dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 41
Pokaż wyniki od 801 do 812 z 812
  1. #801
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KasiaKorczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-855
    Posty
    3

    Domyślnie

    A może właśnie przeciwnie, ma ktoś do polecenia porządnego fachowca z Krakowa i okolic

  2. #802

    Domyślnie

    Nie mam zielonego pojęcia, kto jest autorem pomysłów, które za chwilę opiszę, ale fantazji mu nie brakowało - to trzeba przyznać.
    Kupiliśmy mieszkanie "stare" (lata 60.te), ale odnowione całkiem niedawno tak, że spokojnie można się było wprowadzić. A z czasem zaczęły wychodzić ciekawe kwiatki...

    1) Z jakiegoś powodu wszystkie (naprawdę wszystkie) ściany sa pokryte płytą g-k i nie pociągnięte żadną gładzią. Estetyka estatyką, ale ilość pochłanianej farby to jakiś kosmos!

    2) Od początku w łazience brakuje płytki lub innego zakrycia liczników. Ot dziura w ścianie, ale w kącie i niebardzo mieliśmy pomysł co z tym zrobić. Wymieniamy grzejniki, przychodzi hydraulik, patrzy na tę dziurę w ścianie i mówi - O, ja juz pamiętam to mieszkanie! To tu przyszedłem na kontrolę i nie mogłem znaleźć wodomierzy. Okazało się, że ktoś przy remoncie je po prostu... zakafelkował

    3) Jak wszystko zabudować płytami, to wszystko - wentylacja też, a czemu nie?! Musieliśmy wzywać kominiarza, żeby nam pokazał, gdzie mam wykuć dziurę do komina wentylacyjnego (który komin jest nasz).

    4) Nie wiem, jaki "hydraulik" prowadził rurę od zlewu do rury kanalizacji, ale nie przyszło mu do głowy, że zrobienie "u" może nie być dobrym pomysłem. Kanalizacja jest w ścianie jakieś 1.5 metra od zlewu. Tuz przy wlocie do ściany ktoś sobie zrobił "składak" z 2 rur, gdzie połączenie wypada w dołku. Czy się zapychało i gromadziło tam wszystko? A jakże

  3. #803
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrekson Zobacz post
    1) Z jakiegoś powodu wszystkie (naprawdę wszystkie) ściany sa pokryte płytą g-k i nie pociągnięte żadną gładzią. Estetyka estatyką, ale ilość pochłanianej farby to jakiś kosmos!
    Jak dobrze zagruntujesz to nie powinno pochłaniać farby.
    Dom przedwojenny, 60m² ogrzewane 22-23°C, plus 60m² poddasze 45° nieogrzewane.
    Ogrzewanie: Pompa ciepła PW "tymi ręcami" - 2,9kW, 100% grzejniki przewymiarowane + w rezerwie klima 2,9kW
    Ocieplenie: ściany 13cm styropian, strop 5cm styropian, dach 20cm wełna mineralna, podłoga 5cm styropian.
    Rekuperacja "tymi ręcami"- wymiennik Siwicki, wentyle EBM R3G220-RC05-03 płynna regulacja, filtry f5, f9, 5kg filtr węglowy.
    PV 9,92kWp Wschód-Zachód 32x Sharp 310, SolarEdge.

  4. #804
    Banned
    pizzożerca

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Grójec
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    A miałby ktoś pomysł co zrobić z zrobionym sufitem z płyty Gk który nie ma zachowanych kątów? Fale dunaju tam wyszły, a fachowiec się zawinął. Słyszałem, że są specjalne tasmy. da radę to zrobić samemu?

  5. #805

    Domyślnie

    Mi fachowiec robił wylewkę wyrównującą po listwach tak krzywo, ze po jego zwolnieniu musiałem równać ją klejem do płytek. Panele podłogowe i tak do dzisiaj chodzą...

  6. #806

    Domyślnie

    Budując z generalnym wykonawcą można by było oddzielny wątek otworzyć na temat fuszerek, ale podzielę się chyba najbardziej spektakularną. Deweloper budował dom mi i sąsiadowi. Wybierając tynk elewacyjny sąsiad wybrał kolor biały ciepły a ja biały zimny. Co zrobiła ekipa podwykonawców - oczywiście zamienili tynki . Po jakimś czasie idzie się przyzwyczaić, deweloper oczywiście powiedział, że w umowie nie było sprecyzowanego koloru - standardowa technika zbywania inwestora.

  7. #807
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @budamator, z tego co piszesz w rozlicznych tematach faktycznie bardzo źle trafiłeś na wykonawcę.
    Ostrzeż innych są tu tematy pt. "czarna lista".
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #808

    Domyślnie

    Dzisiejsza akcja.
    W umowie tynk STOSilco....
    Część domu - przyziemie i wnęka tarasową zrobiona STOSilcolitem....
    Bo się pomylił dostawca....

  9. #809
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Na Twoją korzyść czy nie?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #810

    Domyślnie

    StoSilcolit jest tylko lekko maźnięty silikonem, s STOSilco to tynk silikonowy który mam na reszcie domu.

  11. #811

    Domyślnie

    Odnośnie największych fuszerek, jakie ostatnio widziałem, to na schodach zewnętrznych zastosowano płyty gips-karton do wyrównania głębokości stopni pod płytkami. Nie trudno się domyślić co się zadziało, kiedy dostała się odrobina wilgoci...

  12. #812
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    lol2:

    Ciekawe czy właściciel sam na to wpadł czy pomysł taniego fachowca?

Strona 41 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony