dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 70
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1397
  1. #41
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    dlatego zastanwiam się nad sensem zaczynania w listopadzie.
    Płytkę pykniesz w ciągu tygodnia,no może w ciągu 7-8 dni roboczych

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    440

    Domyślnie

    No i jaka decyzja? Robicie coś w tym roku? Ja to bym wiele dała, ale moje papiery jeszcze u pani archi., która z kolei twierdzi, że na PnB czekać będziemy jakieś 3 tygodnie. Ciekawe....... A potem uprawomocnienie jeszcze prawda? I jakieś załatwianie z dziennikiem budowy, tak?
    A poza tym mam nadzieję, że i moje mieszkanie sprzedam z takim obniżeniem ceny jak ty.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak naprawdę, zrobienie płyty teraz, to jakieś 2 tyg oszczędzonego czasu w przyszłym roku. Czy warto ?
    ZA dwa-trzy tygodnie mam na karku przeprowadzkę, i "dopasowanie" się do nowego, tymczasowego domu. Generalnie mam co robić.

    Może dzięki temu się w grudniu na jakąś promocję styropianu, czy stali załapię

    Te 3 tygodnie są realne, jak architekt ma dojścia w urzędzie. Potem 2 tygodnie na uprawomocnienie, tydzień od zgłoszenia rozpoczęcia prac...
    Tak wiec - zakłądając, że złożysz papiery w 1 października, masz 1,5 miesiąca do wbicia pierwszej łopaty.
    Co Cię tak goni ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 27-09-2012 o 21:33
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #44
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Może dzięki temu się w grudniu na jakąś promocję styropianu, czy stali załapię
    To jest dobry powód,można spoko kasy przyoszczędzić.

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    440

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Te 3 tygodnie są realne, jak architekt ma dojścia w urzędzie. Potem 2 tygodnie na uprawomocnienie, tydzień od zgłoszenia rozpoczęcia prac...
    Tak wiec - zakłądając, że złożysz papiery w 1 października, masz 1,5 miesiąca do wbicia pierwszej łopaty.
    Co Cię tak goni ?
    Nie twierdzę, że nas bardzo goni, ale zakładając, że budujemy za swoje, a nie bankowe i nie chcemy mieć ekipy od wszystkiego za kilkadziesiąt tysięcy i chcemy część rzeczy zrobić sami z murarzem i rodziną i że do 18 stycznia mąż ma do wykorzystania 14 dni urlopu tacierzyńskiego (wiadomo, że zimą nic nie zrobi, dlatego jakby miał go wykorzystać na budowę to tylko teraz przed śniegami) i że żeby dokończyć budowę musimy sprzedać mieszkanie i mieszkać z kimś.... no jest tego sporo. Ale jestem nastawiona na to, co przyniesie czas, nic na siłę. (dwa lata musieliśmy czekać na kupienie działki nie z naszej winy, więc się nauczyłam cierpliwości...).
    Ale z tymi promocjami zimowymi to masz rację, fajnie jak by się udało coś taniej kupić.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przeprowadzka "1"

    Jeszcze nie wbiłem pierwszej łopaty w ziemię, a przeprowadzamy się do nowego domu
    Będzie okazja zobaczyć, jak działa kominek z płaszczem wodnym, ustawić optymalnie podłogówkę, czy pracę pieca dwufunkcyjnego...
    Ale najfajniejsze jest to, że za oknami rozpościera się widok na naszą działkę i z pewnością docenię to już wiosną.

    Póki co nastąpiły pierwsze, poważne wydatki na wyposażenie - postanowiliśmy, przygotowując do zamieszkanie nasz "tymczasowy", dom wyposażyć go w nasze "docelowe" sprzęty kuchenne, które po wybudowaniu weźmiemy z sobą, stąd też zmywarka, indukcja, zlewozmywak i baterie kupowane z myślą o docelowej eksploatacji.
    Mogę powiedzieć, że w naszej przyszłej kuchni brakuje już tylko mebli
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pszczyna kibicuje
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy;
    Zdjęcia bud. FM;

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziekuję Też bywam u Ciebie, z uwago na podobną technologię.
    Jestem ciekaw, jakie ogrzewanie w końcu wybierzesz.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Wpadłem pokibicować !
    Buduję waśnie dość podobny dom - Z7GL ze studia Z 500. Też na płycie , też z silikatów 18 cm i też z wiązarami.
    Powodzenia !
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A można gdzieś poczytać, pooglądać postępy robót ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Witaj trafiłem z "płyty" do Ciebie. Ruszyłeś z pracami w zeszłym roku?? Będę wpadał kibicować
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  12. #52
    Te*konto usuniete
    Guest
    Te*konto usuniete

    Domyślnie

    Też Pracuję nad Tym aby wyrwać się z Płyty może to nie ta PRLowska ale też Płyta

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    M.A.G. :
    Nie zaczynalem na jesien, te dwa tygodnie mnie nie zbawia. Podpisalem umowe na realizacje SSO w terminie 15marzec - 15czerwiec, wiec pozostanie troche czasu na inne prace w tym roku.
    A sezon zimowy to dobry czas na podpisywanie umow na robocizne i materialy. Pierwszy platnosci wkrotce sie zaczna - silikaty, stal, wiazary styropian.

    TenKtòryZazrdrości:
    Kibicuję !
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zmiany, zmiany....
    Po pierwsze - będzie jednak gaz. Nie jestem, co prawda zwolennikiem gazu, ale to jednak bardziej racjonalne rozwiązanie, niż powietrzna pompa ciepła.
    Zdecydowały niższe koszty inwestycji. Niedrogi kondensat o modulacji 2-12kW można dostać już za 3,6 tyś zł. Przyłącze w sytuacji, kiedy gaz mamy pod działką jescze mniej.
    Tym nie mniej nie wprowadzem zmian w rozwiązaniu podłogi - czyli nie odcinam sie od płyty i jej akumulacyjności.

    Po drugie - na dniach rozstrzygnie się kwestia, czy będą wiązary, czy tradycyjna więźba. Oferty na wiązary, jakie byłem skłonny zaakceptowac, nie uwzględnialy obciążenia użytkowego, a ja jednak od czasu do czasu mam zamiar na ten strych wejść i coś tam zostawić.

    Po trzecie - wszystkie silikaty 18cm, jakie mam w projekcie będą murowane z bloczków pełnych.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zmiany, zmiany....
    Po pierwsze - będzie jednak gaz. Nie jestem, co prawda zwolennikiem gazu, ale to jednak bardziej racjonalne rozwiązanie, niż powietrzna pompa ciepła.
    Zdecydowały niższe koszty inwestycji. Niedrogi kondensat o modulacji 2-12kW można dostać już za 3,6 tyś zł. Przyłącze w sytuacji, kiedy gaz mamy pod działką jescze mniej.
    Tym nie mniej nie wprowadzem zmian w rozwiązaniu podłogi - czyli nie odcinam sie od płyty i jej akumulacyjności.

    Po drugie - na dniach rozstrzygnie się kwestia, czy będą wiązary, czy tradycyjna więźba. Oferty na wiązary, jakie byłem skłonny zaakceptowac, nie uwzględnialy obciążenia użytkowego, a ja jednak od czasu do czasu mam zamiar na ten strych wejść i coś tam zostawić.

    Po trzecie - wszystkie silikaty 18cm, jakie mam w projekcie będą murowane z bloczków pełnych.
    Zdziwiony jestem pkt. 2 - przecież bez problemu można zaprojektować grubsze dolne pasy wiązara, nie musi to być "listewka" 5x8cm. Ja mam belki 22 lub 26cm grubości. Dopytaj - można zrobić dolny pas pełny( jak u mnie) lub kratownicowy i spokojnie po tym można chodzić.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    DEZET, to prawda, ale tu już w grę zaczynają wchodzić trochę inne ceny. I tak wiązary miałem wycenione drożej niż materiały i robociznę za tradycyjną więźbę, a teraz różnica tylko się powiększy.
    No cóż, trzeba będzie przeliczyć te oferty raz jeszcze i troche bardziej ponegocjować
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    U mnie cena wyszła ok.70zł/m2.
    Cena za wiązary chyba zawsze jest wyższa niż tradycyjnej więźby. Ja liczę swoją na ok. 10k drożej, ale mam dach i strop od razu. Montaż 2 dni. Wygospodarowaną dużą przestrzeń poddasza z "niczego". Pozbyłem się 3 betonowych słupów na parterze.
    Negocjuj ceny.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A kto jest producentem Twoich wiązarów ? U mnie na Śląsku oferty sa jednak bardzo powtarzalne - około 20tyś za 205m2 dachu.
    Albo 15tyś za zupełnie nieużytkowe poddasze.

    Teraz w promocji można u jedej z firm dostac laty i kontrlaty
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    "Mój" producent to lokalny autoryzowany przedstawiciel Mitek-a.
    Ciekawa promocja z tymi łatami i kontrłatami. Mnie w sumie wyszło za nie jakieś 2,5k (260m2 dachu), więc może warto się skusić.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  20. #60

    Domyślnie

    Jak zamierzasz rozwiązać sprawę smogu? W Rybniku jest jeden z największych w Polsce.
    Chyba że mieszkasz gdzieś z boku.
    Mieszkam 30km od Rybnika.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 31-01-2013 o 19:30
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 3 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony