dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 265
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ja mam olejowane parkiety i jestem bardzo zadowolona, oczym pisałam już w innych wątkach, zastanawiałam się długo, wiem, jaki to trudny wybór, więc dzielę się doświadczeniem, na razie niespełna rocznym. Mam parkiet fabrycznie olejowany, na to położona dodatkowa warstwa oleju. Przez ten rok dwa razy umułam podłogę wodą ze specjalnym środkiem, odkurzam prawie codziennie. Jest kilka rys (coś było pod nogą fotela podczas przesuwania), gdzieś wgłębienie, ale nie jest to bardz widoczne, plamy po jakiś rozlanych sokach, nawet winie schodzą bardzo łatwo, po przetarciu wilgotną szmatka zostają tylko smugi widoczne pod kątem. No i najważniejsze - podłga wygląda naturalnie, jest miła w dotyku, nie mam porównania z nowoczesnymi lakierami, ale cieszę się, że wybrałam olej. Teraz będę pierwszy raz kłaść olej pielęgnacyjny, mam nadzieję, że się uda...

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piter30

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-132
    Posty
    93

    Domyślnie

    a jaki to olej????

  3. #43

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Panmar Wood
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam,
    może uda się nam trochę pomóc:

    Zalet wykończenia olejem, a w zasadzie olejowoskiem nie brakuje.

    - przede wszystkim olejowanie jest najstarszą metodą konserwacji drewna - Jest stosowane od wieków.

    - oleje są całkowicie naturalne, nie zawierają toksycznych składników, również późniejsza pielęgnacja odbywa się wyłącznie naturalnymi środkami

    - znakomicie podkreślają strukturę drewna

    - zaleta bardzo praktyczna: powierzchnia olejowosku nie wyciera się tak jak lakier

    - olejowoski zabezpieczają przed wnikaniem wilgoci, ale równocześnie pozwalają podłodze „oddychać”

    - uszkodzoną powierzchnię deski łatwo miejscowo naprawić (nawet samodzielnie) natomiast uszkodzenie podłogi polakierowanej wiąże się z cyklinowaniem całości przez wyspecjalizowany zakład

    - w krajach o wysokiej „świadomości ekologicznej” (Skandynawia) stosuje się tylko i wyłącznie olejowanie drewna

    - jedyną ”wadą” jest konieczność przeprowadzanie okresowej pielęgnacji specjalnymi środkami (w zależności od intensywności użytkowania)

    Do wykańczania podłóg używa się bardzo wydajnych środków.
    Ostatnio edytowane przez Panmar Wood ; 30-04-2012 o 11:48 Powód: skrócenie posta

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Panmar Wood Zobacz post
    witam,
    może uda się nam trochę pomóc:

    Zalet wykończenia olejem, a w zasadzie olejowoskiem nie brakuje.

    - przede wszystkim olejowanie jest najstarszą metodą konserwacji drewna - Jest stosowane od wieków.

    - oleje są całkowicie naturalne, nie zawierają toksycznych składników, również późniejsza pielęgnacja odbywa się wyłącznie naturalnymi środkami

    - znakomicie podkreślają strukturę drewna

    - zaleta bardzo praktyczna: powierzchnia olejowosku nie wyciera się tak jak lakier

    - olejowoski zabezpieczają przed wnikaniem wilgoci, ale równocześnie pozwalają podłodze „oddychać”

    - uszkodzoną powierzchnię deski łatwo miejscowo naprawić (nawet samodzielnie) natomiast uszkodzenie podłogi polakierowanej wiąże się z cyklinowaniem całości przez wyspecjalizowany zakład

    - w krajach o wysokiej „świadomości ekologicznej” (Skandynawia) stosuje się tylko i wyłącznie olejowanie drewna

    - jedyną ”wadą” jest konieczność przeprowadzanie okresowej pielęgnacji specjalnymi środkami (w zależności od intensywności użytkowania)

    Do wykańczania podłóg używa się bardzo wydajnych środków, np. do codziennego mycia: Wisch – Fix- wydajny koncentrat, 1 nakrętka na 1 litr wody, a

    do okresowej renowacji: Waschpflege – uzupełnia ubytki wosku, przy domowym użytkowanie środek aplikuje się 1-4 razy w roku
    Rozumiem że mamy przedstawiciela firmy Osmo?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Panmar Wood
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    już poprawione żeby nie wprowadzać w błąd.

  7. #47

    Domyślnie

    Czy parkiet z klepki debowej olejowany nadaje sie do kuchni?

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Panmar Wood Zobacz post
    już poprawione żeby nie wprowadzać w błąd.
    Szkoda że wszyscy wyjechali na majówkę bo mogłaby być ciekawa dyskusja.

    Wszyscy parkieciarze z tego wątku odradzają jakiekolwiek woski czy wynalazki typu olejowosk.

    Ale może nikt z nich nie używał najnowszych olejowosków firmy Osmo.

    U mnie żona zdecydowała za mnie bo nie ma zamiaru co 2 tygodnie olejować podłogi ale myślę że olejowanie drewna może się dobrze sprawdzić na tarasach,dlatego powróciłem do tematu tarasu z drewna.
    Pożyjemy i zobaczymy czy nie zmienię zdania.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  9. #49

    Domyślnie

    Podloga podlodze nie rowna. Troche mnie dziwi opinia o rysowaniu lakieru. Przyczyna moze byc miekkie drewno. Dobry lakier na twrdym drewnie lata polezy. Na miekkim faktycznie ze sie latwo wrecz NISZCZY. Moi rodzice maja parkiet bukowy i schody sosnowe. Widac roznice.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Olejować co 2 tygodnie?????
    Podejmując decyzję warto zobaczyć olejowaną podłogę i lakierowaną, może to pomoże podjąć decyzję, jesli dla kogoś wygląd jest ważny Często mamy zupełnie błędne wyobrażenie o olejowanej podłodze, moja teściowa, kiedy zobaczyła naszą, dziwiła się, że w żaden sposób jej nie zabezpieczyliśmy, w sensie: że to surowe drewno

  11. #51

    Domyślnie

    Myślę że nad olejowaniem można się jeszcze zastanowić w salonie gdzie użytkowanie będzie bardziej nasilone np. nanoszonym piaskiem z tarasu.

    W sypialni wybrałbym lakierowanie.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  12. #52

    Domyślnie

    Czy olejowany szczotkowany dab zbiera zabrudzenia w wyszczotkowanych bruzdach po bieli?

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Czy olejowany szczotkowany dab zbiera zabrudzenia w wyszczotkowanych bruzdach po bieli?
    Dla ścisłości - w wyszczotkowanych bruzdach na przyrostach wczesnych drewna.
    Brud zbiera się bez względu na to czy podłoga jest lakierowana czy olejowana.
    Więcej się jego nazbiera i trudniej będzie go usunąć z głębszych bruzd i tu jest problem, szczególnie przy rozlaniu na podłodze płynów.
    Pozdrawiam.

  14. #54

    Domyślnie

    Czyli nawet z olejowaniem lepiej brac bez szczotkowania?

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Czyli nawet z olejowaniem lepiej brac bez szczotkowania?
    Szczotkowanie z jednej strony "przysłania" brud na podłodze (poza bieloną) z drugiej strony utrudnia utrzymanie perfekcyjnej czystości podłogi.
    Trzeba iść na kompromis.
    Podłoga szczotkowana w odcieniu mat lakierowana lub olejowana daje piękny, naturalny efekt wizualny.
    Proponuję delikatne szczotowanie, które podkreśli rysunek drewna a nie będzie utrudą w utrzymaniu powierzchni podłogi w czystości. Pozdrawiam.

  16. #56

    Domyślnie

    To rozsadny kompromis, ale wyboru w gotowych deskach za duzego chyba nie ma. Mam tych metrow do pokrycia ok. 225m2, z tego jakies 53m2 deskami szerszymi (13-14cm), a reszte klepka (7-9cm). Dlatego szukam gotowych (lub dostarczanych przez parkieciarza) desek olejowanych w cenie powiedzmy do 120zl/m2 (deska) i 70zl/m2 (klepka) + robocizna, tak bym zmiescil sie w calosci w kwocie 30tys. (taki mam budzet na podloge). Sa to realne oczekiwania?

    p.s. czy da rade zaolejowac sosne olejem koloryzujacym, by osiagnac kolor zblizony do olejowanego bezbarwnym olejem debu?

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Fachowcy pewni napiszą Ci koszty, ale 30k na 225 to głowy nie urywa. A warto dać dobrą chemię - bo lakier/olej to nie wszystko.. Grunt, przygotowanie posadzek (jeśli nowa wylewka bywa różnie) klej do tego jeszcze potrzebujesz listwy. Kolor to nie problem Ale sosny bym nie położyła w domu, bo miękka. Jesli nie masz dzieci to może się uda
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #58

    Domyślnie

    Ta kwota, to bez listew przypodlogowych i bez oprawy schodow.

    Sosne chce dac na parapety i sosnowe drzwi, ale nie chce miec trzech kolorow - podloga bedzie bezbarwnym olejem debowa, a okna sa w kolorze "acajou" (szkoda, ze nie robia olejowanych). Dlatego chce drzwi, listwy i parapety miec w jednym kolorze - albo zblizonym do debu, albo do okien.

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    To rozsadny kompromis, ale wyboru w gotowych deskach za duzego chyba nie ma. Mam tych metrow do pokrycia ok. 225m2, z tego jakies 53m2 deskami szerszymi (13-14cm), a reszte klepka (7-9cm). Dlatego szukam gotowych (lub dostarczanych przez parkieciarza) desek olejowanych w cenie powiedzmy do 120zl/m2 (deska) i 70zl/m2 (klepka) + robocizna, tak bym zmiescil sie w calosci w kwocie 30tys. (taki mam budzet na podloge). Sa to realne oczekiwania?

    p.s. czy da rade zaolejowac sosne olejem koloryzujacym, by osiagnac kolor zblizony do olejowanego bezbarwnym olejem debu?
    Sosnę można zabarwić na kolor dęby, tylko co z fakturą drewna???
    Nefer zwróciła uwagę na szczególny element - koszty zamocowania podłogi. Osobiście unikam wyceny zaocznej, zbyt duże pieniądze i odpowiedzialność żeby swobodnie rzucać cyferkami. Hołduję zasadzie mniej w ilości w lepszej jakości. Pozdrawiam.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Sosnę można zabarwić na kolor dęby, tylko co z fakturą drewna???
    No to jest problem, bo okna malowane na kolor "acajou" jakas ni to farba, ni to lakierem, ale kryjacym sloje. Wiec ani w te, ani we w te nie bedzie idealnie.
    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Nefer zwróciła uwagę na szczególny element - koszty zamocowania podłogi. Osobiście unikam wyceny zaocznej, zbyt duże pieniądze i odpowiedzialność żeby swobodnie rzucać cyferkami. Hołduję zasadzie mniej w ilości w lepszej jakości. Pozdrawiam.
    Ja rozumiem, ze ciezko ocenic robocizne, ale koszt deski za m2 chyba latwiej? Sa to realne do osiagniecia ceny?
    W moim przypadku mniej, a lepsze oznacza, ze kilka pokoi bede mial bez podlogi... I tak rezygnuje z szerokiej deski we wszystkich pokojach na rzecz parkietu.

Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony