dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 195
  1. #141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzieki, widzę, że to musze jeszcze przemysleć
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #142

    Domyślnie

    Niedziałający link to przejaw lenistwa czy "profesjonalizmu" kolegi z fibaro?
    Jak widać opanowanie kopiuj/wklej, to wszystko na co kolegę stać.

    PS.
    Po którym


    tworzymy takie wierszyki
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knx_bb Zobacz post
    Pewnie teraz wszyscy mnie poznają, bo wasze zestawy mi głowę urywają.
    A naprawdę widać że KNX-owcy roboty nie mają, bo kontrolery z-wave teraz sprzedają.
    http://forum.fibaro.com/viewtopic.php?t=1462&start=15

    Ale ten jest lepszy

    FibaroKK
    FibaroKK


    Joined: 21 Oct 2011
    Posts: 94
    Location: Kędzierzyn-Koźle
    Posted: 2012-12-27, 10:35

    Aplikacja na Androida działa podobnie jak wcześniej lecz roleta powoduje zatrzymanie aplikacji.
    Gdy wejdę do pomieszczenia z roletą lub do rolety bezpośrednio przez wyposażenie.

    i tyle w temacie fibaro

    A co do źródła skąd można tanio nabyć podzespoły fibaro, to polecam allegro. Od kilku dni można nabyć tam całkiem atrakcyjne cenowo zestawy.

    PS.
    Szkoda, że głowy nie urwała ci HC2
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 06-03-2013 o 18:37
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  4. #144
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Samotny_Knx

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dendrytus czytam twoje posty i ciekawią mnie pewne sprawy.
    Zastanawiam się nad zakupem systemu Knx. jednak zastanawiają mnie pewne fakty.
    Proponujesz budować Knx na Raspberry PI, jednak czytam w internecie że jest to wersja komputera wydawanego z myślą o krajach trzeciego świata.
    Mam pytanie odnośnie jego montażu, czy możemy go zamontować w rozdzielni czy obudowa jest ładna i może stać pod telewizorem?
    Proszę napisz czy takie rozwiązanie jest profesjonalne i niezawodne.
    Czy mogę zakupić od ciebie wersję już zlutowaną i ile dajesz na to gwarancji.

  5. #145

    Domyślnie

    ZA...biliście wątek.
    Szkoda.

  6. #146

    Domyślnie

    Nie!

    Ten wątek jest ważny!

    Systemy IB naprawdę ułatwiają życie, szczególnie niepełnosprawnym ruchowo! Pozostaje pytanie czy przypadkiem dostawcy takich systemów nie traktują inwestorów jak owce gotowe do strzyżenia! Rozumiem że sprzedawcy i instalatorzy bronią swoich systemów (przecież zainwestowali kupę kasy na szkolenia i sprzęt) lecz to nie powód aby usmiercać (robiąc pyskówkę i ośmieszając oponentów) wątek na którym można wymienić uwagi na temat wad, zalet i kosztów różnych systemów. Prawdę mówiąc sam jestem zainteresowany takim do 15 kPLN który dodatkowo mogę złożyć sam mając ku temu i wiedzę i umiejętności.

    Pozdrawiam!

  7. #147

    Domyślnie

    Jeszcze jedno. Pozostaje kwestia serwisowania tych systemów. Nie budujemy przecież domu na 10 lat. Po pewnym czasie każdą elektronike ma prawo pierun trafić. Tylko czy za 10 lat będziemy mogli odbudować / zlecić odbudowanie naszego systemu bez totalnej destrukcji chałupy lub zmiany systemu na inny, bo do naszego częściowo uszkodzonego, juz nikt nie produkuje komponentów? Czytam, analizuję i chyba wychodzi na to że za te kilkanaście lat w KNX będzie zachowana zgodnośc wsteczna. Co do innych, to jedna wielka niewiadoma. Tylko ta cena KNX, gdyby tak 4X mniejsza

  8. #148

    Domyślnie

    Witam
    Przygotowując teraz nowoczesną, funkcjonalną instalację elektryczną, nie martwiłbym się o przyszłość domu, tym bardziej, że za 10 lat ceny obecnych komponentów do IB powinny być znacznie tańsze. Nowych firm z ofertą systemu IB przybywa jak grzybów po deszczu, to czy będą na rynku za te 10 lat, zweryfikuje życie.
    Ja cieszę się faktem, że jako instalator dokonałem już wyboru kilka lat temu, dla nowych klientów podjęcie decyzji teraz, to dosyć skomplikowane, trudne zadanie.
    Pozdrawiam

  9. #149

    Domyślnie

    No właśnie, wejść w KNX czy z-Wave ?

    Pozdrawiam

  10. #150

    Domyślnie

    Cytat Napisał B-tomek Zobacz post
    No właśnie, wejść w KNX czy z-Wave ?

    Pozdrawiam
    Wynika jakby pytanie było skierowane do mnie, niestety muszą się wypowiedzieć inni koledzy - ja z tymi systemami nie miałem styczności.
    Obecnie jestem na etapie wykańczania kolejnego systemu Nexo:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozdzielnia 1111-3063041 got.jpg
Wyświetleń:	340
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	175732  

  11. #151
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Samotny_Knx

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja myślę o systemie Knx, ale martwią mnie instalatorzy.
    Mają klucz i oprogramowanie i za wszystko tylko kasa.
    Żona kupiła do naszego domu okna Fakro z-wave ,
    I jestem ciekawy jak je podpiąć z Knx???
    Teraz mam na tapecie system Fibaro, widzę że ma większe możliwości i zmieszczę się w przeznaczonej kwocie.
    Liczę że będę do przodu na wykonaniu instalacji elektrycznej.
    Okablowanie do każdej lampy to tragedia przy mojej ilości punktów.
    I magistrala, rozdzielnia jak szafa.
    Ktoś zna ten system?
    Widzę na zdjęciu obrazek, ładna rozdzielnia a co będzie przy awarii głównego sterownika????

  12. #152

    Domyślnie

    Witam
    Cytat Napisał Samotny_Knx Zobacz post
    Ja myślę o systemie Knx, ale martwią mnie instalatorzy.
    Mają klucz i oprogramowanie i za wszystko tylko kasa.
    Co dokładnie masz na myśli ?
    Cytat Napisał Samotny_Knx Zobacz post
    Teraz mam na tapecie system Fibaro, widzę że ma większe możliwości i zmieszczę się w przeznaczonej kwocie.
    Pisałeś na początku o Knx, chyba cenowo to zupełnie inne pułki ?
    Cytat Napisał Samotny_Knx Zobacz post
    Liczę że będę do przodu na wykonaniu instalacji elektrycznej.
    Okablowanie do każdej lampy to tragedia przy mojej ilości punktów.
    I magistrala, rozdzielnia jak szafa.
    Popatrz, załóżmy, że w salonie masz 9 lamp, 3 w każdym rzędzie. Instalator elektryk przeważnie liczy - 1 oprawa + 1 wyłącznik = 1 punkt * określona kwota za robociznę, czyli posiadasz 9 pkt. Różnica w systemie scentralizowanym jest taka (o ile zastosujesz przyciski programowalne), że zapłacisz za 9pkt + 1 pkt sterujący tymi światłami - razem 10pkt. Teraz kwestia długości przewodów - do tradycyjnej wersji wykorzystasz 1 przewód zasilający z rozdzielni + odpływy od wyłączników do tych opraw, przy rozwiązaniu z drugiej wersji, ilość przewodów zwiększy się o 3 obwody - czy dużo czy mało .. ? kwestia odległości omawianego pomieszczenie od rozdzielni głównej budynku. Dodatkowo tym samym obwodem przycisku programowalnego posterujesz rolety, ogrzewanie lub inne funkcje - czyli tutaj nawet są realne oszczędności.
    Ile niezależnych punktów świetlnych posiadasz ?
    Cytat Napisał Samotny_Knx Zobacz post
    [B]Widzę na zdjęciu obrazek, ładna rozdzielnia a co będzie przy awarii głównego sterownika????
    W przypadku, kiedy w instalacji wykorzystujesz tradycyjne wyłączniki (w sensie - wyłączniki odbijane tzw. "dzwonkowe" ) po awarii płyty głównej nadal normalnie operujesz światłami i roletami. Przy innych urządzeniach (zasobach mieszkania) możesz przejść na sterowanie manualne do czasu naprawy zaistniałej sytuacji (nie zdarzyło się jeszcze, odpukać ) W takiej sytuacji nie będzie funkcjonowała automatyka (logiki) oraz system alarmowy czy podgląd kamer na LCD.
    Cytat Napisał Samotny_Knx Zobacz post
    Ktoś zna ten system?
    Fibaro ? znamy, znamy ale tylko w kwestii odstawianych tragikomedii na różnych forach technicznych - ostatnio jakieś wierszyki ktoś serwował na forum muratora - usunęli wątki.
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez kasprzyk ; 10-03-2013 o 22:26

  13. #153
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Radit

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samotny_Knx Zobacz post
    Ja myślę o systemie Knx, ale martwią mnie instalatorzy.
    Mają klucz i oprogramowanie i za wszystko tylko kasa.
    To sobie sobie kup ETS-a i sam programuj , ja tak zrobiłem i nie narzekam .

    Cytat Napisał Samotny_Knx Zobacz post
    Żona kupiła do naszego domu okna Fakro z-wave ,
    I jestem ciekawy jak je podpiąć z Knx???
    Normalnie

    Cytat Napisał Samotny_Knx Zobacz post
    Teraz mam na tapecie system Fibaro, widzę że ma większe możliwości i zmieszczę się w przeznaczonej kwocie.
    nie wiem co bierzesz , ale rzuć to . Jakie większe możliwości ? mówisz o sterowaniu RGB ? czy może o algorytmach do podłogówki ? a może jeszcze o czymś innym ? )

    Cytat Napisał Samotny_Knx Zobacz post
    Liczę że będę do przodu na wykonaniu instalacji elektrycznej.
    Okablowanie do każdej lampy to tragedia przy mojej ilości punktów.
    I magistrala, rozdzielnia jak szafa.
    Ktoś zna ten system?
    Ja znam i sam programowałem , nie jestem żadnym instalatorem ani nie mam wykształcenia w tym kierunku , widzę że jesteś z Wrocławia , ja z pod , zapraszam na kawę i osobiste oględziny.

  14. #154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Wejdź w to co ja. Kup PLC i zrób to za 2-3 tysiace PLN tak jak ja.
    http://www.youtube.com/watch?v=2LsKcNTzYeg

    a schematy są tutaj:
    http://www.elkom.com.tw/m/PLC2011A0_...0_circuits.pdf

    a tutaj strona na facebooku:
    http://www.facebook.com/pages/Home-A...38634092874713

    i nie słuchaj żadnych instalatorów/integratorów.

  15. #155

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Wejdź w to co ja. Kup PLC i zrób to za 2-3 tysiace PLN tak jak ja.
    ....................................
    i nie słuchaj żadnych instalatorów/integratorów.
    Masz rację cały świat przechodzi na chińskie PLC.
    A tu najlepszy dowód na taki stan rzeczy
    http://www.knx.org/fileadmin/downloa..._1_2013_EN.pdf
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samotny_Knx Zobacz post
    Proponujesz budować Knx na Raspberry PI,
    KNX do poprawnej pracy nie wymaga żadnego serwera, nawet takiego na Raspberry pi
    jednak czytam w internecie że jest to wersja komputera wydawanego z myślą o krajach trzeciego świata.
    To ciekawe, bo google zakupiło 150 tys. Raspberry pi dla szkół w UK. No chyba, że UK to już teraz 3 świat.
    Gdyby myślano o trzecim świecie produkowano by je a chinach, a tak nie jest.
    Mam pytanie odnośnie jego montażu, czy możemy go zamontować w rozdzielni czy obudowa jest ładna i może stać pod telewizorem?
    Gdzie chcesz
    Proszę napisz czy takie rozwiązanie jest profesjonalne i niezawodne.
    Nie jest profesjonalne, bo nie ma znaczka Gira, ABB czy JUNG.
    Powszechnie wiadomo że centralki fibaro są produkowane w chinach.
    Jest tak samo niezawodne jak każdy inny produkt wykonany na podzespołach i w odpowiednich warunkach.
    Czy mogę zakupić od ciebie wersję już zlutowaną i ile dajesz na to gwarancji.
    Raspberry Pi nigdy nie był w wersji do samodzielnego montażu.
    Gwarancja u mnie to 24 mies

    Cytat Napisał Samotny_Knx Zobacz post
    Ja myślę o systemie Knx, ale martwią mnie instalatorzy.
    Mają klucz
    NIGDY ŻADNEGO KLUCZA NIE BYŁO
    i oprogramowanie
    Oprogramowanie kosztuje 100€ lub jest za darmo, o ile zdasz kurs online.
    i za wszystko tylko kasa.
    Rozumiem, że ty swoją wiedzę zdobyłeś za darmo, więc pracę wykonujesz też za darmo. Skoro pracujesz za darmo, to pieniądze na budowę domu ukradłeś?
    Ja niestety nie. Musiałem na kursy i szkolenia związane z certyfikatami KNX wydać ponad 10 tys. złoty.
    Żona kupiła do naszego domu okna Fakro z-wave ,
    I jestem ciekawy jak je podpiąć z Knx???
    Skoro zaczynasz od dupy strony, to masz problem.
    Zostaw silniki i wywal sterowanie z-wave. Najtańszy sposób.
    Teraz mam na tapecie system Fibaro, widzę że ma większe możliwości i zmieszczę się w przeznaczonej kwocie.
    Większe możliwości? To ciekawe, bo jakimś cudem nie radzi sobie np. z ogrzewaniem podłogowym. Ma aplikację na iPada czy tablety z androidem?
    Widocznie nikt w europie nie zna możliwości fibaro
    http://www.knx.org/fileadmin/news/1340357654216111781English.pdf
    Widzę na zdjęciu obrazek, ładna rozdzielnia a co będzie przy awarii głównego sterownika????
    No to chyba pytanie do fibaro czy innych systemów scentralizowanych takich jak np fibaro. W KNX nie ma czegoś takiego jak główny sterownik.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 03-04-2013 o 07:22
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  17. #157

    Domyślnie

    Ja trochę inaczej postawiłem pytanie niż to na początku tego wątku - określiłem (wtedy wydawało mi się, że dokładnie) co system miałby realizować i wysłałem zapytanie do kilku firm. Odpowiedzi z cenami znajdziecie na tym wątku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...lski-system-ID
    ale wcale nie pomogło mi to podjąć decyzji

  18. #158

    Domyślnie

    Jeśli będzie Ci zależało na instalacji inteligentnego domu, którą będzie można wpiąć w instalację elektryczną w domu można liczyć na firmę zWykonują takie systemy, projekty i instalacje indywidualnie dopasowywane do potrzeb klienta, który ją zamawia.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 16-02-2023 o 09:35

  19. #159

    Domyślnie

    Nie czytałem całego tematu, przejrzałem z grubsza.
    Uważam, że jak ktoś nie ma na ten temat zielonego pojęcia a chce mieć jakiś inteligenty dom to niestety musi się zdać na łaskę instalatorów i później niemało płacić za serwis i usuwanie ewentualnych usterek.
    A jak ktoś potrafi coś tam programować prostego, miał chociaż raz w ręce np arduino lub coś podobnego to powinien iść wyłącznie w Home Assistant.

  20. #160
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał L.mArK Zobacz post
    Nie czytałem całego tematu, przejrzałem z grubsza.
    Uważam, że jak ktoś nie ma na ten temat zielonego pojęcia a chce mieć jakiś inteligenty dom to niestety musi się zdać na łaskę instalatorów i później niemało płacić za serwis i usuwanie ewentualnych usterek.
    A jak ktoś potrafi coś tam programować prostego, miał chociaż raz w ręce np arduino lub coś podobnego to powinien iść wyłącznie w Home Assistant.
    ha to oprogramowanie. Ilość i jakość sprzętu na rynku jest też mocno zróżnicowana. A czymś to HA musi sterować. Dla mnie ideałem by były graty ala dom inteligentny ale sterowane z HA. Natomiast ilość i jakość sprzętów na szyne din co się nadają albo potrafią zaraportować stany jest mało albo są drogie. W system bezprzewodowy w nowym domu nigdy bym się nie zdecydował.

    Do Grentona nie musisz mieć autoryzacji, możesz sobie zrobić sam. Można to spiąć z HA i robić tam rzeczy, których grenton nie umie albo są bardziej skomplikowane w wykonaniu. Corowe rzeczy działąją nawet podczas awarii.

    Odpowiadając na to co możesz dostać za 15 tys, dużo. Jak zrobisz samemu.

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony