dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 82

Temat: Problem z oknem HST z Oknoplastu

  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Z serwisem jest tak że jeśli firma montująca widzi w reklamacji swoją winę to stara się (dobra firma) to rozwiązać i zamknąć temat
    Jeśli jednak powodem reklamacji jest coś co nie zależało od nich i nie ma innej opcji jak serwis firmowy to się go woła!
    ale to chyba po to aby oni sami się upewnili że to ich wina
    Co w przypadku bankructwa ? nie wiem ! jest już nowy sprzedawca na jego miejsce jak sprawa z zaliczkami i reszta się rozwiązała również nie wiem a jak nowy przedstawiciel będzie reagował na reklamacje klientów starego ? a jak ty byś miała poprawiać coś po kimś innym ? za darmo? chyba że im oknoplast będzie za to płacił
    Ostatnio edytowane przez witek86 ; 01-10-2012 o 15:53

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Zmiana procedury serwisowej (bezpośrednio do fabryki) ma swoje plusy (powiedzy że może lepszy kontakt i kompetencje ) ale głównym minusem będą koszty. A kto za to zapłaci?

  3. #23

    Domyślnie

    Problemu z naszym oknem HST z Oknoplast ciąg dalszy. Wczoraj przyjechała ekipa serwisowa przysłana przez lokalnego przedstawiciela u którego było kupione okno. Jak na złość wczoraj było 18 stopni więc okno chodziło elegancko, no ale po wyjasnieniu w czym rzecz zabrali się za ogledziny nieszczęsnego HST.
    Nie omieszkałem podpytać panów o okna HST i dowiedziałem się że faktycznie okien HST nie da się wyregulować, więc jeśli Oknoplast produkując okno coś zepsuje to nawet najlepsza ekipa montująca nie jest w stanie tego okna dobrze osadzić tak żeby nie sprawiało problemów.
    Więc jesli macie problemy z HST z Oknoplastu lub innego producenta to albo okno jest skopane albo montaż zły, innej opcji nie ma.

    Ale wracając do naszego okna. W ruch poszły miarka, suwmiarka, trzy poziomice, balot styropianu jako podest i dwóch fachowców. Tak mierzyli przez dobrą godzinę i nie pasowały im wymiary. Dolna część okna miała idealny poziom, zewnętrzne pionowe słupki go nie miały (rozchodziły sie), a górna belka na środku była niżej o dobre 5mm niż na skrajnych końcach.
    Nadziwić się nie mogli jak to możliwe żeby takie rzeczy się działy z takim oknem. Mierzyli na kilka sposobów aż w końcu znaleźli przyczynę problemu z otwieraniem się naszego jakże drogiego HST z Oknoplastu. Okazało się że środkowy słupek/część ramy, jest niższe o 5mm niż zewnętrzne słupki ...

    Extra.. topowy produkt Oknoplastu... HST... krzywy... czyli co? Skoro nie da się tego badziewia regulować to wymiana?

    Sprawa zgłoszona do przedstawiciela, który nam sprzedał okna. Jak będę coś więcej wiedział to zrelacjonuję dalszy przebieg sprawy.


    A wszystkim planującym kupno okna HST z Oknoplastu zalecam dokładne sprawdzenie okna i jego wymiarów od razu po jego zamontowaniu.
    Reklama zabroniona

    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    problemem jest robienie stolarki na siłę -chodzi o wymiar i kształt
    w pcv
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    problemem jest robienie stolarki na siłę -chodzi o wymiar i kształt
    w pcv
    Raczej precyzja wykonania okna HST, nie jest to jakaś kosmiczna technologia.
    Ostatnio edytowane przez Marcin Z102 ; 10-08-2012 o 11:34
    Reklama zabroniona

    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    hs jest tak prymitywnym [ale najlepszym] okuciem że trudno to spierniczyć
    hs bez pionu i poziomu i tak będzie pięknie funkcjonował

    przypomnijcie mi jaką ma rozszerzalność profil pcv
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  7. #27

    Domyślnie

    Tu nie okucie i poziomowanie jest winne tylko źle wykonane okno.
    Reklama zabroniona

    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    przypomnijcie mi jaką ma rozszerzalność profil pcv
    tutaj link do wzoru obliczeniowego http://http://www.walraven.com/pl/pl/systemy-mocowania/informacje-techniczne/rozszerzalnosc-temperaturowa/

    a teraz dla leniwych - zakładając, że zmiana temperatury profilu okiennego sięga średnio 40 stopni to 1 mb będzie pracował o ok. 3mm, jeżeli okno będzie w okleinie ciemnej, która w słonku potrafi nagrzać się do 70 stopni to wartość ta będzie jeszcze większa, wystarczy ją pomnożyć przez długość elementu i otrzymamy wynik.

    Pozdrawiam

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie zgadzam się z tym, że HS`a nie można zepsuć w montażu. Można, bo nawet najmniejsze odchyłki przy tej wielkości dają duże przesunięcia. Brak pozimu 1mm na metrze oznacza średnio 2mm braku pionu. Do tego ta magiczna rozszerzalność profili i nic dziwnego, że coś gorzej pracuje, tzn. mocniej obciera w słońcu.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie zgadzam się z tym, że HS`a nie można zepsuć w montażu. Można, bo nawet najmniejsze odchyłki przy tej wielkości dają duże przesunięcia. Brak pozimu 1mm na metrze oznacza średnio 2mm braku pionu. Do tego ta magiczna rozszerzalność profili i nic dziwnego, że coś gorzej pracuje, tzn. mocniej obciera w słońcu.
    zgadzam się w 99 %, ten 1 % to dlatego, że to nie magia to fizyka

    Pozdrawiam

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Andzia K
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Piła
    Posty
    254

    Domyślnie

    Problem z serwisem firmy Oknoplast ciąg dalszy...
    9 sierpnia jak już wcześniej Mąż napisał byli do naszego HST serwisanci lokalnego przedstawiciela firmy Oknoplast. Stwierdzili co stwierdzili i poinformowali, że jeszcze tego samego dnia pogadają z Szefem na ten temat i będzie zgłoszona reklamacja do producenta. Następnego dnia dostaliśmy informację, że reklamacja jest zgłoszona do producenta i w ciągu 2 tygodni Oknoplast ma się z nami skontaktować, aby ustalić termin przyjazdu serwisu. Więc 2 tygodnie minęły 24 sierpnia, a Oknoplast nie zadzwonił. Zdenerwowani postanowiliśmy pójść do przedstawiciela, a tu zdziwienie, firmy nie ma w miejscu gdzie była i nie ma kartki informującej coby się przeniosła lub zwinęła... Dzwonimy do Szefa firmy. On na to, że jest za granicą, reklamacja jest zgłoszona i jak chcemy to możemy zadzwonić bezpośrednio do Oknoplastu, to oni potwierdzą.
    No to dzwonimy, czyli powtórka z rozrywki... Udało się dodzwonić szybciej niż poprzednio. Po drugiej stronie pewien Pan zapytał o nazwę przedstawiciela (w ten sposób dowiedziałam się, że firma się przeniosła gdzie indziej), moją godność i poinformował, że przedstawiciel wysłał do nich maila z informacją o reklamacji 14 sierpnia. Niestety, ale nie dołączył (lub nie wypełnił w ogóle) jakiegoś specjalnego druku reklamacyjnego, o czym został jeszcze tego samego dnia poinformowany. Od tamtego czasu nic nowego do nich nie wpłynęło, więc oni nie mogli rozpocząć procedury reklamacyjnej!
    Więc grzecznie, ale stanowczo poinformowałam szanownego PANA, że mnie za bardzo nie interesuje korespondencja jaka jest wymieniana między nimi, a ich przedstawicielem. Ja jestem klientem, który czeka ponad 2 tygodnie, a w sumie to jakiś miesiąc na szanowny serwis z Oknoplastu do mojego HST! Jeśli mieli sygnał o jakiejś reklamacji, a przedstawiciel nie odpowiada na maila, to co? Zapomina się o tym? Należało chyba po 2 dniach się przypomnieć, bo może wiadomość zespamowano lub co innego ją pochłonęło...
    Poinformowałam, że jest to bardzo niepoważne traktowanie klienta i mam dość czekania! Pan grzecznie poinformował, że w takim razie on zarejestruje reklamację i w ciągu 2 tygodni ktoś się do mnie odezwie, aby ustalić termin przyjazdu serwisu. Pytam ile to może potrwać. To zależy kiedy serwis będzie miał jeszcze jakieś reklamacje w tym kierunku. Mówię, że mnie za bardzo nie interesuje w jakim kierunku będą oni jechać, ale oczekuję, że będą w ciągu 2 tygodni u mnie. Grzecznie się pożegnałam i zakończyłam rozmowę.
    To było wczoraj. Opowiedziałam wszystko Mężowi. Zdenerwowany zadzwonił do Szefa lokalnego przedstawiciela i powiedział, że nie życzy sobie niepoważnego traktowania! Zdziwiony Szef powiedział, że przed tygodniem Oknoplast miał wszystko przesłane... Nie wiem, kto kłamał... Nie interesuje mnie to...
    Dzisiaj dzwoni do Męża telefon. Serwis Oknoplast, chce przyjechać do naszego HST za tydzień w czwartek. Zapraszamy!
    O efektach wizyty serwisu na pewno poinformuję...

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    dobrze że się tylko przeniósł a nie znikł jak kilka punktów ostatnimi czasy
    wszyscy chcą się wybielić więc nie wiadomo kto kłamał ...
    tak to jest z reklamacjami ....
    Teraz nowy salon i nowy właściciel firma godna polecenia!!!
    Ostatnio edytowane przez witek86 ; 01-10-2012 o 15:54

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ech ludziki. Co Wy z tymi dwoma tygodniami? powiedzmy ze to fajny, zwyczajowy termin na uczciwe rozmowy o reklamacjach.
    Ale w praktyce to termin ustawowy na zgłoszenie z tytulu niezgodnosci z umową. Obowiązuje sprzedawcę (nie fabrykę, a sklep który sprzedał towar) by skutecznie dać Ci odpowiedź odmowną. Jak nie odpowie - uważa się, że uznaje reklamację. Fabryka nie jest związana żadnymi ustawowymi terminami.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    my zawsze sami próbujemy rozwiązać problem no chyba że już jest jakiś babol typ. rysy itd bo jak mam usłyszeć od klienta że się nie znam i muszę wzywać serwis

  15. #35

    Domyślnie

    u mnie podobnie, jak chłopaki sami nie dadzą rady to wtedy reklamacja jest zgłaszana do producenta. Ale zazwyczaj dają radę

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Andzia K
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Piła
    Posty
    254

    Domyślnie

    finlandia mi nie chodzi o to, że gdzieś tam w ustawie jest napisane o 2 tygodniach i jest to termin grzecznościowy. Mi chodzi o to, że powiedziano mi, że w ciągu 2 tygodni coś się będzie działo, a ja czekam ponad 3 i jest cisza! Jeśli coś się obiecuje to się słowa dotrzymuje. Nie czekałam z zegarkiem na ręku aż te dwa tygodnie miną, postanowiłam po 3 tygodniach po prostu zainteresować się sprawą jak daleko jest ona posunięta, a ona tak jakby w ogóle była nie zgłoszona! Jeśli bym się sprawą nie zainteresowała to sprawa reklamacji pewnie w ogóle by nie została ruszona dalej. Po prostu zapomniano by o tym.

    witek86 pierwsi serwisanci co przyjechali byli serwisantami lokalnego przedstawiciela Oknoplastu. Zajmują się serwisem okien u kilku producentów i raczej znają się na sprawie. Oni obejrzeli okno, pomierzyli, posprawdzali poziomy i stwierdzili, że okno jest źle wykonane. Powiedzieli, że mogą coś pokombinować, aby było lepiej, ale rewelacji nie będzie, więc odpuściliśmy i poprosiliśmy, aby przyjechał serwis z Krakowa. Okien HST nie da się regulować, można kombinować z jakimiś tam podkładkami, ale jeśli okno jest źle wykonane to po co. Ja wolę pokazać to producentowi, aby zobaczył jaki produkt wydał na rynek i będę żądać naprawy lub wymiany, bo za duże pieniądze za to okno dałam, aby teraz kombinować z jakimiś podkładkami i co drugi rok mieć z tym oknem problemy. Serwisant raczej nic nie zrobi jeśli środkowy słupek okna jest mniejszy od zewnętrznych o 5 mm...

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ok, jak najbardziej uznaje Twoja odpowiedz i trzymam kciuki

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Ja również tylko ja nie mówiłem o twoim przypadku tylko było to ogólnikowo!
    Bardzo dobrze zrobili że nie chcieli ruszać jeśli się coś nie zgadza tylko zastanawia mnie czy reklamacja z ich strony nie powinna być zgłoszona zaraz po zamontowaniu bo chyba im musiało już nie działać poprawnie? chyba że tak było

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    mi nie chodzi o to, że gdzieś tam w ustawie jest napisane o 2 tygodniach i jest to termin grzecznościowy. Mi chodzi o to, że powiedziano mi, że w ciągu 2 tygodni coś się będzie działo, a ja czekam ponad 3 i jest cisza! Jeśli coś się obiecuje to się słowa dotrzymuje. Nie czekałam z zegarkiem na ręku aż te dwa tygodnie miną, postanowiłam po 3 tygodniach po prostu zainteresować się sprawą jak daleko jest ona posunięta, a ona tak jakby w ogóle była nie zgłoszona! Jeśli bym się sprawą nie zainteresowała to sprawa reklamacji pewnie w ogóle by nie została ruszona dalej. Po prostu zapomniano by o tym.
    Osobiście jestem za tym aby piętnować tego typu zachowania. Począwszy od zakładów produkcyjnych a skończywszy na dystrybutorach. Być może Pani od PR, która notabene tu na forum, podała Ci zły numer telefonu jeszcze raz się odezwie i spróbuje wytłumaczyć stanowisko firmy i jej politykę w sprawie reklamacji.

    BTW. A już miałem kupić okno z Oknoplastu...

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andzia K Zobacz post
    Problem z serwisem firmy Oknoplast ciąg dalszy...
    9 sierpnia jak już wcześniej Mąż napisał byli do naszego HST serwisanci lokalnego przedstawiciela firmy Oknoplast. Stwierdzili co stwierdzili i poinformowali, że jeszcze tego samego dnia pogadają z Szefem na ten temat i będzie zgłoszona reklamacja do producenta. Następnego dnia dostaliśmy informację, że reklamacja jest zgłoszona do producenta i w ciągu 2 tygodni Oknoplast ma się z nami skontaktować, aby ustalić termin przyjazdu serwisu. Więc 2 tygodnie minęły 24 sierpnia, a Oknoplast nie zadzwonił. Zdenerwowani postanowiliśmy pójść do przedstawiciela, a tu zdziwienie, firmy nie ma w miejscu gdzie była i nie ma kartki informującej coby się przeniosła lub zwinęła... Dzwonimy do Szefa firmy. On na to, że jest za granicą, reklamacja jest zgłoszona i jak chcemy to możemy zadzwonić bezpośrednio do Oknoplastu, to oni potwierdzą.
    No to dzwonimy, czyli powtórka z rozrywki... Udało się dodzwonić szybciej niż poprzednio. Po drugiej stronie pewien Pan zapytał o nazwę przedstawiciela (w ten sposób dowiedziałam się, że firma się przeniosła gdzie indziej), moją godność i poinformował, że przedstawiciel wysłał do nich maila z informacją o reklamacji 14 sierpnia. Niestety, ale nie dołączył (lub nie wypełnił w ogóle) jakiegoś specjalnego druku reklamacyjnego, o czym został jeszcze tego samego dnia poinformowany. Od tamtego czasu nic nowego do nich nie wpłynęło, więc oni nie mogli rozpocząć procedury reklamacyjnej!
    Więc grzecznie, ale stanowczo poinformowałam szanownego PANA, że mnie za bardzo nie interesuje korespondencja jaka jest wymieniana między nimi, a ich przedstawicielem. Ja jestem klientem, który czeka ponad 2 tygodnie, a w sumie to jakiś miesiąc na szanowny serwis z Oknoplastu do mojego HST! Jeśli mieli sygnał o jakiejś reklamacji, a przedstawiciel nie odpowiada na maila, to co? Zapomina się o tym? Należało chyba po 2 dniach się przypomnieć, bo może wiadomość zespamowano lub co innego ją pochłonęło...
    Poinformowałam, że jest to bardzo niepoważne traktowanie klienta i mam dość czekania! Pan grzecznie poinformował, że w takim razie on zarejestruje reklamację i w ciągu 2 tygodni ktoś się do mnie odezwie, aby ustalić termin przyjazdu serwisu. Pytam ile to może potrwać. To zależy kiedy serwis będzie miał jeszcze jakieś reklamacje w tym kierunku. Mówię, że mnie za bardzo nie interesuje w jakim kierunku będą oni jechać, ale oczekuję, że będą w ciągu 2 tygodni u mnie. Grzecznie się pożegnałam i zakończyłam rozmowę.
    To było wczoraj. Opowiedziałam wszystko Mężowi. Zdenerwowany zadzwonił do Szefa lokalnego przedstawiciela i powiedział, że nie życzy sobie niepoważnego traktowania! Zdziwiony Szef powiedział, że przed tygodniem Oknoplast miał wszystko przesłane... Nie wiem, kto kłamał... Nie interesuje mnie to...
    Dzisiaj dzwoni do Męża telefon. Serwis Oknoplast, chce przyjechać do naszego HST za tydzień w czwartek. Zapraszamy!
    O efektach wizyty serwisu na pewno poinformuję...
    Szanowni Państwo,
    Rozumiemy Państwa zdenerwowanie, natomiast problem z HST, który został tutaj opisany, jest zgłoszony u nas w firmie i zajmują się nim specjaliści z kontroli jakości oraz technolodzy. Czas trwania reklamacji spowodowany jest dokładnym sprawdzeniem tematu oraz zbadaniem problemu przez naszych specjalistów. Nasi serwisanci starają się w możliwie najszybszych terminach jeździć do klientów, jakiekolwiek opóźnienia wynikają po prostu z dostępności terminu. Nie staram się tłumaczyć stanowiska firmy, tylko podaję stan faktyczny, dlatego prosimy o cierpliwość, pracownicy naszej firmy skontaktują się z Państwem w temacie zgłaszanych problemów.

    z poważaniem
    Monika Sosnowska-Rainer
    Specjalista ds PR
    Ostatnio edytowane przez Oknoplast-Kraków ; 05-09-2012 o 12:30

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony