dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 41
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 810
  1. #761

    Domyślnie

    Nieźle. Przecież to mogło kogoś zabić. Ja bym tego tak nie zostawił tylko udupił wykonawcę jak tylko można. Fuszerki nie zagrażające życiu jeszcze można przeboleć. Przyjdzie firma , poprawi i jest ok ale takie coś to kryminał. Na takich kołeczkach to bym obrazu nie powiesił a co dopiero sufit. Do sufity tylko kołki metalowe rozporowe. Ja u siebie dałem 6x60 i niekiedy po 2 sztuki a sufit max 12m2
    Ostatnio edytowane przez hudy8 ; 11-10-2018 o 11:10

  2. #762

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    Nieźle. Przecież to mogło kogoś zabić. Ja bym tego tak nie zostawił tylko udupił wykonawcę jak tylko można. Fuszerki nie zagrażające życiu jeszcze można przeboleć. Przyjdzie firma , poprawi i jest ok ale takie coś to kryminał. Na takich kołeczkach to bym obrazu nie powiesił a co dopiero sufit. Do sufity tylko kołki metalowe rozporowe. Ja u siebie dałem 6x60 i niekiedy po 2 sztuki a sufit max 12m2
    Może od razu nie zabije ale fuszerka z wyższej półki. Co do kołków, spójrz do czego one były wkręcane - do "garów" (myślę, że to gary) kiepskiej jakości i mocy. Takich rozmiarów kołki np. Fishera wytrzymają naprawdę dużo. Jeśli wykonawca starał by się mocować do belek stropowych to może nie wystąpił by taki efekt, co prawda kołeczki mógł dać trochę dłuższe.
    Ostatnio edytowane przez wg39070 ; 11-10-2018 o 12:47
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #763
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał TM3d Zobacz post
    Załącznik 420098
    Załącznik 420099
    Załącznik 420100
    Załącznik 420101
    Załącznik 420102
    Sufit podwieszany około 48m2, wykonany rok temu. Firma nie należała do najtańszych, nie targowałem się, prace przebiegały normalnie.
    Dwa dni temu rano pojawiły się huknięcia(?) i trzaski, strop się powoli uginał i pękał w miejscach styku płyt. Wynoszę masę rzeczy, na co dzień pokój dzienny jest placem zabaw dla kilkunastomiesięcznego dziecka, i podpieram sufit drabiną. W momencie kiedy zastanawiam się co podłożyć jeszcze pod drabinę bo brakuje kilku cm, sufit opiera się o drabinę i już nic nie muszę podkładać.
    Telefon do firmy która to robiła, właściciel Michał Wołczacki pojawia się po 2h. W trakcie rozmowy wychodzi ze sufit wykonał jego znajomy podwykonawca Krzysztof Maliszewski i on umywa ręce. Ile w tym prawdy trudno powiedzieć. Obaj panowie z Białegostoku.
    W między czasie przez otwór po oprawie widzę że wszystkie kołki mocujące wieszaki do stropu po prostu wysunęły się.
    Rozbieram sufit, bo po prostu trzeba mieszkać w tym domu.
    Wszystkie kołki mocujące wieszaki do stropu były plastikowe, miały średnicę 6mm i długość 2,5cm-to nie pomyłka!
    Poszukuję osób u których ta ekipa wykonała wykończeniówkę lub remont, być może ich sufity też mogą runąć w każdej chwili.
    W Poznaniu poszło 300m² http://www.gazetaprawna.pl/galerie/7...ty-center.html

  4. #764

    Domyślnie

    Będzie Pan zadowolony.. Będzie Pan zadowoooooloooony. Jak podwieszany kogos przygniecie to do śmiechu nikomu nie będzie

  5. #765
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TM3d

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Kod pocztowy
    16-070
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Może od razu nie zabije ale fuszerka z wyższej półki. Co do kołków, spójrz do czego one były wkręcane - do "garów" (myślę, że to gary) kiepskiej jakości i mocy. Takich rozmiarów kołki np. Fishera wytrzymają naprawdę dużo. Jeśli wykonawca starał by się mocować do belek stropowych to może nie wystąpił by taki efekt, co prawda kołeczki mógł dać trochę dłuższe.
    Wszystkie kołki były mocowane do belek. Kołek "siedział" także w drucie wieszaka. Czyli pierwsze i ostatnie milimetry koła nic nie dawały i w sumie tylko może ze 2cm kołka "pracowały". Kolejną ważną rzeczą jest to czy producent podając udźwig bierze pod uwagę zmęczenie materiału.

  6. #766
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #767
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    mała obsuwa
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #768
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dkamilb

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    18
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie na razie tylko projektant. Schody źle rozplanowal. Nanioslem dużo zmian, ale o schodach nie pomyślałem...zabiegowe(180'), wekscie Z lewej strony. (Dzisiaj usłyszałem że powinny zaczynać się z prawej?)
    Zburzylem zelbet, dolewam teraz strop schody będą drewniane po ścianie, 90' i górny bieg. Oszczedzilem około 10 m2.
    Fuszerki za to widziałem straszne...
    Strop teriva składający się x2. Za krótkie belki i źle podparty. (Łódzkie)
    W budynku użyteczności publicznej zamontowali okna ze współczynnikiem 1,3. W peojekcie był 1,1 xD
    Na moim przypadku:
    Kierowałem palowaniem pod piwnice bloku ( koparka z wibromlotem, bardzo
    fajna cena, pale DSM), pomiędzy starym blokiem A bankiem. Dużo głupot zgody prezesa banku, mieszkańców itd. 60 sztuk 8 m w teren, i ponad 200 dwuteownikow. Po 6 m stanęły. Odwierty były na 6m, a chciałem oszczędzić i nie robiłem głębszych. Około 20 wystawała ponad 1m. Tylko 5 weszło bez problemu. Iły...musiałem zamówić mocniejszy sprzęt i dobić. Ta sama firma i tragedii nie było ale 6k poszło.
    Przenieśli mnie na inną budowę.
    Na już przedstawionym bloku zrobili wykop i berlinke. Wpadłem po papiery, dużo znajomych. Wykop głęboki i lata od niwelatora nie starczała, zażartowałem żeby deska przedłużyl, i poszedłem.
    Co wynikło.. Tak zrobili deska od dołu na łacie. Kierownik budowy i robót nie zauważyli i zalali Chudzik około 45 cm za wysoko. 40 cm betonu xD
    I tak oto wróciłem na blok xD

  9. #769
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Tommy1981
    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-850
    Posty
    2

    Domyślnie

    Największa fuszerka - próg pomiędzy łazienką a korytarzem, wysokości ok 3 cm :-O

  10. #770

    Domyślnie hydraulik

    https://zapodaj.net/29b5c4f37f95f.jpg.html https://zapodaj.net/8ede9332e22cb.jpg.html A mi przysłali hydraulika z administracji który zepsuł jeden kran a drugi powiesił krzywo i jeszcze kapało w 3 miejscach. Hydraulika znaleźli przez jakiś portal bo swoich już podobno nie mają.

  11. #771

    Domyślnie

    Ja mam zaplanowaną budowę domu i zaczynam się obawiać czytając te wszystkie historie Ekipę polecił mi znajomy, ale z tego co czytam wszystkiego można się spodziewać. Przy budowie domu solidna ekipa to podstawa i mam nadzieję, że na taka trafiłam
    reklama na FM jest płatna

  12. #772
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    1. Dom, ktory się zapadł w gruncie (grunt za mało nośny)
    2. Strop typu falistego, czyli podparty zbyt rzadko podczas lania betonu
    3. Zamiast wełny na poddaszu użytkowym włożone worki foliowe po tej wełnie, a welna gdzieś zniknęła
    4. Obrócony dach z lukarną (poddasze użytkowe) na domu na planie kwadratu
    5. Zbyt płytko posadowiony dom na gruntach wysadzinowych - znam dwa przypadki i obydwa to architektki (kobiety) - zbytnia wiara w tabelki i "obliczenia"???
    6. Mój sąsiad przerobił drogę gminną tak, aby woda z tej drogi w całości lała sie do niego na podwórko - miało być wygodnie, to wykostkował drogę gruntową (za co dostał karę). Teraz namawia mnie, żebym przerobił drogę, żeby woda lał sie do mnie, bo cytuję "on już dał kostkę"
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #773
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zabranka

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Trzeba uważać

  14. #774
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adrian2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    U mnie kiedyś fachowcy zamontowali listwy przypodłogowe na gwoździach i wkrętach do drewna (zakup podłogi z montażem). Mam jedną ścianę półokrągłą i stwierdzili, że nie da się na niej zamocować listwy w całości i pocieli takie małe 10-cio cm kawałki , gdybu użyli normalnych kołków montażowych to napewno byim sięudało. Mi się udało więc dla mnie to była fuszera..
    Inni z kolei malowali jedną ścianę elewacji od strony sąsiada (dom w granicy), a że sąsiad oparł sobie szybę o ścianę, to już jej nie odstawili tylko pomalowali dookoła. Dosłownie jak z tych głupich filmików na yt.

  15. #775
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zAGAz

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    80-209
    Posty
    3

    Domyślnie

    U mnie po gruntownym remoncie łazienki, okazało się, że zalewam sąsiadkę... i ponownie kucie płytek, zrywanie płyt, syf i wywalone pieniądze. Okazało się, że ekipa źle zgrzała rurki i ciekło z nich i wszystko gniło od środka

  16. #776

    Domyślnie

    Już dawno doszedłem do wniosku, że człowiek na wszystkim musi się znać. Ten temat tylko to potwierdził.

  17. #777
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bartolomeooo

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    164

    Domyślnie

    Ło panie... jakbym napisał co się na mojej budowie działo to bym wygrał ten wątek są jakieś nagrody dla zwycięzcy?

    Majster, murarz już starszy, budowa rok temu w słońcu w te 40-stopniowe upały, ani łyka wody nie wypił, tylko piwo jedno za drugim i to jakieś 9%... ale i tak po piwach lepiej robił niż na trzeźwo.

    Na trzeźwo: robi któryś tam rząd ściany fundamentowej, kładzie beton, bloczek betonowy, poziomica - coś nie gra, bierze młota - [jeb, jeb, jeb] - poziomnica, dalej nie gra, znowu [jeb, jeb, jeb] - dalej nie gra... no to "a ch***j, następną warstwą się wyrówna"

    Jeden z jego ulubionych tekstów to: "po to Bozia dała oczy, żeby robić na oko"

    Drzwi wewnętrzne w projekcie napisane 80/200 czy jakoś tam, to oczywiście wszystkie otwory pod drzwi mają 80 cm

    Majster stary, całe życie się je****y nie nauczył robić schodów, teraz pierwszy schodek będę miał 8 cm wysokości, pozostałe 19 cm

    Dobra, dalej nie chcę pisać bo już się wk****

  18. #778

    Domyślnie

    Odpracowywal u ciebie dlugi ze go tam caly czas trzymales ?

  19. #779
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiš Zobacz post
    Odpracowywal u ciebie dlugi ze go tam caly czas trzymales ?
    Ludzie mają w genach zakodowane, że budowlaniec musi pić, palić itd.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  20. #780
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ludzie mają w genach zakodowane, że budowlaniec musi pić, palić itd.
    No i ciężko wziąć miarkę i sprawdzić wymiary schodów. U mnie goście się starali, a i tak w kilku miejscach się pomylili. Zwyczajnie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 39 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony