dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 119
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2379
  1. #1001
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Pkorol nie obraź się, ale jakiś jesteś taki ofensywno-pretensjonalny. Nikt nie chce Twojej krzywdy, a Ty od razu z pretensją w głosie:"Mam wymienić dachówki na blachę?". Wymyśliłeś coś, fajnie, przetestuj to przez kilka miesięcy, może rok, podziel się wrażeniami albo nie. Strasznie niejasno opisałeś jak to ma działać, gdzie wymiennik jakie rurki, gdzie wymiana ciepła między wodą a powietrzem. Jak dla mnie, to takie trochę słabowite. Wykonanie nie zachwyca, wyniki nie zachwycają. Nie ma jak tego nawet porównać do Jaśkowego wymiatacza, a do tego Ty chcesz to jeszcze sprzedawać?
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  2. #1002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Rozumie że masz dachówką pod nią membranę, a dopiero z pod tego będziesz brał powietrze ?
    lipa dla tego że membrana zabije 90% leciwej energii z nieszczelnych dachówek dość dużej bezwładności cieplnej.
    Blacha pewnie i tylko ona pasuje jak ulał.
    Mam zamiar w przyszłości sprzedawać te instalacje i już mam parę przeglądających się tej konstrukcji
    chwila ? ale czy to nie jest patent Jaśka ? wyciągasz informację aby z tego biznes zrobić ?
    Myślę że możesz pod warunkiem pewnie że nie przywłaszczysz sobie pomysłu to rób i krzew idę.

  3. #1003
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    No i właśnie tak myślałem, że odbierasz "ciepło" między membraną, a swoją folią. Dla mnie nawet rozważając teoretycznie- słabo to będzie działało. Cały pic polega na tym, że ciepło odbierasz między pokryciem a membraną(ocieploną od spodu). Możesz spróbować zroić np. 3-4takie kanały i połączyć grzejniki, żeby zwiększyć wydajność( jeśli się da). Proponowałbym pomierzyć temperaturę pod dachówką- łatwo wtedy ocenić różnicę między Twoim kanałem, a połacią.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    ... robię "jaśkowy wynalazek" dachowy na swój rozum. (...) Mam zamiar w przyszłości sprzedawać te instalacje ...
    Gdyby to faktycznie był rozum, a nie chciejstwo ...

  5. #1005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    No i właśnie tak myślałem, że odbierasz "ciepło" między membraną, a swoją folią. Dla mnie nawet rozważając teoretycznie- słabo to będzie działało
    a czy aby na pewno niech potwierdzi bo chyba moje założenie skomentowałeś ?
    robię "jaśkowy wynalazek" dachowy na swój rozum. (...) Mam zamiar w przyszłości sprzedawać te instalacje ...
    no szykuje nam się kolejny "instalator" niech się do "króla" TB zgłosi po nadanie herbu instalatorów

  6. #1006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Witam, dziękuję za odpowiedź. Mam wymienić dachówki na blachę? Czy gdzieś w temacie podaje Pan cenę instalacji?
    Proszę napisać jakie panują temperatury powietrza, dziś-jutro: na zewnątrz budynku w cieniu oraz bezpośrednio na wymienniku?
    chcesz wszystko na tacy ...?
    zadaj sobie troszeczkę trudu i poszperaj tu na forum...
    zawsze też możesz coś zbudować, zrobić parę eksperymentów, polatać trochę z termometrami ...

  7. #1007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    robię "jaśkowy wynalazek" dachowy na swój rozum. (...) Mam zamiar w przyszłości sprzedawać te instalacje ..
    Stoję na stanowisku że "patenty" z forum są otwarte .
    Warunek nie wolno sobie ich przywłaszczać i przy zastosowaniu podać kto jest autorem.

  8. #1008

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    chcesz wszystko na tacy ...?
    zadaj sobie troszeczkę trudu i poszperaj tu na forum...
    zawsze też możesz coś zbudować, zrobić parę eksperymentów, polatać trochę z termometrami ...
    Jasiek - nie bądź sknera! Napisz chłopakowi wszyściutko, co będzie tracił czas na czytanie forum, eksperymenty i inne dyrdymały. Zaraz sezon się rozpoczyna - nie zdąży nic zarobić .

  9. #1009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karlsen Zobacz post
    Jasiek - nie bądź sknera! Napisz chłopakowi wszyściutko, co będzie tracił czas na czytanie forum, eksperymenty i inne dyrdymały. Zaraz sezon się rozpoczyna - nie zdąży nic zarobić .
    taaa...
    a może jeszcze instrukcję montażu dorzucić ...

  10. #1010

    Domyślnie

    Tylko żeby autor "na swój rozum" mógł ją przetłumaczyć, bo inaczej tantiemy przepadną.

  11. #1011
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    a Ty od razu z pretensją w głosie:"Mam wymienić dachówki na blachę?".
    Odkąd pytajnik jest znakiem pretensjonalnym "?", było to tylko i wyłącznie pytanie, prośba o radę Chciałem blachę kłaść na dach, bo miałem w planach robienie dachowca ale nieco innego. Niestety żona się uparła, że ma być dachówka! No i jest.
    Dzięki temu forum i Jaśkowi również, wpadłem na pomysł dachowca pod dachówką.

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Strasznie niejasno opisałeś jak to ma działać, gdzie wymiennik jakie rurki, gdzie wymiana ciepła między wodą a powietrzem.
    Grzejnik jest wymiennikiem woda-powietrze. Grzejnik podłączony na wejściu prosto do sieci (woda zimna), na wyjściu prosto do zasobnika CWU. Jest to instalacja wstępnego podgrzania wody zimnej, zanim trafi do zasobnika CWU.

    Co do sprzedaży tego wynalazku. Za głośno to powiedziane. Ludzie chętniej kupią solary za 14 tys z dopłatą. Niż coś co kosztuje 500 zł

  12. #1012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post


    Grzejnik jest wymiennikiem woda-powietrze. Grzejnik podłączony na wejściu prosto do sieci (woda zimna), na wyjściu prosto do zasobnika CWU. Jest to instalacja wstępnego podgrzania wody zimnej, zanim trafi do zasobnika CWU.
    grzałeś już coś tym...?
    ile wody mieści ten grzejnik ?

  13. #1013
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    niech się do "króla" TB zgłosi po nadanie herbu instalatorów
    Dziękuję, mój ród ma herb od bodajże 600 lat, tego w zupełności wystarczy. Moje nazwisko rodowe "występuje pierwszy raz w dokumencie unii polsko-litewskiej w 1401".

  14. #1014
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    grzałeś już coś tym...?
    ile wody mieści ten grzejnik ?
    Nie grzałem, właśnie chce spróbować. Na pewno grzejnik odebrałby te 20C wczoraj. A to już coś niż wcale.

    2-4 litry, grzejnik o wymiarach 500x800
    Ostatnio edytowane przez pkorol ; 06-03-2013 o 21:48

  15. #1015
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    taaa...
    a może jeszcze instrukcję montażu dorzucić ...
    Instrukcja nie potrzebna, bo nie będzie pasowała. Proszę wyłącznie o komentarze i rady jak to doprowadzić do przyzwoitego stanu.
    Przeczytałem ten temat i tematy każdego z tego forum. Myślę, że to właśnie mi pomogło w konstrukcji dachowca. Od kilku lat noszę się z pomysłem dachowca z blachy ale nie miałem dachu. Teraz mam, niestety z dachówki.

  16. #1016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    2-4 litry, grzejnik o wymiarach 500x800
    i to ma działać jako przepływowy podgrzewacz...?
    nawet jak byś wywalił to bezpośrednio na słońce to dalej jest o wiele za mało ...

  17. #1017
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Uważam, że wątek z dachówką jest szansą dla forum na dalsze kroki w rozwoju jaśkowych wynalazków. Proszę o pomoc, bo nie mam kompletnego doświadczenia w tej dziedzinie. Jestem gotów Wasze sugestie wdrożyć w życie. Jeżeli czegoś nie rozumiecie, pytajcie. Jestem obcokrajowcem i mogę pisać nie zrozumiale.

  18. #1018
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    i to ma działać jako przepływowy podgrzewacz...?
    nawet jak byś wywalił to bezpośrednio na słońce to dalej jest o wiele za mało ...
    Ile ma być litrów w grzejniku? Pobieram jednorazowo z sasobnika CWU srednio 1-3 litrów wody, na mycie rąk i pary garów. Czyli tele mi wchodzi wody zimnej.

  19. #1019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Ile ma być litrów w grzejniku? Pobieram jednorazowo z sasobnika CWU srednio 1-3 litrów wody, na mycie rąk i pary garów. Czyli tele mi wchodzi wody zimnej.
    dla takiego zużycia CWU to jakiś najmniejszy podgrzewacz elektryczny będzie najbardziej opłacalny...
    jak byś chciał grzać z 1000 czy 2000 L wody to o dachu i wymiennikach możemy porozmawiać ...

  20. #1020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Dziękuję, mój ród ma herb od bodajże 600 lat, tego w zupełności wystarczy. Moje nazwisko rodowe "występuje pierwszy raz w dokumencie unii polsko-litewskiej w 1401"
    to był żart niech kolega nie odbiera do siebie

    To czeka Cie latanie z silikonem i uszczelnianie tej dachówki.
    Mam patent jeszcze inny ale to patent
    Jak pomyślisz sam do tego dojdziesz, podpowiem że dachówkę trzeba tu wykorzystać jako bufor,
    plus folia ...

Strona 51 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony