dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 69
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mostek

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    114

    Domyślnie

    ooo, a to jak powinni material izolujacy (styropian) przyklejac ... ??? jak nie na placki - zawsze myslalem ze to tak wlasnie sie robi

    a co do silki - to z tego co sie zdarzylem zoorientowac to jej główna zaleta jest akumulacyjnosc ciepla - ja planuje kociol na ekogroszek z podajnikiem i mi generalnie taka akumulacyjnosc bedzie niepotrzebna, dlatego biore gazobeton bo lepiej "w środku" budynku trzyma ciepło - aha jeszcze rekuperator bedzie
    Ostatnio edytowane przez mostek ; 25-07-2012 o 22:14

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Acha!
    Rozumiem, ze to ten pierwszy dom.
    Ten - dla wroga...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał mostek Zobacz post
    mi generalnie taka akumulacyjnosc bedzie niepotrzebna, dlatego biore gazobeton bo lepiej "w środku" budynku trzyma ciepło
    Potrzebna to raczej kiepskie słowo, bo na upartego dom też może nie być potrzebny. Akumulacja nie jest pożądana tylko w przypadku, gdy oszczędzasz na częstych zmianach temp., np. w domu weekendowym. O ile w swoim chcesz utrzymywać taką samą temperaturę przez cały rok, akumulacja jest b. pożądana, bo amortyzuje nadmiar kw, a w stosownym momencie oddaje. W sytuacjach typu upalny dzień i chłodna noc, słoneczko prażące w południowe okna, impreza na 20 osób, itd. Bez akumulacji dużo trudniej wykorzystać zyski słoneczne. W domu z gazobetonu też oczywiście jakaś akumulacja będzie, tyle, że należy dążyć, aby była jak największa.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    mostek

    Ty to sobie chcesz kuku, za dużą kasę, tak sam z siebie... czy ktoś Ci tak doradza? Nie pędź jak stado owieczek na łące, Tylko usiądź, poczytaj i pomyśl. Ten kto powiedział, że myślenie ma Wielką przyszłość wcale nie żartował!

    Weź miesiąc na wstrzymanie i poczytaj sobie min. te forum, inne branżowe materiały o właściwościach materiałów budowlanych. Potem usiądź, pomyśl na czym Ci zależy np. jaki styl życia prowadzisz Ty i rodzina. I potem dopiero buduj. Bo tak jak piszesz to na starcie jesteś wiele złotówek do tył i jeszcze potem przez następne.... x lat - czyli tyle ile będziesz zamieszkiwał ten dom.

    Ty przecież : chcesz , zamierzasz, budujesz dom! Chyba warto poświęcić temu problemowi nieco więcej czasu niż wizyta na seansie w kinie? Jedynym wytłumaczeniem dla mnie jest to, że lubujesz się w dreszczowcach i horrorach i to samo chcesz wcielić w swoje i Twej rodziny życie.

    Denerwuje mnie to, że wszyscy piszą tylko silka, silka i silka... ta nazwa to konkretny wyrób producenta. A producentów cegły silikatowej jest wielu. Może jeden z nich jest prawie za Twoim płotem?

    Pozdrawiam serdecznie.
    Raźny
    Ostatnio edytowane przez Raźny ; 28-07-2012 o 22:05

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mostek

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    114

    Domyślnie

    no to juz postanowilem ze domek bedzie z betonu komórkowego 24cm plus 15 cm, styropianu - z tego co czytam to to nie jest złe wyjscie - wentylacja bedzie mechaniczna takze o grzyby sie nie boje -

    aa tak sobie liczylem i m2 betonu komorkowego jest nawet porownywalny z kosztem "czerwonej cegły", a jest cieplejszy

  6. #26

    Domyślnie

    Skąd bierzemy projekt?
    Niestety, projektów prawdziwych, "rasowych" domów energooszczędnych jest bardo mało. Pasywnych nie ma prawie wcale. Ja takiego nie znalazłam (nawet nie liczyłam na to, że znajdę). Robimy więc projekt indywidualny I mamy dokładnie to co chcemy, przez wyglad domu, rozkład, wielkość, zapotrzebowanie na energię po materiały. Po co przerabiać projet niedostosowany do swoich potrzeb? Lepiej od razu tworzyć projekt odpowiedni A przy okazji cenowo projekt indywiualny nie wyszedł drożej, niż gotowy.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A gdzie go można zobaczyć?

  8. #28

    Domyślnie

    To pytanie do mnie? Jeśli tak to w necie nigdzie Dom stoi już prawie zbudowany.

  9. #29

    Domyślnie

    Sempronia, każdy architekt z uprawnieniami ma uprawnienia do audytów, no chyba że sie uparl i nie zapłacił dodatkowych 10 zł ubezpieczenia z tytułu wykonywania świadectw energetycznych Więc ten Twój to nie ewenement. Ale warto tą wiedzę upowszechnić, wielu z was ma projekty u architekta na warsztacie a głowę zawracacie Asoltowi. Wasz architekt "za darmo" (w ramach umowy o projekt) wrzuci projekt do programu i wspólnie oglądajcie sobie co wyjdzie, albo i nad tym razem pracujcie. Bardzo fajnie wtedy można decydować: czy pogrubaszać ocieplenie, czy rezygnować z grawitacyjnej, czy zmniejszać otwór w ścianie...
    Tylko błagam, nie histeryzujcie... Wielu klientów architektów bardzo źle znosi odradzanie im tego co sobie życzą. Najlepszy klient architekta to ten zdolny do kompromisu. Niech nie uczepia się zębami pojedynczego okienka tylko wyjaśni jaki efekt chce uzyskać, architekt pewnie podsunie kilka sposobów na uratowanie efektu nie tracąc sensowności...

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał rania Zobacz post
    To pytanie do mnie? Jeśli tak to w necie nigdzie Dom stoi już prawie zbudowany.
    jak tam budowa ? kiedy konczycie i sie wprowadzacie ?
    na ile masz wyliczone zapotrzebowanie ? ile kWh/1m2?

  11. #31

    Domyślnie

    R&K, dopiero przeczytałam pytanie. Nasz dom oczekuje na tynkowanie elewacji. Właściwie to "robią się" węgarki wokół okien. Pozostało wykończenie wnętrz tzn płytki, sufity podwieszane, malowanie, meble. Co do zapotrzebowania na energię to się na razie nie wypowiem, bo jest różnica między parametrami materialów użytych w projekcie a pamametrami materiałów rzeczywiście użytych.
    Pozdrawiam.
    P.S. twój dziennik czytam na bierząco

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jadwida 43

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hej,

    Szczerze mówiąc nie jestem przekonana do projektów indywidualnych, ponieważ tak do końca nie wiesz jak na koniec będzie wyglądał dom i ile będzie kosztował.
    Szukam pośród projektów typowych bo wiem ile na niego wydam i co w nim jest.
    Osobiście myślę nad tym projektem
    Rozmawiałam wstępnie z architektem i sprawdził ten projekt pod względem energooszczędności i wszystko jest ok.

    Mam nadzieję że Ty też odpowiedniego znajdziesz.

    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jadwida 43 Zobacz post
    Hej,

    Szczerze mówiąc nie jestem przekonana do projektów indywidualnych, ponieważ tak do końca nie wiesz jak na koniec będzie wyglądał dom i ile będzie kosztował.
    Szukam pośród projektów typowych bo wiem ile na niego wydam i co w nim jest.
    Osobiście myślę nad tym projektem
    Rozmawiałam wstępnie z architektem i sprawdził ten projekt pod względem energooszczędności i wszystko jest ok.

    Mam nadzieję że Ty też odpowiedniego znajdziesz.

    Pozdrawiam
    W budownictwie energooszczędnym liczy się jak najprostsza forma, gdzie stosunek powierzchni przegród budowlanych do kubatury budynku będzie jak najmniejszy. Dzięki temu unikniemy wielu mostków termicznych i ograniczymy straty ciepła do minimum. czyli mówiąc po ludzku jakiekolwiek udziwnienia typu wykusze,balkony,załamania na dachu itd... mocno oddalają nas od osiągnięcia statusu domu energooszczędnego, przy tym projekcie będzie trzeba się mocno nagłowić i wydać sporo kaski żeby uzyskać dobry rezultat,
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jadwida 43 Zobacz post
    Hej,

    Szczerze mówiąc nie jestem przekonana do projektów indywidualnych, ponieważ tak do końca nie wiesz jak na koniec będzie wyglądał dom i ile będzie kosztował.
    Szukam pośród projektów typowych bo wiem ile na niego wydam i co w nim jest.
    Osobiście myślę nad tym projektem
    Rozmawiałam wstępnie z architektem i sprawdził ten projekt pod względem energooszczędności i wszystko jest ok.

    Mam nadzieję że Ty też odpowiedniego znajdziesz.

    Pozdrawiam
    Zależy co architekt rozumie pod pojęciem ok. i co wg niego oznacza sprawdzenie pod względem energooszczedności.
    Wykonywałem obliczenia ozc dla identycznego projektu i dla izolacji termicznej dość dobrej (sciana 20 cm styro 0,031, skosy i strop 40 cm wełna, podłoga 17 cm styro 0,036 okna srednio 0,85 -bardzo dobre, oraz częsc pomieszczen nieogrzewanych) i zapotrzebowanie na ciepło to ok 10000 kWh, projektowe obciążenie cieplne to 5600 W, lokalizacja woj dolnosląskie. Oczywiście trzeba doliczyć cwu. Jezeli w Twoim przypadku bedzie ocieplenie gorsze niz to które wymieniłem, to mozna zapomniec o energooszczedności. Ten dom z racji bryły i ilości przeszklen nie za bardzo kwalifikuje sie jako energooszczędny.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zależy co architekt rozumie pod pojęciem ok. i co wg niego oznacza sprawdzenie pod względem energooszczedności.
    To samo spostrzeżenie mi się nasunęło.

    Domek ma skomplikowaną bryłę, mnóstwo ścian, przeszkleń i powierzchni dachu. Samo sprawdzenie, czy parametry przegród spełniają wymogi rozporządzenia o warunkach technicznych (co, mam wrażenie, czasem interpretowane jest jako "dom jest energooszczędny") to dużo za mało.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał rania Zobacz post
    Skąd bierzemy projekt?
    Niestety, projektów prawdziwych, "rasowych" domów energooszczędnych jest bardo mało. Pasywnych nie ma prawie wcale. Ja takiego nie znalazłam (nawet nie liczyłam na to, że znajdę). Robimy więc projekt indywidualny I mamy dokładnie to co chcemy, przez wyglad domu, rozkład, wielkość, zapotrzebowanie na energię po materiały. Po co przerabiać projet niedostosowany do swoich potrzeb? Lepiej od razu tworzyć projekt odpowiedni A przy okazji cenowo projekt indywiualny nie wyszedł drożej, niż gotowy.
    moze się nie znam, ale teraz prawie każda pracownia ma w swojej ofercie domy energooszczędne (np: http://z500.pl/domy.html?r=taQ). Szczególnie po teym całym zamieszaniu z dopłatami NFOŚiGW (http://z500.pl/doplaty-nf15-i-nf40-czy-to-sie-oplaca)

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-kra...mu-prioryrttp/
    Spełnienie tych wymagać będzie nie trudne.
    Tylko mniemanologiczne ... a panie bez certyfikatu na te okna , a bez tego i tamtego...



    Tu są ciekawe projekty
    http://www.linwoodhomes.com/house-plans/

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar GE***X
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    EU
    Kod pocztowy
    33-098
    Posty
    102

    Domyślnie

    Projekty energooszczędne ? A nie lepiej znaleźć sobie projekt który nam się podoba. I zainwestować w technologię energooszczędna ? Każdy projekt może być zaadoptowany na energooszczędny. Tutaj nie liczy się z czego ten dom jest robiony. Tylko jak jest zrobiony !

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar GE***X
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    EU
    Kod pocztowy
    33-098
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walicki Zobacz post
    a oglądaliście domy energooszczędne z MG Projekt ? http://www.mgprojekt.com.pl/projekty...rgooszczednych jest tam klika fajnych domów. Mi szczególnie przypadł do gustu nowy projekt Albatros. Nie wiem może ktoś już z nimi budował taki typ domu i może się podzielić informacjami?
    Realizacja stanu surowego otwartego 123 330,00 zł przy powierzchni całkowej 191m2 ? W technologi energooszczędnej ? uwielbiam takie wyceny przez biura projektowe.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zgadzam się z przed piszącym.
    Z każdego się da ... tylko w jednym trzeba dokładać oszklenia w drugim nie .
    Bo jak szukać patentu na stada załamań w elewacji, różne lukarny, loggie
    występy nad wejściem z kolumną jak z XVI wieku , balkony nie izolowane itp....
    http://www.agrobisp.pl/cgi-bin/store...tem=395&usid=1 z pozoru staroć itp ale dzieli go krok od standardu pasywnego.
    http://www.agrobisp.pl/cgi-bin/store...tem=476&usid=1 widzę że to biuro ma całkiem sporo ciekawych projektów.
    Na tym pierwszym to jestem wychowany bo to moja chałupa

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony