dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar farmi
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    182

    Domyślnie Beton żywiczny

    Na ostatnich targach Budma wypatrzyłem nawierzchnie z kruszywa zespojonego żywicą. Wygląda to niesamowicie i może być stosowane zarówno jako wykończenie tarasu jak i podjazd, a nawet stosują to na parkingi dla tirów. Można używać różnych kruszyw -żwiry, grysy, otoczki itp a także do wyboru mamy różne żywice -bezbarwne i kolorowe. Są to nawierzchnie całkowicie przepuszczalne wodę, nie tworzą sie na nich kałuże i nie wymagają stosowania spadków dla odwodnienia- wystarczy tylko że taka nawierzchnia jest lekko wyniesiona np ponad trawnik.
    Wszystko ładnie i cudnie do póki nie padną ceny - bo nawierzchnia 2-3cm z materiałem i robocizną startuje od ok 200 zł w górę.
    Może jest ktoś z szanownych forumowiczów, kto doradziłby w doborze odpowiedniej żywicy i proporcji dla samodzielnego wykonania takich nawierzchni?
    - wystarczy mała betoniarka i kruszywo można samemu zrobić sobie wypasiony podjazd.
    Wiem że chyba musiałaby to być żywica poliuretanowa np bezbarwna która nie zżółknie pod wpływem promieni UV - ilość tej żywicy pewnie dobierze się metodą kilku prób i błędów - głównie chodzi jaki rodzaj/firme żywicy użyć???

  2. #2

    Domyślnie

    Wkrótce minie 10 lat od tego posta, a tu nic.
    Czy można gdzieś kupić taki beton w workach? Potrzebuję niewiele.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Nie wiem co to jest beton żywiczny, ale wypełniacze na bazie żywic można kupić w firmach z kostką brukową. To jest masa o gęstej konsystencji, kruszywo drobne + żywica. Kupuje się to w wiadrach nie workach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony