dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    bARDZO PODOBAJĄ MI SIĘ OKNA ZE SZPROSAMI WEWNĄTRZ SZYBY - NIESTETY MOGŁAM JE OGLADAC TYLKO Z ZEWNATRZ CZY OD SRODKA SA ROWNIE ATRAKCYJNE CZY NIE WYGLADAJA JAK KRATY ??? PROSZE O POMOC



  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Z wewnątrz wyglądają też dobrze.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Wygląd to jedno, ale czy widzieliście kiedyś okna ze szprosmi międzyszybowymi zimą? Przy dużej różnicy temperatur na ich wysokości skrapla się woda. Szprosy są wykonane z aluminium i tworzą mostek termiczny .

  4. #4

    Domyślnie

    Piep...ysz

    Widziales kiedys z bliska szyby ze szprosami?
    Pozdrawiam
    Dlugi

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    hmm co za słownictwo swoją drogą to anonim chyba rzeczywiście jest przewrażliwiony, poza tym skąd to aluminium ? Wydawało mi sie że dajmy na to w drewnianych oknach szprosy są drewniane to raz a i same szprosy z tego co wiem nie dotykają ani zewnętrznej ani wewnętrznej szyby, to dwa.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    On 2002-07-03 15:18, dobrzykowice wrote:
    Wydawało mi sie że dajmy na to w drewnianych oknach szprosy są drewniane to raz a i same szprosy z tego co wiem nie dotykają ani zewnętrznej ani wewnętrznej szyby, to dwa.
    Zastanawialiśmy się długo z żoną nad ewentualnością zakupu okien ze szporosami, lecz w końcu z nich zrezygnowaliśmy (ach te ceny).
    Sporo takich okien naogladaliśmy się i stwierdzam, że szprosy bywają i drewniane i plastikowe i metalowe (czy to aluminium - nie wiem). Bywają umieszczone między szybami, przylegają do szyb a także są umieszczane na ruchomych zawiasach na zewnatrz okna. Czyli "do wyboru - do koloru"
    Co do słownictwa anonimowego - to masz całkowitą rację.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Sorry - ponioslo mnie. Wiec nie zawsze sa szprosy drewniane - ja mam w drewnianych oknach szprosy aluminiowe tylko sa powleczone metalem w kolorze zlota. Szpros nie dotyka do szyby - powiem wiecej - utrzymuje staly dystans pomiedzy szybami. Na przecieciach ma nalozone silikonowe krople, ktore dotykaja do szyby utrzymujac stala odleglosc. Czy to w czyms pomaga? - nie wiem ale wystarczy popatrzec na szyby bez szprosow np. rano - widac ze nie sa plaskie tylko wklesle - wszystko przez zmiany temp. Takie chodzenie szyby moze miec wplyw na szybsze ubycie argonu z miedzyszybia.

    Pozdrawiam
    Dlugi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony