dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 195 z 195
  1. #181
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Hmm co powiesz na modbus zamiast KNX? Nie jestem instalatorem aby Ci to szczegółowo wycenić. Okazji szukaj sam...
    Powiem tyle.
    Podstawa i urządzenia wykonawcze + niektóre czujniki np. temperaturowe(bo w przyciskach) polecam KNX
    Rozbudować trzeba to o Modbus... do falownika i znalazłem fajny sterowniczek modbusowy do grzałek, liczniki do sprawdzania zużycia i monitorowania mocy.

    Modbus musisz do czegoś podłączyć, ja mam Loxone, Ty homeassistant. Potrzebujesz bramek.
    Można KNX-Modbus i KNX -home assistan
    Można inaczej, wiele kombinacji. Ja bym szedł w modbus na pewno. KNX warto, ale jak już masz inne dziadostwo to jak chcesz. Stacje pogodowe na modbus i knx są od 2k+ .Nie polecam schneidera i gira, ciagle znajomy wymieniał.
    U mnie są 3 magistrale
    1 knx
    2 loxone
    3 modbus rtu
    modbus tcp tez, wiec skretki tu i tam ale do przyciskow tylko magistrala wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 19-05-2023 o 22:11

  2. #182

    Domyślnie

    To ile Cię to wszystko kosztowało i co tym sterujesz?

  3. #183
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Ja mam juz ponad 40 urządzeń. Ciagle cos wymyslam i rozbudowuje i dokladam. Przyklad mojej instalacji nie nadaje sie do niczego a ile to kosztowalo? Nawet nie licze.
    Jednak na samym poczatku popelnilem wiele bledow i przeplacalem za sporo urządzeń.

    U mnie jest
    Sterowanie oswietleniem glownie przekaznikoli on/off.
    Teraz docenilem sciemniacze - w trybie nocnyn oswietlenie jest redukowane do poziomu 20~30%. Bardzo przydatne w lazienkach,korytarzach i pokojach.
    Lazienki i korytarze musza miec czujniki ruchu.
    Rolety na podstawie kierunku, sily wiatru natezenia oswietlenia w zaleznosci od konkretnego miesiaca. Zachmurzenia i temperatur w pomieszczeniach. Sa w pelni autonomiczne. Z 2 trybami do wyboru. Max regulacja temperatury lib maksymalne utrzymanie swiatla przy optymalnym zacienianiu. Tytaj okazalo sie, ze jak ma byc "inteligentne" trzeba bardzo duzo zmiennych ktore trzeba obrobic.
    Sterowanie klimatyzatorem i piecem CO
    Wejscia binarne sa super i tanioszka. Dziala z kazdym sprzetem.
    Modbus tcp do klimy i fakownika.
    Midbus rtu do licznika i podlicznikow.
    Pelne sterowanie CWU z poziomem napelnienia i harmonigramem dezynfekcji i powiadomieniami z ostrzezeniem o goracej wodzie.
    Ogarniam skrzynke pocztowa. Tez wyszlo mi przyjemnie za cene wejscia binarnego za 100zl. + kontaktrony 2. Do automatycznych resetow po wyjeciu poczty.
    Teraz jeszcze wywalilem stara automatyke na przekaznikach na garazu. Zakladajac 1 wejscie binarne 8x i aktora 8x za 1800zl (lacznie)nowki sztuki abb. 50m magistrali i pieknie dziala.
    Wszystko to na 1 zasilaczu 640mA.
    Ogolnie sterowanie TV i Amplitunerami po Lan.

    Wieksza logika zarzadzana jest loxonem.

    Knx dziala calkiem niezaleznie od niego. Wiec jak sie wykrzaczy co sie nie zdarzylo. Podstawa funkcjonalnosci w tym furtki, elektrozaczepy i statusy otwarcia beda działać.
    CwU tez dziala niezaleznie od automatyki. Tzn podwojne standardy. Sterownik pracuje autonomicznie informujac o stanach i moze przejsc w tryb reczny. Konieczny dla nadwyżek z PV.

    Teraz zrobil bym inaczej.
    Poszedl bym w homeassistanta. I stacje pogodowa knx zamiast loxone.
    W loxone da sie zrobic wszystko co chcialem. Ale homeassistant mogl byn zrobic estetyczniej. Zwlaszcza,ze moja automatyka nie jest zwykla. Znaczniej rozbudowana niz sta standardowa od loxone. Glupia roleta zajmije cala strone(jak ktos wie co to loxone)

    Do tego sterowanie temperatura w pomieszczeniu z szafami rack. Wyciag lazienkowy.

    Post chaotyczny. Ale... ta automatyka kosztowala wiecej niz 15.ale zdecydowanie mniej niz 20~25. Poswiecilem tylko duuzo czasu na integrację wielu systemow.
    Zwlaszcza klimatyzator rotenso... napsul krwi.

  4. #184
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Nie moge edytowac. 30~35 i 6 lat skladania do kupy. Wiec finansowo tak nie bolalo.
    .do tego jeszcze sterownik rekuperacji po knx, satel tez lubi knx. Chociaz satela wciaz nie zintegrowalem.

  5. #185

    Domyślnie

    Czyli dobrze myślałem, że koszty są 10x większe (nawet dużo większe) niż system opensource.

    Mnie na taki luksus nie stać, wybrałem "DZIADOWSKIE ROZWIĄZANIE". Co ciekawe jestem z niego bardzo zadowolony i nawet działa bezawaryjnie.

    Pozdrawiam.

  6. #186
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    No to powodzenia, jeśli chcesz osiągnąć to samo za 3500zł .... śnij dalej.
    wróc za rok i powiedz czy nadal bezawaryjnie Zwykłe przekaźniki 3 lata wytrzymały. A były z tych lepszych.

  7. #187

    Domyślnie

    To co mam działa mi już 6lat, no ale przecież to "dziadostwo" !


    Rekuperator steruję wemosem i przekaźnikami, wiele innych urządzeń również.

    Z minusów nikt oprócz domowników raczej tego nie będzie w stanie serwisować, ale to w końcu mi ma służyć, nie obcym.

    PS Masz w tym swoim systemie czujnik pyłów zawieszonych i możesz sterować pracą rekuperatora opierając się na wskazaniach? Jeżeli tak, to ile na to wydałeś ? 2-3 tys zł? Bo ja to zrealizowałam poniżej 200zł.
    Ostatnio edytowane przez gregos11 ; 20-05-2023 o 20:35

  8. #188
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Oczywiście, mam dedykowany sterownik KNX do mojego rekuperatora, kosztował 800zł. I steruje wszystkim w rekuperatorze. Łącznie z ustawianiem parametrów, temperatur granicznych dla jego automatyki. Też to masz za 200zł? . Szukasz jakiegoś powodu aby się dowartościować czy jak? Czemu służy ta licytacja w wątku za 15tyś? Każdy sobie sam stworzy?
    Nie wiem jakim tłukiem trzeba być aby się chwalić, że sobie zlepiło się druciarską instalację i poleca się go każdemu użytkownikowi forum. Bo Ty tak masz i każdy chce to co Ty. Tworzyć druciarstwo.
    Strach pomyśleć ile ta Twoja automatyka bierze w standby. Wątpie, że zdajesz sobie z tego sprawę.
    Brak merytorycznej rozmowy z Tobą... która służyła by rozwojowi tego wątku... kończę dyskusję.

    Czytający być może w chaosie bzdur wyłapią to co ich zainteresuje.

  9. #189

    Domyślnie

    Póki co, to widzę u Ciebie straszne ciśnienie, na udowadnianie "moje lepsze", ja rozumiem, że nakręcił Cię wszystko wiedzący i nieomylny KAIZEN, ale to nie powód, żeby przyczepiać się do każdego, a może Wy macie taki sam charakter i razem twierdzicie, że TYLKO JA potrafię zrobić to najlepiej i idealnie...

    PS Tylko powstrzymaj się od inwektyw, trzymaj minimum jakiegoś poziomu

  10. #190
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Teraz zrobil bym inaczej.
    Poszedl bym w homeassistanta. I stacje pogodowa knx zamiast loxone.
    W loxone da sie zrobic wszystko co chcialem. Ale homeassistant mogl byn zrobic estetyczniej. Zwlaszcza,ze moja automatyka nie jest zwykla. Znaczniej rozbudowana niz sta standardowa od loxone. Glupia roleta zajmije cala strone(jak ktos wie co to loxone)
    Pójście w HA zamiast Loxone jest dość niedorzeczne, zwłaszcza jeśli ktoś miał styczność z tym i z tym. Taka opcja może być dobra chyba tylko dla geeków, który kochają ślęczeć przed monitorem i dziergać w durnym deklaracyjnym yamlu wszystko od zera długimi tygodniami. Z przerwami na naprawianie systemu po prawie każdej aktualizacji. To co trzeba w HA (lub w NR) mozolnie wydziergać, w Loxone jest out-of-the-box - sam wiesz. I najczęściej na starcie jest już znacznie bardziej skomplikowane, niż kiedykolwiek zrobią to dziergacze. Po co wymyślać koło? Dla wątpliwie ładniejszej wizualizacji? Jeśli tę wizualizację intensywnie używasz, to robisz to źle, bo dobra automatyka nie wymaga wielu wizualizacji

    Roleta nie zajmuje w Loxone całej strony - ja mam na jednej (A4) po 3-4 rolety. Dodatkowa, dość wyszukana logika do nich - rzeczywiście zajmuje u mnie kolejne 2-3 strony, ale co z tego? Aktualnie mam ponad 100 stron diagramów w Loxone Config i nadal wszystko jest bardzo czytelne i zrozumiałe w 3 sekundy po rzuceniu okiem na diagram. Stworzenie analogicznej logiki w HA (o ile w ogóle możliwe, bo raczej nie) wymagałoby kilkanaście miesięcy pracy i skończyło się setką nieczytelnych, okrutnie długich plików tekstowych, którymi późniejsze zarządzanie byłoby męczarnią.

    HA to jest micky mouse solution. Dobry do nauki i liźnięcia automatyki oraz dobry dla geeków i administratorów systemów informatycznych który tak kochają pracę, że chcą ją też wykonywać w domu. Niestety często wybierany też ze względu na pozornie niskie koszty wejścia, przez ludzi którzy zupełnie nie cenią swojego czasu albo bagatelizują ilość czasu, jaką HA rzeczywiście pochłonie.
    Ostatnio edytowane przez TomekWaw ; 23-05-2023 o 13:29

  11. #191
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Pójście w HA zamiast Loxone jest dość niedorzeczne, zwłaszcza jeśli ktoś miał styczność z tym i z tym. Taka opcja może być dobra chyba tylko dla geeków, który kochają ślęczeć przed monitorem i dziergać w durnym deklaracyjnym yamlu wszystko od zera długimi tygodniami. Z przerwami na naprawianie systemu po prawie każdej aktualizacji. To co trzeba w HA (lub w NR) mozolnie wydziergać, w Loxone jest out-of-the-box - sam wiesz. I najczęściej na starcie jest już znacznie bardziej skomplikowane, niż kiedykolwiek zrobią to dziergacze. Po co wymyślać koło? Dla wątpliwie ładniejszej wizualizacji? Jeśli tę wizualizację intensywnie używasz, to robisz to źle, bo dobra automatyka nie wymaga wielu wizualizacji

    Roleta nie zajmuje w Loxone całej strony - ja mam na jednej (A4) po 3-4 rolety. Dodatkowa, dość wyszukana logika do nich - rzeczywiście zajmuje u mnie kolejne 2-3 strony, ale co z tego? Aktualnie mam ponad 100 stron diagramów w Loxone Config i nadal wszystko jest bardzo czytelne i zrozumiałe w 3 sekundy po rzuceniu okiem na diagram. Stworzenie analogicznej logiki w HA (o ile w ogóle możliwe, bo raczej nie) wymagałoby kilkanaście miesięcy pracy i skończyło się setką nieczytelnych, okrutnie długich plików tekstowych, którymi późniejsze zarządzanie byłoby męczarnią.

    HA to jest micky mouse solution. Dobry do nauki i liźnięcia automatyki oraz dobry dla geeków i administratorów systemów informatycznych który tak kochają pracę, że chcą ją też wykonywać w domu. Niestety często wybierany też ze względu na pozornie niskie koszty wejścia, przez ludzi którzy zupełnie nie cenią swojego czasu albo bagatelizują ilość czasu, jaką HA rzeczywiście pochłonie.
    Wizualizacja też jest kwestią istotną... zwłaszcza na tablecie. Loxone jest w porządku... ale ma sporo rozwiązań które kompletnie mi nie leżą. A polityka firmy jest taka, żeby każdy sobie mógł poradzić z automatyką.
    Za przykład dając bloczek rolet.
    W loxonowej automatyce masz opcje naciśniecia "A" dla uruchomienia automatyki wg. położenia słońca. Jednak moja automatyka korzysta z większej ilości zmiennych i warunków. Nie zasłania się tak ochoczo i odsłania się wtedy kiedy powinna. Mogli by np. ten przycisk "A" uwolnić i pozwolić coś do niego przypisać.
    Statystyki i wykresy... tu też mogły by być personalizowane - dorzucając inne wartości na 1 diagram.
    Czyli ogólnie bolą mnie... tylko niuanse.
    Co do całej strony dla rolety... to dlatego, że ja mam sterowane KNX w autonomi a nie dumb ... nie było łatwo to połączyć aby oba środowiska były świadome swoich ruchów i stany się pokrywały. W 99% działa. Tutaj też polityka Loxone... jest średnia.

    ps. Wizualizacja potrzebna do parametyzacji... i informowaniu o stanach, statusach. Oczywiście nie ma potrzeby zaglądania do niej... Tutaj powinien wejść asysten głosowy który by mógł przedstawiać werbalnie potrzebne informacje... jaki jest właśnie kolejny krok i cel dla automatyki.
    np. Żona jest ciekawa... "ile ma ciepłej wody jeszcze" W wizualizacji ma to w %.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 23-05-2023 o 18:26

  12. #192
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Za przykład dając bloczek rolet.
    W loxonowej automatyce masz opcje naciśniecia "A" dla uruchomienia automatyki wg. położenia słońca. Jednak moja automatyka korzysta z większej ilości zmiennych i warunków. Nie zasłania się tak ochoczo i odsłania się wtedy kiedy powinna. Mogli by np. ten przycisk "A" uwolnić i pozwolić coś do niego przypisać.
    Statystyki i wykresy... tu też mogły by być personalizowane - dorzucając inne wartości na 1 diagram.
    Czyli ogólnie bolą mnie... tylko niuanse
    Nie znam problemu. U mnie automatic shading dla rolet wewnętrznych, po dokładnym dopieszczeniu wszystkich parametrów (Dir, Dts, Dte, Spos, Spoe, itd) oraz zrobieniu dodatkowego prostego warunku, działał bardzo dobrze. Kluczowe była tu aktywacja automatyki zacieniania przez wejście Sps bloku centralnego rolet.
    Aktywacja ta następuje u mnie albo (blok OR) w przypadku gdy IRC salonu (kontroler klimatu) da Shading Demand na wyjściu Shd, albo gdy czujnik światła od strony salonu złapie odpowiedni poziom Lux (min. kilka tysięcy Lx) i jednocześnie ktoś jest w domu. Przy takiej konfiguracji rolety mi się opuszczały zazwyczaj prawie w tym samym momencie, gdy pomyślałem, że teraz bym wstał i opuścił je ręcznie Żyć, nie umierać.

    Ale ale. Jeśli ta naprawdę sprytna logika Ci nie odpowiada, to przecież z łatwością możesz w Loxone zrealizować dowolną inną. Możesz wyłączyć automatykę przez DispSp i opuszczać sobie rolety w dowolnej wybranej chwili do pozycji wskazanej sterownikowi na wejściu Pos.

    Co do wykresów - zgoda, trochę słabo że są pojedyncze, ale rysowanie wykresów w ogóle nie jest i nie powinno być zadaniem Miniservera, bo nie jest zbudowany do rejestracji dużej ilości statystyk / danych. Natomiast bez większych problemów da się wypluwać dane do bazy InfluxDB, a z niej rysować już praktycznie dowolne wykresy w Grafanie. To narzędzie jest też dość popularne w środowisku HA. Wykresów Grafany co prawda nie osadzisz w apce Loxone, ale można użyć blok Webpage, aby się do niej łatwo odwołać.

  13. #193

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    aka opcja może być dobra chyba tylko dla geeków, który kochają ślęczeć przed monitorem i dziergać w durnym deklaracyjnym yamlu wszystko od zera długimi tygodniami. .
    Kolega się zagalopował chyba nie wie czym są blueprinty
    miałem sporo na Domoticzu , po przejściu na HA mogę naprawdę baaaaardzo dużo. Mam zintegrowane rzeczy niemożliwe , STARE czujki ruchu Chuango - 8 szt. (sama stacja alarmowa również - kupiona 8 lat temu), czujniki dymu (4 szt.) , czujniki zalania, czujniki otwarcia drzwi (3 szt) , rolety SOMFY (12 szt) , rolety dachowe Fakro (6 szt.), sterowanie RTV (3 ampli DENON, 2 audio Pionneer, 2 TV SONY Bravia), podświetlenie Govee , proste włączniki na 433 oraz Fibaro, bezprzewodowe czujniki temperatury od posiadanej już stacji pogodowej (rtl_433) , dwa liczniki energii SDM530/SDM630 (tu było trudniej) , przewodowe czujki temperatury, do tego zintegrowane konta Spotify z włączaniem muzyki w zalezności od dnia i pory dnia, oraz telefony z włączoną automatyka na podstawie lokalizacji (wyście z pracy , dojazd do domu itp.). O takich rzeczach jak integracje np. z OpenWeathermap do prognozy czy nawet scrapowanie stron które chcemy z dowolnymi informacjami , tego nie muszę pisać. Do tego mój głośnik głosowo informuje mnie o rzeczach które chce np. kiedy wystąpi zbyt wysokie napięcie (>261V) czy jaka jest/będzie temperatura przed wyjściem do pracy ( też głosowo mi czyta prognozę) . Włącza pompy obiegowe CW jak wchodzę do łazienek, włącza radio jak wchodzę do kuchni, włącza radio jak wychodzę na taras, przymyka rolety jak jest za ciepło, zamyka i otwiera rolety po zachodzie i rano itd. A całość mnie kosztowała pewnie ze 400 zł, dokupiłem dwa gniazdka Fibaro i USB z-wave. Na początku nie ogarniałem tego yamla, ale większość można wyklikać i nie trzeba pisać w yaml do tego jest duża społeczność gdzie można praktycznie wszystko znaleźć. A co do czasu to poświęciłem może ze 4 weekendy, całą resztę już miałem wcześniej kupione tylko teraz zintegrowałem w jednym miejscu. Czy to drogo ? chyba jednak wolę zaoszczędzić te 15 tyś
    Z rzeczy które mi zostało to integracja ze SmartThings ( klimatyzatory Samsung) , ale one mają póki co swoją logikę więc na razie mi się nie spieszy.
    Jak kogoś stać niech bierze fachowców a jak ktoś chce sam coś zrobić HA daje dużo możliwości. Tutaj na forum jest dużo osób które jednak wola same coś zrobić

    EDYTA:
    oczywiście te wszystkie elementy wykonawcze można sterować głosem (asystent)

    EDYTA2:
    Przypadkiem odkryłem że moja zamrażalka informuje o temperaturze - ale nie mam jeszcze pomysłu do użycia tej informacji do automatyzacji
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 04-06-2023 o 20:22
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  14. #194

    Domyślnie

    I jeszcze jedno , czasem nie wszystkie rolety mi się zamykały , czasem coś podlazło pod roletę a czasem SOMFY nie zamyka jakiejś rolety (nie mam pojęcia dlaczego) więc przy użyciu tego "strasznego" yaml sprawdzam po zachodzie ( o zachodzie zamykają się rolety) która roleta się czasem nie zamknęła i trzeba pójść odsunąć np. kwietnik albo krzesło które zostało podsunięte zbyt blisko drzwi balkonowych , tak wygląda sprawdzenie 18 rolet (12 SOMFY i 6 Fakro) z informacją głosową na głośniku która się nie domknęła:

    alias: Czy zamkniete rolety po zachodzie
    description: ""
    trigger:
    - platform: sun
    event: sunset
    offset: "3600"
    condition: []
    action:
    - service: tts.google_translate_say
    data:
    entity_id: media_player.salon
    cache: false
    language: pl
    message: >-
    {% for state in states.cover %} {% if state.state_with_unit == 'open'
    %} Roleta {{ state.name | lower }} jest otwarte. {% endif %} {%
    endfor %}
    mode: single
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  15. #195
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    I jeszcze jedno , czasem nie wszystkie rolety mi się zamykały , czasem coś podlazło pod roletę a czasem SOMFY nie zamyka jakiejś rolety (nie mam pojęcia dlaczego) więc przy użyciu tego "strasznego" yaml sprawdzam po zachodzie ( o zachodzie zamykają się rolety) która roleta się czasem nie zamknęła i trzeba pójść odsunąć np. kwietnik albo krzesło które zostało podsunięte zbyt blisko drzwi balkonowych , tak wygląda sprawdzenie 18 rolet (12 SOMFY i 6 Fakro) z informacją głosową na głośniku która się nie domknęła:

    alias: Czy zamkniete rolety po zachodzie
    description: ""
    trigger:
    - platform: sun
    event: sunset
    offset: "3600"
    condition: []
    action:
    - service: tts.google_translate_say
    data:
    entity_id: media_player.salon
    cache: false
    language: pl
    message: >-
    {% for state in states.cover %} {% if state.state_with_unit == 'open'
    %} Roleta {{ state.name | lower }} jest otwarte. {% endif %} {%
    endfor %}
    mode: single
    Spróbuj przesyłać polecenie zamknięcia w grupach i odstępie czasowym czy tam opóźnienie dla poszczególnych.
    Ja miałem czasem taki problem w loxone. Kiedy wysłałem zbyt wiele poleceń na raz. Do funkcji które są niezależne/osobne.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2-----------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.--------
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 9,9kWh (4x2,4kWh TurboEnergy) -

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony