dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 125
  1. #101

    Domyślnie

    Witam,

    Bardziej liczę na chłodzenie ścian niż podłogi, bo zdaję sobie sprawę że chodzenie po zimnej podłodze nie należy do przyjemnych doznań.

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wic1 Zobacz post
    Jeśli na zewnątrz mamy 35 a w domu będzie 25 albo nawet 30 to jest to już jakiś komfort.
    Ale jak na zewnątrz masz 75% wilgotności względnej i 30*, a wewnątrz 25*, ale 99% wilgotności - to gdzie będzie bardziej komfortowo?

    A przecież schładzanie powoduje wzrost % wilgotności względnej, jeżeli nie nastąpi kondensacja (a przecież kondensacji na podłodze nie chcemy - zwłaszcza na panelach i drewnie, ale grzyb i pleśń na płytkach też fajne nie są) to wilgotność wzrośnie pogarszając komfort - pytanie, czy bardziej komfort zepsuje wzrost wilgotności, czy poprawi spadek temperatury. Pewne jednak, że lepsze jest schładzanie połączone z osuszaniem.

    Liczby nie są przypadkowe - pobaw się kalkulatorkiem wilgotności względnej czy wykresem Molliera.

  3. #103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Chłodzenie płaszczyzną to kompletne nieporozumienie...
    Instalacja służąca nie tylko do grzania lecz także do chłodzenia powinna być odpowiednio zaizolowana.

    Nie ma efektywnego chłodzenia bez wymuszonej cyrkulacji powietrza !!!

    Najlepszym, cichym i niedrogim sposobem na centralne chłodzenie wszystkich lub wybranych pomieszczeń jest połączenie GWC z grzejnikami rewersyjnymi. Pracuje wyłącznie pompa cyrkulacyjna. Przy niektórych typach gruntu chłodzenie tą droga jest dobrym sposobem do regeneracji złoża.

    Chłodzić można pompą ciepła pracującą na rewersie.
    Chłodzić można także przy pomocy wymiennika koszowego zanurzonego w studni!
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  4. #104
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Grzeję i chłodzę podłogą od 5 lat... Da się! Czy czuję dyskomfort chodząc po zimnej podłodze o temperaturze 20 stopni - nie. Czy ten "system" jest idealny - na pewno nie i trzeba go trochę pilnować, ale nie zamieniłbym go na żadne inne klimy. Pozdrawiam.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  5. #105
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ja w zeszłym roku testowałem chłodzenie podłogą, takie pierwsze nieśmiałe próby.
    Trochę schłodziło, dało wytchnienie, nic się nie rosiło.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Grzeję i chłodzę podłogą od 5 lat... Da się! Czy czuję dyskomfort chodząc po zimnej podłodze o temperaturze 20 stopni - nie. Czy ten "system" jest idealny - na pewno nie i trzeba go trochę pilnować, ale nie zamieniłbym go na żadne inne klimy. Pozdrawiam.
    Wrzucisz pomiary wilgotności w domu?

    Weźmy taki upalny dzień:



    Niby wygląda OK - 45% wilgotności. Ale przy 31* daje to 14,54g/m3 wilgotności bezwzględne co przy schłodzeniu do 26* daje 60% wilgotności (67%@24*). Tylko z tego, co wpada z zewnątrz - a przecież dokładamy jeszcze wilgotności bytowej. Wilgotność jest mało komfortowa, jak jak nie skroplisz trochę pary.
    Z klimy w upały się leje - a wilgotność w domu jest w okolicach 45%.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WilgUpał.jpg
Wyświetleń:	712
Rozmiar:	38,7 KB
ID:	454917  

  7. #107
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    https://parkietkomplex.eu/porady/pos...i-chlodzonych/
    Tak trochę w skrócie, w temacie posadzek chłodzonych i ich uwarunkowaniach.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 05-11-2021 o 07:01

  8. #108
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Ponieważ zapowiadano upały, w Czwartek włączyłem chłodzenie podłogówką.
    Na tę chwilę mam 35scC na zewnątrz, w domu 24stC , 53% wilgotności. Reku pracuje na 40% Bypass w trybie auto - zamknął się kiedy zrobiło się ok 30stC na dworze.Nie mam żaluzji zewnętrznych czy niskich okapów , słońce daje w okna. Panele podłogowe są przyjemnie chłodne (najbardziej zadowolony jest pies) płytki zdecydowanie zimniejsze. Na panelach jak się stanie gołą nogą, to uczucie chłodu znika po kilkunastu sekundach (ogrzewa je stopa) a jak się stanie na płytkach, to uczucie chłodu nie mija.

    Najchłodniejszym miejscem jest łazienka. Od strony południowej, z oknem 80x80cm. Temp 22.9stC wilgotność 57%.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 19-06-2022 o 11:22
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ponieważ zapowiadano upały, w Czwartek włączyłem chłodzenie podłogówką.
    Na tę chwilę mam 35scC na zewnątrz, w domu 24stC , 53% wilgotności. Reku pracuje na 40% Bypass w trybie auto - zamknął się kiedy zrobiło się ok 30stC na dworze.Nie mam żaluzji zewnętrznych czy niskich okapów , słońce daje w okna. Panele podłogowe są przyjemnie chłodne (najbardziej zadowolony jest pies) płytki zdecydowanie zimniejsze. Na panelach jak się stanie gołą nogą, to uczucie chłodu znika po kilkunastu sekundach (ogrzewa je stopa) a jak się stanie na płytkach, to uczucie chłodu nie mija.

    Najchłodniejszym miejscem jest łazienka. Od strony południowej, z oknem 80x80cm. Temp 22.9stC wilgotność 57%.
    odpuściłem chłodzenie podłogówka po wielu analizach i konsultacjach, nie wchodząc już w szczegóły dlaczego- aktualnie na dworze 33 stopnie, w domu 24. Parterówka z około 80 cm okapu ale za to okna do podłogi ( wszędzie kafle a one potrafią sie od słońca nagrzać...). Zaslaniamy żaluzje - do około 11 zasłonięte okna na wschód, potem odsłaniamy i zasłaniamy te od zachodu i jedno od południa. Na razie zdaje to egzamin.

  10. #110
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    odpuściłem chłodzenie podłogówka po wielu analizach i konsultacjach, nie wchodząc już w szczegóły dlaczego- aktualnie na dworze 33 stopnie, w domu 24. Parterówka z około 80 cm okapu ale za to okna do podłogi ( wszędzie kafle a one potrafią sie od słońca nagrzać...). Zaslaniamy żaluzje - do około 11 zasłonięte okna na wschód, potem odsłaniamy i zasłaniamy te od zachodu i jedno od południa. Na razie zdaje to egzamin.
    Oczywistość - każdy ma inny dom, mieszkamy w różnych rejonach, temperaturach (noce są ważne a w moim rejonie szczególnie ciepłe)i mamy różne PC.
    Ja myślałem, że w mojej wystarczy tylko nacisnąć śnieżynkę i jak ktoś pisał - wpuścić wodę 16stC w posadzkę. Na szczęście najpierw zadzwoniłem do instalatora a ten to krótko skwitował - można, ale niekoniecznie dobrze zadziała. Stanąłem więc przed PC a on każe zmienić jedno, drugie, trzecie.,,przy szóstym przestałem liczyć...ustawienie na sterowniku. Później powiedział, żebym zaraz nie dzwonił, że nie działa Fakt, zacząłem nerwowo dreptać, bo mija 10min a tu nawet pompka obiegowa milczy. Ruszyła po ok 15 min. Mam nadzieję, że te ustawienia zostaną, bo sam tego w życiu bym nie ustawił. Nie wiem czy to plus czy minus mojej PC, że samemu niewiele w niej można a większość menu jest w opcji instalator....


    W tej chwili - na zewnątrz przy gruncie 37,4stC czujnik PC na 2,5m pokazuje 37,9stC, w domu 24,6stC i 54% wilgotności, łazienka 23,3 stC i 59%
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 19-06-2022 o 15:02
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  11. #111
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To jest tylko pierwszy dzień upału, więc ciężko ocenić skuteczność.

    Ale te wilgotności, które masz w pokojach są mało realne. W mojej okolicy było max 30 i 40% wilgotności. Ale w 23.3 daje to już 73% wilgotności.
    U mnie cały dzień pracuje chłodnica, która osusza powietrze do 10-11g/m3, a przy 23,2 stopnia mam 56% wilgotności. Bez osuszania byłoby koło 70%. To co Kaizen pokazuje na wykresach ma dokładne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wilgotność przy chłodzeniu pasywnym nie znika i powoduje wzrost wilgotności względnej. Tylko mało które higrometry pokazują prawdę. Najważniejsze to żeby inwestor czuł komfort - bez znaczenia czy to 70% czy 50% wilgotności.
    Układ chłodzenia odebrał od rana 45kWh ciepła. Aczkolwiek podobnie odbierał w sporo chłodniejsze, ale tak samo słoneczne dni.

  12. #112
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Dla mnie temperatury powyżej 25stC to już upał W czwartek 27, piątek 28, sobota 35 a dziś 38,2 - to ze wskazań czujnika temp. pompy. Higrometry ,owszem za kilkadziesiąt zł, ale wątpię by 20% przekłamywały. Poprzedniej zimy sąsiad przyszedł ze swoją stacją pogodową za kilkaset złociszy, bo myślał że coś nie tak z niską wilgotnością u niego i różnice były 3-4%.
    Od czwartku jemy obiady poza domem, bo nikomu nie chce się stać przy ciepłych garach, Sterta prasowania też rośnie Gdybyśmy prasowali i gotowali, to pewnie wigoci więcej by było.
    U mojej rodzinki w Darłówku..17stC.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  13. #113
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    My chłodzimy już od maja

    Chłodnica na nawiew pomogłaby utrzymać wilgotność w ryzach. Wystarczyłoby żeby działała gdy chlodzisz podłogowka i już by to sporo dało. Można normalnie gotować, prasować itd. Ile stopni ma temperatura na zasilaniu?
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 19-06-2022 o 19:32

  14. #114
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Jeśli dobrze odczytuję to temp zasilania 22stC powrotu 25stC. Pompa się wyłączyła z godzinkę temu. Chyba czujnik temp zewnętrznej wyczuł ochłodzenie, bo na domowym zadana 22,5 a jest 23,3stC
    Z ciekawości sprawdzałem też metodą 'chałupniczą' jaka jest różnica w temp. płytek i paneli. Nie mam nic innego, więc położyłem termometr na podłodze i ku mojemu zaskoczeniu to 1,1stC a na stopę wydaje się dużo więcej.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  15. #115
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Oo to dość wysokie. Ale to pewnie kwestia tego, że w sumie krótko chlodzisz i wyciągasz ciepło z posadzki. U mnie temperatura na wejściu koło 16-17. No to chłodnica nie ma sensu przy takich temperaturach zasilania.
    Żeby miało to sens, musi być koło 14-15 stopni czynnik chłodzący.

  16. #116

    Domyślnie

    Testowałem w zeszłym roku i 2 lata temu. Chodzenje po zimnej podłodze? Latem chodzić w kapciach? Kiedy podłoga się wychłodzi, to na bosaka nie ma szans chodzić po domu.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  17. #117
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Też nie jestem zwolennikiem chłodzenia podłoga i u siebie nie używam, tylko ściany.

    Ale jeśli ktoś akceptuje minusy, to na pewno lepsze takie chłodzenie niż nic.

    Jak tam chłodzenie pasywne u Was po kilku dniach wyższej temperatury?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  18. #118
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    U mnie do przedwczoraj sytuacja bez zmian - PC pracuje kiedy sterowniki ją włączą (na pokojowym ustawiłem 23,5stC) wilgotność średnio 50-55% Temperatura podłogi mierzona leżącym na niej termometrem 20stC płytki 21,2stC panele, mierzone w miejscach o największym zagęszczeniu rur w podłodze. Nawet mój największy zmarzluch, córka, chodzi bez kapci po panelach, jak ma dłużej w kuchni coś porobić to kapciuchy zakłada, bo płytki zimniejsze. Mnie i synowi to obojętne.
    Przedwczoraj sytuacja nieco się zmieniła, bo po 18tej była burza z dwugodzinnym, gęstym opadem. Wilgotność w domu skoczyła do 70% Otwieranie okna tarasowego, drzwi i reku na maxa niewiele pomogło, bo wieczorem temp niewiele spadła a powietrze jak w Brazylii. Wczoraj znowu burza, z nieco mniejszym deszcze, parówa i 73% wilgotności w domu. Zauważyłem, że leżący na podłodze ręcznik mojego szczeniaka, który ma do rozszarpywania, jest w dotyku jakby wilgotny. Obserwowałem podłogę w obawie, czy jaka rosa się pojawi ale było OK.
    Dziś sytuacja wraca do normy - na dworze gorąco (33stC teraz) wilgotność w chacie 65% i spada, bo o 7mej było 68%.
    Najniższe temp. zaobserwowane na PC (zaglądałem z 2-3 razy dziennie to 17,4stC na wyjściu.

    Zastanawiam się nad reku - obecnie bypass pracuje w trybie auto. Jak jest chłodniej w domu niż na dworze, to się zamyka. Teoretycznie ochładza powietrze z zewnątrz, ale chyba też ..zatrzymuje wilgoć ?? Lepiej otworzyć na stałe ?

    Otworzyłem bypass i temperatura nawiewu na sterowniku reku skoczyła o 4stC ;/
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 27-06-2022 o 11:16
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  19. #119
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W takich warunkach jak są teraz bypass nie będzie miał znaczenia. Na zewnątrz u mnie 28.5 oraz 53% wilgotności. Nocą temperatura nie spada nawet poniżej punktu rosy, co oznacza, że wilgotność bezwgledna nie spada. W tej chwili w 23.5 powietrze z zewnątrz miałoby 65%. Jak do tego dodamy jakieś zyski to zrobi się więcej. Mocna wentylacja obniży zyski, ale bez osuszania poniżej 65% nie zejdziesz. Choć myślę, że w ciągu najbliższych dni wilgotność bezwgledna na zewnątrz jeszcze podskoczy i 70% będzie realne.
    21.5 to jeszcze zapas do punktu rosy na ten moment.

    U sobie trzymam 23-23,2 w zależności od pokoju. Wilgotność od 52 do 60% jak pojawia się zyski bytowe.

  20. #120
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    U mnie na zewnątrz mam 34,5stC na zewnątrz w/g czujnika PC i 36% wilgotności, co mniej więcej pokrywa się z danymi accuweather - https://naforum.zapodaj.net/0816fd12c9e1.png.html
    W domu spadło do 62% przy otwartym bypasie czyli niewiele spadło, więc raczej go zamknę bo temp podskoczyła do 25,2stC od ostatniego posta Mieć na nawiewie 4-5stC mniej to jednak różnica.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony