dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bambolo

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-608
    Posty
    36

    Domyślnie Wkład kominka obudowana szamotem

    Istnieje może jakiś wkład kominka na którym można by spokojnie poukładać na górze cegły szamotowe bez specjalnego zbrojenia ?
    myślę sobie obudować w całośći taki kominek szamotem bez zbędnych zbrojeń w konstrukcji i nie wiem czy wkład to wytrzyma

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nie da się tak zrobić. To znaczy da, ale wytrzyma do pierwszego palenia....To nie kwestia wytrzymałości tylko błędnych założeń.

  3. #3

    Domyślnie

    Co będzie jak założenia będą nie-błędne ?
    Nie-wytrzyma ?
    Ale co nie wytrzyma, szamot czy wkład ?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bambolo

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-608
    Posty
    36

    Domyślnie

    Czyli rozumie że trzeba będzie zrobić wymurowane miejsce na wkład kominkowy z delikatnym uzbrojeniem u góry by nie zerwało
    się w dół na obudowę paleniska

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał bambolo Zobacz post
    Istnieje może jakiś wkład kominka na którym można by spokojnie poukładać na górze cegły szamotowe bez specjalnego zbrojenia ?
    myślę sobie obudować w całośći taki kominek szamotem bez zbędnych zbrojeń w konstrukcji i nie wiem czy wkład to wytrzyma
    Chyba zależy to od ilości cegieł szamotowych.
    Jedna warstwa gr. ~4 cm ułożona bezpośrednio na górze wkładu powinna funkcjonować nawet po pierwszym paleniu.
    Ale może masz inną wizję obudowy i wtedy Piotr pewnie ma rację.
    Ściany powinny wytrzymać.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Co wy kombinujecie?! Nie można opierać jakichkolwiek elementów obudowy na wkładzie. Obudowa nigdzie - z boku i z dołu nie może dotykać wkładu. To nie jest kwestia ciężaru czy jakości zbrojenia, tylko innej rozszerzalności materiałów.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Od ciężaru kilku cegieł wkład się nie zawali.
    Jak to technicznie bambolo wykona to nie wiem.
    Będzie pracować termicznie ale jak nie przymocuje na stałe (klejem ??) do wkładu (bo nie wolno) to będzie miało możliwość pracy

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Od ciężaru kilku cegieł wkład się nie zawali.
    Jak to technicznie bambolo wykona to nie wiem.
    Będzie pracować termicznie ale jak nie przymocuje na stałe (klejem ??) do wkładu (bo nie wolno) to będzie miało możliwość pracy
    Nie pisz nic, jak masz brednie wypisywać....Czym innym jest poukładać sobie cegiełki na wkładzie, a czym innym obudowa z cegieł.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony