dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 195
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał CBot Zobacz post
    A podobna wycena w przypadku Ceuron’u - tak do rozważenia jako alternatywa.

    Wycena
    centralka: 800 zł (S300-iMax w promocji z funkcją komunikacji przez Internet )
    sterowanie światłem:
    10*130zł = 1300zł (10 podwójnych punktów świetlnych – max 20 punktów oświetleniowych)
    Ogrzewanie podłogowe: 6 stref - parter
    Ogrzewanie centralne: 5 grzejników - piętro
    suma: 11/2*130zł = 715 zł
    Sterowanie roletami:
    ok. 14 rolet zewnętrznych:
    14*130=1820zł

    Czujniki
    czujniki temperatury : 2szt
    Suma 2 *130zł = 260;
    Czujnik oświetlenia zewnętrznego: 1szt.
    Suma 130zł.
    Czujniki czadu, zalania, tlenku węgla, 4x ruchu – standardowe podpięte pod moduły węzłowe Ceuron
    Suma modułów węzłowych 7*130zł = 910;

    Wszystko działa bezprzewodowo + obsługa przez Internet z dowolnego miejsca na świecie.


    Koszt automatyki: 5 935zł BRUTTO.

    Różnica spora a przy tym wspierasz polską myśl techniczną.
    Wszystko liczone było na okrągło tak jakby moduł miał tylko jedno wejście/wyjście. Gniazdkowe moduły węzłowe Ceuron’u mają po 2 wejścia i 2 wyjścia więc ilość modułów byłaby pewnie niższa niż w kalkulacji. Czyli jeszcze taniej.
    *Nie dodałeś:
    *kamer IP - 1500 zł
    *elektrozaworów nie widze - 1500 zł
    * Robocizny' - ? - na czymś musisz zarobić, bo instlacji za 1000 żł nikomu nie sprzedasz... musisz mieć przynajmniej kilka tysięcy złotych zarobku... inaczej nie przeżyjesz tej zimy

    Jeżeli chcesz porównywać systemy to dokonaj IDENTYCZNEJ wyceny, a nie pisz coś tam swojego.
    Jeżeli nie da się czegoś u Ciebie zrobić - napisz

    Jeśli chcesz to skopiuj mój post i wyceń tak jak ja.

    Mój system tez jest bezprzewodowy, z Polski i tez można nim sterowac z dowolnego miejsca na świecie

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez s**a**s ; 19-12-2012 o 18:34 Powód: bo tak

  2. #42

    Domyślnie

    Jak napisałem "podobna wycena" - nie taka sama.
    1. Nie wliczona kamerka ponieważ nie wchodzi w skład systemu CEURON (można zamontować kamerę IP innej firmy)
    2. Wliczona jest tylko automatyka ponieważ tym się zajmujemy - kwestie mechaniczne to już inna bajka i decyzja klienta lub instalatora,
    3. Koszt robocizny oczywiście nie wliczony bo to już zależne od firmy wykonującej my oferujemy automatykę.

    Podaję tylko i wyłącznie kosztorys samej automatyki w podobnym, choć nieco odbiegającym zestawieniu co wynika ze specyfiki systemu.
    Proszę nie traktować tego jako porównanie wprost, raczej prezentację alternatywy dla automatyki.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez CBot ; 19-12-2012 o 19:26

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał CBot Zobacz post
    Jak napisałem "podobna wycena" - nie taka sama.
    1. Nie wliczona kamerka ponieważ system nie obsługuje kamery.
    2. Wliczona jest tylko automatyka ponieważ tym się zajmujemy - kwestie mechaniczne to już inna bajka i decyzja klienta lub instalatora,
    3. Koszt robocizny oczywiście nie wliczony bo to już zależne od firmy wykonującej.

    Podaję tylko i wyłącznie kosztorys samej automatyki w podobnym, choć nieco odbiegającym zestawieniu co wynika ze specyfiki systemu.

    Pozdrawiam
    nie rozumiem... piszesz, że robisz podobną wycenę, po czym porównujesz cenę co do złotówki... coś nie halo chyba?

    skoro nie obsługuje kamer IP, elektrozaworów, itp. to po co ten inteligentny system? Można robić sceny np. wyjścia z domu, wejścia do domu? jak się to robi?

  4. #44

    Domyślnie

    System obsługuje uniwersalne elektrozawory poprzez moduły wykonawcze. I zostało to wliczone w kalkulacji. Nie wliczone zostały tylko same elektrozawory ponieważ ich nie sprzedajemy.

    System obsługuje:
    - moduły węzłowe-gniazdkowe (2 wejścia, 2 wyjścia) do których podpinamy: oświetlenie, elektrozawory, wentylację itp. a pod wejścia np.: włączniki, kontaktrony, czujniki ruchu itp,
    - moduły rolet
    - czujniki temperatury
    - czujniki oświetlenia,
    - włączniki bezprzewodowe
    - pilot zdalnego sterowania

    Sterownik umożliwia:
    - wykonywanie dowolnego algorytmu użytkownika
    - funkcję dotykowego panela sterującego
    - komunikacje przez internet,
    - sceny świetlne
    - funkcję centralki alarmowej,
    - do sześciu wbudowanych niezależnych termostatów konfigurowanych według godziny i dnia tygodnia
    - do sześciu terminarzy
    Ostatnio edytowane przez CBot ; 19-12-2012 o 19:59

  5. #45

    Domyślnie

    elektrozawory to koszt koło 500 zł / szt., wiec warto dodać do wyceny

    wnioskuję, że Twój system nie kosztuje 5000, a 9000 i nie ma możliwości podpięcia kamer (szkoda). Dodatkowo dostajemy w prezencie dodatkowy pilot do domu i stawiamy go obok pilotu od TV, C+, radia, kina domowego, DVD... u nas systemem sterujemy za pomoca ipoda, iphone'a, tabletu, albo urzadzenia na androidzie.

    Nie mówię, że ten system jest zły. Nie widziałem, nie słyszałem, ale na razie jest jeszcze chyba nie rozwinięty.

    Pisałes, że łączy się bezprzewodowo. Jak dokładnie?

    System, o którym ja piszę łączy się bezprzewodowo, za pomocą protokołu Z-Wave. Inteligentny system Z-Wave jest technologią sieci kratowych tzw. "MESH", gdzie każde urządzenie jest w stanie wysyłać i odbierać komendy sterujące. Tzn. że jedno urządzenie od drugiego nie może być dalej niż 30 metrów, natomiast ostatnie urzadzenie może być 1km od centrali. I tak zadzaiała.

  6. #46

    Domyślnie

    Sterowanie pilotem jest dodatkową opcją. Niektórzy chcą mieć pilota np. w sypialni przy łóżku.
    Oczywiście można sterować za pomocą iphon'a, androida czy czegokolwiek co obsługuje strony internetowe.

    System jest nowy, niedawno pojawił się na rynku i będzie intensywnie rozwijany.
    Ceuron działa na bezprzewodowym protokole CLAD (protokół autorski) dzięki temu nie trzeba płacić za logo Z-Wave. System działa na 300m w terenie otwartym i około 35m w budynku (przyjmując kilka ścian i stropów). Ceuron jest przeznaczony typowo do automatyki domowej i mieszkaniowej. Stawiając sterownik w centralnym punkcie domu nie powinno być problemu nawet ze sporej wielkości domem i jego otoczeniem.

    Planowane jest wprowadzenie do sterownika funkcji obsługi Z-Wave ale jako dodatkowej opcji aby nie podbijać kosztów urządzeń.
    Dodatkowo sterownik obsługiwać będzie przewodowy standard RS485 MODBUS.

    Zapraszam do zapoznania się z ofertą.
    Ostatnio edytowane przez CBot ; 19-12-2012 o 20:34

  7. #47

    Domyślnie

    sterujesz poprzez przeglądarkę internetową, czy aplikację?

  8. #48

    Domyślnie

    Przez przeglądarkę choć niedługo pojawi się również opcja aplikacji. Do wyboru do koloru.

  9. #49

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że Twój system to jedna z gorszych opcji, mino, że cena o kilka procent niższa od standardowych systemów. Czekam jednak jak pojawią się nowości. Nie od razu Rzym zbudowano.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    Montaż 1 zł
    Ponieważ zapomniałeś podać namiary na firmę, która montuje kilkanaście urządzeń za 1 zł czyli pracuje za kilka groszy na godzinę, postanowiłem dopisać

    Pozdrawiam i zapraszam na http://www.ssystems.pl
    PS.
    Podana przesz kolegę ssystems konfiguracja nie jest poprawna dla ogrzewania podłogowego. Fibaro nie posiada odpowiednich algorytmów do sterowani podłogówką.
    "Ekspert inaczej" ssystems użył zwykłych elektrozaworów od kaloryferów, aby sterować podłogówką. Wystarczy pogratulować wiedzy i profesjonalizmu

    PS2
    Możesz być pewny, że ktoś to sprawdzi.

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    Nie od razu Rzym zbudowano.
    Na działającą aplikację pod androidem klienci fibaro czekają już prawie dwa lata.
    Tyle samo na aplikację dedykowaną na iPada.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 19-12-2012 o 21:45
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  11. #51

    Domyślnie

    o kolega dyndus się odezwał... czekałem z niecierpliwością.

    instalacja za 1 zł jak najbardziej. Dlaczego by nie? Coś ci nie pasuje w tym temacie?
    Jakbyś nie wiedział to aplikacja na adnroida już jest, na ipada także - wiem, mam, używam - nie wiesz, nie masz, zamilcz
    Ja robię podłogówkę tak, jak system z którym pracuję pozwala, a to że ty tego nie rozumiesz to już trudno.

    Aha zapomniałem dodać, że wyżej nie wyceniłem elektrozaworu, tylko głowicę danfoss'a - 182zł netto - cena katalogowa

    Rozumiem, że to koniec twojej wypowiedzi, bo nic ciekawszego w temacie "system do 15 000zł" nie potrafisz napisać.

    Zapomniałes jeszcze napisac, że KNX jest dobry jak prosche i tani jak Skoda... jak to robisz na każdym forum i w kazdym temacie.

    Z mojej strony to koniec debaty z tobą, gdyż czytając twoje wcześniejsze posty można łatwo wywnioskować, że dyskusja z takim człowiekiem jak ty do niczego logicznego nie prowadzi, a tylko mota temat. Zatem najlepiej jakbyś wypowiadał się i odnosił swoje uwagi do użytkownika, który napisał post nr 1.
    Ostatnio edytowane przez s**a**s ; 19-12-2012 o 22:20

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal5 Zobacz post
    ... Od roku montuję system firmy Delta Dore. Jest to system bezprzewodowy. Za kwotę 15000zł można mieć: ...
    Czysty chwyt marketingowy. Można ale w jakiej ilości? Jak się wszystko pozbiera to wyjdzie sporo więcej a nie tylko w pierwszym etapie.

    Konkrety i jeszcze raz konkrety a nie reklama.

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał CBot Zobacz post
    Proponuje nowość. Radiowy system polskiej firmy Ceuron.

    - Koszt sterownika to ...
    Kolejna bezczelna reklama spełniająca kryteria dla kawalerki.
    Konkrety i jeszcze raz konkrety.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    o kolega dyndus się odezwał... czekałem z niecierpliwością.

    instalacja za 1 zł jak najbardziej. Dlaczego by nie? Coś ci nie pasuje w tym temacie?
    Nie dlaczego ma mi nie pasować? To twój biznes.
    Jakbyś nie wiedział to aplikacja na adnroida już jest, na ipada także - wiem, mam, używam - nie wiesz, nie masz, zamilcz
    Na androida, to jest kolego BETA i ma się nijak do tej z iPhona. A na iPadzie używasz aplikacji z iPhona, czyli większy ekran, ale ta sama funkcjonalność.
    Ja robię podłogówkę tak, jak system z którym pracuję pozwala, a to że ty tego nie rozumiesz to już trudno.
    Czyli robisz to źle. To, że nie masz czym zrobić podłogówki, to jedna spraw, a to, że oszukujesz klientów montując im coś co działa źle, to inna spraw. Nie moje małpy, nie mój cyrk.
    Rozumiem, że to koniec twojej wypowiedzi, bo nic ciekawszego w temacie "system do 15 000zł" nie potrafisz napisać.
    A po co? Mam wkleić wycenę z elektrody? Jest tam od kilku miesięcy.
    Zapomniałes jeszcze napisac, że KNX jest dobry jak prosche i tani jak Skoda... jak to robisz na każdym forum i w kazdym temacie.
    Tylko, że ja nigdy tak nie napisałem.
    Z mojej strony to koniec debaty z tobą, gdyż czytając twoje wcześniejsze posty można łatwo wywnioskować, że dyskusja z takim człowiekiem jak ty do niczego logicznego nie prowadzi, a tylko mota temat.
    Miałbym dyskutować z tobą? Z kimś kto nie mając odpowiednich podzespołów wciska ludziom kichę, żeby tylko zarobić? Potem krążą mity, że podłogówka jest do dupy.
    Zatem najlepiej jakbyś wypowiadał się i odnosił swoje uwagi do użytkownika, który napisał post nr 1.
    Twoje rady kosztują złotówkę i tyle są warte.
    Za moje pogadanki o KNX klienci płacą po 200 zł za godzinę.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 19-12-2012 o 22:28
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    Witam,
    Zrobię wycenę dla domu 140m2, a w nim:
    PARTER
    • kuchnia + jadalnia
    • salon
    • mały pokój
    • łazienka
    • korytarz,

    PIĘTRO:
    • pokój 1
    • pokój 2
    • pokój 3
    • łazienka

    teraz pytanie co chcemy zrobić w domu? Proponuję
    • sterowanie oświetleniem
    • sterowanie ogrzewaniem
    • sterowanie roletami
    • sterowanie kamerami
    • jakieś czujniki dobierzemy
    • elektrozawory ...
    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    sterowanie światłem:
    10*220zł = 2200
    A jakie to sterowanie oświetleniem kiedy wychodzi na pokój po jednym klawiszu Za jeden łącznik pojedynczy zapłacić 220zł? To Berker czy Gira szkalna taniej wyjdzie.

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    Ogrzewanie podłogowe: 6 stref - parter
    Ogrzewanie centralne: 5 grzejników - piętro
    suma: 11*180zł = 1980 zł
    A jakie to ogrzewanie strefowe? Może na rozdzielaczu od podłogówki ale na pewno nie w każdym pomieszczeniu czujnik z wyświetlaczem.

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    Sterowanie roletami:
    ok. 14 rolet zewnętrznych:
    14*220=3080zł...
    Może tylko jakieś łączniki przyciskowe a gdzie reszta?

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    Sterowanie kamerami
    3x kamera IP = 3*500zł = 1500 zł...
    Chyba sama integracja kamer do systemy ale napewno nie kamery IP. Analogowe to już szybciej.

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    Czujniki
    - 1x dymu = 240zł
    - 3x zalania = 3*230=690
    - telnku węgla + integracja z systemem = 150+120=270zł
    - 4x ruchu = 4*200 = 800
    SUMA: 2000 zł...
    Alarm rozbudowany jak nie wiem co ale stref grzewczych to nawaliłeś jakby to był wielki budynek.

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    Montaż 1 zł...
    To ja chciałbym Szanownego Kolegę zatrudnić do za sporo więcej jak tylko tyle kosztuje zainstalowanie tego wszystkiego na stanie surowym otwartym a na dokładkę z wszystkimi dokumentami do zakończenia budowy instalacji elektrycznej. Gratuluję sztuki ukrywania kosztów.

    Nie ma to jak ładnie bajerować.
    Ostatnio edytowane przez Wakmen ; 19-12-2012 o 22:34 Powód: literówki

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał CBot Zobacz post
    A podobna wycena w przypadku Ceuron’u - tak do rozważenia jako alternatywa.

    Wycena

    Koszt automatyki: 5 870zł BRUTTO.

    Różnica spora a przy tym wspierasz polską myśl techniczną.
    Wszystko liczone było na okrągło tak jakby moduł miał tylko jedno wejście/wyjście. Gniazdkowe moduły węzłowe Ceuron’u mają po 2 wejścia i 2 wyjścia więc ilość modułów byłaby pewnie niższa niż w kalkulacji. Czyli jeszcze taniej.
    Sooper. Kolejna rewelacyjna wycena. Nie ma co komentować.
    Kto da taniej?

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    elektrozawory to koszt koło 500 zł / szt., wiec warto dodać do wyceny

    wnioskuję, że Twój system nie kosztuje 5000, a 9000 i nie ma możliwości .
    Jak się wszystko pozbiera co jest potrzebne od A do Z to i wyjdzie z 30k przy tych waszych możliwościach systemów bo chociażby co robić za sceny gdy jest jeden "pstryk" na pomieszczenie? Nieporozumienie a nie nowoczesny dom. Tak się budowało 20 lat temu i jeszcze kryształowy żyrandol na środku każdego pokoju.

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał CBot Zobacz post
    Sterowanie pilotem jest dodatkową opcją. Niektórzy chcą mieć pilota np. w sypialni przy łóżku.
    ...
    Albo tylko jednego pilota przy kluczach do samochodu a nie kilka i każdy z innej parafii.

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    sterujesz poprzez przeglądarkę internetową, czy aplikację?
    Sterujesz? A czym? Czegoś tu nie rozumiem.

  20. #60

    Domyślnie

    Widzę że świeża firma nacisnęła niektórym na odcisk ale to zrozumiałe (narusza sporo interesów).

    Nie rozumiem tylko po co uciekać się do jakiś dziwnych oskarżeń o oszustwo. Ceuron jest nową firmą na rynku chcącą zaoferować alternatywę dla już istniejących. Wszystkie produkty objęte są 2-letnią gwarancją i wsparciem technicznym. Spełniają wszystkie wymogi techniczne oraz normy kompatybilności elektrycznej.

    Ceny też nie są zmyślone, ponieważ są wzięte wprost ze sklepu internetowego www.automatykadomowa.sklep.pl. W którym każdy może sobie zakupić produkty systemu Ceuron.
    Na początku przyszłego roku produkty Ceuron pojawią się również u innych dystrybutorów.
    Łatwo to sprawdzić i policzyć ile będzie kosztować w konkretnym zastosowaniu. My gwarantujemy że wycena będzie atrakcyjna.
    Proszę również zwrócić uwagę na małe instalacje mieszkaniowe gdzie kosztorys staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.


    Jeżeli jakieś informację o systemie wydają się Państwu nieścisłe to proszę o pytania. Z chęcią odpowiem. Proszę jednak o pytania dotyczące elementów sterowania automatyką a nie firmy elementów wykonawczych jak elektrozawory.
    Nasze rozwiązania mogą sterować wszelkimi elementami wykonawczymi które spełniają parametry elektryczne urządzeń sterujących.
    Dystrybuujemy wyłącznie sprzęt i oprogramowanie kwestia użycia go do automatyki leży w gestii instalatorów i to oni decydują jak go wykorzystają. My dajemy tylko narzędzie do budowania instalacji automatyki. Więc proszę nie sugerować się wprost przykładem bo można na tym systemie zrobić np. pokój w którym sceny świetlne złożone będą z np. 8 punktów świetlnych. Ale to tez tylko przykład.

    Oferujemy konkretne rozwiązania za konkretną cenę. Wybór producenta należy do Państwa.

    P.S.
    Odnośnie pytania czym sterujesz przez internet.
    - Możesz sterować wszystkim co masz podpięte do systemu. Np.: oświetleniem, roletami, ogrzewaniem (termostatami), sprawdzać temperaturę, podglądać kamerkę IP, itp.
    Obsługujesz za pośrednictwem wszystkiego co ma przeglądarkę internetową:
    - telefonów z dowolnym systemem, nawet Nokii z Windows Phone
    - tabletów
    - komputerów
    - czy telewizora
    Ostatnio edytowane przez CBot ; 20-12-2012 o 10:06

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony