dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 265
  1. #1

    Domyślnie Podłogi olejowane kto ma i nie żałuje?

    Zwracam się prośbą do osób które mają u Siebie drewniane podłogi wykończone olejem lub olejowoskiem móżcie się podzielić swoim doświadczeniami z użytkowania takich podłóg.


    Czy jesteście zadowoleni że wybraliście podłogę olejowana a nie lakierowaną.

    Ciągle słychać rozbieżne opinie na temat olejowania drewnianych podłóg ale postęp technologiczny sprawia że oleje są coraz lepsze więc może warto zastosować zamiast lakieru olejowosk.

    Ciekawy jestem jakie są koszty pielęgnacji takich podłóg chodzi o koszty środków pielęgnacyjnych i renowacyjnych.

    Jakie ilości takich środków średnio trzeb zużywać.

    No i jeszcze jedno jak czasochłonna jest taka konserwacja podłogi.

    Jak ktoś ma podłogę drewanianą zaolejowaną a uzna że nie ma czasu na konserwację to może taką podłogę odnowić i polakierować czy jest to już nieodwracalne i zostaje na zawsze olejownie.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Zwracam się prośbą do osób które mają u Siebie drewniane podłogi wykończone olejem lub olejowoskiem móżcie się podzielić swoim doświadczeniami z użytkowania takich podłóg.


    Czy jesteście zadowoleni że wybraliście podłogę olejowana a nie lakierowaną.

    Ciągle słychać rozbieżne opinie na temat olejowania drewnianych podłóg ale postęp technologiczny sprawia że oleje są coraz lepsze więc może warto zastosować zamiast lakieru olejowosk.

    Ciekawy jestem jakie są koszty pielęgnacji takich podłóg chodzi o koszty środków pielęgnacyjnych i renowacyjnych.

    Jakie ilości takich środków średnio trzeb zużywać.

    No i jeszcze jedno jak czasochłonna jest taka konserwacja podłogi.

    Jak ktoś ma podłogę drewanianą zaolejowaną a uzna że nie ma czasu na konserwację to może taką podłogę odnowić i polakierować czy jest to już nieodwracalne i zostaje na zawsze olejownie.
    Ja mam i nie żałuję, ale robiłem sobie sam i dbam o nią sam.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Ja mam i nie żałuję, ale robiłem sobie sam i dbam o nią sam.
    A druga część pytania
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Olej zawsze można zamienić na lakier. Ale jeśli już to zwykły olej, bez wosku.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Mam i olejowaną i lakierowaną. Dziś zrobiłabym wszędzie olej.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Można też zastosować opcję hybrydową, gdzie uzyskujemy wygląd podłogi olejowanej, z zabezpieczoną lakierem powierzchnią co bardzo ułatwia nam eksploatację podłogi. Jednak taka opcja to opcja dla fachowca. Pozdrawiam.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał fredi07 Zobacz post
    Olej zawsze można zamienić na lakier. Ale jeśli już to zwykły olej, bez wosku.
    Zgadzam się z Tobą Fredi, jednak na klasycznie zaolejowaną podłogę nigdy już nie położysz twardego lakieru, najwyżej jakiś uretan. Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał fredi07 Zobacz post
    Olej zawsze można zamienić na lakier. Ale jeśli już to zwykły olej, bez wosku.
    Jak byłem wczoraj na Bartyckiej to prawie wszyscy polecali olejowosk i to najczęściej firmy Osmo.

    Czyli to nie jest dobra opcja?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Mam i olejowaną i lakierowaną. Dziś zrobiłabym wszędzie olej.
    W jednym domu?

    To jesteś najbardziej wiarygodnym użytkownikiem

    Napisz coś więcej czemu tak?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Można też zastosować opcję hybrydową, gdzie uzyskujemy wygląd podłogi olejowanej, z zabezpieczoną lakierem powierzchnią co bardzo ułatwia nam eksploatację podłogi. Jednak taka opcja to opcja dla fachowca. Pozdrawiam.

    I co na to inni fachowcy forum?
    Ostatnio edytowane przez odaro ; 22-04-2012 o 08:53
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #11

    Domyślnie

    Osobiście jestem zwolennikiem klasycznego olejowania podłóg, a co opcji hybrydowych warty polecenia jest lakier Loby Hybrid A.T. o dualnym systemie schnięcia. Położenie tego lakieru nie jest zbyt skomplikowane technicznie jak w przypadku systemów innych firm, a uzyskujemy efekt wyraźnie pogłębiający kolor.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    W jednym domu?

    To jesteś najbardziej wiarygodnym użytkownikiem

    Napisz coś więcej czemu tak?
    Tak sobie wymyśliłam Na dole jatoba olejowana (ogród, piach, imprezy - plamy od oliwy ) Olejowana podłoga to sama przyjemność. Plamy z oleju, wina, czasem się coś przeniesie z kuchni na butkach ..Myje się mopem używając odpowiedniego płynu (ja używam Lobacare cleaner do oleju - butelka starcza na 2 lata - niesamowicie to wydajne) Zupełnie nie ma żadnych zarysowań, drewno jest bardziej naturalne. Potem są schody z jatoby lakierowane matem a potem jesion pod lakierem.
    Z lakierem jest jeden problem - jakiekolwiek zarysowanie, uderzenie i odkształcenie lakieru wymusza naprawę całej powierzchni. Jeśli coś spadnie na podłogę olejowaną można to naprawić punktowo (nawet wymieniając deseczkę) albo po prostu zaolejować (szmatka i wio).
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Tak sobie wymyśliłam Na dole jatoba olejowana (ogród, piach, imprezy - plamy od oliwy ) Olejowana podłoga to sama przyjemność. Plamy z oleju, wina, czasem się coś przeniesie z kuchni na butkach ..Myje się mopem używając odpowiedniego płynu (ja używam Lobacare cleaner do oleju - butelka starcza na 2 lata - niesamowicie to wydajne) Zupełnie nie ma żadnych zarysowań, drewno jest bardziej naturalne. Potem są schody z jatoby lakierowane matem a potem jesion pod lakierem.
    Z lakierem jest jeden problem - jakiekolwiek zarysowanie, uderzenie i odkształcenie lakieru wymusza naprawę całej powierzchni. Jeśli coś spadnie na podłogę olejowaną można to naprawić punktowo (nawet wymieniając deseczkę) albo po prostu zaolejować (szmatka i wio).
    A jakie są średnie koszty środków pielęgnacyjnych?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Łomasz ... wiesz, jak się kupuje butelkę raz na 2 lata ...Znalazłam jakiś sklep, ale nie wiem czy to drogo czy tanio ...http://podlogi-sklep.pl/pl/loba-cleaner.html
    Do lakieru używam tego : http://podlogi-sklep.pl/pl/loba-parkett-care-1l.html
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekparkiet Zobacz post
    Osobiście jestem zwolennikiem klasycznego olejowania podłóg, a co opcji hybrydowych warty polecenia jest lakier Loby Hybrid A.T. o dualnym systemie schnięcia. Położenie tego lakieru nie jest zbyt skomplikowane technicznie jak w przypadku systemów innych firm, a uzyskujemy efekt wyraźnie pogłębiający kolor.
    Sama aplikacja nie jest problematyczna, jednak przygotowanie powierzchni wymaga fachowości. Olej pogłębiajacy wymaga jednorodności w otwarciu porów w drewnie, nie wspomnę o rysach. Ale jeśli sobie radzisz z tym to słowa uznania. Pozdrawiam.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Łomasz ... wiesz, jak się kupuje butelkę raz na 2 lata ...Znalazłam jakiś sklep, ale nie wiem czy to drogo czy tanio ...http://podlogi-sklep.pl/pl/loba-cleaner.html
    Do lakieru używam tego : http://podlogi-sklep.pl/pl/loba-parkett-care-1l.html
    Czyli koszty nie są duże...
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Tak sobie wymyśliłam Na dole jatoba olejowana (ogród, piach, imprezy - plamy od oliwy ) Olejowana podłoga to sama przyjemność. Plamy z oleju, wina, czasem się coś przeniesie z kuchni na butkach ..Myje się mopem używając odpowiedniego płynu (ja używam Lobacare cleaner do oleju - butelka starcza na 2 lata - niesamowicie to wydajne) Zupełnie nie ma żadnych zarysowań, drewno jest bardziej naturalne. Potem są schody z jatoby lakierowane matem a potem jesion pod lakierem.
    Z lakierem jest jeden problem - jakiekolwiek zarysowanie, uderzenie i odkształcenie lakieru wymusza naprawę całej powierzchni. Jeśli coś spadnie na podłogę olejowaną można to naprawić punktowo (nawet wymieniając deseczkę) albo po prostu zaolejować (szmatka i wio).
    Nefer myśle że Odaro tego nie kupi.
    Podłoga olejowana, wyjście na ogród, piach,imprezy plamy itd i żadnej rysy???? W dodatku 1 butelka na dwa lata??? No powiedz, że masz chociaż jedną ryskę, taką malutką na wejściu. Będzie prawdziwie.
    Butiki w centrach handlowych są na piętrze, pielęgnacja jest na bieżąco a jak tam wyglądają podłogi olejowane ????
    Nie ma opcji idealnej, kazda ma swoje lepsze i gorsze strony i przeznaczenie. Bądżmy bardziej obiektywni. Pozdrawiam

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Będę musiała Cię rozczarować. U mnie ruch pewnie nieco mniejszy niż w Arkadii Nie ma rys. Po prostu ich nie widać (bo pewnie są ale musiałabym leżeć z nosem przy podłodze). A czy Odaro kupi czy nie ... nie mam w tym żadnego interesu,bo nie jestem wykonawcą parkietów
    Nawet krzesła odsuwane nie zostawiają rys. Tragedia. To nie kwestia obiektywizmu. Nie da się porównać oleju i lakieru jeśli chodzi o ślady użytkowania.

    Używam (zgodnie z przekazaną instrukcją) mała nakrętkę na 4 l wody. Na początku dawałam więcej, to zostawały smugi. No nic nie poradzą,że 1 nakrętka wystarcza
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 22-04-2012 o 15:43
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Czyli koszty nie są duże...
    To pewnie pojęcie względne, ale środki ogólnodostępne są w podobnych cenach.. NIe jest to nic nadzwyczajnego
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Będę musiała Cię rozczarować. U mnie ruch pewnie nieco mniejszy niż w Arkadii Nie ma rys. Po prostu ich nie widać (bo pewnie są ale musiałabym leżeć z nosem przy podłodze).
    Nefer myślę że Parkietkomplex Ci nie uwierzy jak nie wstawisz fotki.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony