dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Wewnętrzne żaluzje aluminiowe - coś dają?

    W trakcie budowy domu nie zdecydowaliśmy się na rolety zewnętrzne, nie podobały nam się, nie widzieliśmy potrzeby, gałęzie ogromnych drzew zasłaniały nam największe okna, jednak teraz musiliśmy przyciąg gałęzie i w domu jest cieplej. Myśleliśmy o aluminiowych żaluzjach zewnętrznych, ale to wiązałoby się z kuciem, malowaniem itd. (chodzi o sterowanie tymi żaluzjami), pozostają żaluzje wewnętrzne albo rolety materiałowe. W salonie widzę tylko te pierwsze, a w sypialniach może materiałowe albo plisy. Czy żaluzje aluminiowe w ogóle coś dają? wiem, że oczywiście lepsze byłyby zewnętrzne, ale czy wewnętrzne też ograniczą jakoś nagrzewanie pomieszczenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Ograniczają,ale nie są tak całkiem szczelne.Dziurkami gdzie są sznurki przedostają się promienie słońca.
    Ale w zewnętrznych chyba też tak jest.
    A mechanizm ręczny do zewnętrznych?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Tak, oczywiście, że dają. Zwłaszcza, jeśli są w jasnych barwach, albo wręcz w naturalnym kolorze aluminium.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    To mnie pocieszyliście, bo sprzedawca zaczął mówić coś o ich nagrzewaniu się i oddawaniu ciepła.

    Mechanizm ręczny też wymaga wiercenia i kucia - tę opcję też braliśmy pod uwagę...

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Sprzedawca miał rację.
    Jeśli zależy ci tylko na zaciemnieniu pomieszczenia to ok, bez problemów.
    Jeśli jednak zależy ci na tym by pomieszczenie się nie nagrzewało od słońca, to zdecydowanie żaluzje zewnętrzne.
    Dlatego, że zatrzymają promienie słoneczne na zewnątrz okna a tylko sama temperatura powietrza będzie przedostawać się do środka.
    W wariancie pierwszym, to zarówno temperatura powierza jak również promienie słoneczne będą przedostawać się do środka, przy czym promienie będą ogrzewały żaluzje, które staną się promiennikiem ciepła i będą generować wysokie grzanie pomieszczenia.

    Wewnętrzne czy zewnętrzne, zależy na czym ci zależy.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Przez lata byłam użytkowniczką białych aluminiowych żaluzji wewnętrznych i stwierdzam,że trochę pomagają w czasie upałów.
    Jednak oczywiście nigdy nie dorównają skuteczności osłon zewnętrznych.
    Dlatego teraz przymierzam się w oknach na których nie mogę mieć rolet do żaluzji fasadowych.
    Ciekawą opcją jeszcze są refleksole,szczególnie do tak nowoczesnego domu jak dom mazo.Ale znowu to sterowanie....

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Tak, refleksole też braliśmy pod uwagę, ale problem ze sterowaniem pozostaje. Do tego jeszcze to, że przez większość roku mają być podniesione do góry, tak, żeby okna były "gołe", mamy tak piękne widoki z każdej strony, że żal nam je przesłaniać żaluzjami nawet w pozycji otwartej. Czyli zasłanianie tylko latem, gdy świeci słońce i czasami wieczorem w salonie.

  8. #8

    Domyślnie

    Skoro będą rzadko używane,to kolejny argument za wewnętrznymi nawet ze względu na samą cenę.
    To groszowe sprawy,a żaluzje fasadowe to już inwestycja można powiedzieć.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    No fakt, tylko problemem znowu jest to, że podwinięte żaluzje wchodzą dosyć mocno w światło okna, a my już teraz mamy je dosyć niskie, no ale to już inna historia

  10. #10

    Domyślnie

    Tak patrzę jeszcze raz na Twoje okna i jeszcze można zamontować nad oknem stosując maskownicę dla nich w identycznym kolorze jak okna.
    Wiem,że to zawsze w jakiś sposób łamie estetykę,ale cóż zrobić,piękne wizualizacje to jedno a funkcjonalność to drugie

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ale piszesz o wewnęrznych? no niby można, ale jakoś nie widzę tego. Dziękuję w ogóle za zaineresowanie, bo te rolety, żaluzje spędzają mi sen z powiek... W poniedziałek przyjeżdża face na pomiar i wtedy już nie ma odwrotu...

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kompletnie nie znam sie na zaluzjach i roletach. Ale mialem kiedys i wiem, ze zaluzje to:
    - dosc szczelna zaslonka wieczorami,
    - dosc dobrze chronia przed sloncem,
    - dosc mocno widac na nich kurz.

    A tak na marginesie powiem, ze ten temat potwierdza moją obserwację: umieszczony w dziale ogolnym zyskal kilka ciekawych wypowiedzi. Przeniesiony do dzialuy " okna" za chwile zniknie w czeluści tematów, bo to podforum opanowane jest nie przez uzytkowników, a osoby chwilowo/stale zorinetowane na oknach.

  13. #13

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o kurz no więc owszem,niestety.
    Do kurzu tylko delikatna miotełka żeby nie załamać listków.

  14. #14

    Domyślnie

    Właśnie wróciłam z salonu i wiedza moja jest taka,że żaluzje fasadowe przy wysokich oknach po podciągnięciu zabierają potężny kawałek światła okna i nie wygląda to od wewnątrz najlepiej.
    Kombinuję z refleksolami,ale cena ok 2 tyś netto refleksoli z napinaczem na okno 200x2500.zwaliła mnie trochę z nóg i muszę ochłonąć
    Może skończy się i u mnie na wewnętrznych....

    edytuje : przypomniałam sobie,że refleksol nie podchodzi z montażem pod 8% vat tak jak roleta
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 20-06-2012 o 15:20

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    refleksol nie podchodzi z montażem pod 8% vat tak jak roleta
    Ciekawe dlaczego. Podali jakąś podstawę prawną?
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  16. #16

    Domyślnie

    Coś takiego mi pan tłumaczył,że nie wchodzą według przepisów w integralną część okna
    Nie sądzę,żeby coś celowo robił na moją niekorzyść,bo zamawiam jeszcze dużą ilość rolet i będzie 8%,wyszło na to że mnie ostrzegł przed rachunkiem
    Hmmmm,może on też wprowadzony został w błąd,muszę rzecz sprawdzić.

  17. #17

    Domyślnie

    Zaczęłam troszkę szperać i znalazłam co prawda nie do refleksoli,ale do markiz-temat chyba podobny.

    Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży materiałów budowlanych oraz usług budowlano-remontowych, w tym sprzedaży oraz montażu markiz. Zawierane umowy obejmują dostawę towaru albo dostawę wraz z montażem. Czy przy dostawie i montażu markiz w budynkach mieszkalnych mogę zastosować stawkę VAT 8%.
    http://vat.wieszjak.pl/stawki-vat/29...tawka-VAT.html

    Analiza opisu sprawy prowadzi do wniosku, iż dla czynności polegających na dostawie wraz z montażem markiz w obiektach budowlanych brak podstaw do stosowania obniżonej stawki podatku w wysokości 8% VAT.

    Stosowanie preferencyjnej (obniżonej) stawki VAT dotyczy dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym albo odnosi się do robót konserwacyjnych, mających na celu utrzymanie sprawności technicznej elementów budynku lub jego części. Oznacza to, iż usługa dostawy i montażu markiz nie mieści się w katalogu czynności do których można stosować preferencyjną stawkę podatku i jest opodatkowana wg stawki podstawowej w wysokości 23%.

    Podstawa prawna:
    - art. 41 ust. 2 i ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług,
    - § 7 ust. 1 pkt 2 i pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług,
    - art. 3 pkt 6, art. 3 pkt 7 pkt 7a pkt 8 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 20-06-2012 o 19:43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony