dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 195
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tadeusz Hypki Zobacz post
    Tobie chyba Pan Bóg odebrał rozum .... W niedzielę jak będziesz na mszy pomódl się za nas żeby nam wystarczyło na raty kredytu, a nie podgrzewane lustra z czujnikami za 400 zł .
    Eh, a wy tu się dalej boksujecie z dendrytusem. Przecież dendrytus to przedstawiciel jakiejś warszawskiej firmy albo jej właściciel czy pracownik. Wiadomym jest że te spółki z dużą ilością personelu mają wysokie ceny. Na drzewo z nimi.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tadeusz Hypki Zobacz post
    Tobie chyba Pan Bóg odebrał rozum Czy my jesteśmy jakimiś milionerami, Kulczykami, Gudzowatymi z niewyobrażalną kaśą? Powariowałeś? Lustra podgrzewane? Może złote klamki, deska sedesowa podgrzewana, a wieszaki zakończone brylantami? Większość z nas buduje na kredyt, tak jak ja wziąłem 500 tysięcy kredytu i ty myślisz, że wydam 30-40 tysięcy na instalację inteligentnego domu? Zwariowałeś? Przecież sam prąd do tych wszystkich podgrzewań to ze 100zł na miesiąc. A mam piec na miał, bo na gaz mnie nie stać, palę w nim wszystkim co popadnie byle taniej.
    Ty się chyba urwałeś z choinki. W niedzielę jak będziesz na mszy pomódl się za nas żeby nam wystarczyło na raty kredytu, a nie podgrzewane lustra z czujnikami za 400 zł .
    Panowie,trochę mniej zacietrzewienia.
    Od inwestora zależy co chce otrzymać w założonym budżecie na integrację urządzeń domowych i jak to zrobi.
    Dendrytus z uporem pozytywnie zakręconego maniaka usiłuje Was przekonać ,że to co robicie na PLC jest kawałkiem automatyki przemysłowej przeniesionej w warunki domowe a nie typową instalacją inteligentnego domu.Szanuję jego poglądy - przekonałem się na własnej skórze na innym forum,ze mimo ciętego i czasem niewyparzonego języka ma rację.Nazwijcie swój wątek" Prawie" automatyka domu na PLC. to i wilk będzie syty i owca cała.Ja również planowałem wykonanie instalacji "prawie" inteligentnego domu najpierw na PLC, potem w technologii Z-wave i w końcu stanęło na Nexwellu bez bajerów ale z zintegrowaną instalacją alarmową.Nie każdy inwestor potrafi wykonać sobie sam instalację,niektórzy z nas muszą ją zlecić fachowcom.
    GYMEV

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tadeusz Hypki Zobacz post
    Dokładnie tak jest. Kamerki kupiłem cztery, teraz widzę że są o połowę tańsze na Allegro. Trzeba doliczyć jeszcze trochę magnesów i kontaktronów rurkowych do okien ale one są po 2-3 PLN. Z tych 15tu tysięcy złotych jeżeli wyda połowę to będzie maksymalna kwota. Będą w tym też przekaźniki bistabilne na szynę DIN, które są po około 30zł na Allegro. Do sterowania roletami można kupic specjalne przekaźniki na szynę DIN do rolet i w pomieszczeniach dać zwykłe wyłączniki, a zamykać/otwierać grupowo w rozdzielni przez PLC. Te PLC mają wyprowadzone styki NC i NO więc jeszcze podstawową logikę można wykonać łącząc przekaźniki na wyjściach. Dostęp z telefonu do każdej rolety z osobna byłby i tak niepraktyczny. Eystarczy grupowe sterowanie z telefonu czy automatyczne. Mówię 7500 razem ze sterowaniem roletami i pełnym wypasem, a myślę, że i 6000-6500 wystarczy jeżeli kupić osprzęt poza Allegro i wszystko od jednego sprzedawcy.
    Za 6000 zł to będzie miła satela integrę i sterowanie domem na Loxone

    Bez kombinowania z przekaźnikami.


    Cytat Napisał Tadeusz Hypki Zobacz post
    Tobie chyba Pan Bóg odebrał rozum
    Jest to niemożliwe. Ani Boga Zagubionych Skarpetek, ani Zeusa, ani Boga Splątanego Sznurka czy nawet Boga Dżu Dżu ze Wzgórza nie interesuje mój rozum. Co innego sznurek czy skarpetki.
    Powariowałeś? Lustra podgrzewane?
    Czy znasz słowo przykład? Czy wiesz co ono oznacza?
    Czy my jesteśmy jakimiś milionerami, Kulczykami, Gudzowatymi z niewyobrażalną kaśą?.........

    Może złote klamki, deska sedesowa podgrzewana, a wieszaki zakończone brylantami? Większość z nas buduje na kredyt, tak jak ja wziąłem 500 tysięcy kredytu i ty myślisz, że wydam 30-40 tysięcy na instalację inteligentnego domu?
    Skoro liczysz każdy grosz, to czemu budujesz dom na drogim i niepraktycznym chińskim sterowniku? Sterbox jest kilka krotnie tańszy i ma bez porównania większe możliwości..
    Zwariowałeś? Przecież sam prąd do tych wszystkich podgrzewań to ze 100zł na miesiąc.
    Mata pobiera 20W i działa przez góra 2 min. Czyli twoja stówa starczy nie na miesiąc, tylko na 821 lat.
    Owszem jeśli są 4 osoby i będą włączać ją na 4 min, to te 100 zł starczy ci, na nieco ponad 100 lat


    Tak mata na twoim ulubionym allegro kosztuje 89 zł.
    W niedzielę jak będziesz na mszy pomódl się za nas żeby nam wystarczyło na raty kredytu,
    To niestety będzie niemożliwe, nie dlatego, że cię nie lubię czy coś podobnego. Po prostu jestem ateistą.

    Cytat Napisał perkolator Zobacz post
    Eh, a wy tu się dalej boksujecie z dendrytusem. Przecież dendrytus to przedstawiciel jakiejś warszawskiej firmy albo jej właściciel czy pracownik.
    Nigdy nie ukrywałem, że mam własną firmy i specjalizuję się w instalacjach KNX
    Wiadomym jest że te spółki z dużą ilością personelu mają wysokie ceny. Na drzewo z nimi.
    A ty pracujesz za darmo czy dopłacasz żeby ludzie korzystali z twoich usług?
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 09-05-2012 o 20:13
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tadeusz Hypki Zobacz post
    ... na Allegro. Trzeba doliczyć jeszcze trochę magnesów i kontaktronów rurkowych do okien ale one są po 2-3 PLN. ...
    Pokarz mi kontaktron za 2-3 PLN!!!

    Cytat Napisał Tadeusz Hypki Zobacz post
    ... Z tych 15tu tysięcy złotych jeżeli wyda połowę to będzie maksymalna kwota. Będą w tym też przekaźniki bistabilne na szynę DIN, które są po około 30zł na Allegro. ...
    Pokarz mi przekaźniki roletowe na szynę TH35 w cenie 30zł (brutto)!!!
    http://allegro.pl/listing.php/search...string=str-421
    http://allegro.pl/listing.php/search...string=str-422


    Cytat Napisał Tadeusz Hypki Zobacz post
    ... Do sterowania roletami ... i w pomieszczeniach dać zwykłe wyłączniki, ...
    Nie wyłączniki a przyciski roletowe / dzwonkowe / zwierne.

    Cytat Napisał Tadeusz Hypki Zobacz post
    ... Mówię 7500 razem ze sterowaniem roletami i pełnym wypasem, a myślę, że i 6000-6500 wystarczy jeżeli kupić osprzęt poza Allegro i wszystko od jednego sprzedawcy.
    Mówisz? Szanowny Kolego ale chyba nie potrafisz liczyć bo jakoś unikasz odpowiedzi na wskazane Twoje błędy w rachunkach.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tadeusz Hypki Zobacz post
    Tobie chyba Pan Bóg odebrał rozum Czy my jesteśmy jakimiś milionerami, .....
    Szanowny Kolego dlaczego innych obrażasz? Kto Ci dał takie prawo?
    Chcieliście przykładów IB to i je otrzymaliście co nie znaczy, że masz sobie coś z powyższego zamontować. Przykład jest dobry bo wielu z Was zbyt mocno nadwyręża słowo "INTELIGENTNY" coś tam. Myślisz, że zamontowałeś PLC który załącza Ci 3 żaróweczki i steruje 2 gniazdami to już możesz nazywać swój dom IB? Niestety nie.
    Ktoś kto kupi sobie wartburga i naklei znaczek BMW będzie myślał że jeździ BMW ale tak wcale nie będzie.

  6. #26

    Domyślnie

    Na Alledrogo może akurat jest teraz tylko F&F ale pewnie skończyły się aukcje. Takie rzeczy można kupić taniej niż te co pokazałeś, innych producentów głównie z chin. Te F&F-y też niedawno były po ponad stówę.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejna Zobacz post
    Na Alledrogo może akurat jest teraz tylko F&F ale pewnie skończyły się aukcje. Takie rzeczy można kupić taniej niż te co pokazałeś, innych producentów głównie z chin. Te F&F-y też niedawno były po ponad stówę.
    Słucham? A to ciekawe kiedy? Jakoś nie mogę sobie przypomnieć?
    Piszecie bzdury chyba tylko po to by coś napisać. Nie ważne czy ma to odbicie w rzeczywistości czy nie.

  8. #28

    Domyślnie

    Witam
    proponuję zapoznanie się z systemem Vision - wszystkie możliwości opisane są pod podanymi poniżej adresami i oba pakiety mieszczą się w podanej kwocie:
    Vision Studio
    Vision House

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał VisionSpecjalista Zobacz post
    Witam
    proponuję zapoznanie się z systemem Vision - wszystkie możliwości opisane są pod podanymi poniżej adresami i oba pakiety mieszczą się w podanej kwocie:
    Vision Studio
    Vision House
    Niestety i to również nie jest prawda bo ... przyjrzyjmy się uważnie najbardziej "wypasionej ofercie" jak Vision House Premium:

    - obwody oświetleniowe 8 szt - czyli po jednym na pomieszczenie - mało jak nie wiem co, a gdzie sceny świetlne?
    - obwody grzewcze 5 szt - hmmm - można dopuścić ale jakiejś rewelacji w tym Premium to nie widzę,
    - wejścia na łączniki 5 szt - to tutaj to juz zdecydowanie za mało. I co reszta to już tylko tradycyjnie?
    - sterowanie gniazdkami 4 szt - i to jest premium?? Jak dla mnie to nawet na basic jest za mało.
    - kontaktrony 12 szt - może być ilość (tanie w zakupie) ale tylko dla sygnalizacji na parterze budynku, bo co to jest na spory budynek 12 skrzydeł, no dobra okien,
    - czujki ruchu 4 szt - nie no nie przesadzajmy, to przecież basic a nie premium,
    - czujniki temperatury 2 szt - czyli po jednej na kondygnację, żadna rewelacja jak na premium,
    - sondy zalania 2 szt - mam własne zdanie co do ich stosowania ale osobiście bym z nich zrezygnował na rzecz innych elementów, ale rozumiem, że są po to by dodatkowo zakupić elektrozawór do odcięcia wodociągu itp.

    Co się tyczy fistaszków w opcjach to one nic nie znaczą bo np jest przy systemie nawadniania ale ... nie uwzględniono elektrozaworów a już o czymś takim jak czujnik pogodowy czy wilgotności to na pewno nie mieści się w ofercie.
    To samo dotyczy wszelkie uwagi dodatkowe czyli czego system nie zawiera a jest tego całkiem sporo co znacząco wpływa na cenę końcową systemu i na pewno ona już nie będzie taka atrakcyjna i mieściła się w 15K a raczej przekroczy drugie tyle. Oczywiście inwestor na tym etapie nie musi tego wiedzieć bo przecież to jest tylko reklama.

    Oczywiście spostrzeżenia są tak na szybko i nie jest moim celem krytykować system ale jeżeli ktoś chce się zareklamować to niech to dobrze uzasadni a nie tylko pokazuje chwyty reklamowe.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    swyborny

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    12

    Lightbulb

    Cytat Napisał Mikolaj5 Zobacz post
    W ramach instalacji chciałbym uzyskać (kolejność listy zgodna z istotnością dla mnie):
    1) Możliwośc monitorowania instalacji alarmowej/zainstalowanych kamer w domu przez internet
    2) Działanie rozbudowanej instalacji alarmowej
    3) Możliwość sterowania przez internet temperaturą, roletami
    4) Sceny świetlne, w tym sterowanie światłem wokół domu
    5) System nawadniania
    6) Inne sensowne
    (...)
    Za to warto dodać punkt 6) inteligentny system dokarmiania psa, nie kosztuje dużo a jest bardzo pożyteczny ...
    (...)
    Nie jestem pewny, czy odpowiedzi w tym temacie choć trochę przybliżyły Cię do rozwiązania
    Spróbuję Ci pomóc, chociaż sam nie mam doświadczenia z automatyką budynków, specjalizuję się raczej w przemysłówce a tam ceny są astronomiczne...
    Więc, do zrealizowania punktów 1 i 2 w zasadzie nie potrzebujesz sterownika typu PLC czy tzw. przekaźników programowalnych
    1) Proponowałbym a) dedykowany rejestrator cyfrowy, taki na 4 kamery to koszt ok. 450-700zł b) kamery (z reflektorem IR): od 200zł / szt. Są też tańsze (np.: KDN-912C czy też: sufitowa CAM-422 ale raczej do zastosowań wewnątrz budynku)
    a:
    http://www.dipol.com.pl/cyfrowy_reje...264_M71000.htm
    http://sklep.ivel.pl/k60,monitoring-...-4-kamery.html
    b:
    http://www.dipol.com.pl/oferta-monit...em-ir,4462.htm

    2) Centralka alarmowa, nic innego + klawiatura (lub dwie) + czujniki. Trudno oszacować cenę ponieważ o ile ceny centralek można podać łatwo, np. rozbudowana integra 128-WRL z powiadamianiem i sterowaniem za pomocą SMS za ~1400 lub coś znacznie prostszego w cenach już od 110zł: http://www.e-alarmy.pl/3-centrale-alarmowe.html
    o tyle nie wiem jakie i ile czujników chcesz zastosować. Podejrzewam, że "rozbudowana stacja alarmowa" może oznaczać: czujniki krańcowe na oknach i drzwiach, czujniki ruchu wewnątrz budynku (pytanie w jakiej ilości), czujniki dymu / czadu / gazu (też zależy jakie występują zagrożenia). Oceń ile i jakie czujniki potrzebujesz, wygooglaj je sobie i policz koszty. To wszystko trzeba oczywiście okablować.

    3) Jest kilka możliwości zaimplementowania tego punktu. Można kupić gotowy system oferowany przez różne firmy specjalizujące się w automatyce budynków (np.: xcomfort moellera) ale raczej wątpię, żebyś zmieścił się w budżecie, sama jednostka centralna "Home Manager" kosztuje prawie 10 tys. zł. Można też postawić serwer/PC z kartami wejść/wyjść i napisać jakiś program. To jednak rozwiązanie raczej dla zaawansowanych programistów.
    Alternatywą mogłoby być załączanie przez SMS, myślę, że mógłbyś to rozważyć bo można znaleźć stosunkowo tanie urządzenia a utrzymanie tez nie jest jakieś bardzo drogie. Przykłady takich urządzeń to chociażby wymieniona przeze mnie centralka alarmowa integra 128-WRL lub dodatkowe urządzenia typu: GSM2 za 350zł. Nie znalazłem jednak (nie twierdzę, że nie ma) tego typu urządzenia z wyjściami analogowymi (do zmiany ustawień temperatury). Są z wejściami analogowymi więc ewentualnie mógłbyś mieć podgląd na aktualną temperaturę w domu.

    4) Do tego potrzebujesz już sterownik lub rozwiązanie o którym opisałem na początku punktu 3. Jeżeli chodzi o sterowniki a raczej programowalne przekaźniki to tanimi rozwiązaniami (pomijając chińskie noname) są np. LOGO siemensa lub seria Easy Moellera. W zależności od ilości wejść i wyjść być może będziesz potrzebował dodatkowe moduły. Koszt samych sterowników to 400-900 zł. Myślę, że za 1000-1500 można złożyć sensowny zestaw sterownika z niezbędnymi modułami. Do tych sterowników są też urządzenia do sterowania przez SMS: GSM Compact do LOGO (niestety dość drogi) czy EasySMS Moellera - tego nigdzie nie mogłem znaleźć ceny.
    Inna sprawa to instalacja elektryczna. Jeżeli chcesz koniecznie sterować oświetleniem i tworzyć sceny to niestety nie możesz położyć standardowej instalacji elektrycznej. Musisz zastosować przekaźniki. ok. 65zł/szt. razy tyle sztuk ile chcesz mieć w ten sposób sterowanych lamp.

    5) W zasadzie musisz mieć to co w p. 4) + nieco inne przekaźniki. Przydałby się również jakiś czujnik deszczu, żeby system nie załączał podlewania jak pada Niezbędne będą też zawory. Przekaźniki można znaleźć już nawet za kilkanaście zł., czujnik deszczu za 70zł wzwyż, elektrozawory ok. 70zł. Wszystko znajdziesz na allegro, elektrozawory i cz. deszczu szukaj w dziale: Dom i Ogród › Ogród.
    Jeżeli zrezygnujesz ze sterownika to samo podlewanie możesz jeszcze zrobić na przekaźniku czasowym czy programatorze dobowym + oczywiście czujnik deszczu i elektrozawór (mniej profesjonalne ale możliwe). Koszt czasówki lub programatora od kilkudziesięciu zł.

    6) Ctrl+c Ctrl+v z punktu 5) ewentualnie bez czujnika deszczu. Do tych innych przydać się mogą: czujniki zmierzchowe, cz. wiatru, czujniki temperatury lub termostaty itp. Na temat systemu dokarmiania psa nie będę się wypowiadał bo nie znam.

    Nie podałem na tacy gotowego rozwiązania ponieważ mimo, że napisałeś jakie masz oczekiwania to jednak wiele trzeba by było uszczegółowić. Mam nadzieję, że coś niecoś rozjaśniłem.


    * znalazłem jeszcze coś na elektrodzie, co może być tanią namiastką sterowania przez internet: http://sklep.avt.pl/go/_info/?id=47868
    Post z elektrody: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic296178.html
    Ostatnio edytowane przez swyborny ; 12-05-2012 o 23:14 Powód: uzupełnienie informacji nt. sterowania przez internet

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tabaluga39

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Miedzeszyn
    Kod pocztowy
    04-874
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejna Zobacz post
    Na Alledrogo może akurat jest teraz tylko F&F ale pewnie skończyły się aukcje. Takie rzeczy można kupić taniej niż te co pokazałeś, innych producentów głównie z chin. Te F&F-y też niedawno były po ponad stówę.
    Roletowe kupuwałem po 47 złotych polskich w zeszłym roku. Sprzedawca dał mi je po tyle, bo poza aukcją.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tadeusz Hypki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Janki
    Kod pocztowy
    05-094
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał tabaluga39 Zobacz post
    Roletowe kupuwałem po 47 złotych polskich w zeszłym roku. Sprzedawca dał mi je po tyle, bo poza aukcją.
    Też kupowałem w cenie około 5 dyszek ale na pewno było poniżej. Instalator sprzedaje później klientowi za 100 i więcej.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tadeusz Hypki Zobacz post
    Też kupowałem w cenie około 5 dyszek ale na pewno było poniżej. Instalator sprzedaje później klientowi za 100 i więcej.
    Grubo się zastanawiam czy rolety zwijane w wykonaniu tego szajsu, który jest na rynku, w ogóle można tak sobie 10 razy dziennie przymykać i odmykać. Mam wrażenie, że te rolety prędzej przestaną działać niż zaczną spełniać swoje zadanie.

  14. #34

    Domyślnie

    wychodzi na to, że podstawą całości jest jakaś sensowna centrala alarmowa. z tym się akurat zgadzam a satel wydaje się być sensownym wyjściem. spore wsparcie, duże możliwości, sprawdzony. natomiast już taki monitoring to dość śliska sprawa. pomijając już to, że kamery kosztują to wypadałoby mieć możliwość obejrzenia sobie nagrań, więc jakiś rejestrator który będzie to zapisywał. kamery potrafią zapełnić ogromną ilość miejsca w krótkim czasie, no chyba, że chcesz tylko podglądać przez internet ale to akurat wydaje mi się bez sensu :/ generalnie sterowanie roletami przez internet też jest czymś w rodzaju wodotrysku. to nie lepiej by było jakby dom realizował takie rzeczy automatycznie, bez konieczności sterowania ręcznego? to lepiej pasuje do inteligentnego domu. ale w takim razie albo sterowniki albo rozwiązanie dedykowane. sceny świetlne j.w. najmniej problemów i roboty będzie z jakimś gotowym systemem. czytając na ten temat na forum zaczynam powoli dochodzić do wniosku, że nawet jak zapłaci się mniej za sam system to ilość włożonej pracy zrównuje cenowo rozwiązanie ze sterownikami plc. krótko mówiąc albo odkryjesz w sobie żyłkę majsterkowicza albo trzeba poszukać jakiegoś w miarę taniego systemu o knx słyszeliśmy już wszyscy, ale jest parę innych produktów, w tym rodzimych -> klik

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał palon Zobacz post
    ...albo trzeba poszukać jakiegoś w miarę taniego systemu o knx słyszeliśmy już wszyscy, ale jest parę innych produktów, w tym rodzimych -> klik
    Tutaj mam nadzieję w miarę kompletna lista... jeśli chodzi o rodzime podwórko.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tadeusz Hypki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Janki
    Kod pocztowy
    05-094
    Posty
    67

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś chce sterować oświetleniem i wybrał sobie punkty, którymi chce sterować poprzez inteligentny budynek to radził bym budować obwody schodowe nawet jeżeli będzie tylko jeden wyłącznik na ścianie.
    Zamiast zwykłego wyłącznika należy zamontować wyłącznik schodowey, trójdożny inaczej (3-way na schemacie). Natomiast jeżeli ma być kilka współdziałających to trzeba dać krzyżowe inaczej czterodrożne (4-way). Proponuję zapoznać się ze schematami:
    http://www.elkom.com.tw/m/PLC2011A0_...0_circuits.pdf
    Ostatnio edytowane przez Tadeusz Hypki ; 11-07-2012 o 23:47

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michal5

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-519
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam

    Od roku montuję system firmy Delta Dore. Jest to system bezprzewodowy. Za kwotę 15000zł można mieć:
    - ekran dotykowy
    - alarm bezprzewodowy
    - strefowe sterowanie ogrzewaniem/klimatyzacją
    - sterowanie oświetleniem
    - sterowanie roletami, bramami
    - wentylacją , podlewaniem ogródka itd.
    - komunikację przez GSM i Internet

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tydom4000.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	20,9 KB
ID:	122959

    Link do katalogu Delta Dore: http://deltadore.idsl.pl/pliki/autom...e2011_2012.pdf

  18. #38

    Domyślnie

    Proponuje nowość. Radiowy system polskiej firmy Ceuron.

    - Koszt sterownika to od 500zł do 1000zł w zależności od możliwości (np sterownie przez internet) i zasięgu
    - Sterowanie oświetleniem (podwójne) -130zł
    - Sterowanie ogrzewaniem-130zł
    - Sterowanie roletami, bramami 130zł,

    Sterownik posiada ekran dotykowy i może pełnić funkcję panela kontrolnego.
    Dodatkowo posiada funkcje:
    - do sześciu termostatów konfigurowanych według dnia tygodnia i godziny
    - funkcję centralki alarmowej,
    - do sześciu terminarzy.



    Wszystko działa bezprzewodowo. Programowanie drabinkowe - podobne do Siemens S200
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	S300 -200x200.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	155228

    Link do producenta:
    http://www.ceuron.pl
    Ostatnio edytowane przez CBot ; 18-12-2012 o 15:43

  19. #39

    Domyślnie

    Witam,
    Zrobię wycenę dla domu 140m2, a w nim:
    PARTER
    • kuchnia + jadalnia
    • salon
    • mały pokój
    • łazienka
    • korytarz,

    PIĘTRO:
    • pokój 1
    • pokój 2
    • pokój 3
    • łazienka

    teraz pytanie co chcemy zrobić w domu? Proponuję
    • sterowanie oświetleniem
    • sterowanie ogrzewaniem
    • sterowanie roletami
    • sterowanie kamerami
    • jakieś czujniki dobierzemy
    • elektrozawory

    Wycena
    centralka: 2000 zł
    sterowanie światłem:
    10*220zł = 2200
    Ogrzewanie podłogowe: 6 stref - parter
    Ogrzewanie centralne: 5 grzejników - piętro
    suma: 11*180zł = 1980 zł
    Sterowanie roletami:
    ok. 14 rolet zewnętrznych:
    14*220=3080zł
    Sterowanie kamerami
    3x kamera IP = 3*500zł = 1500 zł
    Czujniki
    - 1x dymu = 240zł
    - 3x zalania = 3*230=690
    - telnku węgla + integracja z systemem = 150+120=270zł
    - 4x ruchu = 4*200 = 800
    SUMA: 2000 zł
    Elektrozawór
    -odcinający dopływ wody ok. 750 zł
    -odcinający dopływ gazu ok. 750 zł
    SUMA: 1500 zł

    Montaż 1 zł

    RAZEM: 14261 NETTO
    + 8% lub 23% VAT (w zależności od tego kto montuje - firma, prv)
    = 15 400 zł BRUTTO lub 17500 zł BRUTTO
    Ostatnio edytowane przez s**a**s ; 19-12-2012 o 17:28

  20. #40

    Domyślnie

    A podobna wycena w przypadku Ceuron’u - tak do rozważenia jako alternatywa.

    Wycena
    Sterownik z panelem dotykowym (S300-iMax z funkcją komunikacji przez Internet z dowolnego miejsca na świecie)
    Koszt : 800 zł (w promocji)
    sterowanie światłem:
    10*130zł = 1300zł (10 podwójnych punktów świetlnych – max 20 punktów oświetleniowych)
    Ogrzewanie podłogowe: 6 stref - parter
    Ogrzewanie centralne: 5 grzejników - piętro
    suma: 6(x2 wyjścia)*130zł = 760 zł
    Sterowanie roletami:
    ok. 14 rolet zewnętrznych:
    14*130=1820zł

    Czujniki
    czujniki temperatury : 2szt
    Suma 2 *130zł = 260;
    Czujnik oświetlenia zewnętrznego: 1szt.
    Suma 130zł.
    Czujniki czadu, zalania, tlenku węgla, 4x ruchu – standardowe podpięte pod moduły węzłowe Ceuron
    Suma modułów węzłowych 6*130zł = 780zł;

    Wszystko działa bezprzewodowo + obsługa przez Internet z dowolnego miejsca na świecie.


    Koszt automatyki: 5 870zł BRUTTO.

    Różnica spora a przy tym wspierasz polską myśl techniczną.
    Wszystko liczone było na okrągło tak jakby moduł miał tylko jedno wejście/wyjście. Gniazdkowe moduły węzłowe Ceuron’u mają po 2 wejścia i 2 wyjścia więc ilość modułów byłaby pewnie niższa niż w kalkulacji. Czyli jeszcze taniej.
    Ostatnio edytowane przez CBot ; 19-12-2012 o 18:34

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony