dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 191
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    kabelki
    To co inwestora bardzo interesuje to wszytko to gdzie płynie prąd , czyli standardowo wszyscy co mają mieli z kabelkami wspólnego mają do tego sentyment tak więc kotłownia eee tu nie ma kotłowni - pomieszczenie techniczne , które ma 12m2 może okazać się zbyt małe by to wszytko pomieścić , dziś powstała wielka ciekawość temperatury ziemi na głębokości 3m ile stopni będzie zimą ile latem na tej głębokości ma to znaczenie gdyż na tej głębokości ułożone są rury do wymiennika w koło budynku tak więc pozostało umieścić czujnik temperatury na tej głębokości zobaczymy jakie będą temperatury



    budynek wkoło zafoliowany co się obsypie to już bez przejęcia - no ale samo się nie zasypie trochę piachu trzeba będzie dowieźć 15 wywrotek powinno załatwić sprawę

    deseczki trochę w zapasie na drugi strop poukładane a niech je ktoś ruszy !
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:26
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Druty , druciki , pręty , pręciki
    I tak sobie kręcimy pręciki zamówione na cały strop było 2,5 t trochę jeszcze zostało może 300kg , 900 kg było fi 16 a 1,6t fi 12 trochę 6mm na strzemiona - tona stali 2800 -dla tego domu stal to 6200zł plus deski , i beton wylewka 16cm co prawda roboty trochę jest przy terivie szybciej nie wiem czy taniej bo też ją trzeba zbroić stalą na to szlichta 6-7cm na pewno mniej roboty majster ciągle z uśmiecham pytał o terive ale jakoś zmęczył w tydzień strop jutro schody i ława z boku pod wejście do piwnicy , na ławy domu (ławy szerokość 1m ) zamówione o 1m3 za dużo betonu na posadzki 1m3 za mało (moja wina ) zobaczymy teraz liczę na 14m3 ze schodami plus 7m3 było wylane nad garażem tera foty



    Dziś też powstawiałem przepusty na rury kable jakieś tam bajery by nie kuć tego stropu potem zrobiłem to ze stryro musieli to pomijać


    Syn kiedy miał 3 lata siedział pod rynną i tak sobie lubił jak woda mu kapała woda coś ma z tą wodą lubi w niej się bablać nie wiem po kim to taka budowa to dla niego raj

    dokupiłem bloczków na ścianę oporową z boku przy schodach plus wyrównanie do poziomu domu garażu jest on niżej o 17cm - wyszło 4tyś bloczków na tej budowie


    jutro schody , i z rana zamówić betona na sobotę ma być chłodniej bo dziś 30 stopni co za wiosna jak na zamówienie dla nas
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:26
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Zakręcone schody
    Nie myślałem że z zabiegowymi jest tyle roboty ale 2 dzień zbijania stemplowania mierzenia cięcia i tak cały dzień , wysokość piwnicy nie typowa i trzeba to policzyć rozrysować do pierwszego stopnia dodać 16cm wylewki stropu + styro + rureczki płytki no ale jutro będą gotowe pozostało pociąć deski na równe 17cm wysokości zbrojenie i będą gotowe
    Beton zamówiony na poniedziałek na 8 rano 16,5m3
    o to schody



    Dziś jeszcze szukałem styropianu xps twardy frezowane 10 na ostatnią warstwę jaka została do ocieplenia w piwnicy jest to ściana wysokości 70cm wraz z stropem po obsypaniu będzie 40cm jako cokół budynku 30cm przysypane chcieliśmy tą warstwę zrobić bardziej ciepłą więc pozostał tylko piana polistyrenowa zakupione 4m3 kosztował więcej niż cały styropian na piwnicę ale wydaje się że nie będziemy żałować

    Muszę też jak do tej pory bardzo pochwalić naszą współpracę z składem budowlanym w którym prawie wszytko kupujemy TOMBud po prostu ceny nie do przebicia transport gratis z wszystkim można się dogadać polecamy ten skład budowlany w Toruniu i okolicy , dziś byłem w innym znanym składzie cena tego xps to 490zł zadzwoniłem do tom-bud chwila rozmowy 430zł oczywiście transport gratis tam wszędzie plus transport , styro miało być na wtorek bo jest sprowadzane dziś siedzimy w piwnicy podjechał jakiś samochód i krzyk
    - Przywiozłem piankę - majster na mnie ja na niego a on do gościa niech spi.. to nie ta budowa ,- koło nas buduje się sąsiad też z piwnicą i jesteśmy na tym samym etapie prac równo też zaczęliśmy
    Pan coś z auta pomruczał pyta o adres ktoś powiedział że ok wychodzę no fakt jest ale tak szybko
    mówię Pan poczeka ktoś rozładuje zanim się odwróciłem Pan to zrzucił i pojechał .
    Jak pisałem wcześniej że majstra mamy bardzo konkretnego ale jak krzyknie to słychać go uuuuu
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:27
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jutro lejemy
    zbrojenie skończone schody gotowe wszytko przygotowane na zalanie , w niedziele musieli dokończyć prace by wszytko na rano było gotowe , wszystkie przepusty przez strop przygotowane na rurki rury rureczki mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem




    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:27
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Stan zero
    Równo dwa miesiące temu wbiliśmy pierwszą łopatę ( łychę ) 12 marca dziś 14 maja mamy strop nad piwnicą określić go można jako stan 0 , za 2-3 dni można będzie zdjąć deski zewnętrzne stropu i dokończyć ocieplenie do stanu zero potem jeszcze w wolnym czasie obsypać ale można uznać że położyliśmy 4 tyś bloczków wylaliśmy 63m3 betonu za łączną kwotę z dowozem , pompą 19,5 tyś , położona 3 tony stali za 8,5 tyś , 4,5 tony cementu na murowanie , 80 wywrotek wywiezionej ziemi , 9 kubików desek ( 1,5 zostało na drugi strop nie powinno zabraknąć ) no a wszytko po to by mieć stan zero
    Rano prace o 7 jeszcze trwały nad ławą pod schody piwnicy

    o godzinie 8.30 pojawiła się znajoma kaczka

    i 3 gruchy

    Pompa wystawiła swoje długie ramię i zajrzała jak tam schody zrobione ?

    jak tak to lejemy - beton spływał dość mocna wiec były lane schody na dwa razy raz z grubsza po 1h dolane na schody zabiegowe poszło 2m3 betony

    Przy ostatnim stropie nad garażem powiedzmy że nie był idealnie położony tym razem miało być lux i powiem że chłopaki się namachali zdrowo ale stropek położony zagłaskany jak pupa niemowlaka do ścigania deski to min trzech i tak jest ciężko

    góreczki równamy

    schody dolane

    potem głaskanie stropu , potem ładnie schody i włala



    dolano też ławę pod mur oporowy na schody do piwnicy z zewnątrz -wyliczone idealnie 16,5 m3 i tak było

    Rano gdy prace były kończone oczywiście coś tam jeszcze zawsze było do dodania trochę krzyków - dzięki żonie było bardzo delikatnie jak to majster określił " przy damie nie wypada " potem już wszystkie krzyki zagłuszała pompa
    teraz podlewaczka i nich schnie
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:28
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Sąsiad
    Drogi i kochany " Nadzorze budowlany " z wielką przyjemnością Uprzejmie donoszę że nasz sąsiad buduje dom na działce nr... , ul,.... niezgodnie z warunkami zabudowy -dom jest wybudowany znacznie za blisko granic działki poziom stanu zero zbyt wysoko , zbyt małe odległości z tyłu , zbyt głębokie podpiwniczenie , moim zdaniem budowa jest prowadzona nielegalnie , ponadto pragnę poinformować że obok tej działki na ulicy ... pod nr ... prowadzone są nielegalne prace budowlane
    Bardzo proszę o pilną interwencję w tej sprawie

    z wyrazami szacunku ja niżej podpisany

    SĄSIAD


    Takie pismo skierował nasz na szczęście daleki sąsiad nie obok nas ale 4 domy dalej ,który budował dom 4-6 lat temu i nie mógł wytrzymać że tu są prowadzone tak prace był wieczorem na naszej budowie pomierzył odległości i jak to może być ja musiałem budować dom 5m od sąsiada a tu jest 4m tak nie może być
    uwaga !!nie wolno pisać donosów - oczywiście wyszło kto taki uczynny na którego sąsiada trzeba patrzeć inaczej
    Inwestor dowiedział się o planowanej wizycie że będzie w środę w samo południe po trudnej nocce (kurcze nie mogłem usnąć dopiero parę drinków pomogło usnąć ale nie pomogło wstać )rano pomimo że na naszej budowie był porządek nakazałem posprzątanie jeszcze terenu poukładanie wszystkiego i wykonanie dnia wolnego dla wykonawców ( i tak nie było pracy strop przesycha po zalaniu )dodatkowo wstąpił inwestor do Castoramy po kolejną tablicę z napisem uwaga głębokie wykopy i umieścił prze budynkiem o taka

    Poinformowany został kierownik budowy hehe oczywiście w pośpiechu było uzupełnianie dziennika budowy po czym udał się na budowę i oczekiwał nerwowo na wizytę
    o godzinie 11.10 przybył sąsiad naszej działki na którą wysypaliśmy trochę piachu - według donosu były tam prowadzone nielegalne prace budowlane
    był to starszy pan około 70 lat który bardzo był zdenerwowany i przejęty wezwaniem na budowę miło sobie porozmawialiśmy wyjaśniłem co jak oprowadziłem po budowie no aż w końcu nadjechało " pierdzikółko "

    Zatrzymali się przed naszą budową patrzą po numerach działek otworzyli okienko z tego cudnego autka a ja grzecznie
    - Dzień dobry - Państwo do nielegalnej budowy -
    - tak
    - to działka ta obok
    Uśmiech na ich twarzach pojechali kawałek dalej tam pusta działka samo pole ogrodzone i żadnych budowli nie widzą no ale zatrzymali się my podeszliśmy i od razu była rozmowa
    -Czy jest właściciel tej działki - tak to JA - odpowiedział straszy zdenerwowany Pan
    -DZIEŃ DOBRY - My w sprawie " uprzejmie donoszę " ale nie wiem co tu kto widzi ale pan podobno tu Dom buduje - ja tak widząc że uśmiechnięci z sytuacji inspektorzy Pan i Pani mówię
    -Wie Pan co mój syn na tej działce tam gdzie ten piach budował sobie zamek na tym piasku może chodzi o ten zamek
    - hehe ok ale uznamy to jaka budowa nie zmieniająca ukształtowanie zabudowy terenu

    Po protokole podpisanym z naszym sąsiadem przeszliśmy do drugiego donosu działki - do naszej
    Sprawa była już prosta i wesoła przedstawiłem papiery dokumenty pan przeczytał zarzuty jakie były mówi że nie wie co tymi wymiarami ale pomierzą - Mi od razu zapaliło się światełko i mówię że ktoś budował dom na starych warunkach ale od stycznia tego roku są nowe warunki zabudowy dla tego osiedla i wszytko jest z godnie z projektem a o nowych zmianach pewnie życzliwy sąsiad nie wiedział
    Było dość wesoło pogadaliśmy o domach budowach , w między czasie gdy pisali protokół dowiozłem dziennik budowy pospisywali co tam trzeba , dowiedziałem się że kary są od 2tyś w dół za np.
    - brak tablicy informacyjnej
    - brak części sanitarnej -( średnio 500zł za brak wychodka )
    - nie ogrodzony teren itd
    No ale że budowa prowadzona jak się patrzy choć na pytanie czy mam certyfikaty materiałów -betonu ,bloczków stali -trochę mnie zdziwili ale tak sobie przypomniałem że na fakturze z betoniarni z tyłu jest certyfikat - więc mówię że wsio jest ok więc to wszytko my wszytko spisaliśmy wiemy co jak jak będzie następny donosik to będziemy wiedzieć co z nim zrobić ( przy okazji pisania papierów zauważyłem pisemko -donosik zerknąłem tylko na podpisy kto to pisał i wsio jasne kto taki życzliwy
    Taki to był dzień nerwowy , ale skończył się bardzo dobrze
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:29
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Czerwono cegło -witaj
    Dziś od rana piasek brak szybko tel ok będzie , papa brak ma być razem z porothermem więc na początku docieplamy ostatnią warstwę xps część cokołu kleimy na piankę trochę dużo tej pianki wychodzi po nałożeniu musi 3-4 minuty odleżeć i dopiero na ścianę po 20 minutach naprawdę nie do ruszenia , na to siatka klej z założeniem u góry na to papa wysunięta po za styro 3-4 cm






    Jak widać na budowie zrobiło się czerwonoj , nareszcie inny kolor niż szary beton i beton i tak jak by zaczyna się budowa domu bardzo miłe uczucie





    trochę pomiarów odrysowanie na papie co jak i zaczynamy budowę z cegły


    Tak jak przy piwnicy do ścian na których można było by się rozpędzić przy kładzeniu porothermu ten dom nie należy co chwilę zakręt i docinki , każdy ma jakieś sposoby na docinanie tu idzie dość ładnie tu robią tak najpierw w koło nacinamy szlifierka

    następnie z pręt 6mm i 3 wbicia do rozbicia niedociętego środka o tak


    do 17 zostały wyprowadzone 3 narożniki bo cegły dojechały mocno po południu zapewne jutro będzie dużo więcej na fajranto budowa ogarnięta zamiecione i tak powinno być

    jutro schody wejściowe do piwnicy ta ława coś za bogato wyszła zbyt szerokie wyjdą schody coś trzeba zrobić zobaczymy jutro
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:30
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Niech się mury pną do góry !
    Teraz jest zupełnie inaczej niż budowa piwnicy pomieszczenia piwniczne ten beton ten dół patrzenie w niebo do góry - teraz jesteśmy u góry tworzą się obrysy w których będziemy spędzać więcej czasu , wyjście na taras okna moim zdaniem jak by budowa ruszała od teraz piwnica cała w stemplach trudno tam się poruszać jest chłodniej i ciemno a my tęsknimy za ciepłem za ładną pogodą choć w tym roku i tak mamy dużo szczęścia przez te dwa miesiące może 3 dni były nie do pracy tak sucho i ciepło czasami gorąco nocą małe opady porostu ideał pogoda do budowy a teraz foto w czasie pracy



    schody do piwnice miały być szersze w projekcie 1m ja mówiłem szerzej coś koło 1,3 ktoś tam coś nie dogadał i wyszło 1,7 ławę dolejemy powiążemy z rdzeniami ławy poprzedniej i będzie bardzo stabilnie i będzie 1,3 szerokość schodów co prawda jeden dziś cały dzień się tam na machał łopatą jest tam głęboko i wszytko się obsypywało

    po pracy podjechaliśmy jeszcze raz na budowę wszytko ogarnięte zamiecione a garaże jest takie


    brama w projekcie jest 240cm poszerzyliśmy do 290cm w tą 2,4 m trudno trafić po drinku

    po lewej wejście do garaże z domu

    tył

    powiększone zostały drzwi wyjścia na taras do 205 mają być przesuwane a to min 200 jest wygodnie
    Styro piwnic położone zaciągnięte siatą klejem jutro sobota zamówiony transport 16 palet bo 8 poszło

    nie wiem czy ta wiosna czy budowa domu udziela się naszym rybą co dwa tygodnie tarło palet oby nic nie wyszło bo to po 300 sztuk małych może być niech poczekają na nowy DOM nie teraz na amory !
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:30
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    UPALNE SŁOŃCE
    Pogoda żarowa 33 stopnie w cieniu jak tu mają robić prace idą do przodu , ale robota ciężka do dziś jest połowa murów czyli 6 warstw cegły przywidujemy 11 warstw tak by pomieszczenia miały na gotowo 2,8 m tak więc co chwilę dostawa a to porothermu a to bloczki na zejście a to wapno , cement ,

    schody wejściowe do piwnicy po woli się robi ścianka oporowa

    tył



    przód - same otwory a to garaże a to wejście a to okno dom pasywny to to nie jest

    tu wykusz kuchnia


    jutro mają skończyć ściankę oporową pod schody jest to ważne gdyż bez tego nie można obsypać domu , wczoraj zakupiona została poziomica laserowa garaż będzie 20cm ponad drogę dom 45cm - w projekcie 47 czyli trafione - fajna sprawa ta poziomica dość prosta z punktem ale można położyć na pustaku złapać poziom i widać na drugim końcu domu światło lasera czy pustak w drugim rogu jest na tej samej wysokości .
    od środy majstry idą na jakąś robotę a naszym zadaniem jest obsypanie terenu wyrównanie
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:31
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dziś w tym upale prace powoli do przodu
    wymurowana ściana do zejścia do piwnicy z zalanym rdzeniem

    cały dom owinięty folią kubełkową

    jak widać na foto trochę wysoko się zrobiło w tle widać pracownika walczącego z folią

    papa została wysunięta poza lico muru około 3cm tak by folia weszła pod papę woda z murów będzie spływać po papie i foli

    jutro choć upały trochę trzeba ogarnąć działkę i zacząć zasypywać - czyli wywrotka koparka i wozimy piach obsypujemy ale to na piątek lub sobotę
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:31
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Zasypanie piwnicy
    Od środy majstrów niet do poniedziałku na te dni było ogarnięcie terenu i zasypanie piwnicy pisakiem
    od środy z jednym gościem który u nas już robił małe prace , umawiałem się na robotę potrzebna była koparka i wywrotka pracy na około 8h , dzwonię do tej sknery w piątek wieczorem potwierdzić zasypywanie - tak jutro o ósma rano ruszamy - no to rano 6.00 (sobota ) wstaje przed 8 telefon - Ty nie mogę mam jeszcze małą robotę będę 9-10 - ok myślę i tak miałem porobić zasłony z desek na okna by ziemia nie wpadała więc spokojnie na budowę i tak sobie grzebie drobne prace godzina 11.20 a koparkowego niet tel dzwonie 4 racy nie odbiera - pewnie złapał jeszcze jedną robotę myślę i nie przyjedzie - zmartwiło mnie to strasznie bo sobota prawie południe , wkarwiłem się na tą sknerę przez niego nie obsypie w tym tygodniu dzwonię do " Mulskiego " toruński przedsiębiorca z parkiem maszynowym tel 11.30 chwilę rozmowy co jak cena mniejsza niż ten zdzierca i tak pytam się Mulskiego kiedy bym mu pasowało koparka + wywrotka - Panie mogę być za 15 minut No aż podskoczyłem - jednak zasypiemy
    po 15 minutach była koparka młody gość sprytny zwinny na fajrant ręki nie czuł tak się nakręcił ale robota szła fantastycznie piękny piaseczek mieliśmy od sąsiada bo takie szczęście u nas jest że nie wiem skąd byśmy 25 wywrotek tego piasku mieli wziąć , a tu sąsiad buduje 200 metrów dalej dom z piwnicą piasek miał z wykopu i go nie wywiózł i od niego wielką kupę piachu do samego wieczora przywieźliśmy , to ten sąsiad z którym równo zaczęliśmy budowę i często gadamy bo obaj temat budowlany na topie ZA piasek wielkie dzięki sąsiedzie
    tera fot
    budowa druga była jak w oddali widać jcb


    [





    no i o 20 było po pracy przywieziono 25 wywrotek koszt 1500zł w między czasie zadzwoniła ta sknera koparkowy że już się obrobił i może podjechać - było krótko spieprzaj dziadu
    przód wyglądał tak

    stron wschodnia tak

    strona południowa tak

    strona zachodnia

    na obsypania wysokość i dla sprawdzenia ile ostatnio za ceną 140zł zakupiłem poziomicę laserową z automatem poziomu o takie cudo

    ustawimy poziom na ziemi i kierujemy laser w punkt

    widzimy gdzie jesteśmy 35cm poniżej ściany czyli taras i schody tak miało być czerwony punkt na foli

    poziomicą można też pomierzyć czy ściany budowane są na tych samych wysokościach ustawimy na pustaku i kierunek lasera w przeciw legły róg budynku

    dioda lasera jest w poziomicy na wysokości 20mm więc od rzutu światła od czerwonej kropki należy odjąć 2cm by mieć poziom na jakim lezy poziomica - więc jest idealnie na drugiej ścianie czerwony punkt trzeba odjąć 2cm

    rano jeszcze w wolnym czasie założyłem halogena z czujnikiem zmierzchu i ruchu
    [
    koparka obsypywała zgrabnie ale łopatą trzeba było trochę wyrównać przy ścianach namachałem się ostro jak nigdy odciski jutro będą wielkie Tata też pomógł , ale radość wielka w końcu zasypane piwnicy nie widać
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:32
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    kanalizacja
    Dziś z racji że wyjście główne kanalizy wychodzi z przodu domu a tam mają być schody wylane trzeba było ogarnąć podłączenie spływu kanalizy bo po wylaniu schodów trzeba by było w kreta się bawić i podkopywać się , wpadł znajomy wykopali rów na szczęście kanaliza w ulicy jest na głębokości 135cm więc poszło dość sprawnie , przygotowane z ulicy było przyłącze tylko zakupić studzienkę rury , jakieś papierki i 1500zł poszło dla pamięci bo studzienką zasypana znajduję się 11,5m od słupka działki z prawej strony



    na budowie dokończono ściankę oporową pod schody wciąż te schody ciągną się gorzej niż serial "moda na sukces " odcinek 3444
    wyprowadzono narożnik 11 warstw pustaka od niego porobiono narożniki i naniesiono poziomicą wodną poziomy gdzie ma być kolejny pustak warstwy

    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:33
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Nowa świeżość budowlana
    Na budowie wczoraj jeden z pomocników nie dawał rady był prosto po budowlance , ale praca w realnej budowie go zaszokowały poddał się dziś rano poszedł do domu w sumie to drugi pomocnik nie obecny od wtorku nie ma jednego który w sposób budowlany "zassał " do puki mu się grosz nie skończy kontaktu z nim nie ma , ale od rana nowy pomocnik zawstydził wszystkich robotny , szybki i kumaty rano miał podsypać nieszczęsne schody proszę jak podsypał

    potem miał rozszalować strop zajął się pomieszczeniem w którym wczoraj młody cały dzień walczył i nie dał rady 1h i było po stropie

    to że zwalił deski z szalunku ale pozamiatał poukładał wszytko aż innym było głupio

    potem zabrał się z rozpędu za duże pomieszczenie -bilardownia ? sam miałem stracha stałem z boku i patrzyłem na ten strop



    Kierownik budowy mówił że po dwóch tygodniach można rozbierać dwa tygodnie już jest od zalania trochę strach bo to szybko się wydaje a na stropie u góry stały 3-4 palety cegły , obyło się bez katastrofy budowlanej beton był 16cm wylewki i dobrze za zbrojony znacznie ponad projekt i dobrze podlewany .
    Cieszą mnie ładne deski które dzięki foli budowlanej na której był lany strop wyglądają jak prawie nowe śmiało na dach będzie można je dać
    Na zewnątrz prace pod 11warstw cegły powoli do góry


    na jutro mają być elki zamówione na okna dajemy po jednej elce dokładamy 10cm stryro na schowanie i izolację rolet dlatego belki cofnięte , przywieziono piasek 20 t- 500zł
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:33
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Wysokość pomieszczeń
    Dziś prace do przodu 11 warstw prawie jest maiły dojechać nadproża dojechały ale na fajranto jutro się powstawia , wysokość pomieszczeń dziś nad tym była zaduma wychodzi że na gotowo ma być 266-265 , na pewno dojdą jakieś sufity podwieszane i to czy aby nie wyjdzie przy nisko przy małych pomieszczeniach ok ale w salonie może być mało wstępnie dziś mamy w planach dodać cegłę czyli będzie + 8cm zobaczymy jutro , dziś prace na zewnątrz ściany plus wykop pod stopę do słupów z przodu domu no i rozbieranie deskowania stropu i glanc porządek w piwnicy foto piwnicy w pracy i po





    Podoba mi się taka praca porządek w piwnicy na lux zostało jeszcze pomieszczenie pod garażem w piwnicy do rozebrania i posprzątania
    foto prac na zewnątrz







    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:35
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dachówka
    O wyborze dachówki przez nas można by książkę napisać 100 razy szybciej poszło wybranie projektu domu jaki chcemy budować niż wybranie dachówki , wstępnie była jakaś czerwona , potem było ukierunkowanie bardziej na glazurę winną Bardzo podobały nam się na początku
    1- ceramika kormaic renesansowa e32 bardzo ładne miała gąsiory takie półokrągłe ładne dodatki kominek , salon firmowy wienerbergera jest w Toruniu więc pod nosem byliśmy tam dwa razy niestety ta dachówka to angoba a glazura w tej chwili jest tylko w jednej dachówce robionej przez KORAMIC to " HOLENDERKA OVH " wszytko inne to angoby a ta holenderka nam nie przypadła strasznie nie szczelna się wydawała i jakoś tak nie dolegała jedna do drugiej
    2 - Na tapetę poszedł Creaton tu w glazurze duży wybór najładniejsza glazurka to premionka barwiona w masie oraz OPTIMA premionka ma po prostu jak dla nas okropny gąsior początkowy mamy kopertę więc widoczne w każdym rogu był to duży minus który po jakimś czasie skreślił tą dachówkę - pozostała OPTIMA bardzo ładna, ładne jak dla nas gąsiory początkowe była taka sytuacja że pojechaliśmy do składu budowlanego zdeterminowani na zakup tej dachówki i niestety jeszcze mała rozmowa oglądanie potem tą dachówkę pokazał nam sprzedawca na wystawce wystawka 5 lat a ta dachówka wyglądała jak by miała 100 lat blada bez koloru -ręce opadły i do domu
    3 Temat kolejny to kolor mi kolor w sumie był wsio ale z wyjątkiem nie może być brązowa ani ruda reszta do zniesienia żona była za winną objechaliśmy wszytkie okolice miejsca gdzie są nowe domy i prawdę mówiąc zaczęło być coś nudno czyli duuuuużo domów kolor dachu czerwony , okna brąz i zółta elewacja , na naszym osiedlu jest bardzo podobnie budując dom w takich kolorach był by jeden z wielu bez jakiegoś bajeru , moim zdaniem był by nie jaki ten dom , pewnej niedzieli na objeździe terenu zobaczyliśmy taki dom który bardzo nam się spodobał i będziemy robić Nasz dom w takich odcieniach i stylu

    Jak widać wszystkie domy w koło mają rude dachy a tu jeden inny ładny , estetyczny jak dla mnie super no ale czarny dach -Żonka niet czarnego to znaczy zawsze myślała że nie bezie miała czarnego dachu a tu wizja czarny , kiedyś byłem na składzie oglądać dachówkę spodobały mi się dwie poprosiłem dla przemyślenia do domu dachówkę wziąłem dachówkę i szczytówkę (czarne ) i jeszcze tą samą jedną winną - czarne wyczyściłem ładnie umyłem nad winną się nie litowałem i do domu lansował oczywiście czarną , ale żonka umyła winną i też byłą w miarę
    Był jeszcze jeden problem do dachówki winnej wszystkie wykończenia dodatki taśmy rynny rolety to sztuka dopasowania i zawsze będzie to inny kolor taśmy aluminiowe widoczne w koszach produkowane przez creatona są w kolorach czerwona , brązowa , czarna -Jak to będzie wszytko wyglądało przy winnej ?
    4 -Najlepsza obsługa w Toruniu co do dachu to Polna WKT pani Beata - super obsługa , na wystawce była tam dachówka której powierzchnia była jak lakier samochodowy BRAAS RUBIN 13V CZARNY BRYLANT - dachówka barwiona w masie czyli po nacięciu kolor nie taki rudy ta dachówka była jak lustro gąsiory nie były zaokrąglone ale w kocu daliśmy temu luz bo było nie do przebicia drugi problem to czarna 3 problem to cena , żonka na temat dachówek spędziła w necie kilka nocek naczytał się że cho-cho ale była obcykana w temacie dachu i nie wiem co tam wyczytała aż w końcu stwierdziła ten czarny braas jest piękny synek chciał czerwoną ale przegrał w głosowaniu dachówka była wybrana w 4 miejscach w Toruniu poprosiliśmy o wycenę tej dachówki wkt , todach , mała firma na rogu polnej , i jeszcze nasz skład TOM_BUD , wkt wyszło tanio i najlepsza obsługa doradztwo i pomoc bardzo polecamy tam zakup niestety wygrała cena tej samej ceramiki w Naszym składzie było najtaniej , więc dziś obrabowaliśmy z rana Bank i zostawiliśmy całą kasę w tom-budzie , zapłaciliśmy jeszcze za stal na strop 2,4 tony fi 12 , 150kg walcówka 6 4 pręty fi 16 -koszt stal coś koło 6,5 tyś zapłaciliśmy zaległe faktury cement , nadproża .
    na budowie dziś cisza cały dzień padał deszcz ale my szczęśliwi dachówka zamówiona będzie taka czarna
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:35
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Nadproża
    Przed naszym domem powstały pewne okopy , przywieziono wywrotkę piasku, wywrotka żwiru i jeszcze wykop pod stopę od filarów - stopa dość masywna i wielka ale tu była kopana ziemia pod piwnicę więc grunt na 3 metry był ruszany


    potem przyszedł czas na nadproża - nadproża są gotowe typu L z symbolem nośności N czyli pod obciążenia na okna dajemy tak że po jednym nadprożu L od zewnątrz cofnięta o 10cm do schowania stryo a tam roleta podtynkowa nad garażem dwie elki i teraz czy dodatkowo zbroić te elki środek pomiędzy elkami trzeba wypełnić betonem niby nie trzeba ale postanowiliśmy przeciąć jedną z elek zobaczyć jakie to tam zbrojenie w nich jest





    w przeciętej elce są dwa pręty dołem fi 12 i jeden pręt 6mm góra belka długości 260cm - te mniejsze belki pewnie jeszcze słabsze zbrojenie więc trzeba je jeszcze dobrze dozbroić - po fakcie mogę przyznać że są mało opłacalne te belki w montażu z tym że szybko czysto i można na nich od razu murować ale nie warte ceny i zachodu
    tu jeszcze foto moczących się cegieł bo sucha cegła bardzo szybko wyciąga wodę z zaprawy co powoduje że beton robi się kruchy przez wmurowaniem sobie te cegiełki moczą w wodzie

    dziś 2 czerwca sobota i padał grad
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:36
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Złodziejaszki
    Dwa tygodnie temu naszemu sąsiadowi który się buduje obok jakieś złomiarze niestety ukradli parę prętów i wcześniej kabel od betoniarki , dziś rano tel o 7 dzwoni majster że u nas był przedłużacz w piwnicy do gniazdka na zewnątrz i niestety prądu brak kabla brak barany obcinali pod napięciem i zwinęli 20 metrów kabla ale szczypce do cięcia zostawili drzwi na dole od kanciapy nie zostały sforsowane oparło choć dużo nie brakło

    dziś poprawiłem mocowanie , rano do sklepu zakupiłem czujnik ruchu znalazłem gdzie w domowych gratach zasilacz 12v i syrenkę od alarmu samochodowego połączyłem to razem podłączyłem i teraz na noc jak ktoś wejdzie na drugą stopień po schodach do piwnicy włącza się na 30 sekund straszne piszczenie nie wiadomo skąd zobaczymy czy zda egzamin

    Na budowie postawiono bramę do raju

    dostawiono komina

    zalano nadproża dołożona zbrojenie 5x fi 16 nad garażem

    następnie że dom ładny na projekcie ale w wykonaniu to niech go zabrano się za dwa filarki z cegły z boku dużo docinania ale nie chcieliśmy odlewać tego z betonu


    potem stopa pod filary big stopa 4mx1,5m głębokości 0,5 krata zbrojona fi 12

    no i prawie nasze kolumny

    weszło 3,5 m3 betony w tą stopkę

    na fajranto

    ciekawe czy rano majstry będą dzwonić jak zejść do piwnicy bez tego alarma
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:37
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dom w Wiciokrzewie i jego wykusze
    Projekt rysowany był na pewno dla odpowiedniego gustu i stylu miał być ładny dla tych co szukają takich domów , Nam się on bardzo podoba natomiast wykonanie tych bajerów jest dość pracochłonne jeśli ma być to dobrze i ładnie , nie wiem kto i jak by zbudował ten dom zgodnie z projektem ściana jednowarstwowa 44cm czyli bez ocieplenia - ładnie pięknie taki pustak na prostej ścianie lub domu w prostym prostokącie , ale nie dla domu gdzie co kawałek jest załamanie , ściana , zakręt wykusz a tu są aż sztuk dwa nie są ściany w tych miejscach pod kątem 90 stopni gdzie by było w miarę łatwo tylko 45 stopni a każde takie cięcie to już nie idealne połączenie porothermu taki dom ściana jednowarstwowa to jakaś pomyłka adaptację oczywiście można zrobić ale wymiary już trochę tak +- bo się nic nie zgadza co do cm zgodnie z projektem .
    Dziś wykusze sztuk 2 i drzwi wejściowe które są w delikatnym łuku u góry (można by było zrobić proste , ale moja ładniejsza połowa nie akceptuje takiego wejścia ) zrobione zostało koryto z desek na dole ze styropianu wycięte takie ładne łuki na to papa by się styropian brzydko nie obkleił do betonu plus zbrojenie i zalane



    gięcie łuku- jak w projekcie

    no i zalane

    następnie wykusz kuchnia więcej skręcania i deskowania niż zalewania


    trochę komin nam urósł poszedł na poddasze , no i następny wykusz jadalnia , widziałem że niektórzy wylewają te filary z betonu my staramy się unikać tych mostków było murowanie z cegiełki roboty 2 dni ale co tam jest jak powinno być


    nadproża cofamy o 10cm do styropianu gdzie będą puszki rolet trochę dajemy sporo zapasu ale mnie przekonuje fakt że po nocy w zimne rano taką roletę zamarzniętą trzeba zwinąć i schować do góry do puszki na pewno swoje zimno przez cały dzień będzie oddawała do wnętrza a oryginalne puszki rolet mają tylko 2cm stryro
    tu jeszcze przesychające filary -ława pod nie
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:37
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Schody piwnica odcinek 3556
    Trochę się ciągną nam te schody zejście do piwnicy , ale powoli finisz dziś postawiono stopnie ułożona zbrojenie i tylko zalać gruszka ma być w piątek z rana dolejemy też brakujący kawałek posadzki w piwnicy , zlejemy też rdzenie dwa w salonie zobaczymy 3m3 zamówione , dziś też w koło jedna cegła na górę i na to porotherm 6 - w koło po zewnętrznej trochę ograniczymy mostek z stropu jutro czwartek święto w piątek euro rusza w weekend Gp f1 ulubiona Kanada bez RK sam sport a i jeszcze zapowiedzieli się wiertacze na przyszły tydzień 320m odwiertu - jestem tego ciekaw
    foty z dziś





    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:38
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Schody piwnica KONIEC
    Zacznę od tego ze budowa naszego domu będzie pamiętnym rokiem KIBICUJEMY biało-czerwonym ! Euro 2012

    Przed rozpoczęciem budowy rok temu po wakacjach ważyłem 83kg po wakacjach tu http://www.lisewskidwor.pl/index.html (po budowie żona zabiera mnie na tydzień tam --podobno )potem zaczęło się bardzo nerwowo brak warunków zabudowy myśleliśmy że będą na wiosnę 2011 a tu lipa Urzędy pracują tragicznie koniec 2011 a tu brak warunków zabudowy -weszły w życie 20 stycznia 2012 , ale nerwów kosztowało , potem budowo ciągle coś i moja waga 74kg w ten weekend miał być gril odpoczynek nad jeziorem wędki te sprawy i był , ale było zalanie schodów , filarów, w piwnicy kawałek posadzki , zamówiłem beton 3m3 grucha miała być na 10 rano piątek Tata miał wszystkiego dopilnować no ok tel o 10 że coś przyjechało na wywrotce 3m3 suchego b20 - a gdzie grucha ?
    Podobno przy zamówieniu nie powiedziałem że chodzi o gruchę zaczęły się telefony , czekanie beton na wywrotce sobie ściągał ale wylać schody z niego było by ciężko trzeba było by go przemieszać w betoniarce z wodą .Po kilkunastu telefonach wywrotka pojechała gdzieś ...... a o 11 przyjechała grucha zalano wszytko co być miało zalane -schody


    stopy pod filary trochę podniesiono bo monotuby pod filary fi25 są 3 metrowe , 4 metry na zamówienie i to długo czekania

    rdzenie salonowe sztuk 2

    Po powrocie młody zatwierdził robotę i było ok

    w sobotę wieczorkiem jeszcze trochę desek udało się odzyskać , sporo wkrętów było w każdej wiec dużo wykręcania a majstrom to najlepiej z całej się tnie a tych króciaków pełno


    Profesjonalną barierkę schodową wykonał tez Tata

    od poniedziałku słupy z przodu sztuk 4 pomniejszone o 10cm (w projekcie są 35cm ) czyli 25 potem obłożymy to styropianem ozdobnym , podmurówka z cegły , i powoli strop 2
    Ostatnio edytowane przez TORUŃCZYK ; 28-02-2021 o 14:38
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony