dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 82

Temat: Problem z oknem HST z Oknoplastu

  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Andzia K
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Piła
    Posty
    254

    Domyślnie Problem z oknem HST z Oknoplastu

    Witam wszystkich, mam problem z oknem przesuwnym HST Oknoplastu.
    Zastanawiamy się czy to norma w tych oknach czy błąd przy montażu, a mianowicie chodzi o ich przesuwanie. Ja jeśli się porządnie nie zaprę to ich nie otworzę. Jak klamkę ustawię w połowie między otwarciem a zamknięciem to idzie lżej, ale i tak to nie jest do końca to czego oczekiwaliśmy... Na reklamówkach Oknoplastu mała dziewczynka otwierała okno jedną ręką... Zauważyliśmy też, że opór zmniejsza się wraz ze spadkiem temperatury. No ale tych okien raczej nie otwiera się zimą tylko użytkuje latem... Nie wiemy co mamy zrobić. Montażyści powiedzieli, że tak musi zostać, że kiedys ktoś z ich klientów tez reklamował taki przypadek i przyjechał serwis z Krakowa i nic nie zrobił, bo te okna tak mają, a tam niby nie ma regulacji jako takiej...
    Czy ktoś miał też taki problem? Będę wdzięczna za odpowiedzi

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andzia K Zobacz post
    Ja jeśli się porządnie nie zaprę to ich nie otworzę. Jak klamkę ustawię w połowie między otwarciem a zamknięciem to idzie lżej, ale i tak to nie jest do końca to czego oczekiwaliśmy...
    Nie wiem jak duży test ten HS ale generalnie prawidłowo wykonany i zamontowany HS pracuje bardzo lekko. Oczywiście pierwszy moment wymaga trochę więcej siły by tą całą masę ruszyć z miejsca ale dalej można jednym paluszkiem popychać. To co piszesz o klamce może wskazywać na złe wykonanie okna (za mały luz między skrzydłem a ramą) lub niewłaściwy montaż.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Andzia K
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Piła
    Posty
    254

    Domyślnie

    Okno ma wymiar 2350 x 3020.
    Czyli rozumiem, że faktycznie nie da się tego okna wyregulować, zwłaszcza jeśli chodzi o klamkę i jedyna opcja to demontaż.?
    A ja już tynki mam...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andzia K Zobacz post
    Okno ma wymiar 2350 x 3020.
    Czyli rozumiem, że faktycznie nie da się tego okna wyregulować, zwłaszcza jeśli chodzi o klamkę i jedyna opcja to demontaż.?
    A ja już tynki mam...
    Przede wszystkim, to Ty wołaj serwis z fabryki, bo Twoja ekipa słabo rokuje. Jeśli wystarczy regulacja, to fabryczni zrobią co trzeba, bo wiedzą jak. Jeśli montażyści spieprzyli robotę, to powinni zapłacić za tynki, wyegzekwowanie kasy nie powinno stanowić większego problemu nawet jak się będą stawiali.
    PRO QUALITY

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Andzia K
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Piła
    Posty
    254

    Domyślnie

    No ekipa niby po szkoleniach w Oknoplaście z certyfikatem... Nie brałabym pierwszych lepszych z ulicy. Ale chyba faktycznie lepiej wołać serwis z fabryki.

  6. #6

    Domyślnie

    W drzwiach typu HST jedyna regulacja jest za pomocą podkładek miedzy szybą a ramą.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andzia K Zobacz post
    Witam wszystkich, mam problem z oknem przesuwnym HST Oknoplastu.
    Zastanawiamy się czy to norma w tych oknach czy błąd przy montażu, a mianowicie chodzi o ich przesuwanie. Ja jeśli się porządnie nie zaprę to ich nie otworzę. Jak klamkę ustawię w połowie między otwarciem a zamknięciem to idzie lżej, ale i tak to nie jest do końca to czego oczekiwaliśmy... Na reklamówkach Oknoplastu mała dziewczynka otwierała okno jedną ręką... Zauważyliśmy też, że opór zmniejsza się wraz ze spadkiem temperatury. No ale tych okien raczej nie otwiera się zimą tylko użytkuje latem... Nie wiemy co mamy zrobić. Montażyści powiedzieli, że tak musi zostać, że kiedys ktoś z ich klientów tez reklamował taki przypadek i przyjechał serwis z Krakowa i nic nie zrobił, bo te okna tak mają, a tam niby nie ma regulacji jako takiej...
    Czy ktoś miał też taki problem? Będę wdzięczna za odpowiedzi


    Witam,
    Drzwi HST to nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne umożliwiające wykonanie bardzo dużych przeszkleń, a jednocześnie zastosowana technologia podnoszono-przesuwna, zapewnia im stabilność i lekkość działania sytemu. Dlatego jest nam niezmiernie przykro, że zamontowany u Państwa system nie działa poprawnie. W związku z tym, bardzo prosimy o kontakt z naszym firmowym serwisem pod numerem 012 279 71 77. Mamy nadzieję, że uda się nam rozwiązać powstały problem.

    Pozdrawiam,
    Monika Sosnowska-Rainer
    Specjalista ds. PR
    Oknoplast
    Ostatnio edytowane przez Oknoplast-Kraków ; 13-08-2012 o 15:27

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ten balkon od nasłonecznionej strony?
    czy biały?

    jeśli nie to cudów nie będzie- odpowiedz sobie ile mb plastyku w kolorze na sloncu może zmienić rozmiar, czy to jest bliżej 1mm czy 1cm

    generalnie hs leżący na stojaku pod kątem i w dodatku na lawecie otwiera się paluszkiem

    rozmiar tego balkonu nie jest duży ,
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Andzia K
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Piła
    Posty
    254

    Domyślnie

    Okno jest od zachodu, w okleinie o kolorze orzech. Problem w tym, że okno otwiera się w miarę dobrze, ale jak klamka jest w pozycji równoległej do podłogi, a powinna być klamka w dole w pozycji prostopadłej do podłogi. Dzwonię jutro do serwisu producenta, zobaczymy co mi powiedzą.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam chyba takie same okno jak Ty, też z Oknoplastu, przesuwne i uchylne i kolor też orzech). I wszystko chodzi bez zarzutu. Okno użytkuję regularnie od 2008 roku ( zmontowane było w grudniu 2007 r). Mój syn ma 6 lat i bez przeszkód otwiera okno. Moim zdaniem, nie czekaj dłużej i dzwoń po serwis. Okno nie jest tanie więc masz prawo wymagać. Zresztą zawsze kupując, nie ważne czy drogie czy tanie. W tym przypadku firma coś sobą reprezentuje, więc nie zastanawiaj się ani chwili. Powinno chodzić łatwo, a Ty powinnaś być zadowolona.
    Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08761.jpg
Wyświetleń:	1856
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	125711Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08763.jpg
Wyświetleń:	2497
Rozmiar:	29,6 KB
ID:	125712Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08764.jpg
Wyświetleń:	1497
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	125713
    Blog u budowie, wykańczaniu domu i urządzaniu ogrodu.
    http://domwlesie.blogspot.com/

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dom i ogród w lesie Zobacz post
    Ja mam chyba takie same okno jak Ty, też z Oknoplastu, przesuwne i uchylne i kolor też orzech). I wszystko chodzi bez zarzutu. Okno użytkuję regularnie od 2008 roku ( zmontowane było w grudniu 2007 r). Mój syn ma 6 lat i bez przeszkód otwiera okno. Moim zdaniem, nie czekaj dłużej i dzwoń po serwis. Okno nie jest tanie więc masz prawo wymagać. Zresztą zawsze kupując, nie ważne czy drogie czy tanie. W tym przypadku firma coś sobą reprezentuje, więc nie zastanawiaj się ani chwili. Powinno chodzić łatwo, a Ty powinnaś być zadowolona.
    Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08761.jpg
Wyświetleń:	1856
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	125711Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08763.jpg
Wyświetleń:	2497
Rozmiar:	29,6 KB
ID:	125712Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08764.jpg
Wyświetleń:	1497
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	125713
    Masz HKS czyli zupełnie inną konstrukcję.

  12. #12

    Domyślnie

    Sprawdziłam właśnie różnicę, fakt moje jest inne ) Dlatego napisałam, że moje jest "chyba takie same". ) Ale nie zmienia to faktu, że okno ma chodzić bez zastrzeżeń, więc ja bym dzwoniła po serwis.
    Blog u budowie, wykańczaniu domu i urządzaniu ogrodu.
    http://domwlesie.blogspot.com/

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Andzia K
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Piła
    Posty
    254

    Domyślnie

    Sprawa wygląda następująco.
    Pani, która udzieliła się na forum podała mi zły numer telefonu. Zadzwoniłam na główny numer i poprosiłam z serwisem, serwis nie odebrał i tak 3 razy. W końcu poprosiłam o numer bezpośredni, co będę płacić za połączenie, które mi nic nie daje. Dzwoniłam chyba z 15 razy, nikt nie odbierał. Po 2 tygodniach udało mi się dodzwonić. Przedstawiłam problem, zapytano mnie gdzie kupowałam okna, powiedziałam, więc odpowiedzieli, że mam zgłosić reklamację sprzedawcy i poprosić o serwis z centrali! Oni inaczej nie mogą... Dzisiaj cały dzień próbowałam się dodzwonić do sprzedawcy, nie dodzwoniłam się... Ach te urlopy!
    Będę informować o postępach.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andzia K Zobacz post
    No ekipa niby po szkoleniach w Oknoplaście z certyfikatem... Nie brałabym pierwszych lepszych z ulicy. Ale chyba faktycznie lepiej wołać serwis z fabryki.
    Mam takie dwa a wystarczyło kiwać głową i ładnie siedzieć

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andzia K Zobacz post
    Sprawa wygląda następująco.
    Pani, która udzieliła się na forum podała mi zły numer telefonu. Zadzwoniłam na główny numer i poprosiłam z serwisem, serwis nie odebrał i tak 3 razy. W końcu poprosiłam o numer bezpośredni, co będę płacić za połączenie, które mi nic nie daje. Dzwoniłam chyba z 15 razy, nikt nie odbierał. Po 2 tygodniach udało mi się dodzwonić. Przedstawiłam problem, zapytano mnie gdzie kupowałam okna, powiedziałam, więc odpowiedzieli, że mam zgłosić reklamację sprzedawcy i poprosić o serwis z centrali! Oni inaczej nie mogą... Dzisiaj cały dzień próbowałam się dodzwonić do sprzedawcy, nie dodzwoniłam się... Ach te urlopy!
    Będę informować o postępach.
    Pani od PR do zwolnienia żartuje oczywiście
    Przy hs domknięcie(opuszczenie) i otwarcie (poniesienie) skrzydła wykonując ruch klamką powinno być naprawdę bardzo łatwą sprawą ale taki spory HS z 3szybami to tak jak mówił kolega Wojtek w pierwsze "pchnięcie" trzeba włożyć troszkę energii
    W salonie mamy hs o szerokości 2900 2 szyby a np montowany ostatnio 3700 3 szyby jest róznica

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kolpus

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Mam podobny problem, tez mam dwa HST - jedno z salonu chodzi idealnie drugie w jadalni juz niestety nie, trzeba włożyć duzo siły żeby go otworzyć - właśnie dlatego żeby było łatwo otwierać - dwójka dzieci w domu dopłaciliśmy sporo kasy do HST a nie HSK. Okna są podobnych rozmiarów więc na pewno jest coś nie tak z montażem nie wiem. Pani, która jest przedstawicielka Oknoplastu a dokładniej rzecz biorąc człowiekiem od PR tejże firmy udziela odpowiedzi na forum i podaje zły numer do serwisu to już lekka przesada. Ja też próbowałam sie dodzwonić do serwisu ale niestety - trzeba mieć duzo szczęścia. Zostawiłam numer u Pani recepcjonistki z informacj\ą ,że prosze o kontakt serwisu poniewaz dodzwonienie się do nich graniczy z cudem. Tydzień czasu mija i cisza. Sprzedawca od którego kupiłam okna twierdzi, że zgłosił w miom imieniu reklamację i dalej cisza. Mam adres e-mail do serwisu od mojego sprzedawcy więc od dzisiaj będę wysyłać codziennie po kilka wiadomości w sprawie mojej reklamacji. Jestem bardzo rozczarowana postawą firmy OKNOPLAST. Uważam -tu informacja do Pani od PR firmy OKNOPLAST, który była łaskawa odpowiedzieć na forum - że najwyższy czas poświęcić trochę czasu właśnie na klientów, którzy już dokonali zakupów i zacząć dbać o ich komfort uzytkowania produktu. Bo ja straciłam zaufanie do tej firmy. Nigdy bym nie przypuszczała, że tak renomowana firma jak OKNOPLAST ma tak fatalny kontakt z serwisem.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Andzia K
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Piła
    Posty
    254

    Domyślnie

    Ja dodzwoniłam się w końcu do mojego sprzedawcy. Ze względu na okres urlopowy zaproponował spotkanie w przyszłym tygodniu. Przyjedzie razem ze swoim serwisantem od tych okien i jak się nic nie uda zrobić to zawołają serwis z Krakowa.
    Też uważam, że Oknoplast powinien popracować nad opieką wobec klientów, które towar już zakupiły. Ten temat jest jednym z pierwszych, które wyświetlają się w googlach po wpisaniu " HST Oknoplast". Myślę, że to słaby PR dla firmy...

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolpus Zobacz post
    Witam
    Mam podobny problem, tez mam dwa HST - jedno z salonu chodzi idealnie drugie w jadalni juz niestety nie, trzeba włożyć duzo siły żeby go otworzyć - właśnie dlatego żeby było łatwo otwierać - dwójka dzieci w domu dopłaciliśmy sporo kasy do HST a nie HSK. Okna są podobnych rozmiarów więc na pewno jest coś nie tak z montażem nie wiem. Pani, która jest przedstawicielka Oknoplastu a dokładniej rzecz biorąc człowiekiem od PR tejże firmy udziela odpowiedzi na forum i podaje zły numer do serwisu to już lekka przesada. Ja też próbowałam sie dodzwonić do serwisu ale niestety - trzeba mieć duzo szczęścia. Zostawiłam numer u Pani recepcjonistki z informacj\ą ,że prosze o kontakt serwisu poniewaz dodzwonienie się do nich graniczy z cudem. Tydzień czasu mija i cisza. Sprzedawca od którego kupiłam okna twierdzi, że zgłosił w miom imieniu reklamację i dalej cisza. Mam adres e-mail do serwisu od mojego sprzedawcy więc od dzisiaj będę wysyłać codziennie po kilka wiadomości w sprawie mojej reklamacji. Jestem bardzo rozczarowana postawą firmy OKNOPLAST. Uważam -tu informacja do Pani od PR firmy OKNOPLAST, który była łaskawa odpowiedzieć na forum - że najwyższy czas poświęcić trochę czasu właśnie na klientów, którzy już dokonali zakupów i zacząć dbać o ich komfort uzytkowania produktu. Bo ja straciłam zaufanie do tej firmy. Nigdy bym nie przypuszczała, że tak renomowana firma jak OKNOPLAST ma tak fatalny kontakt z serwisem.
    Ja oknoplast mam za dobrą firmę tylko nie lubię ich za uważanie się za pępek świata ale to swoją drogą!
    Tylko zastanawia mnie sprawa taka iż w Lubinie sprzedawca oknoplastu nabrał zaliczki i olał wszystko.
    Oknoplast wstawił nowego przedstawiciela i ciekawi mnie z kim ty ustalasz reklamację?
    Nowy diler musi teraz zapracować na swoją opinię ale znam ich i wiem że takich problemów już na pewno nie będzie.Chyba że kupiłaś nie w salonie w Lubinie to ok! a jak tak to na przykładzie Kosi(o ile dobrze pamiętam) mogą teraz powiedzieć że ci wstawią ok ale odpłatnie itd
    Ostatnio edytowane przez witek86 ; 01-10-2012 o 15:52

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andzia K Zobacz post
    Ja dodzwoniłam się w końcu do mojego sprzedawcy. Ze względu na okres urlopowy zaproponował spotkanie w przyszłym tygodniu. Przyjedzie razem ze swoim serwisantem od tych okien i jak się nic nie uda zrobić to zawołają serwis z Krakowa.
    Też uważam, że Oknoplast powinien popracować nad opieką wobec klientów, które towar już zakupiły. Ten temat jest jednym z pierwszych, które wyświetlają się w googlach po wpisaniu " HST Oknoplast". Myślę, że to słaby PR dla firmy...
    dwie osoby przy takiej ilości to dla nich znikomy procent teraz pewnie trzeba rozmawiać biegle po włosku by się dogadać

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kolpus

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja na szczęście kupowałam okna przez OKNOPLAST JAWOR - sprzedawcę gorąco polecam, naprawdę bardzo miła obsługa i wszystko ok nie mam zastrzerzeń. Miałam ofertę z firmy OKNOPLAST Lubin ale wybrałam lepszych - zadziałała kobieca intuicja. Właśnie a co z serwisem w przypadku gdy tak jak w Lubinie -sprzedawca ogłosił bankructwo- jak klienci, którzy zakupili okna przez lubiński OKNOPLAST (wielu ludzi wśród moich znajomych) mają kontaktować się z serwisem. Naprawdę to nie tak powinien się odbywać, to ja jako klient OKNOPLASTU mam problem z produktem i wolałabym kontaktować się bezpośrednio z serwisem a nie przez mojego sprzedawcę. Uważam, że czas na zmiany procedury serwisowej w firmie, która uważa się za "pępek świata" bo takie też odnoszę wrażenie.Okazuje, żę tak znakomita firma ma jednak jakieś mankamenty.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony