dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 184

Temat: PLAC ZABAW

  1. #21

    Domyślnie

    Kiedy mój "mały" był naprawdę mały, teść zrobił mu piaskownicę z cegły klinkierowej (została po budowie z ogrodzenia) w kształcie sześciokąta, wykończył ją szerokimi dechami, pamalowanymi na ten sam kolor co sztachety. Można było na niej swobodnie usiąść i stawiać baby. Naprawdę ładnie to wyglądało. Nie było w niej dna, dowoziliśmy tylko czasem piasek. I wytrzymała ładnych parę lat. Przed spadającymi z drzewa liściami, jabłkami zabezbieczał ją zwykłą siadką ogrodniczą ( na ścianka były wkręcone małe haczyki). Kiedy mały zrobił się większy piaskownica została komisyjnie rozebrana, w jej miejsce powstała urokliwa pergola z ławeczką.
    U siebie mam kilka starych drzew, kupiłam sznurkowy hamak ( 35 zł w supermarkecie) i rozpięłam go między nimi. Obecnie jest to ulubione miejsce wypoczynku mojego syna. Polecam małym i dużym

  2. #22

    Domyślnie

    opona jako huśtawka to pomysł zbyt prosty i nie budzący zazdrości u sąsiadów. trudno jest taką oponę zawiesić gdyż buja się we wszystkich kierunkach. jeśli mamy gdzie zawiesić oponę tak by nie obijała się o nic proponuję zamiast niej zawiesić (oczywiście na jednej linie) kawałek mocnego drewna najlepiej klejonego, w kształcie koła o średnicy 35-40 cm. linę mocujemy prewlekając ją przez otwór wywiercony w srodky koła i zawiazując supełek z drygiej strony. dobieramy odpowiednia wysokość, linę między nogi , kuper na drewniane koło i heja!

  3. #23

    Domyślnie

    z piaskownicy zrobiły sie huśtawki. wracajac do piaskownicy to praktycznie jest (i ładnie wygląda) nawierzchnia z bruku drewnianego przesypana piaskiem. bruk drewniany nie jest nawierzchnią "na lata", zwłaszcza sosnowy, ale piaskownice też z czasem stają się niepotrzebne i mozna wtedy całość komisyjnie rozebrać.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ja poszukałem piaskownice w Internecie. Znalazłem. Były ładne, kolorowe z przykrywką lub daszkiem. Zadzwoniłem do producenta (tuż obok mnie), a ten odesłał mnie do Nomi bo nie prowadzi detalu. Pojechałem i były te z przykrywką. Istna padaczka. Nic szczególnego, cena 129zł i "drzewniane". Jakby miał czas bawić się w malarza, to zabawiłbym się i w stolarza. Żółw z przykrywką ma jednak duży plus jeżeli tylko okolica nie jest zbyt złodziejska. Po pierwsze co kot robi w piasku chyba wszyscy wiedzą, a po drugie takiego żółwia w dwie osoby można przestawić w cień lub ustawić tam gdzie pociecha będzie "na oku", po trzecie jak już piaskownica nie będzie potrzeba to nie ma wielkich prac z jej usunięciem i poprzątaniem, a po czwarte można z żółwia wyrzucić piach, wstawić pompkę i mamy oczko, a dziecko aż piszczy z radochy.

  5. #25

    Domyślnie

    A minusy ?
    Chyba wymiary bo jeśli to ten żółw o którym myślę to raczej malutki...

  6. #26

    Domyślnie PLAC ZABAW

    WITAM MAJSTERKOWICZÓW
    NOWY WONTEK ZACZYNAM
    Wontek po tytułem plac zabaw dla dzieci
    niewiem czy jest sens bo ktoś mi napisze że idz sobie sprawdz na plac zabaw jak to zrobione i masz odpowiedz NIEMA SPRAWY NAPEWNO PUJDE ja odpowiem ale chce żebyście mi jakieś wskazówki dali jakieś stronki fotki schematy wykonania fajnego placu zabaw za domem dla włąsnego urzytku nie publicznego może dobre i nie drogie wykonanie ślizgawki lub namiary na tanią ślizgawke chuźdawke piaskownice i inne bajery jak to wy zrobiliście i czy sen jest robić ale pewnie jest .
    Już sie rozglądałem to niedaleko mnie są wytoczone bele drewniane wiec mam pytanie czy 3 m czy 2,5 m kupić różnica w cenie niewielka chyba 3 m kosztuje 12 zł sztuka JAK te bele zakonserwować i czym, jak je zamocować i tak dalej ....

    Pozdrawiam ARi

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    To i ja poproszę. Może się wreszcie zmobilizuję .

  8. #28

    Domyślnie Re: PLAC ZABAW

    Cytat Napisał ARi.
    WITAM MAJSTERKOWICZÓW
    NOWY WONTEK ZACZYNAM
    Wontek po tytułem plac zabaw dla dzieci
    niewiem czy jest sens bo ktoś mi napisze że idz sobie sprawdz na plac zabaw jak to zrobione i masz odpowiedz NIEMA SPRAWY NAPEWNO PUJDE ja odpowiem ale chce żebyście mi jakieś wskazówki dali jakieś stronki fotki schematy wykonania fajnego placu zabaw za domem dla włąsnego urzytku nie publicznego może dobre i nie drogie wykonanie ślizgawki lub namiary na tanią ślizgawke chuźdawke piaskownice i inne bajery jak to wy zrobiliście i czy sen jest robić ale pewnie jest .
    Już sie rozglądałem to niedaleko mnie są wytoczone bele drewniane wiec mam pytanie czy 3 m czy 2,5 m kupić różnica w cenie niewielka chyba 3 m kosztuje 12 zł sztuka JAK te bele zakonserwować i czym, jak je zamocować i tak dalej ....

    Pozdrawiam ARi
    Gdzi takie bale można dostać właśnie takich szukam.

  9. #29

    Domyślnie

    Witam
    Ten tartak co toczą takie bale które można wykożystać np do huśdawki to znajdyje sie w miejscowości o nazwie Wilkowo to jest niedaleko Świebodzina a Świebodzin mieści sie w woj. Lubuskim

    można conieco tu zobaczyć http://www.rodo.com.pl/oferta.html
    galeria i katalog http://www.tomex.net.pl/
    tu są nawet ceny http://www.placzabaw.com.pl/
    http://www.lek-sik.pl/produkty.html

    już tu widze moją chrześniaczke za pare miesięcy ciekawe czy sprężyna od malucha wystarczy ?a może bedzie za słaba chyba coś sztywniejszego przydało by sie

  10. #30

    Domyślnie

    Już widzę mojego męża, jak w naszym nowym domu, w swoim warsztacie robi takie cuda dla naszej małej! Już to widzę powinno być napisane w ""

  11. #31

    Domyślnie

    ARi dzięki za podane adresy, zawsze łatwiej coś zrobić mając jakiś przykład. Pozdrowienia z Dęblina Adasko.

  12. #32

    Domyślnie

    zachecam do zamieszczania stronek ciekawych noi do roboty

    Pozdrawiam ARi

  13. #33

    Domyślnie

    w związku ze straszną mizerią w ofercie piaskownic dla dzieci zrobiliśmy ją sami, wyszła duża, solidna i bezpieczna. No i co najważniejsza podoba się Konradowi !
    [/img]

  14. #34

    Domyślnie

    Fajowo że zaczyna sie zamieszczanie fotek JESTEM ZA

    PS. mam pytanie co to jest za metoda EKO FINDER bo wiedziłem na twojej stronce że miałeś tym robiona izolacje poddasza czy to jest wełna mineralna rozdrobniona ???

    POZDRAWIAM ARi

  15. #35

    Domyślnie

    Ja ze stępli które pozostały z budowy wykonałem huśtawki dla dzieciaków połączone z piaskownicą i domkiem. Ja wywołam zdjęcia załączę foto.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  16. #36

    Domyślnie

    Widzialam to w naturze, czysty obled, moje malpiszony nie mogly sie oderwac![/url] http://www.rainbowplay.com [/url]

  17. #37

    Domyślnie

    A ja kupiłam składaną , drewniana piaskownicę w Makro ( 50 zł ) , pomalowałam Drewnochronem i stoi. A wczoraj Pan Magik za 150 zł postawił mi huśtawkę z bali drewnianych. Istne cudo!!!! Czekam na słoneczko i też ją wraz z chłopakami "maznę".
    Pozdrawiam,
    Agnes

  18. #38

    Domyślnie

    A ja kupiłam składaną , drewniana piaskownicę w Makro ( 50 zł ) , pomalowałam Drewnochronem i stoi. A wczoraj Pan Magik za 150 zł postawił mi huśtawkę z bali drewnianych. Istne cudo!!!! Czekam na słoneczko i też ją wraz z chłopakami "maznę".
    Pozdrawiam,
    Agnes

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    My dla swojej wnusi zrobiliśmy tradycyjną piaskownicę z desek zaimpregnowanych drewnochronem. Po zabawie nakładałam na nią kawałek plastkowej grubej siatki ( widziałam ostatnio takie w Castoramie, wysoka na 1,5m, gruba i sztywna, zielonego koloru, ceny nie pamietam). Koty nie właziły, liście nie zanieczyszczały a na czas zabawy zdejmować nie było trudno bo lekka

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    opal b. ważne:

    PIASKOWNICA MUSI BYĆ Z KALPĄ ZAMYKAJĄCĄ.

    Najlepiej zdejmowaną podczas zabawy dziecka. Dlaczego klapa na całej piaskownicy?
    Koty z okolicy szukają czystego piasku, żeby go oznakować, chyba nie chcesz, żeby dziecko się w oznazconym przez koty piasku bawiło.

    PS. Dla wszystkich, którzy nie mają klapy proponuję ją dokupić/dorobić i wymienić piasek.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony