dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 68 z 70
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.360 z 1397
  1. #1341

    Domyślnie

    Mam tak samo. grunt na południe a daszki na Płd-wschód i płn -zachód.

    Napisałem do tej firmy. jakis lektrostatycznych membran na suficie nie montowales? jedna wiodąca firma chciała mi ją montowac za tysiac zł, zamiast zwykłej paroizolacji .

  2. #1342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Paroizolacją jest folia alu Strotex.

    Dziś w Katowicach przy uzupełnianui dokumentacji konsultant zasugerował, ze lepiej zrobić ją za gotówkę i odebrać 5tyś za Mój Prąd.
    It tak chyba zrobię, pozostaje tylko kwestia tych 8%VAT przy instalacji na gruncie

  3. #1343

    Domyślnie

    Temat paneli ja na razie odkładam.

  4. #1344

    Domyślnie

    Znowu obcięło wiadomość...

    Robię u twoich. Cena niska, Thermofloc teraz kładą.

  5. #1345
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pandzik dobrze się zorientuje z ekipa i od celulozy. Ja szukałem i rozrzut cenowy był olbrzymi. Za 50 kubków cena od 6500 do 12000.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  6. #1346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Oni i wówczas mieli dobrą cenę.
    Jak będą Ci to robić, to po zakończeniu wejdz na poddasze, sprawdź wszystkie rogi, (posonduj jakąś listewką), bo zdaża się, że celuloza dopiero wtedy opada i dosypujà.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #1347

    Domyślnie

    Ciężko będzie bo będzie nasypane ponad dolny pas wiązarów a musiałbym sprawdzić narożniki za wiązarami. Ciężkie miejsce bo to styk styro ściennego z tym nad ściana szczytowa. Bedę musiał nabić te same łaty co pod osb. OSB rozłoze po sypaniu.

    Ja ma mniej bo chyba ze 36m3. 4700-9600 netto

  8. #1348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No i finalizuję kwestię montażu paneli PV.
    Będzie 14 paneli Longi 305Wp AllBlack (4,27kWp) i falownik 1f SolarEdge 3.68 kW
    8 paneli na dachu (ekspozycja E, z przesunięciem 20st na S), 6 paneli na gruncie (ekspozycja S, od marca do października bez cienia cały dzień, w pozostałych miesiącach każdy panel jest przysłoniety około 30-60 minut)
    Konstrukcję pod panele na gruncie, oraz podejście do domu(wykop) wykonuję sam
    https://photos.app.goo.gl/7mVLGsmE53Dv5ttA8

    W przyszlosci panele z gruntu powędruja na dach, na gruncie dołoże kolejną mikroinstalacj na mocniejszych panelach, jeśli będzie okazja skorzystać z dotacji.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 21-10-2019 o 10:32

  9. #1349

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No i finalizuję kwestię montażu paneli PV.
    Będzie 14 paneli Longi 305Wp AllBlack (4,27kWp) i falownik 1f SolarEdge 3.68 kW
    8 paneli na dachu (ekspozycja E, z przesunięciem 20st na S), 6 paneli na gruncie (ekspozycja S, od marca do października bez cienia cały dzień, w pozostałych miesiącach każdy panel jest przysłoniety około 30-60 minut)
    Konstrukcję pod panele na gruncie, oraz podejście do domu(wykop) wykonuję sam
    https://photos.app.goo.gl/7mVLGsmE53Dv5ttA8
    W przyszlosci panele z gruntu powędruja na dach, na gruncie dołoże kolejną mikroinstalacj na mocniejszych panelach, jeśli będzie okazja skorzystać z dotacji.
    Jaki koszt takiej instalacji i z jakiego dofinansowania będziesz korzystał?
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  10. #1350
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Koszt 19600zl - 5000zl z Mój Prąd -18% odliczenia od podatku.
    Czyli jakieś 12-13tys zł
    Nie załapałem się niestety na dotacje z Subregionu Zachodniego, w ramach którego pierwsze 3kW były dotowane (do kwoty max14500 zł)
    Ale może będzie jeszcze nabór...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #1351

    Domyślnie

    Gratulacje.

  12. #1352

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Koszt 19600zl - 5000zl z Mój Prąd -18% odliczenia od podatku.
    Czyli jakieś 12-13tys zł
    Nie załapałem się niestety na dotacje z Subregionu Zachodniego, w ramach którego pierwsze 3kW były dotowane (do kwoty max14500 zł)
    Ale może będzie jeszcze nabór...
    Dostałem podobną wycenę ostatnio (wychodziło mi ok 4500 za 1kW ) i zastanawiałem się czy jest to dobra cena. W zasadzie to było pierwsze zapytanie do lokalnej firmy. Panele Sharpa, falownik Fronius.
    Też powoli się przymierzam do instalacji, u mnie dach skierowany na wschód i zachód, ale widziałem gdzieś tutaj na forum porównanie w stosunku do południowego montażu i nie było dramatu z wynikami.
    Także gratuluję inwestycji i życzę szybkiego zwrotu
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  13. #1353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziękuję.
    W sumie teraz to najgorszy okres do odpalania instalacji, zanim zacznie krecić jakieś sensowne kWh trzeba będzie poczekać do wiosny
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #1354

    Domyślnie

    I tak i nie...jak ktoś styczeń/luty zaczyna sie interesować tematem, to potem jest kolejka,czekanie na pogodę, że instalację ma najwczesniej w maju....nigdy nie da się idealnie wstrzelić w punkt...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #1355

    Domyślnie

    No ja mam dach 27 stopni na południowy wschód i w drugim kierunku.
    Sąsiedzi zza pola zamontowali tydzień temu właśnie na połaci południowo wschodniej tylko o wiekszym nachyleniu.

    Na działce niby mógłbym ale jest wąska, 18m, miałbym panele przed tarasem a j nie wiadomo co z przyszłymi sąsiadami na polu od zachodu. Chyba że przy drodze wewnętrznej ale to chyba strach.

  16. #1356
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    fotohobby w dalszym ciągu polecasz ten nawóz do trawy ? Wczoraj przez Ciebie kupiłem.

    https://www.farma-malecki.pl/multigr...lato-p-35.html

    Jakieś wnioski związane z fotowoltaiką, rozumiem że już użytkujesz ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  17. #1357
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, nawóz jest świetny, równomiernie granulowany długo się uwalnia, trawa po nim jest soczyście zielona i.... no właśnie, rośnie, jak dzika
    Dużo azotu . Gdyby zawierał mniej, uźuwałbym do co sezon.
    Rok temu używałem https://dlaroslin.pl/npkwieloskladni...waAkVyEALw_wcB
    Też był OK trawa rosła nieco wolniej, ale wyglądała równie dobrze, tylko granulki odbierały od siebie wielkością.

    W tym sezonie polecana tu na forum https://www.yara.pl/odzywianie-rosli...amila-complex/, a do pierwszego nawożenia, które jest już za mną https://m.emag.pl/polifoska-plus-naw.../pd/D7KFZQBBM/
    Nawóz z dużą zawartością magnezu i dobra pogoda w ostatnim tygodniu już zrobiły robotę

    Co do foltowoltaiki - w grudniu, styczniu i styczniu instalacja zrobiła tyle, ile wg symulacji miała zrobić. W marcu wyrobiła się 25. dniu miesiąca i teraz robi górkę. Marzec to będzie pierwszy miesiàc w którym nie zapłacę za prąd, bo ilość wyprodukowanych kWh bedzie większa, niż zużytych
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 28-03-2020 o 07:40
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #1358
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Do tej poty używałem Yara, polecał go M.A.G, a on chyba się zna bo " robi " w zieleni. Mój trawnik już po wertykulacji, muszę jeszcze przyciąć krawędzie i nawożenie jak tylko przyjdzie paczka. Jak ustąpią nocne mrozy uruchomię automatyczne nawadnianie. Miejsc do uzupełnienia praktycznie po zimie nie ma, chwasty praktycznie też przestały być problemem. Cały czas szukam robota koszącego, mam nadzieje że rozwiąże problem szybkiego wzrostu trawy, nawożenia i dużej ilości siana przy wertykulacji.

    Za prąd zapłaciłeś z góry, zapłaciłeś za fotowoltaikę. Zapomniałem że wybrałeś gaz, i zdziwiło mnie że za prąd nic nie zapłacisz. Mam nadzieję, że i u mnie w tym roku pojawią się na dachu panele, w połączeniu z PC i dotacją to będzie prawie " perpetuum mobile ". Ale biorąc pod uwagę obecną sytuację może być ciężko.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  19. #1359
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No oczywiście, żeby nie płacić, trzeba najpierw zapłacić. Ale za 6 lat energia będzie już faktycznie darmowa.

    Wertykulacji nie robiłem w tym roku - chyba wykonam ja na jesień.
    Założę wałek do aeracj, troche rusze ziemie i wyczeszę filc z trawnika
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #1360

    Domyślnie

    A co myślicie o Barenbrug START ?? Mówicie ze Yara. Ale jaka ? Procomplex czy complex?

Strona 68 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony