dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 16
Pokaż wyniki od 301 do 314 z 314
  1. #301

    Domyślnie

    na wymaganiach możemy trochę zejść nie musi być tego wyłączania przy rozpalaniu kominka. Ale pozostałe to raczej standard dla nowszych central ze średniej półki, nieprawdaż ?

    Jakie w ogóle kanały / którędy poprowadzone byście zaproponowali ? Czy te moje rozmieszczenia kanałów w ogóle mają sens ?

    Centrala chyba lepiej jakby była w kotłowni - zawsze to cieplej niż na strychu - no i dalej od sypialni... Ale może się mylę
    Mamy gotowy projekt domu po indywidualnych zmianach do odsprzedania - klik

  2. #302

    Domyślnie

    w kwocie masz szanse sie zmiescic, anemostaty dalbym dalej dalej od drzwi, rozprowadzenia kanalow nie wyobrazam sobie wg twojego opisu wiec nic w tym temacie nie powiem,
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  3. #303

    Domyślnie

    Cytat Napisał ola&piotr Zobacz post
    hej, pytanko do praktyków i teoretyków dot. rozprowadzenia kanałów naw-wyw oraz umiejscowienia anemostatów.

    Domek ma 135 m pow. uzytkowej, ok 200m po podłogach.
    Ogrzewanie: kominek z płaszczem wodnym + piec gazowy kondensacyjny.
    Rodzina docelowo 2+3, na razie 2+1 (ale plany są agresywne )
    Garaż - nieogrzewany - ale tu mam cały czas dylemat bo musiałbym wstawić w miarę szczelne drzwi (x2)

    Poniżej moja wesoła twórczość (rozmieszczenie anemostatów).
    Załącznik 135254Załącznik 135255

    Kwestia poprowadzenia kanałów mnie trochę przerosła - najpierw wydawało się, że większość poprowadzę w zabudowie k-g przy ściance kolankowej a resztę w garażu już dołem. Całkiem ładnie to wyglądałoby gdyby nie lukarna na poddaszu - no i teraz zastanawiam się czy nie pociągnąć kanałów też stryszkiem - bo z obsłużeniem poddasza też mam problem....

    Druga sprawa to kwestia bilansu - na dole mam dużo wywiewów, a na górze odwrotnie ze względu na sypialnie...
    Czy bilans musi się zgadzać na każdym piętrze czy wystarczy, że w całym domu wychodzi na zero ?

    a tu link do projektu: domplan.com.pl/Kendra/Kendra.html

    z góry dzięki za wskazówki.

    A żeby nie było zupełnie off-topic - to ciekawy jestem czy da się to cudo zmontować za mniej niż 15k
    Zakładając montaż przez firmę i poniższe wymagania co do centrali:
    - wyłączenie wentylatora wywiewnego - do rozpalania kominka
    - automatyczny bypass
    - wymiennik przeciwprądowy,
    - wentylatory na prąd stały
    co prawda znam sie niewiele (choc u nas juz wentylacja rozprowadzona) ale - nawiewniki w skosach (a tak je odczytuje z Twoich rysunków) wyglądają słabo,
    Wyciągi w łazience (zwlasza na górze - nad kibelkiem).
    Nie prosciej do kominka doprowadzic kanal ze swiezym powietrzem i go odseparowac od reszty - zamiast kombinowac z dodatkowym sterowaniem centrali?

  4. #304

    Domyślnie

    Parter:
    lewy nawiew przesuń na koniec
    wyciągi z garażu oraz kotłowni - zlikwiduj
    Piętro
    2/2 - w lewy narożnik (może być trudno) więc pod okno
    2/3 - w lewy narożnik - nad okno
    2/4 - w prawy narożnik
    Reszta raczej ok.

  5. #305
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ManioM

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Dostałem ofertę kompletnej instalacji z rekuperatorem AERIS 350 VV LUXE z firmy rekuperatory.pl Cena 18 tyś plus vat 8 % Co sądzicie o ofercie i o firmie Aha budynek 150m2 parterowy bez poddasza

  6. #306

    Domyślnie

    18 tysiaków? łał, ale ich zycie brutalnie potraktowało...
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  7. #307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał ManioM Zobacz post
    Witam. Dostałem ofertę kompletnej instalacji z rekuperatorem AERIS 350 VV LUXE z firmy rekuperatory.pl Cena 18 tyś plus vat 8 % Co sądzicie o ofercie i o firmie Aha budynek 150m2 parterowy bez poddasza
    tu masz ten reku z montażem http://allegro.pl/rekuperator-aeris-...694261099.html
    Rozłożenie kanałów w parterówce jest dziecinnie proste. Ale ok, nikt nie musi się na wszystkim znać. Zadzwoń do kolesia od reku i spytaj się, czy jak go kupisz, to czy za 1000zł ci te kanały rozłoży. Koszt samych kanałów to 2-3 tyś.

  8. #308

    Domyślnie

    Witam, jestem na etapie adaptacji projektu http://www.e-domy.pl/o,50,E_121_Dom_....html?Lustro=1

    100% podlogowka, piec na pellet - wykonanie jak w projekcie cegla 25cm styro 18cm, podloga styro 20cm, dach 30cm welna

    Jestem zdecydowany na WM z reku bez gwc. Co na etapie adaptacji mozna zlikwidowac w tym projekcie, a nie jest potrzebne do WM
    Jaki jest szacunkowy koszt WM z reku dla tego domu? Prosze rowniez o polecenie firmy z woj mazowieckiego

  9. #309
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przybyl
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    74
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Witam

    Czy ktoś z forumowiczy mógłby podrzucić namiary na jakiegoś sensowego instalatora, lub też odpowiednią firmę z okolic Gdańsk z branży wentylacji mechanicznej ? ( przy okazji rozglądam się też za specami od kotłów CO )

    Pozdrawiam

  10. #310

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    No fakt ale koledzy którzy sprzedają GWC zawodowo nie cieszą się z takiego podejścia...
    Jakiś czas temu na targach w Katowicach spotkałem się z Panem który jest właścicielem firmy na G...
    Rozmowa Nasz dotyczyła wykonania GWC i największy niesmak z rozmowy jaki pozostał wywołały słowa Pana:
    " nieważne czy to działa czy nie ważne że na tym niezłą kasę robię "
    Miki, a oświeć nas z jakiego miasta byłą ta firma?

  11. #311
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał macius36 Zobacz post
    Miki, a oświeć nas z jakiego miasta byłą ta firma?
    chciałbyś się dowiedzieć, ale....

    kolegi nie ma na forum od jakiegoś czasu, powód - ogólnie wiadomy

  12. #312

    Domyślnie

    Cytat Napisał macius36 Zobacz post
    Miki, a oświeć nas z jakiego miasta byłą ta firma?
    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    chciałbyś się dowiedzieć, ale....

    kolegi nie ma na forum od jakiegoś czasu, powód - ogólnie wiadomy
    Słyszałem że jest za oceanem. Nikomu już nie zagrozi. No chyba że żonka jest dalej w branży .

  13. #313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Słyszałem że jest za oceanem. Nikomu już nie zagrozi. No chyba że żonka jest dalej w branży .
    A co, oszust, partacz, czy działał w interesie klienta (np. zniechęcając do GWC) i środowisko go się pozbyło )?

  14. #314

    Domyślnie

    Cytat Napisał macius36 Zobacz post
    A co, oszust, partacz, czy działał w interesie klienta (np. zniechęcając do GWC) i środowisko go się pozbyło )?
    Niestety wszystko na raz.

    P.S.
    Jest coś takiego jak nawias kwadratowy.

Strona 16 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony