dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 115 z 115
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał kornela098 Zobacz post
    Jak dla mnie to najlepiej brać od sąsiada jak ktoś takiego ma, gorzej jak się nie ma to dobrym rozwiązaniem jest agregat prądotwórczy z tego co ja się orientuję to prąd budowlany jest drogi i utrzymanie licznika też nie należy do najtańszych.

    Prąd budowlany kosztuje tyle, ile ten w zwykłej taryfie. To abonament za C11 jest drogi. Przerabiałem temat i powiem, że najlepiej liczyć na siebie. Kupić agregat żeby po budowie stał mija się z celem. Taryfę budowlana da się przeżyć.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  2. #102

    Domyślnie

    Tylko nie bierz prądu budowlanego bo to przewyższy twoje koszta. oprócz drogiego prądu masz jeszcze drogie utrzymanie licznika a naprawdę tego prądu nie idzie za dużo lepiej dogadać się z sąsiadem i od niego pociągnąć.

  3. #103
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matyldzia99 Zobacz post
    Tylko nie bierz prądu budowlanego bo to przewyższy twoje koszta. oprócz drogiego prądu masz jeszcze drogie utrzymanie licznika a naprawdę tego prądu nie idzie za dużo lepiej dogadać się z sąsiadem i od niego pociągnąć.
    Koszt nie jest aż tak duży, ja płaciłem około 130 z miesięcznie, taryfa tzw budowlana TAURON, od Sierpnia do Grudnia, tyle mi zajęło postawienie SSZ wraz z instalacją elektryczną, jednakże miałem już licznik ze skrzynka które były już na działce w momencie zakupu. Dodatkowym kosztem była tak zwana RBtka (150 zł używka z OLX).

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Prąd budowlany kosztuje tyle, ile ten w zwykłej taryfie.
    A nawet chyba ciut mniej.

    Cytat Napisał Papucy Zobacz post
    Dodatkowym kosztem była tak zwana RBtka (150 zł używka z OLX).
    Czy dałeś erbetkę pod jakiś daszek? Jak się ją zabezpiecza przez deszczem?

  5. #105
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Nie dawalem dachu miałem taka w skrzynce zamykana na kluczyk, naprawdę archaiczna konstrukcja.

  6. #106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    U mnie RB przez okres już jednego roku stoi na dworze bez zadaszenia. Jest to model, który gniazdka ma na wierzchu.
    Od góry rzucona jest papa przyciśnięta bloczkiem. Ani razu nie było z tym problemu

    PS. Bronił bym się rękami i nogami, żeby od sąsiada nie brać prądu. Przecież abonament miesięczny to coś koło 65 zł przy zadeklarowanym poborze 14KW w taryfie C11. Sam prąd za zużycie 1KW jest tańszy nić w G11. Mieć swój prąd to wygoda.
    Ostatnio edytowane przez Wybuduję czy nie? :) ; 20-05-2018 o 07:04

  7. #107
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Ja SSO zrobiłem na agregacie a resztę budowy na prądzie 3KW

  8. #108
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    220

    Domyślnie

    Panowie doradzcie.

    Na wiosnę startujemy z budową domu. Mamy działkę i obecnie czekamy na przyłącze prądu. Pewnie będzie na wiosnę. Na umowie chyba 15kw. Budować będziemy systemem gospodarczym i mam nadzieję że uda nam się w tym roku zrobić SSO, albo SSZ.

    Jak teraz ugryźć temat prądu? Od sąsiada raczej odpada bo najbliżej mam jakieś 50 metrów.
    Dom ponad 120 letni( kilka razy modernizowany, część dobudowana) nie całe 90 metrów. Średnio ocieplony. Ściany 15-20cm biały styropian, strop 10cm, podłoga 10cm.
    Pompa Samsung 9kw ehs, instalacja 100% grzejniki. Brak buforu. Dawniej kopciuch 11kw.

  9. #109

    Domyślnie

    Ja czekam na przyłącze prądu już prawie rok a mają na to 18miesięcy (tauron).
    Pozostaje Ci prąd od sąsiada no ale jak 50m to pewnie tylko agregat zostaje.

  10. #110
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    220

    Domyślnie

    Panowie doradzcie.

    Na wiosnę startujemy z budową domu. Mamy działkę i obecnie czekamy na przyłącze prądu. Pewnie będzie na wiosnę. Na umowie chyba 15kw. Budować będziemy systemem gospodarczym i mam nadzieję że uda nam się w tym roku zrobić SSO, albo SSZ.

    Jak teraz ugryźć temat prądu? Od sąsiada raczej odpada bo najbliżej mam jakieś 50 metrów.
    Dom ponad 120 letni( kilka razy modernizowany, część dobudowana) nie całe 90 metrów. Średnio ocieplony. Ściany 15-20cm biały styropian, strop 10cm, podłoga 10cm.
    Pompa Samsung 9kw ehs, instalacja 100% grzejniki. Brak buforu. Dawniej kopciuch 11kw.

  11. #111

    Domyślnie

    Ja wszystko robię na przedłużaczu 60m i jakoś nie widzę w tym problemu. Tylko przedłużacz nie marketówka, zrobiłem go sam.

  12. #112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    220

    Domyślnie

    Tak ale ja musiał bym jesZxze jakaś ten przedluzacz przeciągnąć przez drogę.

    Teściu wymyślił że kupimy blaszak i zamiast prądu budowlanego będziemy mieć prąd gospodarczy czy jakoś tak
    Dom ponad 120 letni( kilka razy modernizowany, część dobudowana) nie całe 90 metrów. Średnio ocieplony. Ściany 15-20cm biały styropian, strop 10cm, podłoga 10cm.
    Pompa Samsung 9kw ehs, instalacja 100% grzejniki. Brak buforu. Dawniej kopciuch 11kw.

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiertar Zobacz post
    Tak ale ja musiał bym jesZxze jakaś ten przedluzacz przeciągnąć przez drogę.

    Teściu wymyślił że kupimy blaszak i zamiast prądu budowlanego będziemy mieć prąd gospodarczy czy jakoś tak
    Duzo osób tak robi. Mozna tez kupić lub samemu wybudować szopę a potem wykorzystać ją jako domek narzędziowy.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  14. #114

    Domyślnie

    Informacja od Pani w Punkcie Obsługi Klienta z Tauronu z tego tygodnia:

    Przypisanie do taryfy C ( tzw. prąd budowlany ) lub G ( gospodarstwo domowe ) następuje w oparciu o informacje od montera gdzie została zabudowana skrzynka elektryczna po naszej stronie. Jeżeli na działce znajduje się niezadaszona eRBetka to dostaniemy C, jeżeli mamy ją zabudowaną w garażu lub jakiejkolwiek altanie ( pani mówiła nawet o dwóch słupkach z daszkiem ) to otrzymamy G. Dodatkowo, najlepiej jest to zrobić zanim zaczniemy budowę.

    Również mając garaż lub altanę można od razu podpisać umowę na docelową moc np. 14kW aby od początku zabudowali zabezpieczenie 25A gdyż w taryfie G nie ma opłaty od mocy. Nie będzie to wymagało dodatkowych opłat przy późniejszym jej zwiększaniu.

    W przypadku taryfy C ( gdyby z jakiś powodów tak się stało ) jest możliwość podpisania umowy na mniejszą moc na czas budowy niż docelowo wnioskowana aby nie płacić kosmicznego abonamentu.

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nerialis Zobacz post
    Jeżeli na działce znajduje się niezadaszona eRBetka to dostaniemy C, jeżeli mamy ją zabudowaną w garażu lub jakiejkolwiek altanie ( pani mówiła nawet o dwóch słupkach z daszkiem ) to otrzymamy G.
    Na gębę to różne bajki opowiadają. Czyli jak chcę skrzynkę, bo latem przyjeżdżam kamperem i chciałbym sobie TV pooglądać, laptopa i telefon naładować, to podpada pod działalność gospodarczą?
    Na szczęście jak dostają wniosek na piśmie i na piśmie musieliby uzasadnić odmowę, to przestają się bawić w Andersena.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony