dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 227
  1. #41

    Domyślnie

    Na jednym z konkurencyjnych forów jest niejaki Tomasz Brzęczkowski który z tego forum już chyba został pogoniony ale tam dalej pisze, że z 1m3 gazu GZ50 najlepsze kotły kondensacyjne wyciągają 5kWh natomiast pulsacyjne o 4kWh więcej. Nie potrafił wskazać dowodów na istnienie tej tezy tylko tak jak tutaj - byłem na szkoleniu, widziałem zadowolonych użytkowników, a ten to twierdzi że mu rachunki spadły.

    No ludzie - zamiast pierniczyć marketingowy bełkot ja się pytam otwarcie:
    Skoro znana wszem i wobec jest ilość energii w 1m3 gazu dajmy na to GZ50 to otwarcie proszę napisać ile kWh wyciągnie kocioł pulsacyjny, ile kondensacyjny a ile atmosferyczny.

    Potem będziemy analizowali resztę typu wymienniki, modulację itd. Proszę zacząć od sprawności.

  2. #42

    Domyślnie

    Z tego co jeszcze zauważyłem to kocioł pulsacyjny jest średnio 2 razy droższy od kondensata. Zakładając, że efektywniej moduluje mocą to ile różnica w cenie będzie się zwracać?

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wiecie co nikomu nie chce wciskać bajek.Sam liczyłem ,ze jak zużyje u mnie w domu 120m2 1600m3 gazu na rok to będzie sukces.
    Nie wiem czy klienci o których pisałem nie grzeją domów lub mają zepsute gazomierze.Opieram się na odczycie z gazomierzy.Sam jestem w szoku widząc takie zużycie gazu.Nie siedziałem przy tych kotłach przez rok.Może znają dobry sposób na przytrzymanie licznika.Nie wiem!opieram się na odczytach i nikomu nie próbuje na siłę nic sprzedać.Odpowiedziałem na pytanie "kotły ATAG-słyszał ktoś?"A rozgorzała straszna kłótnia.Ktoś nazywa moją wiedzę cienką ,wysyła mnie do podstawówki mimo że mnie nie zna.Nigdy nie widział kotła ATAG na oczy,a go krytykuje .Może kiedyś się z nim zetknie i zmieni zdanie jak ja.

    Pozdrawiam

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Jako doświadczony instalator kotłów powinieneś /?/ wiedzieć, że zużycie gazu zależy od zapotrzebowania domu na ciepło.
    Różnice w sprawnościach obecnie produkowanych kotłów wynoszą do 1% /dane producentów/ i sprawność praktycznie nie ma wpływu na zużycie gazu.

    Jeszcze raz potwierdzam - nie mam nic przeciwko kotłom ATAG.
    Tak samo reagowałbym, gdyby podobne bzdury wypisywał instalator kotłów innych marek
    Swoim "przemyśleniami" wpisujesz się w w tezy głoszone przez TB nt. kotłów AUER, przeprowadzonych przez niego "doświadczeń i badań" oraz ogólnoświatowego spisku przeciwko temu producentowi.
    Chcąc się reklamować pomyśl wcześniej co chcesz osiągnąć. Buduj zaufanie do siebie i firmy, a kotły ATAG będą sprzedawały się same.
    To co przekazujesz jest niczym innym jak własnie 'wciskaniem bajek".

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Greengaz to do ciebie.Dużo poczytałem na forum o LPG,gdzie udzielasz rad.To są dopiero bajki.Nic tylko brać LPG.Ale mniejsza o to.O kotłach

    Parę lat temu w swoim domu miałem kocioł węglowy o dobrym wymienniku i z rusztem wodnym.Jak go zasypałem 10kg węgla to paliło się w nim(raczej tliło) około 36 godzin.Kocioł poszedł na złom i kupiłem inny z rusztem żeliwnym innym wymiennikiem robiony u gościa w szopie (taniej i miał być super super)Teraz wrzucam do niego wieczorem 20 kg wieczorem i rano jest pusto.Więc czy tyle samo paliwa trzeba spalić na ten sam dom i kocioł nie ma tu nic do rzeczy???
    Teraz z innej beczki.Kolega jakieś 10 lat temu kupił pakiet kocioł żeliwny olejowy z zasobnikiem .Olej był tani więc było ok,ale dwa lata temu jego rachunek roczny to 9500zł.Ktoś go namówił (nie ja)na zmianę kotła wykonanego z cienkiej nierdzewki i rachunek spadł mu na 5000zł.Nie podaje specjalnie nazw firm ,żeby nie było reklamy.I co ty na to skoro jak twierdzisz kocioł niema tu nic do rzeczy???Czasami nie pisz że atmosferyczny tyle samo spali co kondensat.Liczy się konstrukcja,automatyka,podmieszanie mieszanki i temperatura na palniku osiągana z tego samego gazu.

    Pozdrawiam


    Nie istnieją "kW energii". Jednostką energii jest dżul, czyli watosekunda: 1J=1Ws. Ponieważ jest to bardzo mała jednostka, więc praktycznie używane są większe np: 1MJ, 1GJ, i również 1kWh = 3 600 000 J. Natomiast 1kW jest jednostką mocy. Kilowatogodzina jest jednostką bardzo "obrazową" i wygodną, gdyż mówi ile ciepła (energii) daje nam piec (grzejnik) o mocy 1kW w ciągu 1 godziny. W kilowatogodzinach można podawać też wartość opałową, np: dla 1kg gazu ok. 13kWh.
    Reszta OK.
    To informacja po przeczytaniu twoich rad na LPG
    Ostatnio edytowane przez janbach ; 16-10-2013 o 20:26

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Ze stron producentów, kotły pierwsze z brzegu.
    Atag
    Sprawność wg EN677 % 109,7
    Viessmann
    Sprawność znormalizowana: do 109%
    Buderus
    Sprawność % do 109%
    ACV
    sprawność 109%
    Broetje
    Nominalna sprawność użytkowa nN dla temperatur 40/30° C % 109
    Vaillant
    Wysoka sprawność średnioroczna wg normy DIN wynikająca ze specjalnych procedur pracy kotła 109% przy parametrach obliczeniowych ogrzewania podłogowego 40/30°C, 107% przy parametrach obliczen. grzejników 75/60°C
    Więcej nie chciało mi się szukać.

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Klimosz w swojej instrukcji kotła Ling Duo na paliwa stałe pisze o sprawności 91%
    Prowadzący szkolenia z Klimosza pukał się w głowe i mówił"co za idiota to napisał"Tak wygłąda to na papierku.

    Zapomniałem Ci napisać że ważną rzeczą jest akumulacja ciepła przez wymiennik.
    Powtórzę

    Jakby mnie ktoś to opowiadał ,a nie doświadczyłbym tego na własnej skórze tego to kazałbym mu się iść leczyć!!!

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Greengaz mam do Ciebie wielką prośbę .Jasteś mądrym człowiekiem .Tu piszę poważnie!!!

    Czy Mógłbyś wyliczyć zapotrzebowanie mojego budynku na ciepło?
    Dane
    Pustak żużlowy 25 cm Nie wiem czemu nie 20 ale tak jest.
    przerwa i futrówka z cegły na 3
    Przerwa karton-gips na stelażu
    Na zewnątrz 10cm twardego steropianu firmy Austroterm
    Okna 150x150 3-szyby grube na 4cm U-0.6
    Profil 9 komorowy
    poddasze 20cm wełna roockwool
    grzejniki Konwektory firmy Lech
    zawory termostatyczne

    Dodam że w tej chwili temperatura utrzymuje się na poziomie 21-21,5 bez palenia

    Jakieś przypuszczalne zapotrzebowanie na ciepło kwg/m2/rok

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Dobra.
    Ja kończę, chociaż .. masz problem
    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    ..... Bo kotły pulsacyjne dają 4kWh więcej z m3 od kondensacyjnych .....

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czemu nie chcesz wyliczyć.Potrzebuje porady!

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał janbach Zobacz post
    Greengaz mam do Ciebie wielką prośbę .Jasteś mądrym człowiekiem .Tu piszę poważnie!!!

    Czy Mógłbyś wyliczyć zapotrzebowanie mojego budynku na ciepło?
    Dane
    Pustak żużlowy 25 cm Nie wiem czemu nie 20 ale tak jest.
    przerwa i futrówka z cegły na 3
    Przerwa karton-gips na stelażu
    Na zewnątrz 10cm twardego steropianu firmy Austroterm
    Okna 150x150 3-szyby grube na 4cm U-0.6
    Profil 9 komorowy
    poddasze 20cm wełna roockwool
    grzejniki Konwektory firmy Lech
    zawory termostatyczne

    Dodam że w tej chwili temperatura utrzymuje się na poziomie 21-21,5 bez palenia

    Jakieś przypuszczalne zapotrzebowanie na ciepło kwg/m2/rok
    Na FM OZC zajmuje się np. Asolt

  12. #52

    Domyślnie

    Podajecie jako zalety kotłów pulsacyjnych prostotę w budowie i działaniu przez co są bardzo niezawodne, praktycznie bezobsługowe itd.
    To dlaczego taki Auer 20kW kosztuje 16tyś?

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Na jednym z konkurencyjnych forów jest niejaki Tomasz Brzęczkowski który z tego forum już chyba został pogoniony ale tam dalej pisze, że z 1m3 gazu GZ50 najlepsze kotły kondensacyjne wyciągają 5kWh natomiast pulsacyjne o 4kWh więcej. Nie potrafił wskazać dowodów na istnienie tej tezy tylko tak jak tutaj - byłem na szkoleniu, widziałem zadowolonych użytkowników, a ten to twierdzi że mu rachunki spadły.

    No ludzie - zamiast pierniczyć marketingowy bełkot ja się pytam otwarcie:
    Skoro znana wszem i wobec jest ilość energii w 1m3 gazu dajmy na to GZ50 to otwarcie proszę napisać ile kWh wyciągnie kocioł pulsacyjny, ile kondensacyjny a ile atmosferyczny.

    Potem będziemy analizowali resztę typu wymienniki, modulację itd. Proszę zacząć od sprawności.
    Możesz porównać sprawność kotła, który przy parametrze 50/30 i obciążeniu ok 30% ma temperaturę spalin na poziomie 50-53st do kotła, który przy 50/30 i obciążeniu 30% ma temperaturę spalin na poziomie 31-32st. Jak wygląda ich sprawność. Natomiast przy pełnym obciążeniu jednostki ok 24 kW i parametrze 80/60 po niecałym roku pracy pierwszy ma spaliny 66-68 a drugi przy tym samym Max parametrze 114-127 i wyrzuca zabezpieczenie przegrzewu spalin. Jestem ciekaw jak porównasz te dwa kotły. I czy dalej uważasz że wszystkie kotły kondensacyjne mają taką samą sprawność?. Proszę o odniesienie się do powyrzszego przykładu. Dodam, że kocioł pierwszy to SHR24 T firmy ATAG. Drugiego nie podam bo nie chce robić antyreklamy, przecież głównie z awarii tych kotlow żyje.

  14. #54

    Domyślnie

    W temacie zużycia ( do tego się się dyskusja szanownych forumowiczów sprowadza). Jestem posiadaczem kotła ATAGQ25C, powierzchnia domu 168m2, ocieplony 15 cm styropianem, 2 dorosłe osoby+2 dzieci. Kocioł zamontowany 01.10.2013, zużycie do pory 58m3 gazu . Nie wiem czy to dużo czy mało ale będę w cyklach miesięcznych publikowal zdjęcia licznika oraz licznika godzin pracy kotła. Za 6 my zapraszam do dyskusji. Być może wtedy porozmawiacie o konkretach. Chętnie poczytam bo jestem kompletnie zielony. Mnie do ATAGA przekonywać nie trzeba ponieważ było ponieważ mieszkając od 7 lat w Holandii zmieniłem 6 razy mieszkanie a w każdym z nich wisiał ATAG. Ravhunki za wodę bywaly wyższe niż za gaz. Przez analogię wybrałem to co dobrze działało. Poczekamy zobaczymy

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał janbach Zobacz post
    Nie istnieją "kW energii". Jednostką energii jest dżul, czyli watosekunda: 1J=1Ws. Ponieważ jest to bardzo mała jednostka, więc praktycznie używane są większe np: 1MJ, 1GJ, i również 1kWh = 3 600 000 J. Natomiast 1kW jest jednostką mocy. Kilowatogodzina jest jednostką bardzo "obrazową" i wygodną, gdyż mówi ile ciepła (energii) daje nam piec (grzejnik) o mocy 1kW w ciągu 1 godziny. W kilowatogodzinach można podawać też wartość opałową, np: dla 1kg gazu ok. 13kWh.
    Reszta OK.
    To informacja po przeczytaniu twoich rad na LPG
    Ależ ja wyraźnie napisałem o podanie ile kWh wyciągnie się z pulsara. To moja sprawa czy te załóżmy 10kWh zużyje w godzinę czy dobę. Tak czy siak nie jest to ogólna jednostka ani powierzchowna tylko 1:1 odzwierciedlenie w dżulach, tyle że jak sam napisałeś w kWh dochodzi jeszcze czas.
    I dlaczego na każdym forum o kotłach pulsacyjnych tak bardzo unika się odpowiedzi na to pytanie. Nie wy pierwsi....

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał UżytkownikATAG Zobacz post
    W temacie zużycia ( do tego się się dyskusja szanownych forumowiczów sprowadza). Jestem posiadaczem kotła ATAGQ25C, powierzchnia domu 168m2, ocieplony 15 cm styropianem, 2 dorosłe osoby+2 dzieci. Kocioł zamontowany 01.10.2013, zużycie do pory 58m3 gazu . Nie wiem czy to dużo czy mało ale będę w cyklach miesięcznych publikowal zdjęcia licznika oraz licznika godzin pracy kotła. Za 6 my zapraszam do dyskusji. Być może wtedy porozmawiacie o konkretach. Chętnie poczytam bo jestem kompletnie zielony. Mnie do ATAGA przekonywać nie trzeba ponieważ było ponieważ mieszkając od 7 lat w Holandii zmieniłem 6 razy mieszkanie a w każdym z nich wisiał ATAG. Ravhunki za wodę bywaly wyższe niż za gaz. Przez analogię wybrałem to co dobrze działało. Poczekamy zobaczymy
    Do tego typu postów należy wykupić profil płatny inaczej zostanie wymoderowany.

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwisant Zobacz post
    Możesz porównać sprawność kotła, który przy parametrze 50/30 i obciążeniu ok 30% ma temperaturę spalin na poziomie 50-53st do kotła, który przy 50/30 i obciążeniu 30% ma temperaturę spalin na poziomie 31-32st. Jak wygląda ich sprawność.........
    Temperatura spalin innego niż ATAG /pierwszego z brzegu/ kotła kondensacyjnego
    Temperatura spalin (pełne obciążenie) 80/60°C °C 62
    50/30°C °C 42
    ATAG przy obciążeniu 30% - temperatura spalin 31-32 st.
    Inny producent przy pełnym obciążeniu - temperatura spalin 42 st.

    Proszę o dane, mogą być producenta, nt. wyższej sprawności kotłów ATAG.
    Proszę również, nie rozśmieszaj mnie. Używaj innych argumentów.
    Na FM jest już jeden twierdzący, że wg przeprowadzonych przez niego "badań" kocioł AUER wykorzystuje 4 kWh gazu więcej z m3 niż inne kotły kondensacyjne.

    Użytkownik ATAG

    Możesz sobie darować. Publikowanych przez Ciebie danych nie ma do czego odnieść, więc są bezwartościowe.
    To to samo jak bym podawał zużycie paliwa przez samochód nie podając: miasto czy trasa, pusty czy w pełni obciążony, zima czy lato, ciężka czy lekka noga, eksploatowany w górach czy nizinach, z przyczepą czy bez, itd.
    Dlatego wymyślono standardy, normy badania sprawności i tutaj niczym specjalnym ATAG się nie chwali.

    PS. Nie mam nic przeciwko kotłom ATAG.

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Greengaz przestań już .Widzę że brakuje ci już argumentów i nie możesz przyjąć sobie że coś może być takie dobre.Jest i tyle.Twój problem.
    Ty wpajasz ludziom jaki to tani i dobry jest LPG,a wszyscy wiedzą że to straszna drożyzna

    Pozdrawiam

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał janbach Zobacz post
    Greengaz przestań już .Widzę że brakuje ci już argumentów i nie możesz przyjąć sobie że coś może być takie dobre.Jest i tyle.Twój problem.
    Ty wpajasz ludziom jaki to tani i dobry jest LPG,a wszyscy wiedzą że to straszna drożyzna

    Pozdrawiam
    Ostatni wpis.
    Dobre czy nie jest oceną subiektywną. Tak można oceniać nie kotły, a pączki od Bliklego w porównaniu do tych z marketu.
    Zauważ, że spór idzie o nieobiektywne prezentowanie zalet produktu, a nie o jakość samego kotła.
    Argumenty te są w jawnej sprzeczności z danymi publikowanymi przez producenta i sprawiają wrażenie nieporadnych.
    Dystrybutor wchodząc na rynek z nowym produktem powinien wykonać trochę większy wysiłek niż strona WWW w budowie i nie przerzucać marketingu na sprzedawców.
    Proponuję założyć wątek w "Ogłoszenia drobne - szukam, sprzedam, kupię, oddam, zamienię", wówczas nikt nie będzie się "czepiał", a i namiary sprzedawca może umieścić.

    Co do LPG. Proszę o dowody, że to straszna drożyzna. "Wszyscy wiedzą" nie jest żadnym argumentem.

    PS. Nie mam nic przeciwko kotłom ATAG

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Temperatura spalin innego niż ATAG /pierwszego z brzegu/ kotła kondensacyjnego

    przy obciążeniu 30% - temperatura spalin 31-32 st.
    Inny producent przy pełnym obciążeniu - temperatura spalin 42 st.

    Proszę o dane, mogą być producenta, nt. wyższej sprawności kotłów ATAG.
    Proszę również, nie rozśmieszaj mnie. Używaj innych argumentów.
    Na FM jest już jeden twierdzący, że wg przeprowadzonych przez niego "badań" kocioł AUER wykorzystuje 4 kWh gazu więcej z m3 niż inne kotły kondensacyjne.

    Użytkownik ATAG

    Możesz sobie darować. Publikowanych przez Ciebie danych nie ma do czego odnieść, więc są bezwartościowe.
    To to samo jak bym podawał zużycie paliwa przez samochód nie podając: miasto czy trasa, pusty czy w pełni obciążony, zima czy lato, ciężka czy lekka noga, eksploatowany w górach czy nizinach, z przyczepą czy bez, itd.
    Dlatego wymyślono standardy, normy badania sprawności i tutaj niczym specjalnym ATAG się nie chwali.

    PS. Nie mam nic przeciwko kotłom ATAG.
    Podaj jaki kocioł ma przy 80/60 i 100% obciążenia 62 spaliny proszę o konkrety producent i typ. to samo ktory ma 42 i przy jakim zasilaniu chyba 40/30 to dopiero śmiech.

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony