dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 69
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    wita
    ta sama ekipa będzie kładła ceramikę to znaczy to są pracownicy co robili do tej pory dekarz sam szefo będzie wtedy chyba on bardziej dachówka , , oblachowanie , ogólnie ekipa liczy 8 osób , bałem się że jak nie ma szefa na budowie to nie bezie ok ale tu co jeden to lepszy - tylko robią nie gadają prawie nic ,cicho i spokojnie jak oni robią , dla mnie dziwne po moich krzykaczach murarzach tu nikt nie krzyczy mało mówią tylko robią
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maja m

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Silesia
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.Jaki szeroki ma Pan okap? Buduję podobny dom, też przedłużyłam okap i teraz nurtują mnie te zastrzały.
    P.S Fajnie się czyta Pana dziennik Pozdrawiam

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    witaj
    Okapy w koło od muru są na 130cm mierząc w poziomie same u nas trochę więcej wyszło bo będzie ocieplenie -20cm a budowaliśmy trochę większy dom , krokwie od murłaty są jeszcze dłuższe chyba 160cm największa , bo z przodu po lewej mamy dłuższe okapy w projekcie okapy oryginalnie są szerokie i nie mają tych podpór krokwie mamy 8x20 u nas ciężar papy plus dachówka na pewno po czasie by się coś działo i cieśle i kierbud byli zgodni co do zastrzałów

    - Nam takie duże okapy się bardzo podobają , znacznie powiększyły optycznie dom , zrobił się wielki w stosunku jak był bez dachu
    Druga sprawa po lewej stronie domu mamy zejście do piwnicy i nad nim wyszedł okap domu czyli nie będziemy robić tam żadnego daszku nad schodami
    -teraz od ściany mamy 130cm minus 20cm ocieplenia to będą 110zł od ściany
    tu lewy przód te najdłuższe

    tu prawa przód tak w koło są
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 05-09-2012 o 08:30
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maja m

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Silesia
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz. Również podobają mi się szerokie okapy. Ja mam 117 przed ociepleniem

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Witaj.
    Dobra robota z papowaniem. Widzę że zakupiłeś b.dobrą papę. Ja miałem dylemat, albo wydać 3,5tys za taką jak Ty kupiłeś czy kupić W400/1200 za 1500zł. Kupiłem więc tą W400/1200 za 1700zł ale też z izolmatu. Jest bardzo dobra bo gruba i wytrzymała. Czy podczas papowania u Ciebie dekarze nie bali się otwartego ognia na suchych deskach podczas klejenia zakładów?? ja sie obawiałem i także to zdecydowało o wyborze papy na osnowie z tektury. Jaką wytrzymałość ma ta twoja papa?? to był twój wybór czy propozycja dekarzy??
    Skorzystam z Twoich rad podczas wykonywania szczeliny wentylacyjnej pod deskowaniem.

    Pozdrawiam
    Radek
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    witam
    Izolmat ma dobre wybory jest to dobry wybór , papa wybierana była taka na próbkach że nie można było jej w rękach rozerwać , niektóre się po prostu " darły " ta 4mm jest mocna ma też takie żłobienia przyspieszające zgrzewanie , w moim składzie tą mi polecili cieśle zaakceptował i zamówiłem , co do klejenia palnikiem to papa jest zgrzana wszędzie w łączeniach pionowych na wzdłuż nie jest grzana woda nie wleci do góry , na pion dawany był zakład papy 20-25cm i przy takim zakładzie nie grzejesz bezpośrednio desek bo jest zakład więc bez obawy , jakoś o tym nie myślałem dla mnie większy zakład papy jakoś przemawiał , papa jest zgrzana do wszystkich porothermów przy facjatach , zgrzana też do komina
    max siła rozciągająca izolmat bit g200 s4
    wzdłuż -1300N na 50mm
    poprzek 2500 n na 50mm
    jeśli o to pytasz
    Co do szczeliny to dopiero teraz jak dach szczelny przy tych szczelinach wieje jak w kieleckim , wszystkie kalenice będą otwarte więc do samej góry będzie wentylacja , ocieplamy nie do samej góry tylko na wysokości sufitu poddasza czyli jak w projekcie u góry niech sobie wiatr hula


    co do okapów wielkości to przy robieniu wylewki w salonie pod okno suwane zauważyłem też taki plus że latem w południe słonice wysoko świeci i okap nie pozwala wpadać słońcu do środka za dużo bo jest też nisko nad oknem , zimą słońce jest w południe niżej i będzie go więcej na pewno - tak sobie myślę
    pozdrawiam
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał TORUŃCZYK Zobacz post
    co do okapów wielkości to przy robieniu wylewki w salonie pod okno suwane zauważyłem też taki plus że latem w południe słonice wysoko świeci i okap nie pozwala wpadać słońcu do środka za dużo bo jest też nisko nad oknem , zimą słońce jest w południe niżej i będzie go więcej na pewno - tak sobie myślę
    pozdrawiam
    Witaj.
    jest tak jak mówisz.
    Z netu ściągnąłem sobie dane dotyczące kąta padania promieni słonecznych w stosunku do poziomego gruntu głównie pod katem paneli słonecznych. My też mamy na tarasie wiatę nad wejściem do salonu więc interesowało mnie to bo wychodzi ona na taras aż 1,52m (z rynną 1,7m) przy wysokosci krawędzi rynny nad tarasem 2,6m a nad dolną krawędzią szyby w oknach i drzwiach wyjscia z salonu na taras jest to niecałe 2,5m. Wynika stąd kąt 55' 45min. Przy takim kącie słońce nie powinno wogóle wnikać bezpośrednio do salonu (jedynie odbite)
    Z obliczeń geometrycznych wyszło, że od 12maja do końca lipca gdy słońce ma kat padania ponad 55' nie będzie wnikac do domu bezpośrednio.
    Coraz więcej promieni słonecznych pada do wnętrza, gdy słońce jest niżej więc dogrzewa to pomieszczenie w miarę zbliżania się do zimy.
    Całą powierzchnią okna nie będzie wnikać wcale bo kąt to tylko 11' a najniższy kąt padania słońca to około 13' w wigilię (a szkoda bo lepiej dogrzewałoby jesienią i wiosną pomieszczenia). Te wyniki dotyczą górowania (w południe). Rankiem i po południu słońce jest niżej więc więcej go wnika - i o to chodzi.
    Tak więc duże okapy to dodatkowy plus latem bo zabezpieczają przed przegrzewaniem pomieszczeń.
    Dane na temat kąta padania promieni słońca i nie tylko znajdziesz tu http://darekk.com/solar-position-calculator
    Odnosnie papy - to jest papa na tkaninie szklanej więc nie do zdarcia i najmocniejszy typ osnowy na rynku.
    Odnośnie klejenia papy na zakładachpoziomych. Ja kleiłem choć wiem że woda nie leci do góry. Gdy jednak woda zrobi się biała (śnieg) to wdmucha ją wszędzie hahah
    Poza tym u nas papa będzie conajmniej 1 zimę głównym pokryciem dachu więc musi być szczelnie aby wichury nie poderwały jej od spodu.
    Ostatnio edytowane przez rkowal79 ; 09-09-2012 o 19:03
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar r_krzys
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-170
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Odnosnie wywijania papy pod rame drzwi balkonowych to wydaje mi sie ze to nie jest dobry pomysl (ekspertem nie jestem). Jest duze prawdopodobienstwo wnikania wody pomiedze pape a rame, poszukaj sobie izolacje balkonow, z tego co pamietam sa specjalne tasmy naroznikowe ktore sie przykleja po caly wewnetrznym narozu sciany i podlogi balkonu.
    Pozdrawiam i caly czas sledze postepy, szczegolnie na zakonczenie dachu.
    Ostatnio edytowane przez r_krzys ; 17-09-2012 o 09:09

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    witaj kurcze balkon jest dość sporawy został poprawiony spadek od okna bo woda stała i podchodziła do środka myślałem o przygrzaniu papą do balkonu i potem wywinąć pod okno z okna i tak będzie okapnik chciałem zrobić jak tu



    dach pod koniec miesiąca będe się dopytywał przy dachu mamy dylemat oblachowania , kolor czarny , nagrzewać się na pewno będzie i tu często problemy takich pofałdowanych blach mamy też duże okapy które mogą na tej długości pracować i żeby nie było takich efektów

    pozdrawiam nad oknem poczytam jeszcze montaż w piątek
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TORUNIANKA73

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    No to teraz ja Witam oczywiscie bardzo serdecznie.I ja jak najbardziej po sásiedzku.Podziwiam domek i po zdjéciach próbujé zlokalizowac,gdzie on jest stawiany( i nie mam bladego pojecia),Jeli to nie tajemnica to podaj lokalizacje, chétnie zobaczyabym go sobie w realu przy okazji spaceru.A moze Wasza budowa jest na osiedlu Stawki???Byloby to jeszcze bardziej po sásiedzku.I czekam z niecierpliwociá na kolejne wpisy w dzienniku.
    Pozdrawiam - Aga

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał TORUNIANKA73 Zobacz post
    No to teraz j ,Jeli to nie tajemnica to podaj lokalizacje, chétnie zobaczyabym go sobie w realu przy okazji spaceru.A moze Wasza budowa jest na osiedlu Stawki???Byloby to jeszcze bardziej po sásiedzku.I czekam z niecierpliwociá na kolejne wpisy w dzienniku.
    Pozdrawiam - Aga
    witamy
    Toruń nie jest taki mały , na Stawkach jest prę ładnych domów jeden nam się nawet bardzo bardzo podoba pod względem kolorów i stylu może to twój .

    Życzymy powodzenie w budowie jeśli budujecie
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TORUNIANKA73

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witamy serdecznie.
    Oczywiscie,budujemy.Niestety nasza budowa nie jest jeszcze na tak zaawansowanym etapie jak Wasza,w zwiazku z tym z pewnoscia to nie nasz domek wpadl Wam w oko z oczywistych wzgledow:budowa jest na etapie stropow,brakuje scianki kolankowej i dachu,nie mowiac o calej reszcie,wiec na razie tylko ja jestem w stanie dostrzec piekno tego domku.Aczkolwiek stylem jest on zblizony do Waszego WICIOKRZEWA.Projekt jest rowniez z Archonu.Nazywa sie DOM POD JUKA 2.Bardzo podobaja mi sie Wasze okna.My równiez chcemy okna biale i ze szprosami.Wymyslilam so bie to juz latem,kiedy widzialam,ze wiekszosc osob wstawia okna brazowe.Nam sie wydaje,ze biale dodaja takiej elegancji i swiezosci calemu budynkowi.Czy mozecie zdradzic ile wyniosl Was
    koszt okien z montazem oczywiscie?Teraz jest promocja w oknoplascie wiec chcialabym miec skale porownawcza.Pozdrawiam.Aga

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam , tak sobie myślę że faktycznie nasza budowa jest w zaawansowanym stanie , jakoś tak po myśli było że to pełnie prac i początki ale znam takich co na tynki się wprowadzali , a rok temu tylko czytaliśmy muratora i czekaliśmy na wiosnę
    Bardzo ładny macie dom nie wiem czy z przodu będziecie mieli wole oko czy jaskółkę czy bez ale dach musicie się przygotować tani nie będzie
    okien jest sporawo u was co do cen to zależy jakie okna my mamy platinium 2 + chowane zawiasy + ciepły montaż + szprosy kolor biały który naprawdę był dobrym wyborem nam się bardzo podobają nasze okna , teraz promocji jest więcej my podpisaliśmy umowę i wpłaciliśmy zadatek na rolety i bramę jest sporo taniej i nad oknami na waszym miejscu bym się nie zastanawiał jeśli macie już możliwość wykonania pomiarów bym zamawiał 42% to bardzo dużo , w projekcie macie ściankę kolankową na dwa pustaki 70 cm jak będziecie podwyższać ściankę to trzeba przedłużyć krokwie bo tak dach się skróci a nie macie nad drzwiami wejściowymi zadaszenia czy balkonu tylko okapy dachu więc warto zachować ich długość by śnieg nie padał na drzwi czy deszcz
    na stawkach na Diamentowej (chyba ) jest też taki podobny domek z tym wykuszem jadalni

    pozdrawiamy
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    My też mamy takie rury do wentylacji tylko niebieskie.. mąż sam kładł i w zasadzie nie było z nimi żadnych problemów.

    Jaka jednostkę planujecie?
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    WITAJ
    jednostka jest cały czas w planach na dzień dzisiejszy raczej NIKOL 450 , ale widziałem że Jan-Gaz ma jakiś nowy model reku 2012 , ma silnik prądu stałego EC , bay-pas auto , tylko wymiennik Jan gaz ma krzyżowo przeciwprądowy - a NIKOL spiralne-przeciwprądowe i tu różnica i w cenie i w wydajności odzysku , nikol nie zamarza nie trzeba stosować żadnych grzałek w mrozy czy np sam się wyłączy by nie zaszronić się całkiem , no i sprawność większa tych wymienników , spiralne-przeciwprądowe w NIKOLU są na pewno dużo lepsze nie wyobrażam sobie by w mrozy zimą a mamy ich w roku no powiedzmy miesiąc chodziła grzałka 2KW w wymienniku , Tak więc na razie nikol 450 jest też 320 , ale że mamy sporo metrów gdyż piwnica też wentylowana musi być większy
    pozdrawiamy
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    My mamy właśnie ten EC prądu stałego.. w domu wilgotność przeważnie na poziomie 60%, bo świeży.. i czasem w zimie zamarzał (ale tylko dlatego, że z 50% zmniejszałam na mniej w większe mrozy).. ale wtedy pracuje na 100% sam wyciąg jakieś pare minut i potem wraca na normalny bieg..

    nam proponowano reku za 11 tys.. i troszkę dla mnie to było za dużo.. poczytałam forum, opinie i znalazłam parę osób zadowolonych z jan gaza.. cena 6750 za 500tkę ze sterownikiem E5 (z E1 byłoby za 6000).. długo się nie zastanawialiśmy.. posprawdzałam jeszcze troszke na allegro niby za 4000zł można było kupić, ale jak się dzwoniło, to jeszcze parę rzeczy trzeba było dobrać i tam tez wychodziło 6000zł za podobne.. o tych spiralno-przeciwprądowych nie słyszałam..
    a odnośnie rozmrażania.. nie wiem czy w moim grzałka wtedy działa..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Muszę przyznać, że cieśle się uwijają.. parę dni i będzie dach nad głową..

    łazienka na poddaszu mega duża.. wielkie okno i ten stelaż jakiś taki maciupki się wydaje..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    fakt jakiś mały choć ten sam mamy na dole , mam też dylemat o tych syfonach zapychających , mam powiadomienie na wasz dziennik też czytam , nie wiem jaki liniowy kupić do prysznica , teraz w mieszkaniu tez się często zapycha pod prysznicem , kiedyś zapychał się tez często przy umywalce ale 5 lat temu wstawiłem taki z rury giętkiej syfon rura do uformowania i nigdy się nie zapchał chce mieć soś takiego teraz w domu
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Przy odpływach liniowych niestety pole manewru jest baaaardzo niewielkie.. i większość syfonów niestety się zapycha po jakimś okresie.. syfony w brodzikach też dość często się zapychają.. wszystko zależy od częstości używania..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
    wypełnionych nadzieją budzącej się do życia
    wiosny i wiarą w sens życia.
    Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
    Zmartwychwstania Pańskiego
    oraz smacznego Święconego w gronie
    najbliższych osób szczerze życzą Kamila i Marcin z rodziną
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony