dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KajetanKajtek
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-240
    Posty
    35

    Domyślnie Wynajem toalet przenośnych na budowę

    Witam forumowiczów. Na dniach rozpoczynam budowę domu. Ekipa wynajęta, materiały do budowy na działce już są czyli można ruszać Jednak dopiero co mi przyszło do głowy, że przecież trzeba zapewnić robotnikom obsługę sanitarną (że tak powiem). Przydało by się kilka toalet, jakiś prysznic i umywalka. Czy ktoś z forumowiczów korzystał z takich usług? Jakie to są koszty? Patrzyłem na kilka stron takich firm, jednak nigdzie nie znalazłem cenników.

  2. #2

    Domyślnie

    200 pln za miesiąc, jedno opróżnianie w miesiącu wliczone w cenę. Powiat warszawski zachodni, ceny aktualne na ten miesiąc.
    less is more

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar paciorki
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-485
    Dzielnica
    Giszowiec
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał KajetanKajtek Zobacz post
    Witam forumowiczów. Na dniach rozpoczynam budowę domu. Ekipa wynajęta, materiały do budowy na działce już są czyli można ruszać Jednak dopiero co mi przyszło do głowy, że przecież trzeba zapewnić robotnikom obsługę sanitarną (że tak powiem). Przydało by się kilka toalet, jakiś prysznic i umywalka. Czy ktoś z forumowiczów korzystał z takich usług? Jakie to są koszty? Patrzyłem na kilka stron takich firm, jednak nigdzie nie znalazłem cenników.
    Katowice, firma Toi Toi, kabina czyszczona raz w tygodniu , cena 354,24 na miesiac.

    Wynajmujemy od roku i przy ok. 8 pracownikach przez 5 dni w tygodniu czyszczenie co tydzien absolutnie wymagane. Niestety jest to dosc kosztowne ale troche na wlasne zyczenie. Moglismy zrobic prowizoryczne podlaczenie w domu juz w styczniu ale jednak wybralismy wariant "zewnetrzny".
    Prysznica nie mielismy na budowie natomiast wode od poczatku wiec nie szukalismy Toi Toia z umywalka ale sa i takie.
    Domek na Giszowcu - blog - TUTAJ !!!

    Więcej zdjęć - TUTAJ i TUTAJ

    Link do dziennika - TU

    Na Fejsbuku - TUTAJ

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radiowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-031
    Dzielnica
    Osielsko
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Catering też ekipom dostarczacie? A może zapewniacie pomieszczenie z TV i Playstation? Sorry, nie mogłem się powstrzymać. Nawet by mi do głowy nie przyszło płacenie 4 tysięcy złotych rocznie za toi toia dla budowlańców. Mamy drewniany zbity z desek i nikt nie narzekał
    Blog o praktycznym budownictwie energooszczędnym www.budujcieplej.pl

  5. #5

    Domyślnie

    A może po prostu nie mam zamiaru zagrzebywać sobie na działce takiej epidemiologicznej niespodzianki a potem bawić się w rozbiórkę takiego syfu? Jasne można wszystko byle jak do gleby i po sprawie...tak można ze wszystkim....

    Poza tym w moim przypadku wynajem wc to raptem kwestia 800 pln- 4 miesiące x200 pln- bo tyle zajęło mi dociągnięcie domu pod dach i zamontowanie szamba. W tej chwili zakupiłem najtańszy kibel i prowizorycznie podłączyłem do kanalizy w domu. Podsumowując, traktowanie wynajęcia toitoia w kategoriach luksusu jest kuriozalne, to raczej standard w sprawnie prowadzonych budowach. Pomijam już fakt większej wygody korzystania z takiego "luksusu" jak totoi - a nam też się to zdarzało podczas pobytu na budowie.
    less is more

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar paciorki
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-485
    Dzielnica
    Giszowiec
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Rozumiem zatem, ze robisz siku i kupki na swojej działce, na swoim przyszlym trawniczku. Ok wolny wybór. Ja bym tak nie potrafila. Wiem jak pachnie z Toi Toia czyszczonego i odkazanego raz w tygodniu. Wole nie wiedziec jakie zapachy rozsiewaja sie wokol Twojej budowy. Nasza budowa jest prowadzona w miescie i niewyobrazalne jest dla mnie wykopanie dolka i zalatwianie tam swoich potrzeb nie chcialabym rowniez aby robil to ktorykolwiek z moich sasiadow. Bo to co bylo norma 20 albo 30 lat temu niestety w obecnych czasach zwyczajnie nie przystoi.
    Domek na Giszowcu - blog - TUTAJ !!!

    Więcej zdjęć - TUTAJ i TUTAJ

    Link do dziennika - TU

    Na Fejsbuku - TUTAJ

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał paciorki Zobacz post
    niewyobrazalne jest dla mnie wykopanie dolka i zalatwianie tam swoich potrzeb nie chcialabym rowniez aby robil to ktorykolwiek z moich sasiadow. Bo to co bylo norma 20 albo 30 lat temu niestety w obecnych czasach zwyczajnie nie przystoi.
    Wszystko zależy od okoliczności, chociażby wielkości działki. Ustawiłem wychodek w naszym lasku, do budowy jakieś 40 metrów.



    Mimo to sikam prawie zawsze na kompostownik, bo to jednocześnie bardzo wskazana separacja części płynnej, jak i wzbogacenie kompostu.
    Dziewczyn na to nie namawiam , córki są zachwycone wychodkiem i nie zamieniłyby go na plastikowe pudło, szczególnie w gorące lato.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    u nas był wynajęty kibelek (w środku miał własną umywalkę) + przyczepa kempingowa. Pryszniców nie braliśmy pod uwagę, ale jest bieżąca woda z działki teściów.

  9. #9

    Domyślnie

    216zł / miesiąc / czyszczenie raz w miesiącu - przez rok czasu kupiłbym kabinę na własność ale... kto odkupi używaną kabinę... działka niewiele ponad 1000m2 - pod warstwą ziemi płytko glina - nazbiera się nieczystości przez rok czasu a nie ma gdzie uciec i mieszkaj na takiej działce...

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jackowacko
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-982
    Posty
    37

    Domyślnie

    ej. No wypadałoby zagwarantować pracownikom pewne standardy sanitarne, przecież nie będziesz kazał takiemu biegać „w las” ;/ Nie są to drogie usługi, zależą od tego, co chcesz wynająć, ile i gdzie dowieść. Ja rok temu (cenniki zatem mogą się różnić) wynajmowałem u wc chatka 2 toalety z umywalką na ok pół roku, póki nie powstał węzeł sanitarny w wybudowanym domu – wyniosło mnie to na miesiąc ok 380 zł za 2 sztuki .

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Zbijaj z desek po budowie podpalisz i samo sie posprzata

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szymonek1

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    wawa
    Kod pocztowy
    00-786
    Posty
    2

    Domyślnie

    A jakiś kontakt posiadasz?

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szymonek1

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    wawa
    Kod pocztowy
    00-786
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMI1975 Zobacz post
    200 pln za miesiąc, jedno opróżnianie w miesiącu wliczone w cenę. Powiat warszawski zachodni, ceny aktualne na ten miesiąc.
    A jakiś kontakt posiadasz?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Ja kupiłem gotowy drewniany kibelek. Po 2 latach kiedy budowa się skończyła - sprzedałem.
    200 zł/ miesiąc za wynajem TOY-TOYA!? - przez dwa lata kosztowało by to majątek !
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  15. #15

    Domyślnie

    W Tychach wynajem na miesiąc to 240 zł z jedną usługą w m-cu. Dostawa za darmo, odbiór - jeśli trafi na ostatnie serwisowanie również w cenie. Dodatkowe opróżnianie jeśli dobrze pamiętam 70 zł.

  16. #16

    Domyślnie

    U mnie 350 z cotygodniowym serwisem,jak to elegancko nazywają panowie
    Ale buduję szybko i zaraz po tynkach montuję kibelek tymczasowy w domu.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonek1 Zobacz post
    A jakiś kontakt posiadasz?
    http://www.toitoi.pl/

    lepiej przez infolinię.
    less is more

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Ja kupiłem gotowy drewniany kibelek. Po 2 latach kiedy budowa się skończyła - sprzedałem.
    200 zł/ miesiąc za wynajem TOY-TOYA!? - przez dwa lata kosztowało by to majątek !
    Trzymać toitoia przez dwa lata to by było oczywiście wariactwo. Ale i nikt normalny nie buduje SSO przez dwa lata, a potem możesz już z własnego szamba, czy kanalizy korzystać. U mnie kibelek był wynajmowany może przez cztery czy pięć miesięcy, potem kupiłem tani tron i normalnie zamontowałem w przyszłym kiblu.

    A i jeszcze jedno - pewnie to zależy od lokalnych możliwości, ae jak ja szukałem, to Toi-toi wychodził strasznie drogo, o wiele tańsze były lokalne firemki.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał jackowacko Zobacz post
    ej. No wypadałoby zagwarantować pracownikom pewne standardy sanitarne, przecież nie będziesz kazał takiemu biegać „w las” ;/ Nie są to drogie usługi, zależą od tego, co chcesz wynająć, ile i gdzie dowieść. Ja rok temu (cenniki zatem mogą się różnić) wynajmowałem u wc chatka 2 toalety z umywalką na ok pół roku, póki nie powstał węzeł sanitarny w wybudowanym domu – wyniosło mnie to na miesiąc ok 380 zł za 2 sztuki .
    Ja max 5 miesięcy wynajmowałem kibelek od wc chatki, właśnie do czasu, póki nie powstało szambo i można było zamontować tron „stacjonarny” . Przyjeżdżają oczyścić zawsze, kiedy trzeba. Za wynajem też niedrogo wyszło zatem chyba nie ma sensu trudzić się i zbijać z dech, albo robić jakąś prowizorkę ze starego banneru. Trzeba zagwarantować moim zdaniem minimum przyzwoitości, inaczej robotnik będzie zły i zamuruje ci rybę w podłodze

  20. #20

    Domyślnie

    też uważam że kibelek na budowie to konieczność i standard a nie luksus. Nie ważne czy latryna czy "toi toi" - nie zainteresować się tym aspektem pobytu na naszych włościach wykonawców to lipa

    u nas kibelek od lokalnej firmy ( która nawiasem mówiąc zawsze i wszędzie będę polecać!) ceny podobne, do tych które podajecie, 80 zł za wynajem i 80 zł serwis, cenny netto, wiec brutto wychodzi 172,80 przy jednym czyszczeniu w miesiącu, ale ekipy u nas były skromne 2-3 osobowe. Czy to dużo kasy czy mało? jakby miał stać rok bez przerwy to pewnie dużo, ale my budowaliśmy z przerwami i w 2010 stał od czerwca do września, w 2011 przez miesiąc jesienią, w tym roku stoi od czerwca i zaraz go zabierają, a właśnie kończymy poddasze i kibelek docelowy zaraz się pojawi. Nie trzeba go przecież trzymać cały czas tylko wtedy kiedy ekipy są, a jak się buduje we wsi jak my to jest to absolutna konieczność i nie wyobrażam sobie inaczej. W sumie to zakopanych pozostałości po latrynie też raczej bym nie chciała
    kibelek musi być i już!
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony