dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 41
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 812
  1. #781

    Domyślnie

    Zatrudniłem ''fachowców'' do położenia cegiełki za piecem wolnostojącym. Oni robili, ja pracowałem w innym pomieszczeniu. Jakie było moje zaskoczenie, kiedy zobaczyłem część tej pracy... Cegły były przyklejone tak krzywo... To nie kwestia kilku stopni, a kilkudziesięciu! Kazałem im znikać, oczywiście nie zapłaciłem, i wspólnymi siłami ze szwagrem zrobiliśmy to 100 razy lepiej.

  2. #782

    Domyślnie

    Łał, nie zazdroszczę wam... jednak trzeba brać sprawdzoną ekipę do pracy

  3. #783

    Domyślnie

    U znajomych źle dobrana pompa ciepła, zbyt mała jak na ogrzanie domu...

  4. #784
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pabloq Zobacz post
    U znajomych źle dobrana pompa ciepła, zbyt mała jak na ogrzanie domu...
    Napiszesz coś więcej?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #785

    Domyślnie

    Przepraszam mam pytanie nie chciałbym zakładać specjalnie tematu .

    Fachowiec położył źle pape , niedoklejona , słabo nieprzyklejona przez co przecieka dach o wiele bardzie przecieka niż przed położeniem nowej papy. Papa , którą kupiłem była dosyć droga bo 38 zł za metr , wyszło 16 rolek po 5 metrów . Mieszkanie jest do kapitalnego remontu wiec woda niczego nie uszkodziła tylko osłabia zapewne tynk i ogólnie ściany .

    Chciałbym zasięgnąć ekspertyzy jakiegoś fachowca i skierować sprawę do sądu . Do jakiego fachowca się mam udać rzeczoznawca budowlany ?

  6. #786

    Domyślnie

    Tak, rzeczoznawca budowlany.

  7. #787

    Domyślnie

    Czy mogę podać do sądu osobę ( nie powodzi działalności gospodarczej" złota rączka") , za zniszczenie papy , złe pokrycie dachu>? Nie mam podpisanej umowy , ale na szczęście mam nagranie całej rozmowy i przekazanie pieniędzy i klucza do mieszkania. ( zapłata była z góry )

    Czy realnie mogę wygrać taką sprawę czy nie mam nawet na co liczyć i tylko to będzie starta czasu i niepotrzebnych nerwów?

  8. #788

    Domyślnie

    Jeśli rzeczoznawca uzna, że to oczywiste błędy w sztuce to oczywiście masz bardzo duże szanse na wygraną w sądzie - to byłaby dość prosta sprawa (choć potrwa pewnie 2-3 lata). Natomiast czy wykonawca potem zapłaci i jak nie, to czy komornik będzie miał z czego ściągnąć pieniądze od niego, to niewiadoma...

  9. #789
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Piękne te darmowe porady prawne w necie. Takie specyficzne ������
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  10. #790
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    Przepraszam mam pytanie nie chciałbym zakładać specjalnie tematu .

    Fachowiec położył źle pape , niedoklejona , słabo nieprzyklejona przez co przecieka dach o wiele bardzie przecieka niż przed położeniem nowej papy. Papa , którą kupiłem była dosyć droga bo 38 zł za metr , wyszło 16 rolek po 5 metrów . Mieszkanie jest do kapitalnego remontu wiec woda niczego nie uszkodziła tylko osłabia zapewne tynk i ogólnie ściany .

    Chciałbym zasięgnąć ekspertyzy jakiegoś fachowca i skierować sprawę do sądu . Do jakiego fachowca się mam udać rzeczoznawca budowlany ?
    Czy ja dobrze liczę, że chcesz podać kogoś do sądu o 3000 zł bez spisanej umowy?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #791
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Czy ja dobrze liczę, że chcesz podać kogoś do sądu o 3000 zł bez spisanej umowy?
    No... "Złota rączka" bez faktury - bo taniej , ale za to nagranie rozmowy

  12. #792
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    wystarczy mail, sms, świadek etc. na fakt zawarcia umowy i jej treści.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  13. #793
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Na dzień dobry biegły weźmie 3000 zł. Potem prawnik, potem odwołania, nowi biegli i nowe ekspertyzy...... A świadków, że autor kazał robić źle pod rygorem niepłacenia tamten nygus pewnie też znajdzie. Ale można próbować
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #794

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Na dzień dobry biegły weźmie 3000 zł. Potem prawnik, potem odwołania, nowi biegli i nowe ekspertyzy...... A świadków, że autor kazał robić źle pod rygorem niepłacenia tamten nygus pewnie też znajdzie. Ale można próbować
    Każdy nygus który pobiera pieniądze za prace, robi to profesjonalnie wiec jako "profesjonalista" nie może przyjść linii obrony w której powoła się na wytyczne inwestora. W tym roku miałem odczynienia z 2 takimi przypadkami łącznie z oświadczeniem inwestora na piśmie i orzeczenia był zawsze negatywne dla wykonawcy ale musiał dojść do rozprawy.

  15. #795
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Jeśli gość ma jakikolwiek majątek to warto. Za błędy się płaci. Niemała szansa, że w trybie uproszczonym dostanie się nakaz zapłaty się - bez stawienia w sądzie, potem odczekać, klauzula i komornik Nie ma co dramatyzować. Sporo do ogarnięcia samemu, ale każdy prawnik coś takiego ogarnie. A ceny usługi - różne... Sprawa prosta, więc myślę że nie trzeba brać pierwszej ligi i spokojnie poniżej tego co pisze kolega. Jak ze wszystkim - jeśli nigdy nie porównujesz cen, to zawsze drogo się kupuje
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  16. #796
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    Każdy nygus który pobiera pieniądze za prace, robi to profesjonalnie
    A ktoś na tym świecie pracuje za darmo? A profesjonalistów tak mało...

    A co do meritum - powtarzam do znudzenia. Umowa chroni prawa wykonawcy. Inwestora chronią pieniądze w kieszeni. Jak uznamy, że fuszerka - nie płacimy i to niech wykonawca nas po sądach ciąga, jak nie chce się dogadać/uznać reklamacji.

    Sprawa prosta nie jest bo trzeba udowodnić i treść umowy (a zgodnie z KC ma być na piśmie i sąd może nie dopuścić dowodzenia jej treści na podstawie zeznań). Bo trzeba udowodnić fuszerkę - a pomiędzy fuszerką a tip-top jest ogromna przestrzeń. I nawet jak wygramy, i wyegzekwujemy należność, to koszty sądowe są wg stawek państwowych. A to oznacza, że będziemy musieli dopłacić z własnej kieszeni. I nie warto zatrudniać rzeczoznawcy (nawet, jak jest na liście biegłych sądowych) - bo jego ekspertyzę podważy druga strona i pieniądze wyrzucone w błoto a sąd i tak powoła biegłego jak zawnioskujemy i/lub uzna to za stosowne.

    W trybie uproszczonym w tej sytuacji nie da się pozwać, bo nie ma żadnego dokumentu potwierdzającego istnienie jakiegokolwiek roszczenia.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 21-01-2023 o 13:26

  17. #797
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Irtherm raczej chodziło o to:

    Inaczej ocenia się prace wykonane przez "firmę", a inaczej jak Antek zawrze umowę na umycie auta za 20 zł by dorobić do kieszonkowego.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    W trybie uproszczonym w tej sytuacji nie da się pozwać, bo nie ma żadnego dokumentu potwierdzającego istnienie jakiegokolwiek roszczenia.
    Bzdury piszesz. Po co skoro się nie znasz... Wprowadzasz tylko w błąd.

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    Czy mogę podać do sądu osobę ( nie powodzi działalności gospodarczej" złota rączka") , za zniszczenie papy , złe pokrycie dachu>? Nie mam podpisanej umowy , ale na szczęście mam nagranie całej rozmowy i przekazanie pieniędzy i klucza do mieszkania. ( zapłata była z góry )

    Czy realnie mogę wygrać taką sprawę czy nie mam nawet na co liczyć i tylko to będzie starta czasu i niepotrzebnych nerwów?
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 22-01-2023 o 18:55
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  18. #798
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Pytanie, wg czego miało być wykonane zlecenie: życzenia inwestora, projektu, uwag do projektu, aneksu, na gębę itd itp. To można tak ciągnąć w nieskończoność.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  19. #799

    Domyślnie

    Może po prostu zgodnie ze sztuką?

  20. #800

    Domyślnie

    W moim przypadku beton źle rozrobiony, który po pewnym czasie (po wyschnięciu) zaczął przeciekać, oczywiście trzeba było go skuć i zalać na nowo, firma budowlana umywała ręce, tak budowa stanęła na kolejny miesiąc


    https://pracowniaa.pl/
    Ostatnio edytowane przez domofocus ; 20-02-2023 o 17:38

Strona 40 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony