokoje, no i nie wie ile to wszystko będzie kosztować.
    Pozdrawiam, Rudolfo.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Rudolfo - cena nie jest sprawą krytyczną. Twój portfel chyba wytrzyma różnicę między b.k. a cegłą, a co do stropu to mam wątpliwości.
    Anonimowy - są specjalne stelaże, które to wszystko bez problemu utrzymają wewnątrz K-G. Co do usztywnienia całej ścianki to nie wiem.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony