dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Budowa kanalizacji sanitarnej = PROŚBA O POMOC

    Witam.
    Zostałem współwłaścicielem działki budowlanej (ok. 1000 m2). Możliwe, że niedługo zbuduje na niej dom, jednak póki co stoi pusta (stał tam kiedyś domek ale jakiś czas temu się spalił i został rozebrany).
    Dostałem do podpisania umowę dotyczącą projektu: "Budowy kanalizacji sanitarnej.." oraz zostałem poproszony o naniesienie na dołączonej mapie przyłącza kanalizacji sanitarnej odprowadzającej ścieki z budynku, wraz z zaznaczeniem lokalizacji studzienki kanalizacyjnej na terenie posesji przy płocie. Podpisaną mapkę oraz umowę korzystania z nieruchomości wraz z naniesioną trasą projektowanego przyłącza kanalizacji sanitarnej muszę odesłać w ciągu 7 dni.
    Z tego co się orientuje na działce nie było przyłącza ani studzienki. Moje pytanie brzmi - czy mam nic nie zaznaczać, czy może mam zaznaczyć to przyłącze i studzienkę w miejscu gdzie chciałbym aby powstało. Wg umowy, zobowiążę się udostępnić Wykonawcy nieruchomość w celu wykonania obiektów wchodzących w skład inwestycji m.in. przyłącza sanitarnego, studzienki połączeniowej bądź przepompowni przydomowej...
    Czy z tego wynika, że inwestor za darmo na mojej działce zrobi przyłącze tam gdzie ja tego sobie zażyczę?
    Co powinienem zrobić skoro na działce nie ma domu ale w przyszłości będę chciał go tam postawić?
    Czy powinienem zrobić na działce studzienkę?
    Załączę zdjęcie umowy oraz mapki (jest na niej zaznaczona moja działka oraz projektowana sieć kanalizacji sanitarnej - ja jeszcze nic nie zaznaczałem). Zastanawia mnie również co oznacza kreska idąca od nieruchomości sąsiada (w górnej części mojej działki z indeksem woA).
    http://imageshack.us/photo/my-images/3/20120430471.jpg/
    http://img824.imageshack.us/img824/6985/20120430472.jpg
    Dziękuję za pomoc!

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bladia

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dkononienko Zobacz post
    czy mam nic nie zaznaczać, czy może mam zaznaczyć to przyłącze i studzienkę w miejscu gdzie chciałbym aby powstało
    Powinieneś zaznaczyć, gdzie chciałbyś mieć studzienkę oraz gdzie masz wyjście z kanalizacji z budynku- to jest szczególnie ważne dla projektanta.

    Cytat Napisał dkononienko Zobacz post
    Czy z tego wynika, że inwestor za darmo na mojej działce zrobi przyłącze tam gdzie ja tego sobie zażyczę?
    Niekoniecznie za darmo. I niekoniecznie tam, gdzie sobie zażyczysz- bo np. nie będzie możliwości technicznych.

    Cytat Napisał dkononienko Zobacz post
    Co powinienem zrobić skoro na działce nie ma domu ale w przyszłości będę chciał go tam postawić?
    Czy powinienem zrobić na działce studzienkę?
    Wykonanie przez inwestora sieci- studzienki rewizyjnej na posesji jest dobrą decyzją właścicieli takiej posesji, z wielu powodów.

    Cytat Napisał dkononienko Zobacz post
    Zastanawia mnie również co oznacza kreska idąca od nieruchomości sąsiada (w górnej części mojej działki z indeksem woA).
    To jest urwane, bądź nie zaktualizowane na mapie przyłącze wody z budynku, który jest za płotem.
    Ostatnio edytowane przez bladia ; 11-05-2012 o 22:12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony