dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Wygłuszenie ściany między mieszkaniami.

    Witam

    Mam taki problem, iż lubie sobie głosno posłuchać muzyki, tudzież obejrzeć glosno film z efektami, w końcu nie po to sie posiada porządny sprzęt grający żeby go słuchać cicho. Jednakże niestety mieszkam w bloku z wielkiej płyty i ściana do sąsiada jest z żelbetonu więc nie chcę by sąsiad miał w domu niechciane kino domowe czy dyskotekę bo dźwięk przenosi sie masakrycznie. W związku z tym pytanie - czy istnieje jakis niedrogi sposób na wygłuszenie tej ściany jakąś prostą metodą bez konieczności specjalistycznej ścianki z wełną mineralna? Chodzi o to bym mógł coś takiego wykonać samemu np naklejając panele z gąbki na ściane czy coś podobnego. W internecie jest dostępnych wiele np paneli akustycznych z gąbki/pianki, paneli nawet samoprzylepnych itp - chciałbym się dowiedzieć o skuteczność takich rozwiązań.

  2. #2

    Domyślnie

    Konkretnie myslalem o tych panelach:

    http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-...430234216.html

    Nie wiem czy mozna tu wklejac takie linki, jesli nie to przepraszam. Koszt pokrycia calej sciany takimi panelami wyniosłby mnie okolo 700zl, wiec pieniadze calkiem niemale. Pomijajac juz walory estetyczne/wizualne takiego rozwiazania, najbardziej zastanawia mnie jego skutecznosc.

  3. #3

    Domyślnie

    To moze zacznij od spytania sąsiada, czy mu to Twoje kino domowe w ogóle przeszkadza, bo moze się okazać że nie i cała inwestycja nie będzie miała sensu

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Te panele pomagają jak umarłemu kadzidło. Co do ceny aby wygłuszyć taki pokój w bloku to ta cena by chwyciła ale za m2 ściany i podłogi. Akustyka to droga zabawa.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zrobtosama

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-315
    Posty
    39

    Domyślnie

    Z tego co wiem do wygluszenia sciany mozna uzyc kartonowych opakowan po jajkach. Kiedys kiedys, a bylo to juz dawno temu, sprzedawano jajka luzem i byly pakowane po 30 sztuk. Dzisiaj znalesz cos takiego nie bedzie latwo, ale mozna popytac w stolowkach, cukierniach, lodziarniach itd

  6. #6

    Domyślnie

    Ja na ścianę nakleiłem płyty kartonowo gipsowe, mam nadzieje że nawet minimalnie coś dają

  7. #7

    Domyślnie

    Ja bym radził zastosować do pokoju płynną tapetę. Daje efekt ciepła , wygłusza bardzo dobrze, jest łatwa w położeniu i jak w dodatku masz nierówne ściany , to służą także do wyrównania ścian . A jeśli są pęknięcia to po nałożeniu tapeta pracuje ze ścianą i jej nie widać . Bardzo fajna sprawa taka tapeta w pokoju [reklama - moderowano]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 12-11-2012 o 11:23

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał MariuszEko Zobacz post
    Ja bym radził zastosować do pokoju płynną tapetę. Daje efekt ciepła , wygłusza bardzo dobrze, jest łatwa w położeniu i jak w dodatku masz nierówne ściany , to służą także do wyrównania ścian . A jeśli są pęknięcia to po nałożeniu tapeta pracuje ze ścianą i jej nie widać . Bardzo fajna sprawa taka tapeta w pokoju
    tak,płynna tapeta na bank wygłuszy ścianę
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 12-11-2012 o 11:23

  9. #9

    Domyślnie

    Ja również słyszałem o wytłoczkach od jajek, podobno coś dają. Jednak żeby naprawdę wyciszyć pokój w z żelbetonowej płyty to wyzwanie.Musiał byś mieć sporo kasy.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pancerna_Moszna

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-401
    Posty
    1

    Domyślnie

    Miałem podobny problem. Dużo gram na gitarze. Mój sąsiad jest twardzielem i dopiero po kilku miesiącach, w windzie, mimochodem, zwierzył mi się, że woli jednak dire straits od morderczych riffów vadera... Zrozumiałem przekaz, a jako, że lubimy się z sąsiadem i za nic nie chcę tego zepsuć okleiłem ścianę wytłaczankami takimi jak tu
    http://bagstar.pl/wytlaczanki_transp...l__63-73g.html
    Efekt piorunujący. Zrobiliśmy z sąsiadem próby głośności i nawet podkręcenie pieca o kilka decybeli więcej niż dotychczas nie było u niego słyszane. Przy okazji tych prób poznałem sąsiadkę z góry i sąsiada z dołu więc w sumie wróciłem do starych, bez kolizyjnych, ustawień potencjometra Tym bardziej, że nie mam ochoty oklejać sufitu a zwłaszcza podłogi
    Reasumując - wytłaczanki sprawdziły się jak ta lala. Tanie i wydajne. Jedną paczką wygłuszyłem 10m kw.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fotobeatka

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-678
    Posty
    5

    Domyślnie

    mój mąż ocieplił ścianę od środka mieszkania styropianem i obecnie nie słyszymy sąsiadów.

  12. #12

    Domyślnie

    A może coś więcej, styropian na ścianę, jaki gruby (3cm) i co później na ten styropian ??? W sumie pomysł może i niezły ale według mnie trochę słaby, ktoś wpadnie na ścianę łokciem albo kolanem i dziura albo wgniecenie gotowe, no i zmniejsza ostro pomieszczenie ... ale jak działa może warto

  13. #13

    Domyślnie

    Z tego co kiedyś rozmawiałem z wykonawcami to należy wykonać stelaż pod zabudowę kartonowo gipsową + gruba jakaś wełna. Przed przykręceniem stelaża do ściany należy przykleić na nim gumę/uszczelkę. Może ktoś zweryfikuje ten pod słyszany pomysł ?
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  14. #14

    Domyślnie

    No tak, odwieczny problem mieszkań... Jeszcze taki kłopot z wygłuszeniem między mieszkaniami to pół biedy, bo jak ktoś napisał wyżej, wystarczy gipsówka, albo bardzo cienki styropian i sytuacja jest opanowana. Gorzej jak z zewnątrz dochodzą odgłosy ulicy, bo okien się raczej zamurować nie da, a w niektórych miastach można zwariować z hałasem w centrum. Sam miałem tak, że kiedyś było mi obojętne gdzie śpię i jak jest głośno, ale teraz... istny koszmar. I jak sobie z tym dać radę?? Pociesza mnie tylko to, że nie tylko ja mam takie problemy: http://interia360.pl/moim-zdaniem/ar...szczucha,59371
    Aby zdobyć wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać - rzekł mądry człowiek i ja się do tego stosuję.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EmKa88

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Też się przymierzam do wygłuszania, ale tylko w pokoju u dzieci. Co do styropianu to jednak mam wątpliwości.

  16. #16

    Domyślnie

    Może nawet i ciekawy pomysł, ale trzeba mieć całkiem spory pokój bo wiadomo że trochę odchodzi. ale jakby dać twardy styropian i wtedy rzucić na niego płytę kartonowo gipsową to już lepszy efekt niż samego styropianu. Pytanie jaka będzie skuteczność takiego rozwiązania

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał natan88 Zobacz post
    Pytanie jaka będzie skuteczność takiego rozwiązania
    W najlepszym wypadku zerowa, ale wydaje mi się że raczej ujemna ( wzmocnisz przenoszenie dźwięku ).

  18. #18

    Domyślnie

    To podbiję temat. Zacząłem zabawę z wygłuszeniem jednego pomieszczenia. Odcięliśmy się od sąsiada stelaż,gąbka + aku płyta 10cm ; sufit obniżyłem o 20cm (10cm wełna+ pustka ; mieszkanie wysokie). Efekt: nie słyszę sąsiadów za ściany jak rozmawiają,ale jak coś spadnie to słychać bardzo,jak szafka pierdzielnie również , z góry tak samo jakieś stłumione dźwięki słychać,ale uderzenie słychać dokładnie (może coś źle zrobione?). I teraz mam problem....dźwięk jest przenoszony na ściany przylegające. Trzeba będzie wyciszyć pozostałe ściany...ciekawe czy coś pomoże, czy zabiorę sobie tylko miejsce?
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    nie pomoże.

  20. #20

    Domyślnie

    Dlaczego nie pomoże?wiem,że nie wyciszę na 100%,ale może chociaż częściowo? są to ściany ,,moje" i nie przylegają do sąsiada z piętra tylko dźwięk idzie z ,,góry"
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony