dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 70
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 1397
  1. #1361
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #1362
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Pytanie mam o olejowanie tarasu.
    Używałeś Bona Teak.
    A jak robiłeś odnowę to też robiłeś Teakiem czy naturalnym/bezbarwnym ?

  3. #1363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    1/3 teak + 2/3 bezbarwny.
    Oczywiście obydwa Bona.

  4. #1364
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Dzięki

  5. #1365
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak, nawóz jest świetny, równomiernie granulowany długo się uwalnia, trawa po nim jest soczyście zielona i.... no właśnie, rośnie, jak dzika
    Dużo azotu . Gdyby zawierał mniej, uźuwałbym do co sezon.

    W tym sezonie polecana tu na forum https://www.yara.pl/odzywianie-rosli...amila-complex/,
    W porównaniu do Yara, Haifa jest moim zdaniem lepsza, na razie wygrywa w konkurencji łatwości nawożenia.
    Wydaje mi się, że wrócisz do MULTIGREEN PRINTEMPO 25
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  6. #1366
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Czyli jaki nawóz polecacie na wiosnę do trawy / innych roślin ?

  7. #1367
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    W porównaniu do Yara, Haifa jest moim zdaniem lepsza, na razie wygrywa w konkurencji łatwości nawożenia.
    Wydaje mi się, że wrócisz do MULTIGREEN PRINTEMPO 25
    Ale co to znaczy "łatwości nawożenia" ?
    Yara ma dość równe granulki, nie zbryla się... nawozi się
    nią dobrze...

  8. #1368
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale co to znaczy "łatwości nawożenia" ?
    Yara ma dość równe granulki, nie zbryla się... nawozi się
    nią dobrze...
    Za radą M.A.G, kupiłem SIEWNIK RĘCZNY DO NAWOZÓW SUBSTRAL SCOTTS HANDYGREEN II, w połączeniu z mniejszymi granulkami Hajfa działa super. Do tej poty używałem rozsiewacza Gardena lub sypałem nawóz z ręki i trawnik pokazywał że nie są to idealne sposoby ( przebarwienia ).
    Oba nawozy są dobre, Yara jest tańsza i bardziej popularna.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  9. #1369
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mała robótki na weekend majowy. Trawa pod ścianą szczytową na wskutek wzmożonego promieniowania (bezpośrednie i odbite od ściany) nie dawała rady, aż w końcu zdecydowałem o zrobieniu opaski z granitu i wysypania kamienia bazaltowego.
    Może przywiozę kilka większych kamieni i posadze sukulenty obok nich.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200430_172254.jpg
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	443591
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #1370

    Domyślnie

    Fotohobby, widziałem że w projekcie płyty fundamentowej pomiędzy chudziakiem a XPS miałeś folię, ale ostatecznie chyba jej nie dałeś? Folia w tym miejscu często jest przedmiotem sporu. Zrezygnowałeś z niej z jakiegoś konkretnego powodu?

  11. #1371

    Domyślnie

    fotohobby. Wertuję Twoje wpisy z przeszłości. Budowałeś z silikatów 18cm (ja tak mam) i kilka okien zastosowałeś na poszerzeniach ze względu na rolety. Czy masz jakieś przemyślenia do tego rozwiązania? Ja chciałbym tak zamocować żaluzje fasadowe.
    Czy masz jakieś przeciwskazania co do pewności motnażu, wytrzymałości takiego rozwiązania? Coś się wygina lub słabo izoluje akustycznie? Czy może jest jakiś problem z wilgocią od strony wewnętrznej tam gdize jest ocieplenie od wewnątrz? Ciekawi mnie to bo to polecane tu rozwiązanie nie jest polecane przez trzy firmy, do których się zwróciłem z zapytaniem. Mam dylemat. Podziel się proszę swoją opinią.
    Ostatnio edytowane przez Buti ; 31-05-2020 o 21:19

  12. #1372
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buti Zobacz post
    fotohobby. Wertuję Twoje wpisy z przeszłości. Budowałeś z silikatów 18cm (ja tak mam) i kilka okien zastosowałeś na poszerzeniach ze względu na rolety. Czy masz jakieś przemyślenia do tego rozwiązania? Ja chciałbym tak zamocować żaluzje fasadowe.
    Czy masz jakieś przeciwskazania co do pewności motnażu, wytrzymałości takiego rozwiązania? Coś się wygina lub słabo izoluje akustycznie? Czy może jest jakiś problem z wilgocią od strony wewnętrznej tam gdize jest ocieplenie od wewnątrz? Ciekawi mnie to bo to polecane tu rozwiązanie nie jest polecane przez trzy firmy, do których się zwróciłem z zapytaniem. Mam dylemat. Podziel się proszę swoją opinią.
    No cóż, nic złego się nie dzieje. Nad jednym z okien (tarasowym) na tynku pojawiła się cienka, włosowata rysa na tynku (bo jednak to okno pracuje najbardziej), ale akurat przed nią jest szyna zasłon panelowych, więc nie jest to dostrzegalne z pomieszczenia.
    Jak dla mnie - optymalna metoda montowania skrzynek
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #1373
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Cześć może napisać jakiej kostki/palisad/obrzeży granitowych używałeś do wykończenia tarasu i wrzucić kilka fotek jak to finalnie wyszło.
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  14. #1374
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #1375

    Domyślnie

    Witam.Czy jak braliście firmę od celulozy to robiła Wam kompleksowo? Chodzi mi czy od razu robili stelarze pod zabudowe czy k-g czy oni tylko przyjeżdżają z maszyną i wdmuchują na przygotowany wcześniej materiał.Osobiście interesowało by mnie kompleksowo.

  16. #1376
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas002 Zobacz post
    Witam.Czy jak braliście firmę od celulozy to robiła Wam kompleksowo? Chodzi mi czy od razu robili stelarze pod zabudowe czy k-g czy oni tylko przyjeżdżają z maszyną i wdmuchują na przygotowany wcześniej materiał.Osobiście interesowało by mnie kompleksowo.
    Nie, to dwie odrębne firmy
    Nie wiem, czy znajdziesz firmę, która zrobi ci zabudowę k-g i wdmuchanie izolacji.

  17. #1377
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fotohobby, widzę że na pierwszej stronie oszacowane OZC wskazało zapotrzebowanie na ogrzewanie i wentylację na około 5536 kWh na rok. To w sumie całkiem duży wynik jak na tak dobrze docieplony dom jak masz w stopce. Możesz powiedzieć, czy ten wynik faktycznie jest taki w rzeczywistości? A jeśli nie, to co sprawiło (tak duży) rozjazd?

  18. #1378
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W stosunku do założeń zwiększyłem grubość ocieplenia stropu, zmniejszyłem lambde styro na elewacji, zastosowałem sprawniejszy reku.
    Rok do dziś zużyłem 730m3 gazu, z czego 360m3 na CWU.

    Poza tym - ostatnie zimy są łagodniejsze, niż normowe
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #1379
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź!

    Ok, czyli 370m3 gazu na ogrzewanie i wentylację. To pewnie sporo poniżej 1000zł.

    Podobno 1m3 gazu to 10kwh? nie wiem czy można tak liczyć, ale nawet jeśli to wychodzi Twoje zapotrzebowanie na 3.5 kwh rocznie. Rozumiem, że klimat się ociepla... ale chyba nie aż tak żeby zapotrzebowanie spadło prawie dwukrotnie?

    Liczyłeś może ile Ci wyszło OZC po korektach, które dokonałeś?
    Ostatnio edytowane przez hipodrom ; 13-11-2020 o 19:13

  20. #1380
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tylko po korekcie stropu - wyszło 4900kWh.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 69 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony