dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 69
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar expercik
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Chomentów Puszcz
    Kod pocztowy
    26-640
    Posty
    47

    Domyślnie

    Witam

    Przepraszam za wpis w dzienniku, poprostu zapomniałem ze jest osobny wątek na komentarze
    tam skasowałem by nie psuć Waszego wspaniałego dziennika


    Osobiście z niecierpliwością czekam na informacje co do sterownia, jak i wszystkich tych ustrojstw

    Pozdrawiam

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał expercik Zobacz post
    Witam

    Przepraszam za wpis w dzienniku, poprostu zapomniałem ze jest osobny wątek na komentarze
    tam skasowałem by nie psuć Waszego wspaniałego dziennika


    Pozdrawiam
    witaj dzięki

    we wtorek powinny być kładzione płytki w tym pomieszczeniu technicznym jak tylko będą płytki zaczynam podłączanie tych kabelków opisze co jak tam się sprawuje i funkcjonuje na tym sterowniku

    pozdrawiamy
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar expercik
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Chomentów Puszcz
    Kod pocztowy
    26-640
    Posty
    47

    Domyślnie

    witam,
    i jak postępy ?
    Ostatnio edytowane przez expercik ; 11-04-2013 o 16:49

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Tyle razy miałam pisać o żaluzjach i zawsze mi coś wypadało.. u nas na 15 żaluzji mieliśmy już chyba z 7-8 silników wymienionych.. jedne same padały inne znów, bo żaluzja zamarzła, przebojów było masę, ale producent żaluzji przyjeżdżał i wymieniał bez problemu..

    jak już się opuści żaluzje to ciemno jak w d.. yyy no ciemno.. w każdym razie my daliśmy w kuchni taką lampkę(1-1,5 W) do kontaktu, bo tak to można byłoby się zabić.. ale przynajmniej nie wstaje skoro świt.. dzieciom nie przetłumaczę, że jest 5 rano i się jeszcze śpi..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Gratulacje przeprowadzki..

    Jak się mieszka?
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wow to już? wszystko skończone? a gdzie zdjęcia? kuchnia, łazienka?

    Gratuluję przeprowadzki!!!!
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukaszmik

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Osięciny
    Kod pocztowy
    88-220
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich.
    Od dłuższego czasu obserwuję dziennik budowy Toruńczyka dlatego, że budujemy ten sam dom.
    Państwo już mieszkacie, my jesteśmy na etapie zalewania stropu.
    Jeżeli jest to możliwe, proszę o podanie jakiegoś kontaktu do firmy Lispol wykonującej dla Państwa drzwi wejściowe oraz jaki był orientacyjny koszt wykonania takich drzwi.
    Pozdrawiam.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witaj
    polecamy wykonawce naszych drzwi naprawdę solidne wykonanie dokładne tel 509-649-195
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar expercik
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Chomentów Puszcz
    Kod pocztowy
    26-640
    Posty
    47

    Domyślnie

    Witaj, dom rewelacja fajny domek w 'ganku"

    Podzielisz się moze fajnymi scenami jakie zastosowałeś ?

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DOM POD JUKĄ 2

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Hydraulik

    Witam serdecznie

    W dalszym ciágu obserwujé Wasze poczynania z domkiem i szczerze gratulujé. Wyknoczenie tez zapowiada sié piéknie.
    Latem pofatygowalam sié do Was po nr tel. do hydraulika i elektryka. Umowilam sié z hydraulikiem na wycené,ale musialam wyjechac,a on chyba o mnie zapomnial.
    Ja niestety nie zapisalam nr tel.,a karteczka z tym numerem gdzies mi sie przy okazji pakowania zapodziala.W zwiázku z tym jesli to nie problem bardzo proszé jeszcze raz o podanie mi nr tel. tego pana.
    Pozdrawiam serdecznie
    Agnieszka Milinska-Kubicka

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    WITAM
    hydraulik Karol Zduński - tel 793-395-305

    pozdrawiamy
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DOM POD JUKĄ 2

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeszcze raz bardzo dziékujé
    Pozdrawiam serdecznie
    Agnieszka

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam,
    widzę że od dawna nikt nic nie komentował, ale dziennik jest uzupełniany, to się chwali bo dużo ludzi po zamieszkaniu zapomina o FM.
    Trafiłem na Twój dziennik za sprawą ojca który wybrał taki sam projekt i jak mu się uda to zacznie budowę w tym roku. Tak się składa że ja też zaczynam budowę w tym roku i mam pare pytań, może nie o sprawy "budowlane" bo wybrałem inne technologie/projekt, więc:
    Interesuje mnie kwestia sterowników PLC i ogólnie całej automatyki (przyznam się że chciałbym się dowiedzieć tyle ile się da):
    - czemu sterownik firmy omron?
    - ile używasz we/wy
    - czy sterujesz wszystkim za pomocą sterownika? czy masz jakieś inne systemy, oprócz sterowania rekuperatorem?
    - oraz ile tak około kosztowała Cię cała rozdzielnia? (jeśli możesz napisz na priv)
    - jak wygląda odbiór takiej instalacji elektrycznej?
    - w całym domu oświetlenie masz niskonapięciowe?
    Może coś było w dzienniku ale przeczytałem dzisiaj cały i przyznam się że za dużo informacji jak na jeden raz

    Dodam, że sam chcę postawić swój dom na sterowniku PLC, co prawda nie wiele mam doświadczenia ale mam czas i chęci. Jestem dosyć mocno zaznajomiony z systemem LCN ale nie można na nim zrobić wszystkiego co chcę, jest zamknięty no i na dodatek kosztuje dużo $...

    Pozdrawiam
    seb
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    witam
    Omron bo znam ten sterownik sprawdza się latami
    co do wyjść /wejść i całej szafy to jest za mała myślałem że 150 wejść i wyjść wystarczy a tu lipa powoli koniec a jeszcze sporo pomysłów jeszcze po 3 moduły muszę dołożyć czyli 200wejść 200 wyjść zobaczymy problem że sterownik nie mieści się w szafie będę musiał przenieść go
    najważniejsza szafa są drogie ale trzeba ja bym potrzebował szerokość 180-200cm wysokość 130-150

    steruje wszystkim SPŁUKUJE WODY W KIBELKACH PRZEZ STEROWNIK ! czujki bezdotykowe czas spłukiwania

    odbiór taki sam jak tradycyjnie
    ledy w całym domu jedne lampy na 15v drugie 38 v takie były trochę nietypowe czyli dwa duże trafa głownie dlatego że led na 230v bardzo źle działają na przekaźniki przy starcie powodują iskrzenie

    pozdro
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za opinie o wykonawcach - zwłaszcza o EPCO. Szukam wykonawcy do żywicy i pewnie bym do nich trafił.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Hej,

    Mógłbyś podać namiar na polecany przez Ciebie "Centrum pomp Ciepła Czernikowo"? Szukałem w google po tym haśle jak i po dopisaniu Toruń i wyskakują rożne firmy - nie jestem pewnien czy dobre.
    Budowa domu - szczęśliwe chwile to motyle. Cała reszta to walka.

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    witam
    karol zduński 793 395 305

    pozdrawiam
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli dobrze zrozumiałem to zrealizowałeś u siebie pomysł "inteligentnego domu". Zrobiłeś to sam, skorzystałeś z firmy zewnętrznej? Przybliż proszę ten temat.
    Sam mocno zastanawiam się na ID, ale póki co extra koszty 15-20k za taką instalacje trochę mnie odstraszają.
    Budowa domu - szczęśliwe chwile to motyle. Cała reszta to walka.

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pillproof

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał TORUŃCZYK Zobacz post
    WITAJ
    jednostka jest cały czas w planach na dzień dzisiejszy raczej NIKOL 450 ,
    Hej, też zakładam rekuperację- możesz mi napisać ile kosztowała Cię wm+reku z robocizną? I jak Ci się sprawdzają w użytkowaniu te elastyczne przewody i sama jednostka? Zastanawiam się nad tym czy damy radę założyć te przewody sami czy brac firmę od tego... pozdrawiam!

  20. #60
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Edyta Mackiewicz

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Chmielnik
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TORUŃCZYK Zobacz post
    Podświetlane płytki łazienki

    Często modnie montuje się ledy w półkach , zabudowach by wstawić paski ledowe sami mamy taką półeczkę u góry pod prysznicem . Na dole mała łazienka jest w kolorach biało-czarna mała łazieneczka więc płytki w niej mają rozmiar 90x33cm płytki białe są z takimi delikatnymi paskami czarne to czysta czerń jak szkło , ta łazienka była ostatnia robiona z prac podczas wykończenia i byliśmy zmęczeni bez pomysłu wyszła ładnie natomiast nie miała nic szczególnego , ciekawego więc jak robiony był garaż był majster miał za zadanie wywalenie na środku dwóch płytek udało się rozbić wybić bez problemu i powstały dwie wielkie dziury


    pomysł był taki - wstawić dwie płytki podświetlane ledowe to co miało świecić to oczywiście jakiś rysunek wzór i tu narysowanie stworzenie trwało bardzo długo ładniejsza połowa ciągle coś zmieniała no aż w końcu po dwóch miesiącach dostałem wzór i mogłem poskładać dwie szklane podświetlane płytki trochę zeszło jak wykonać taką pracę tu w czasie prac pierwszy rysunek


    no i mamy dwie duże płytki podświetlane ledowo na niebiesko bo włącznik od spłuczki bezdotykowej też świeci na niebiesko




    nie wiem czy widać wielkość płytek może po kranie czy mydelniczce można wyobrazić sobie wielkość 90cmx33cm dwie sztuki - moim zadaniem bardzo ładnie wyszło po wejściu czujka zapala najpierw te dwie płytki po 3 sekundach górne światło może jeszcze to zmienimy
    Witam serdecznie,
    Jesteśmy prawie zdecydowani na budowę domu w wiciokrzewie. Państwa realizacja jest przepiękna! Chciałabym zapytać czy wprowadzali Państwo jakieś zmiany do projektu. Nas interesuje dom z jednost. garażem i bez piwnicy. Niemniej jednak chcielibyśmy poszerzyć dom o 1-2metry od strony salonu, gdyż sprawie wrażenie dość wąskiego.Czy Państwo macie taki wymiar jak w projekcie? Jeśli tak to czy nie odnoszą Państwo wrażenia że jest wąski..? Chciałabym również zapytać jak zaplanowaliście sobie kuchnie. Okno w kuchni jest bardzo dekoracyjne, jednak pojawia się pytanie o jego funkcjonalność, ponieważ zlew pod oknem nie jest zbyt wygodny..Zostawiali Państwo spiżarnie? I jeszcze jedno pytanie Do kuchni wg projektu wchodzi się przez salon. Zastanawiamy się czy jest to wygodne czy nie lepiej było zrobić drzwi do kuchni koło wejścia głównego.
    Z góry dziękuje za odpowiedź i przepraszam jeśli pytania są banalne ale nie chcemy zrobić gafy a troche z nas świeżaki

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony