dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 125 z 125
  1. #121
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To masz w sumie jeszcze wyzsza wilgotność bezwgledna na zewnątrz nic u mnie. W tej chwili wdmuchujesz do domu powietrze o wyższej wilgotności niż masz w domu.

    Bypass w ciągu dnia nie ma sensu. U siebie włączam go poniżej 17 stopni.
    U mnie teraz za rekuperatorem 24.2 pokazuje.
    Wróciłem z urlopu, podczas którego używałem klimatyzacji. Przypomniałem sobie dlaczego jej nie chciałem w domu ten szum w sypialni strasznie męczący. Choć prawdę mówiąc, ta która miałem w mieszkaniu była zdecydowanie cichsza - pracując w trybie ciągłym.

  2. #122
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dzisiaj już na zewnątrz punkt rosy 20.5 stopnia.

  3. #123
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cerbin Zobacz post
    Gorąco się zrobiło... Czy wpuszczenie teraz w podłogówkę wody ochłodzi temperaturę w pokoju, domu? Ma to sens z punktu widzenia ekonomicznego (prąd do pompy) i technologicznego (skraplanie itd)?
    Temat bardzo złozony ale do wykonania, dla zapoznania proponuję moje opracowanie:
    https://parkietkomplex.eu/porady/pos...i-chlodzonych/

  4. #124
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ciekawe opracowanie. Utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że grzanie plus chłodzenie z drewnianą podłogą to ogromne wyzwanie dla drewnianego parkietu. M.in. z tego powodu nie zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe, tylko ścienne. W domu poza parkietem mamy sporo elementów drewnianych. Zimą utrzymujemy wilgotność ok 45%, a latem do 60%. Stolarz, który robił nam schody, a teraz brał wymiary innego mebla był zdziwiony wzorowym stanem trepów.

    Dzisiaj punkt rosy 22-24 stopnie. Bez osuszania czarno widzę chłodzenie płaszczyznowe.

  5. #125

    Domyślnie

    Mi jak na razie udaje się samym wietrzeniem w nocy utrzymywać temperaturę w okolicach 24st.C, ale za to wilgotność ponad 70% wewnątrz... Nie mam żadnych systemów chłodzenia i mocno zastanawiam się nad klimatyzatorem, żeby nie tyle chłodził co zbijał wilgotność...
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony